Author Topic: GT6 PS3 ili PS4 ?  (Read 163854 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline maliDjuro

  • Anime Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1116
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #135 on: February 24, 2013, 23:20:31 »
Amare, a zašto igre na PS3 i PS4 ne bi bile međusobno kompatibilne? Engine su vjerojatno već dovoljno dotjerali da bi čak i s nekim smanjenim nebitnim detaljima moglo ići u cross-platform multiplayer... U krajnjoj liniji, čak i da ne budu međusobno kompatibilne glede onlineta i nekih naprednih fićra, zašto se ne bi moglo zvat GT6 i za PS3 i za PS4?
Posebno iz poslovne perspektive, ako se akumulirana prodaja za obje platforme u nekim tamo izviješćima trpa pod isto...
Ali mislim da bi Kazunoriju trebalo predložit da se GT za PS4 zove bar "GT pol 7", da izgleda više  :P
Nikad nije kasno za sretno djetinjstvo, samo, što si stariji, igračke su skuplje.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #136 on: February 24, 2013, 23:55:31 »
Amare, a zašto igre na PS3 i PS4 ne bi bile međusobno kompatibilne?

U krajnjoj liniji, čak i da ne budu međusobno kompatibilne glede onlineta i nekih naprednih fićra, zašto se ne bi moglo zvat GT6 i za PS3 i za PS4?

Zato što to većinu ljudi ne bi tjeralo da prelaze na novu konzolu, naročito ako bi bile kompatibilne. Većina ljudi odavde to ne bi napravila, a poprilično se razumije u "materiju". Što je tek sa svima onima koji nisu toliko zaluđeni kao mi?


Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #137 on: February 25, 2013, 00:04:05 »
Moj glas bi isao za GT6 na PS4. ;D Jbg, sada je vec najavljen PS4 sa svim mogucnostima i hardware-skom nadmoci nasprem "trojke" , i vjerovatno dobar dio hard core gejmera (a i onih drugih) vec slini za PS4 i lagano gubi interes za PS3. Neovisno o naslovima koji dolaze tu ili tamo. Jbg, tako to danas ide, potrosacko smo drustvo i svi zele brze, bolje, jace i to cim prije tim bolje. Resistance is futile. ;D

A prije toga, izbaciti GT5 Spec 3 ili jedan bolji update sa jos 4-6 RL staza i par "GT originalnih" staza, ubacenim nekim sitnicama koje ljudi zele od izlaska igre, ispeglanim detaljima i to je to. I prestati izbacivati update svakih 15 dana gdje jednu stvar poprave a drugu pokvare. Znaci, zaokruziti pricu, staviti tocku na "i" i okrenuti se GT6 za PS4.

Ne mora GT6 izaci isti dan kada i PS4, upravo zato jer postoji opcija da konzola nece svugdje u prodaju na isti dan, ali unutar prvih mjesec dana od izlaska konzole na svim kontinentima, definitivno. Taman da se ekipa uigra, privikne na nove opcije, pokupuje popratni hardware, i malo financijski oporavi od kupnje konzole.

Moje misljenje. 8)

Offline DogZy

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2950
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #138 on: February 25, 2013, 00:28:34 »
Dobra ideja sa Spec 3. ;)
Ali bolja stvar izbaciti te stvari pod ime GT6. Vise ce se prodati ;)
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4506
  • Man who wasn't there
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #139 on: February 25, 2013, 00:38:44 »
Sony bi svakako trebao iskoristiti priliku da proda još nekoliko milijuna GT-a i vezano za to još barem toliko PStrojki. Dobro Stinger veli, PS4 će imati dovoljno igara da bi se prodavao, PS3 je imao samo Motorstormt i Resistance, pa re opet dobro prodao. GT6 sad, a onda nova igra krajem iduće godine. Mislim, ja ću preživjeti i bez GT na PS3, pošto nas čeka project Cars.
I Drive Club će biti sasvim dovoljan kupcima PS4 koji žele vožnje, igra će biti megahit.

