Author Topic: GT6 PS3 ili PS4 ?  (Read 163887 times)

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #75 on: July 15, 2011, 09:14:05 »
ko je od vas kupio PS3 kad je tek izasao?  Ja ne,i koliko se sjecam :PS1-CD,PS2-DVD,PS3-Blue ray.
Zato mislim da mora bit nesht jbno za PS4,a GT6 jos jbniji. A sto se tice 3D, ne  stavljam ja nikakve naocale na glavu.   

glede tvog nabrajanja, ps3 blueray (već je potvrdjeno) može čitati prototipove od 400GB blueray diskova, tako da tu nešto revolucionarno neće biti, jedino povećanje brzine čitanja. PS4 po meni samo treba puno više rama i grafičke kartice, sve ostalo je i više nego dovoljno
PSN_ID: Dzidza1978

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #76 on: July 15, 2011, 09:28:12 »
Jel zna netko kako stoje Forza VS Granturismo kad se o brojevima priča?
Ne zarada nego broj prodanih primjeraka

A u globalnim razinama:

> GT serijal - 63,5 milijuna
> Forza serijal - 14 milijuna

Sa FM4 Forza ce svakako doci nadomak 20 milijuna, to ce im biti najprodavaniji nastavak do sad.

BTW Sto se zivotnog vijek akonzola tice, po meni vec kasne s najavama novih. Prema planovima iz 2009. ove godine su vec trebali najaviti nasljednike. Kriza je sve usporila, a ako Nintendo ide sa WiiU 2012., Box novi svakako dolazi ili takodjer 2012. ili 2013., a vjerujem da ce i Sony slijediti.

Kao sto Dzidza kaze, digitalna distribucija ne napokon tu, online servisi su napravljeni i uspostavljeni, mediji postoje, video i audio standardi postoje (nema vise halabuke oko HD, to je postalo normalno od 2005 do danas) i sad je samo stvar slaganja kutija.

Ove konzole su vec dale svoje po meni. Ima super igara koje se rade i sve, ali VRAm i RAM su vec debelo ispod razine normalnosti. Znas da je stvar otisla u disproporciju kada prijenosna konzola velicine dvije kutije cigareta ima istu kolicinu radne video-memorije kao i PS3. Na kraju ove godine Box ulazi u 7. godinu prisustva na trzistu (6 punih), a PS3 u sestu. Previse. Dajte mi nove konzole.

Offline Aries

  • The Sugar Daddy
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1858
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #77 on: July 15, 2011, 09:32:32 »
Nemjerodavna usporedba budući da GT serijal ima prednost od 8 punih godina i rada na tri konzole.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #78 on: July 15, 2011, 09:34:13 »
Pa nije nikakva usporedba, ne kuzim sto mislis reci? To su podaci o prodaji. Naravno da je GT duze na trzistu, punih osam godina, ali to su podaci.

Individualni nastavci se ionako nikada nisu posve "poklapali", osim Prve Forze i GT4. Nakon GT4 su usli u nesrazmjer, pa je usporedjivati koliko se koji prodao nemoguce.

Takodjer, usporedjivati ista vezano za te dvije igre - osim zanra - nije bas zahvalno, ali to je samo moje misljenje.

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4506
  • Man who wasn't there
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #79 on: July 15, 2011, 10:20:59 »
Zasto ne usporedjivati? Iz straha da budemo proglaseni fenbojima ili tako nesto? Mislim da bi trebali biti iznad tog nivoa. Vidljivo je da se GT5 prodao vise od F3, ocekivano, s obzirom na usporedbu baze fanova zanra smulacija na PS3-X360. Ipak, mora se priznati da se i Forza prodala vrlo dobro, odlicno, s obzirom na prije navedeno. Da Box ima onaj famozni HID ilikakovec kontroler, jos bi tu koji milijuncic bio, a i vise nas bi kupilo tu konzolu. Greska koju MS nece ponoviti, uz dosad  nauceno, cini sljedeci Box i Forzu opasnim pretendentima na vrh konzolaskih simulacija voznje, u slucaju da se odluce vise
posvetiti realizmu, kao GT. Nisam za brzi prelazak  na next-next-gen ali, vrijeme ide, tehnologija napreduje, nova generacija ce doci i onda cemo vidjeti na cemu smo i koju cemo konzolu kupovati, ako ne obje.

Offline versusW

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1045
  • psnID : versusW
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #80 on: July 15, 2011, 11:21:04 »
A u globalnim razinama:
> GT serijal - 63,5 milijuna
> Forza serijal - 14 milijuna
Nemjerodavna usporedba budući da GT serijal ima prednost od 8 punih godina i rada na tri konzole.

da vam se upletem samo na sekund u ove nemjerodavne usporedbe  ;D , mene su zanimale brojke pa je amar odgovorio na moje pitanje, samo toliko.

Možda preusko gledam ali meni odgovara ta dominacija ili kvazi-monopol GT-a među simulacijama/autoutrkama. Sa prevelikom konkurencijom dolazi do disperzije korisnika, a i ne da mi se savladavati 10 različitih igara sa 10 različitih sustava ponašanja automobila.

Onaj dio kad se ustvrdi da PS3 ima premalo memorije, ili prevaziđenu grafičku, mene to podsjeća na razgovor Seinfelda i Costanze, kada pričaju da je već 1999. godina, a kao djeci su im pričali da će tada auti letjeti i zaključak je "pa totalno smo zaostali".
Meni paše PS3, meni paše GT5, da se mene pita ne bi pipali ništa bar iduće 4 godine. Samo tu i tamo kakva nova staza i auto i to je to.

Offline Aries

  • The Sugar Daddy
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1858
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #81 on: July 15, 2011, 11:25:16 »
Pa nije nikakva usporedba, ne kuzim sto mislis reci? To su podaci o prodaji.
Ne velim tebi nego Versusu da brojke nisu ništa osim brojki.

@Ikral - teško je uspoređivati FM3 i GT5. Kad se prva Forza pojavila na tržištu na izdisaju prvog Boxa (2005.) GT je izlazio s već četvrtim nastavkom na drugoj konzoli. Ustvari, Amar dobro kaže da je bilo što vezano uz te dvije igre zapravo neusporedivo. Ono što je nedvojebeno jest da FM želi biti poput GT-a, a to je teško.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #82 on: July 15, 2011, 11:36:46 »
Kako stoje prodajne brojke FM3 i GT5 samo u Americi, a kako samo u Europi? Ima li takvih podataka? Stari nastavci me ne zanimaju...

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #83 on: July 15, 2011, 11:58:34 »
A jebavas, pa koliko ima jos igara sto nismo odigrali, barem jos godinu dana mi treba da nadoknadim zaostatke. Sta ce nam nove konzole? Pero, sjeti se skoka sa GT3 na GT4, zar ne bi nesto tako rado vidio na PS3? Aj, imas igraonu, pa bi vjerojatno kupio novu gen day one, ali mi ostali?
GT3 koliko se sjecam izasao ubrzo nakon izlaska ps2 2000 mislim , a gt4 cetiri godine poslije, a gt5 kraj 2010 pa sad izracunaj koliko ce im trebati za gt6 ako je gledati neku statistiku, po mojoj matematici gt6 nece na ps3 premalo ljudi u pd-u za neki brzi razvoj igre , a vrlo rado bih volio vidit tourist trophy makar onaj sa ps2 u hd rezi pa mi gt6 ne treba na ps3.., ali samo me zanima zasto su na nekim prezentacijama pokazivali motore i aute a nista se jos ne prica niti suska o tt2?
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #84 on: July 15, 2011, 12:09:33 »
Kako stoje prodajne brojke FM3 i GT5 samo u Americi, a kako samo u Europi? Ima li takvih podataka? Stari nastavci me ne zanimaju...

Ne znam za Forzu, za GT postoje.

Gran Turismo 5 > 1,580.000 (podatak za davni prosinac 2010).

Ne bih sad volio filozofirati da me ne optuze za "bias", ali treba reci kako je najveci dio prodaje Forze 3 bio zbog cinjenice da su ju dva mjeseca nakon izlaska - kad je ostvarila jednostavno porazne prodajne rezultate - iz perskektive tako velikog AAA naslova sa tolikom budzetom, jedva je nakupila milijun i pol primjeraka (sto nije samo po sebi uopce lose, ali je lose u kontekstu) - poceli trpati u apslutno sve moguce X360 bundlove na svim teritorijima (kao besplatnu uz konzolu) - a isla je u US i na odabranim EU trzistima kao besplatna uz nove "tanke" bokseve odmah u pocetku - a ide i danas.

Uz to su ju davali kao dio bundlea sa zasebnim X360 kontrolerom, a cijena joj je jos pocetkom 2010. spustena na nevjerovatno niskih 35 novaca (sto u US, sto u EU), dok je Limited Edition spusten na takodjer niskih 40. Krajem 2010 cijena jos je spustena na 20 eura/dolara, odnosno 15 funti i na toj je cijeni i sad.

Ultimate Edition je odmah po izlasku prodavan u bescijenje - ja sam ga osobno kupio za 20 funti odmah po izlasku, pa to sve treba staviti u perspektivu, buduci da se svaka ta "prodaja" biljezi u prodane primjerke.

Naime problem je sto je po slicnoj logici - da se igre koje se dijele uz konzole u bundleu racunaju kao prodani primjerci - absimalni WiiSports postao najprodavanija igra svih vremena, sa zastrasujucih 40.24 milijuna primjeraka, ali nitko nije uzeo u obzir da se Wii Sports dijelo besplatno uz svaku Wii konzolu.

GT5 naravno takodjer isao u bundle, ali po punoj cijeni, a danas se prodaje po duplo visoj cijeni od Forze.

Dakle u vremenskom razdoblju unutar 2 mjeseca od izdavanja igre GT5 se samo u Americi prodao koliko se Forza prodala worldwide.

Pa eto, samo par cinjenica za potrebe kauc-analitike - iako svi ti rezultati NE ZNACE NISTA.

Igra je USPJESNA cim predje milijun prodajnih primjeraka, a sve ostalo su debele varijable koje ovise o broju konzola ana pojedinom teritoriju, zanru, datumima izlaska, publici kojoj je igra namjenjena, platformi na kojoj je izdana, itd, itd, itd. Prepucavanje prodajnim primjercima za sve sto predje milijun prodaje je samo hrana za forumske trolove.

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4506
  • Man who wasn't there
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #85 on: July 15, 2011, 12:28:26 »
Činjenice su činjenice, i dobar pokazatelj koja konzola ima kakvu publiku, i dobro je baciti oko na te podatke kod odabira sljedeće konzole, ako se kupuje samo jedna. Ako ću kupovati PS4 ili kako će se zvati, to će biti nakon što izađe GT na njemu, kao što sam i PS3 uostalom kupio zbog GT5P. Dakle, ako će next gen Forza biti ne nivou ili iznad next gen GT-a, ovdje će se voditi žustre rasprave oko odabira next gen konzole. Tako i treba.

Offline Aries

  • The Sugar Daddy
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1858
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #86 on: July 15, 2011, 12:29:09 »
Dok mi tu vodimo rasprave, oni samo zgrću pare.  ;D Sony je uletio u biznis kad je namilkao pare na walkmanima, trinitronima i CD-romovima (iako ih je izumio Phillips) i jednostavno je trebalo uložiti u nešto osim u kupovinu holivudskih filmskih studija i muzičkih kompanija. Microsoft je uletio kad je namilkao pare na Windozerima i jednostavno je trebalo uložiti u nešto. Jedini pravi starosjedilac je Nintendo.

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #87 on: July 15, 2011, 12:48:26 »
Pa nisu svi ni u auto industriju krenuli prvi.  ::)

Kupujem PS4, jer osim GT5, imam još 30 naslova, PS3 exluzive su po meni nedostižne za sve druge platforme, nadam se samo novim naslovima, tj novim exluzivama na PS4 poput Uncharteda itd.
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #88 on: July 15, 2011, 12:49:16 »
Pero, one televizije na glavi rade na PS3, to ti je 720p, nije čak ni ful ha de...

Glede prodaje, vgchartz ovog tjedna kaže:
Forza 3: 4,86 mil.
GT5:     6,33 mil.
A, hoće li oni to usavršit za PS4?!

EDIT: Istina da Sony i MIcrosoft udružuju snage oko nove konzole?!
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline Aries

  • The Sugar Daddy
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1858
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #89 on: July 15, 2011, 14:06:05 »
Pa nisu svi ni u auto industriju krenuli prvi.  ::)
Nije da te shvaćam.