Author Topic: GT6 PS3 ili PS4 ?  (Read 130508 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #30 on: July 13, 2011, 18:25:05 »
Eto, ja sam se ludo zabavljao s TT i punovremena u njemu proveo, i tko me može kriviti što želim da izađe? Istina, dao bih i PS3 i volan i telku za jedan dobar bajk, pa da se vozam zapravo, barem do jeseni kasne.  ;)

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #31 on: July 13, 2011, 18:27:15 »
Ne pričam napamet, samo sam sagledavši situaciju do sada iznio svoje zaključke što mogu biti daleko od istine ili blizu, a evo još malo pa će godina od izlaska GT5 i ništa se ne dogadja.

A, mogu pretpostavit da su debelo u izradi auta za PS4, jer činjenica je da im to 'jede' najviše vremena, ne žele valjda još jedno čekanje GT na PS4?!
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline maliDjuro

  • Anime Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1116
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #32 on: July 13, 2011, 18:40:57 »
Kad sam sve procitao kaj ste napisali, iz tog ps4 ce teci med i mlijeko. Nadam se da ce imat dvije pipe, da se mogu ujutro odlucivat jel cu pit caj ili kavu...
Anyways, price o premalom ovom ili onom su programerska trkeljanja, jer su lijene guzice (vlastito iskustvo), a cini mi se da su se i gjapanezeri prikljucili zapadnom svijetu u tom aspektu...
Nikad nece bit dosta procesorske snage, grafika ce uvijek bit preslaba i uvijek ce trebat jos memorije, to je, jednostavno, zivotna cinjenica.

A sad, da se vratimo u stvarni svijet: Jel GT5 radi? Radi. Jel grafika valja? Valja. Jel se dobro vozi? Vozi.
Ako se dogodi ono kaj meni smrdi zbog Wii U i Vitaminske konzole, a to je da se bar godinu produzuje zivotni vijek ove generacije, onda necemo vidjet sljedeci PS bar jos 3 godine.
To znaci da bar godinu prije isfuravanja konzole trebaju napravit neku formu GT-a, da poberu novce za sljedeci koji ce bit opet prilagodba na novi stroj, koji opet nece imat dovoljno RAMa, procesora i grafike...

A do tad, možda Špek II, možda i III...
Nadam se, s novim stazama, kao i neki, jer to jedino, realno, ovakvim igačima, fali...
I stock gumbić...
Nikad nije kasno za sretno djetinjstvo, samo, što si stariji, igračke su skuplje.

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #33 on: July 13, 2011, 18:56:55 »
Lijene vucibatine, to su programeri, netreba im kruva dat dok nešt ne naprave kak se spada. E neće moje pare dobit samo tako.  ;D

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #34 on: July 13, 2011, 19:04:50 »
Uostalom, zna se kako je ta igra nastala, a i kakvi su joj prodajni rezultati.

Ne znam u kojem si kontekstu ovo rekao, ali kad vec pricamo.

Tourist Trophy su "poslozila" sestorica ljudi iz PD, i to u pauzama dok su radili na GT4. To je ujedo i jedina igra koju PD potpisuje gdje Yamauchi nije direktor, vec je tu funkciju prepustio Takamasi Shichisawi koji je veliki ljubitelj motora i koji je projekt i "izmislio" (Shichisawa vec neko vrijeme ne radi potpuno u PD, vec je "posudjen" u London SCEI studijima za razne konzultatnske stvari primarno vezane za Home).

TT je nastao kad su Shichisawa i Akihiko Tan - on je glavni majstor za fizikalni engine u PD vec citavo desetljece - u pauzama radili na prebacivanju fizike 4 kotaca na 2 kotaca, i to iz cistog dokazivanja kako je u stvari ispravan fizikalni model guma i suspenzija. Sve to zajedno su radili sa par ljudi iz PD, a kada su to iz zabave pokazali Yamauchiju - sve napravljeno u engineu GT4 - ovaj je jednostavno da zeleno svijetlo da se to izda. Ako se dobro sjecam svojedobnih natpisa, za citav TT im je trebalo manje od 6 tjedana da ga od koncepta izbace kao beta-inacicu (sto je za PD maltene Gold). Najvise vremena je potroseno na modeliranje motora, puna 4 tjedna.

A sto se prodaje tice, TT je i danas neuhvatljivo i potpuno nedostizno za sve druge igre najprodavanija simulacija motora svih motora, pa toliko o tome ;)

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #35 on: July 13, 2011, 19:06:53 »
Znam samo jednu stvar... da je Forza na mjestu GT-a, od studenog kad je igra izašla do sada, sredine sedmog mjeseca bi imali bar 8 DLC-ova koji bi koštali koliko i sama igra 8)  E sad, zašto sony neće da zaradi koju kunu?

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #36 on: July 13, 2011, 19:08:47 »
Ne znam u kojem si kontekstu ovo rekao, ali kad vec pricamo.

U kontekstu da se je to radilo u slobodno vrijeme odn. da sada imaju pametnijeg posla. Za prodaju ne znam, mislio sam da se to nije prodavalo ko ni ostale moto igre... (btw... mislim da jedini u HR imam japanski original, onaj sa debelom knjižicom)

Offline Ledu505

  • Doktor Osobne Prakse
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 954
  • Direktor Svemira
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #37 on: July 13, 2011, 19:23:48 »
E sad, zašto sony neće da zaradi koju kunu?

Ne treba im.
Ono sto je lako, ne radi svatko.