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #140 on: February 25, 2013, 01:24:47 »
Dobra ideja sa Spec 3. ;)
Ali bolja stvar izbaciti te stvari pod ime GT6. Vise ce se prodati ;)

Ne mora biti! ;)

Jer ako neke stvari puste takvima kakve jesu, zaista ce ostaviti gorak okus u ustima po pitanju nekih stvari! Zlobnici ce moci reci da je GT serijal na cijeloj jednoj generaciji konzola (period PS3) bio nedovrsen proizvod i takav i ostao.

A plus toga, ako nam GT6 donese samo ispolirani GT5 + par staza, onda jadni mi, stvarno. ;D

Ovo po meni MORAJU ispolirati, ubaciti jos par staza, i onda zaključiti pricu.

I onda izbaciti pošteni GT6 na PS4 sa svime time iznad + jos hrpom noviteta, premium automobila, dobrim/detaljnim track editorom, itd., itd.

 :)

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #141 on: February 25, 2013, 01:33:09 »
Amare, a zašto igre na PS3 i PS4 ne bi bile međusobno kompatibilne?

Mislio sam na kompatibilnost verzija kao diska, ne nuzno na kompatiblinost samog sadrzaja igre - mislio sam da PS3 disk-igru neces moci zveknuti u PS4 i igrati ju na PS4 konzoli (nece biti kompatibilnosti). Ako ce igra biti cross-platform, sve ce biti kompatibilno, tu nema govora.

Offline maliDjuro

  • Anime Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1116
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #142 on: February 25, 2013, 02:17:04 »
Teoretski je čak i moguće da PS3 i PS4 verzija bude na istom disku. Svi asseti su jednaki u full detaljima, jedino za PS3 treba valjda složit još neke sitnice (meshove i eventualno teksture) u nižim definicijama. Ako je disk u istom filesystemu, a nema razloga ne bit, svaka konzola ima svoj način bootanja, tj. različite fileove za pokretanje, a asseti su u jednoj velikoj arhivi...
Jedna igra, jedan disk, dvije platforme...
I eto nam prvog pravog cross-platform naslova ikad  :P
Nikad nije kasno za sretno djetinjstvo, samo, što si stariji, igračke su skuplje.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #143 on: February 25, 2013, 13:16:22 »
Moj glas bi isao za GT6 na PS4. ;D Jbg, sada je vec najavljen PS4 sa svim mogucnostima i hardware-skom nadmoci nasprem "trojke" , i vjerovatno dobar dio hard core gejmera (a i onih drugih) vec slini za PS4 i lagano gubi interes za PS3. Neovisno o naslovima koji dolaze tu ili tamo. Jbg, tako to danas ide, potrosacko smo drustvo i svi zele brze, bolje, jace i to cim prije tim bolje. Resistance is futile. ;D

A prije toga, izbaciti GT5 Spec 3 ili jedan bolji update sa jos 4-6 RL staza i par "GT originalnih" staza, ubacenim nekim sitnicama koje ljudi zele od izlaska igre, ispeglanim detaljima i to je to. I prestati izbacivati update svakih 15 dana gdje jednu stvar poprave a drugu pokvare. Znaci, zaokruziti pricu, staviti tocku na "i" i okrenuti se GT6 za PS4.

Ne mora GT6 izaci isti dan kada i PS4, upravo zato jer postoji opcija da konzola nece svugdje u prodaju na isti dan, ali unutar prvih mjesec dana od izlaska konzole na svim kontinentima, definitivno. Taman da se ekipa uigra, privikne na nove opcije, pokupuje popratni hardware, i malo financijski oporavi od kupnje konzole.

Moje misljenje. 8)

Nikakav SPEC 3 iz jednostavnog razloga jer od toga nema novaca. I koliko vremena bi potrošili na to mogu sklepati i novu igru sa novim menijem, karijerom, nešto dodatnog sadržaja i peglaj.

