Author Topic: GT6 PS3 ili PS4 ?  (Read 163913 times)

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Offline vresk

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 101
  • PSN ID: vresk_gt5
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #45 on: July 13, 2011, 23:35:53 »
Samo neka GT6 izađe na trici, ajmo realno bez cjepidlačenja grafika je odlična, fizika također, zvuk boli glava, to je nekakva osnova a sad što mgu dodat??

Ajmo malo napravit listu ( neki su već ove stvari spomenuli): 1. Sve staze iz svih nastavaka na jedno mjesto, da nema ni jedne više to je bolesna lista!
                                                                                 2. Dokupit još koju licencu ( naravno i NASCAR koliko god ameri slabo kupovali)
                                                                                 3. Mislim da je u najavama GT5 netko spominjao i kamione, pa šta se čeka, jebene utrke!
                                                                                 4. Bolje iskorištavanje sadašnjih "Special Events" kategorija, ponajprije karting!
                                                                                 5. Uvođenje više slobode na uređivanju automobila (felge, spoileri, farovi itd.) nikakav open woeld ovo je upravo to!!
                                                                                 6. Usavršit online i sve vezano uz to!

I koliko vidim to je to upravo ste dobili GT6 a sve to može ić na trojku uz zauzimanje "malo" više harda ali tu cijenu sam voljan platit!

Što se tiče ps4, on nam može donest poboljšanja u vezi grafike i možda fizke  ali............ to je to, sve navedeno se može i na postojeću konzolu stavit!!

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #46 on: July 13, 2011, 23:53:12 »
GT5 ima sve, ima 'kičmu' tj fiziku tj premium auta, ali da 1000+ auta bude premium, treba vremena, da sve stare staze plus neke unutar GT5 izgledaju kao Nurb GP treba vremena, da sve imaju promjenjive vremenske uvijete, treba vremena, mogu samo zamislit koliko im treba vremena da to sve dignu na još jednu veću razinu na PS4, a hoće li dopustit još jedno čekanje od par godina nakon izlaska konzole?

Lako je bilo pravit GT1,2,3,4 nove konzole traže vremena i vremena da igra bude savršena u biti onako kako smo naučuli od Kaze.
Možda ispada da gluposti pričam, ali ja mislim da je se ova generacija žrtvovala za buduću jer sljedeća generacija 'dira' u fotorealizam, tako da recimo izmedju PS4 i PS5 neće biti 'ogromne' razlike kao izmedju PS3 i PS4, možda i hoće, ali neće im trebati toliko vremena kao što im treba da 'srede' PS2 na PS3 razinu i sad opet PS3 na PS4.  :)

Ovako želim da vozim na PS4--->

S tim da prati pokrete glave, da vidim ljepo gdje mi je pepeljara, ručna, da se okrenem i vidim kad me netko prelazi...  ;D   8)
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline knegas

  • Uvazeni Docent
  • ****
  • Posts: 389
  • brrrm brrrm
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #47 on: July 14, 2011, 00:24:23 »
ako su odlucili ubaciti 900 standard automobila iz GT4,to ne znaci da ce u GT6 biti 1000 premiuma :P
mrzim strumfove

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #48 on: July 14, 2011, 00:34:24 »
ako su odlucili ubaciti 900 standard automobila iz GT4,to ne znaci da ce u GT6 biti 1000 premiuma :P
Jednog dana mora biti, neće svaki sljedeći nastavak vući 'standard' modele za sobom, to je GT5 morao jer PS2 auta dignut na PS3 razinu je ogroman posao, dok dizanje premium auta iz GT5 na PS4 će tražiti samo malo ušminkavanja, mislim od toga da neće više trebati.  ;)

STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline GTS_Klocna

  • MOMAK
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 897
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #49 on: July 14, 2011, 08:51:27 »
ako su odlucili ubaciti 900 standard automobila iz GT4,to ne znaci da ce u GT6 biti 1000 premiuma :P
Jednog dana mora biti, neće svaki sljedeći nastavak vući 'standard' modele za sobom, to je GT5 morao jer PS2 auta dignut na PS3 razinu je ogroman posao, dok dizanje premium auta iz GT5 na PS4 će tražiti samo malo ušminkavanja, mislim od toga da neće više trebati.  ;)



Ja sam dobio dojam da je Perica vanjski suradnik PD-a!   ;D
psn-id: GTS-Klocna

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #50 on: July 14, 2011, 10:18:27 »
ako su odlucili ubaciti 900 standard automobila iz GT4,to ne znaci da ce u GT6 biti 1000 premiuma :P
Jednog dana mora biti, neće svaki sljedeći nastavak vući 'standard' modele za sobom, to je GT5 morao jer PS2 auta dignut na PS3 razinu je ogroman posao, dok dizanje premium auta iz GT5 na PS4 će tražiti samo malo ušminkavanja, mislim od toga da neće više trebati.  ;)




200 premium = 3 godine
1000 + premium = 15+ godina. Nažalost zahtjevi su postali previsoki, a limit je ljudska radna snaga.Koliko je isplativo zaposliti više ljudi/ vanjskih suradnika, pa ubrzati proces modeliranja auta i staza, to je takodjer upitno. Sigurno bi se izgubilo na kvaliteti, ali ta se kvaliteta uvijek moze updatati. Premium auti i jesu za ps4, tako da bi mogli još bolesnije detalje gledati. PD nažalost da bi bio ukorak s konkurencijom, mora više ljudi zaposliti za modeliranje. E sad dali Kazu uopće brige za konkurenciju, to je upitno. Jedini koji ga može i mora pogurati je SONY, jer inaće ne bi još GT5 ugledali, mozda jedino na PS4.
PSN_ID: Dzidza1978

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #51 on: July 14, 2011, 10:41:46 »
Bas sam pisao o tome maloprije.

Jedina konkurencija koju GT ima je Forza. Da nema Forze, niti jedna druga igra se ionako ne bi mogla niti iz bliza usporedjivati s GT5.

Microsoft u izradu Forze vec godina lupa novce prema kojima je 60 milijuna dolara - koliko je PD potrosio na razvoj GT5 od 2004 do 2010, odnosno oko 8 milijuna godisnje, u sto ulaze i place i putovanja i najam prostora i oprema i statijaznamstosvene - vjerovatno zanemariv dio.

U PD ukupno radi 150 ljudi, svih odreda zaposlenih u Japanu (donedavno svi u istoj zgradi u Tokiu), na Forzi 3 je radilo preko 400 ljudi na sva tri kontinenta i sa masom outsorced-tvrtki koje su uglavnom radile upravo aute i staze.

Sto se tice vremena potrebnog za modeliranje auta, autrijska tvrtka Rabcat radila je upravo na modeliranju auta za Forzu 3, a u svom porrtfoliu su objavili i zanimljive brojeve: za 18 automobila i 9 unutrasnjosti 14 ljudi je potrosilo 25 radnih mjeseci.
http://www.rabcat.com/website2011/media/Rabcat_printportfolio2010.pdf (str. 11)

U PD na modeliranju automoibla radi ukupno 34 ljudi.

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4506
  • Man who wasn't there
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #52 on: July 14, 2011, 11:16:53 »
Mislim da nas to ne bi trebalo zamarati, mi samo trebamo zahtjevati vise, bolje i sto prije. Sony, PD, MS i ostala raja nek se potrude i naprave, mi cemo platiti. Nego, vrijeme je da uz Forzu i GT dobijemo jos kojeg konkurenta u vrhunskim konzolaskim simulacijama, po mogucnosti multiplatform. A?

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #53 on: July 14, 2011, 11:30:38 »
Mislim da nas to ne bi trebalo zamarati, mi samo trebamo zahtjevati vise, bolje i sto prije. Sony, PD, MS i ostala raja nek se potrude i naprave, mi cemo platiti. Nego, vrijeme je da uz Forzu i GT dobijemo jos kojeg konkurenta u vrhunskim konzolaskim simulacijama, po mogucnosti multiplatform. A?

Možemo mi čuda zahtjevati, ali kad ćeš to ugledati, to je pitanje, da li za 5 ili 10 godina,2 godine.
PSN_ID: Dzidza1978

Offline Ledu505

  • Doktor Osobne Prakse
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 954
  • Direktor Svemira
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #54 on: July 14, 2011, 11:50:28 »
Jbs sve to kad je +38 pa ni ne palim konzolu. Isti k, bilo 100 staza i 8484 premiuma, temp je stalno previsoka  ;D
Ono sto je lako, ne radi svatko.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #55 on: July 14, 2011, 11:50:47 »
vrijeme je da uz Forzu i GT dobijemo jos kojeg konkurenta u vrhunskim konzolaskim simulacijama, po mogucnosti multiplatform. A?

Shift je trebao biti korak u tom smjeru, ali se ocekivano utopio izmedju zemlja SlightlyMad da naprave pravu simulaciju i svega sto je EA napravio (a sto se neki dan doznalo) da igru *priblizi* mainstream publici.

Iz svega sto ja pratim - a pratim mislim sve - na obzoru uopce nema niti jednog kompetitora na podrucje koje su GT i Forza podijelili na svojim platformama. A EA je otkazao iduci Shift upravo zbog ogromnih troskova proizvodnje koji se nisu mogli nadoknaditi prodajom.

Iznimno je zeznuto raditi vozacke simulacije u danasnje vrijeme, cak i za PC. Simbin je nakon inicijalne najave za novi GTR (davno prosle godine) potpuno propao u zemlju i sve se vise cini da od toga nista u obliku u kojem su zamislili. rFactor 2 je jedini znacajan projekt, ali bojim se da ce i njih u datom trenutku troskovi jednostavno pokopati.

iRacing model je jedino u cemu vidim buducnost za PC, a ocekujem i da ce se rFactor2 okrenuti u tom smjeru. Ali to nikako ne mozemo nazvati mainstreamom - iRacing trenutno ima tek oko 20.0000 pretplatnika, a u svojtu ozbiljnog businessa 20.000 korisnika je nista > veci troskovi odrzavanja od zarade.

Codemastersi su kolika-tolika nada za multiplaftorm - GRID 2 izlazi iduce godine, kao jedini uopce naslov u zanru koji "smrdi" na stara vremena (navodno bi trebao biti puno vise hard-core od prve igre) - ali znamo vec da sve to nema uopce ni problizno snagu da privuce velike cifre igraca.

Ne zelim biti pesimistican, no bojim se da buducnost - na svim platformama - izgledati isto kao i danas, uz dodatnu podjelu "teritorija" i potpuni prelazak svih serijala na pretplatnicki model u stilu iRacinga. TO ocekujem i od GT i od Forze na novim platformama, a doista ne vidim tko bi danas u ovoj opcoj krizi i opcenito drasticno rizicnom ulaganju u nove naslove - pogotovo u drasticno osjetljivom zanru kao sto su voznje - uopce isao lupati cca 10-20 milijuna u razvoj necega sto publika, vec vrlo konkretno podjeljenja u svoje postojece tabore, tek treba prihvatiti.

Primjer koliko je tezak razvoj hard-corea i koliko je financijski zahtjevno producirati na konzolama od strane samog financiranja trzisnog modela je svakako Eutechnyx, trenutno najveci britanski specijalizirani racing studio koji je cak razvio i sve alate za obje next-gen platforme i napravio 3 velike igre za PS3 i za XBox. Oni su jednosatvno okrenuli ledja svemu tome i prebacili se na izradu kompleskne browser-"simulacije" koju ce maistream publika igrati kroz browsere.

Pa toliko o tome.

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4506
  • Man who wasn't there
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #56 on: July 14, 2011, 12:05:47 »
Shift 2 cu igrat cim nabavim, Grid isto zeljno cekam, i nadam se da ce dat da u Gridu vozimo svaki kar na svakoj stazi. F1 2011, cant wait.
Nazalost je istina sto Amar prica, ali nadajmo se da ce Grid biti dobar. Ili da malo smanjimo zahtjeve? Zenite se, ljudi, naucit cete cijeniti sto imate. Ili ste imali, hehe.

Offline Ledu505

  • Doktor Osobne Prakse
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 954
  • Direktor Svemira
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #57 on: July 14, 2011, 12:15:05 »
Shift 2 cu igrat cim nabavim

Nista ne propustas.
Ono sto je lako, ne radi svatko.

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #58 on: July 14, 2011, 12:16:34 »
Mislim da za mene pored GT neće biti mjesta ni za jednu auto simulaciju, zbog vremena i što pored dobrog tražiti loše, kupovanje još jedne konzole i igre mi ne pada na pamet, nisam se nafte napio.

Pokazao sam video na čemu se nadam da ću jednog dana voziti tamo neki GT, do tada GT5 i uživanje.
Samo da nas malo više 'zagriju' za igru, imaju čime.  ;)
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #59 on: July 14, 2011, 12:23:14 »
vrijeme je da uz Forzu i GT dobijemo jos kojeg konkurenta u vrhunskim konzolaskim simulacijama, po mogucnosti multiplatform. A?
iRacing model je jedino u cemu vidim buducnost za PC, a ocekujem i da ce se rFactor2 okrenuti u tom smjeru. Ali to nikako ne mozemo nazvati mainstreamom - iRacing trenutno ima tek oko 20.0000 pretplatnika, a u svojtu ozbiljnog businessa 20.000 korisnika je nista > veci troskovi odrzavanja od zarade.



Pa toliko o tome.


jednostavnom kalkulacijom se dobije da iracing zaradi 3.000.000$ godišnje, ako se kupi samo jedan auto i jedna staza dodatno i uzme godišnja pretplata. Ako se kupi 5 staza i 5 auta onda zarada ide preko 5m$. Mislim da je poslovni model dobar, i da funkcionira.

Rfactor 2 izlazi to je sigurno, njihovo financiranje se bazira na Rfactor PRO simulatoru koji koriste velike auto firme za testiranje i sl.
rFactor Pro is in use in F1 and NASCAR as the primary simulator for engineering development, driver training and telemetry visualization.

Problem rfactora je što će trebati neko vrijeme da modderi naprave dodatne staze, aute i sl. Meni osobni problem je nedostatak cestovnih auta, odnosno ne trkačih auta i što nisu svi moddovi jednako kvalitetni. Ima od ultra kvalitetnih (gdje se točno pozicionirao tank za gorivo) i onih koji više arkada
PSN_ID: Dzidza1978