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #38 on: July 13, 2011, 19:30:26 »
Nemaju šta ponudit, jedva su uspijeli i ovo što imamo nagurati u GT5, zar nije očito?! Vrijeme, vrijeme im je najveći neprijatelj!
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #39 on: July 13, 2011, 19:40:49 »
Da, da... u osam mjeseci nisu mogli sklepati 20ak auta i par staza ::)

Offline knegas

  • Uvazeni Docent
  • ****
  • Posts: 389
  • brrrm brrrm
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #40 on: July 13, 2011, 20:37:15 »
zaboraviste nuklearnu i hakersku katastrofu
mrzim strumfove

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #41 on: July 13, 2011, 20:38:58 »
zaboraviste nuklearnu i hakersku katastrofu
Nije se to njih puno 'ticalo'!
A, kad rade na 1000+ Super Premium auta za PS4, kako će imati vremena!  ;D
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline Kimi

  • The Gentleman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2684
  • PSN id: KimiHR
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #42 on: July 13, 2011, 22:02:29 »
Kad sam sve procitao kaj ste napisali, iz tog ps4 ce teci med i mlijeko. Nadam se da ce imat dvije pipe, da se mogu ujutro odlucivat jel cu pit caj ili kavu...
Anyways, price o premalom ovom ili onom su programerska trkeljanja, jer su lijene guzice (vlastito iskustvo), a cini mi se da su se i gjapanezeri prikljucili zapadnom svijetu u tom aspektu...
Nikad nece bit dosta procesorske snage, grafika ce uvijek bit preslaba i uvijek ce trebat jos memorije, to je, jednostavno, zivotna cinjenica.

A sad, da se vratimo u stvarni svijet: Jel GT5 radi? Radi. Jel grafika valja? Valja. Jel se dobro vozi? Vozi.
Ako se dogodi ono kaj meni smrdi zbog Wii U i Vitaminske konzole, a to je da se bar godinu produzuje zivotni vijek ove generacije, onda necemo vidjet sljedeci PS bar jos 3 godine.
To znaci da bar godinu prije isfuravanja konzole trebaju napravit neku formu GT-a, da poberu novce za sljedeci koji ce bit opet prilagodba na novi stroj, koji opet nece imat dovoljno RAMa, procesora i grafike...

A do tad, možda Špek II, možda i III...
Nadam se, s novim stazama, kao i neki, jer to jedino, realno, ovakvim igačima, fali...
I stock gumbić...
Ovo je točno ono što sam i sam napisao . samo s malo stručnijeg stajališta.Mislim da se Sony ( a ni Microsoft)još neko vrijeme neče upuštati u avanturu izbacivanja nove generacije konzola, bar ne tako brzo kako neki govore.I kako smo večina zaključili , samom GT5 ne fali puno toga samo ga treba malo doraditi da bi imali famoznu igru.Osobno očekujem GT6 na PS3 , na ajmo reć, pred kraj nekog njenog životnog vijeka, recimo 2013 za Božič (ako dogodine ne bude smak svita  ;D)

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #43 on: July 13, 2011, 22:42:44 »
Znam samo jednu stvar... da je Forza na mjestu GT-a, od studenog kad je igra izašla do sada, sredine sedmog mjeseca bi imali bar 8 DLC-ova koji bi koštali koliko i sama igra 8)  E sad, zašto sony neće da zaradi koju kunu?

Znas da ne volim "VS" rasprave, ali kad vec pricas na tu temu..

Da je Forza na mjestu GT imao bi do sada 10 DLC paketa sa po 10 auta, od kojih bi svaki platio zivom lovom, a svaki auto iz DLC bi morao kupiti kreditima iz igre. A kao sto znas, od tih 10 auta, 3 su smece, 2 nesto vrijede - ali i kostaju - dok za ostalih 5, zbog kojih i jesi kupio taj teoretski DLC moras ovesti cca. 80 sati ciste igre (kreditima endurance najdarezljiviju utrku barem 400 puta) da bi svih 5 imao za upotrebu u karijeri.

Naravno, tko ne bi imao taj DLC, s njim ne bi mogao ni voziti - osim ako nije sa PSN skinuo 1 "besplatni" auto u klasi Hyundai Concepta sa Strumpfovima na haubi tezak +250MB unutar kojeg se su stvari nalaze fileovi svih ostalih auta iz tog 1 DLC paketa.

A kad bi izdali jednu-jedinu stazu tijekom citavog zivotnog vijeka trajanja igre, ona ne bi bila upotrebljiva u Single Player karijeri, niti bi se ikad pojavljivala u onlineu.

Takoda Forza DLC model radije nikad ne bih volio vidjeti u GT svijetu.

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #44 on: July 13, 2011, 22:45:49 »
Dam se kladit da će nova generacija uskoro, M$ je odavno 'iscidio' svoje nastavke za ovu generaciju, a i Sony skoro iako je Sony odugovlačio sa njihovim izlascima, na Xboxu 360 smo u prvih 1-2 godine mogli zaigrati skoro sve nastavke sa prošle generacija, a koliko smo to morali čekati kod Sony-a, čak postoji naslov koji još nisu dobili svoje uprizorčenje na ovoj generaciji, a očekuju se...

Boji se Sony da će M$ požurit sa 'X720', možda bi Djuro mogao objasnit da PS4 neće Sony-a toliko koštati kao PS3, mislim u kompletnom planiranju iz temelja i izradi tvornica ili čega već?!
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo