Author Topic: GT6 PS3 ili PS4 ?  (Read 163871 times)

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Offline maliDjuro

  • Anime Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1116
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #105 on: October 15, 2012, 11:35:42 »
To sam pomislio odmah kad sam doznao za neke AMDove tehnologije koje baš nisu mogle zaživjeti u svijetu PC-a, tj. windowsa, jer mirkosoft nije želio optimizirati svoj software za dotične tehnologije...
U prvom momentu kad sam negdje pročitao da Sony prelazi na AMD me malo štrecnulo, al sad mi je već lakše  :P
Nikad nije kasno za sretno djetinjstvo, samo, što si stariji, igračke su skuplje.

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #106 on: October 15, 2012, 12:19:06 »
o kakvoj se zapravo tehnologiji radi zapravo ako bi netko strucan objasnio?
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4506
  • Man who wasn't there
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #107 on: October 15, 2012, 12:20:55 »
Sony će ostati Sony, dakle. Aj da vidimo i to, ne vjerujem da će ovaj put raditi greške kao kod razvoja PS3. Srećom imamo hrpu naslova za igrati dok čekamo.

Offline maliDjuro

  • Anime Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1116
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #108 on: October 15, 2012, 12:58:48 »
Vjerojatno će se ići na neki od hibrida Bulldozera, dakle, nešto slično Cellu (Bulldozer je bio prilično dobra kopija tehnologije više podjezgri), ali će povezanost s grafičkim sustavom, koliko ja kužim, biti neusporedivo bolja, dakle široke pipe između svih komponenata sustava. Na Cellu su široke pipe bile samo procesor <--> glavna memorija i GPU <--> grafička memorija, dok su sva ostala međupovezivanja bila svedena na minimum, tako ja je eggsbox 360 sa svojom UMA (unified memory architecture), tj. sve komponente mogu koristiti cijelu memoriju bio bolje optimiziran u tom području i zbog toga je bilo jednostavnije programiranje (ne računam ovdje directx, jer on dodatno pojednostavnjuje konverziju na/iz windows platforme, makar je optimizacija gotovo nepostojeća na toj razini)... Drago mi je samo da ne rade neki "next-gen" PC da bi lijenim programerskim guzicama "olakšali život", nego je ipak cilj dobra platforma...
Nikad nije kasno za sretno djetinjstvo, samo, što si stariji, igračke su skuplje.

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #109 on: January 12, 2013, 19:27:05 »
Zanimljiv rumor glede next gen Gran Turisma (GT6):

While i will not divulge my sources, you will have to trust me when i say i have contacts within SCE and may shed some light on the situation with the next installment- Gran Turismo 6.

Why should you believe me? Everything I reveal will be proven correct over the new year, as my sources are concrete and in regular contact with the PD offices for primarily marketing reasons.

I have three revelations that i feel i can reveal without making my "mole" too obvious to those at sony. They are cryptic but those of you with brains will understand them....

1. GT6 is not a PS3 game- it was developed for the next playstation (reveal at E3, launching 2014) from the beginning.
2. The Top gear license and premium cars will not be returning. Mainly due to worries over the gap between PS4 and PS2 quality cars.
3. The game builds upon the GT5 engine and has given them a huge development headstart that allows me to be confident that the launch window for GT6 is March 2014 in Japan.

Alas, that is all I can say for now, until 3 reveals all.

All high quality my man, not sure how many but all GT5 premium will be in plus more.
EG No GT4 quality cars.


http://www.gtplanet.net/forum/showthread.php?p=7977316#post7977316
http://www.gtplanet.net/forum/showthread.php?p=7977346#post7977346
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #110 on: January 12, 2013, 20:05:44 »
po ovome onda bi gt6 bio odmah na izlasku nove konzole da digne prodaju

enivej, just sitting, waiting, wishing ;D
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #111 on: January 12, 2013, 20:35:35 »
Znači, Tomislave, kreni štedit...
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline Skvikki

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 494
  • PSN-ID: Skvikki
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #112 on: January 12, 2013, 20:43:45 »
Ne vjerujem da će modeli biti toliko napredniji od Premiuma koji su sada na GT5. Jedino ako će ih raditi za 4K rezoluciju, što poznavajući Kazu i ne bi bilo tako čudno. Recimo da su ključni auti sada pokriveni Premiumima, ali svejedno, falit će dosta makina. Vjerujem da će DLC-i za GT6 biti redovitiji pa će se novi modeli dodavati na regularnoj bazi, kako se koji izmodelira.

I dalje su auti najmanji problem petice. Dobra karijera, više izazova... Malo ljubavi i za nas entuzijaste, ne samo povremene igrače. Fali nešto iz starijih naslova.

I da preduhitrim Stingera, neka natrpaju staza! :)

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #113 on: January 12, 2013, 21:07:20 »
Trpanje stazama i učinit karijeru malo kreativnijom i težom. I netrošit vrijeme na detaljnije automobile, jer nema potrebe.
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #114 on: January 12, 2013, 21:35:41 »
Očekujem 100 staza 8)


A kupnja će ovisiti o cijeni plejke...

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4506
  • Man who wasn't there
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #115 on: January 12, 2013, 21:50:07 »
Auti će svakako biti malo detaljniji, ali to nije problem, dobri su i sad (da dobri), ono što stvarno treba su life-like staze. Izbor staza u rangu Shift 2, snaga PS4 koja će sve to gonjati u high detaljima i efektima, nenadmašan vozni model i glatko izvođenje online i offline i to je to. Karijera može komotno biti u vidu seasonal evenata ili sl, za to ne brinem. Nek daju dobar AI te mogućnost kvalifikacija i slaganja vlastitih kupova, uz naravno leaderboard kao u prologu i eto karijere. Skupljajte novce, da, ja ću ipak malo okasniti u sljedeću generaciju.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #116 on: January 13, 2013, 14:09:52 »
Pa ako je suditi po onome što je Ordonez govorio staza stvarno ne bi trebalo manjkati...


Meni će jedino biti žao ako pored svih novih RL staza koje će doći ne stave i sve one iz GT4 koje se nisu pojavile u GT5 (mislim na one njihove original staze).

A ostaje i vidjeti koliko toga će doći odmah, a koliko će nam prodavati naknadno...

Offline DogZy

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2950
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #117 on: January 13, 2013, 16:16:23 »
Zanimljivo je bilo čitati topic, svakakvih mišljenja ima. Nema baš nekih razloga za ne vjerovati liku, iznio je stvari koji mnogi priželjkuju i mislili da bi moglo tako ispasti. No opet, treba imati onu dozu sumnje i ne treba slijepo vjerovati mu.
Skupljanje para neka počne! 8)

Original staze iz prethodnih nastavaka igri, izazovna karijera A i B speca, neka bude misija, challengea, boljih licenci i zanimljivijih evenata offline, bolji AI, opsežniji, kompliciraniji, dotjeraniji, sadržajniji, online s više korisnih opcija...
Uz sve one stvari koje je Amar naveo tamo u GTP temi. :)

A sve to se može ostvariti uz novi hardware :)


EDIT: fiziku nisam ni spomenuo, ali podrazmijeva se ;)
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #118 on: January 13, 2013, 18:03:00 »
ja se nadam da neće biti launch naslov, jel to bi značilo da moram kupiti odmah po izlasku plejku koja će sigurno biti skupa ko sam vrag
ovako se nadam bar nekih 6 mjeseci od kad izađe plejka do izlaska gt6
jer ovo ljeto crnčim za motor, sljedeće za biciklo, i tek onda na jesen/zimu 2014 bi mogao štekati starce za plejku :D
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline cold

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 742
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #119 on: January 13, 2013, 19:56:31 »
Ovo je tomuch, samo muznja para. Ja osobno nisam ni PS3 iskoristio, znam cak i PS2 igrat.
Iskreno, hladim se od svega ovoga...