Kao što rekoh, do PS4 ima još puno vremena do izlaska i tu imaju priliku za uzeti dosta novaca. Po meni su ludi ako to ne naprave.
Teoretski je čak i moguće da PS3 i PS4 verzija bude na istom disku. Svi asseti su jednaki u full detaljima, jedino za PS3 treba valjda složit još neke sitnice (meshove i eventualno teksture) u nižim definicijama. Ako je disk u istom filesystemu, a nema razloga ne bit, svaka konzola ima svoj način bootanja, tj. različite fileove za pokretanje, a asseti su u jednoj velikoj arhivi...
Jedna igra, jedan disk, dvije platforme...
I eto nam prvog pravog cross-platform naslova ikad  :P

Zašto prodati jedan disk kad možeš prodati dva diska? Kome se to isplati (osim kupcu, a taj je nebitan)?

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #144 on: February 25, 2013, 13:23:17 »
Dobra ideja sa Spec 3. ;)
Ali bolja stvar izbaciti te stvari pod ime GT6. Vise ce se prodati ;)

Ne mora biti! ;)

Jer ako neke stvari puste takvima kakve jesu, zaista ce ostaviti gorak okus u ustima po pitanju nekih stvari! Zlobnici ce moci reci da je GT serijal na cijeloj jednoj generaciji konzola (period PS3) bio nedovrsen proizvod i takav i ostao.

A plus toga, ako nam GT6 donese samo ispolirani GT5 + par staza, onda jadni mi, stvarno. ;D

Ovo po meni MORAJU ispolirati, ubaciti jos par staza, i onda zaključiti pricu.

I onda izbaciti pošteni GT6 na PS4 sa svime time iznad + jos hrpom noviteta, premium automobila, dobrim/detaljnim track editorom, itd., itd.

 :)

Zašto smo jadni? I tu bi bilo više sadržaja nego u većini drugih naslova koji svake godine štancaju novi nastavak.

Što bi to falilo GT5 sa novom karijerom i još 20-30 staza?  Da li je GT5 toliko loša igra da joj trebaju neke drastične promjene?

Uostalom, nije li manje više svaki parni GT bio ispolirana i poboljšana verzija neparnog?


Uglavnom, nemam nikakvog problema dati 50€ za godinu i nešto igranja novog GT-a dok čekamo novu konzolu i GT za njega.


Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #145 on: February 25, 2013, 13:31:12 »
Dobra ideja sa Spec 3. ;)
Ali bolja stvar izbaciti te stvari pod ime GT6. Vise ce se prodati ;)

Ne mora biti! ;)

Jer ako neke stvari puste takvima kakve jesu, zaista ce ostaviti gorak okus u ustima po pitanju nekih stvari! Zlobnici ce moci reci da je GT serijal na cijeloj jednoj generaciji konzola (period PS3) bio nedovrsen proizvod i takav i ostao.

A plus toga, ako nam GT6 donese samo ispolirani GT5 + par staza, onda jadni mi, stvarno. ;D

Ovo po meni MORAJU ispolirati, ubaciti jos par staza, i onda zaključiti pricu.

I onda izbaciti pošteni GT6 na PS4 sa svime time iznad + jos hrpom noviteta, premium automobila, dobrim/detaljnim track editorom, itd., itd.

 :)

Zašto smo jadni? I tu bi bilo više sadržaja nego u većini drugih naslova koji svake godine štancaju novi nastavak.

Što bi to falilo GT5 sa novom karijerom i još 20-30 staza?  Da li je GT5 toliko loša igra da joj trebaju neke drastične promjene?

Uostalom, nije li manje više svaki parni GT bio ispolirana i poboljšana verzija neparnog?


Uglavnom, nemam nikakvog problema dati 50€ za godinu i nešto igranja novog GT-a dok čekamo novu konzolu i GT za njega.
masovno kasnjenje gt5 na ps3 je dovelo da gt6 iizadje na ps4 , a ako cemo gledati da treba min. 3god za razvoj svakog gt-a sasvim je logicno da ce biti launc naslov za ps4 u protivnom to vise ne bi bio gt.
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline Safety-_-Car

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1756
  • PSN ID: Safety-_-Car
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #146 on: February 25, 2013, 13:52:53 »
Ako GT6 ne dođe na PS3, bit će tek za 2-3 godine na PS4 (samo se sjetite koliko smo GT5 čekali, najavili su datum izlaska i onda kad se bližio datum opet je bio odgođen za skoro godinu dana).

Zato bilo bi super da GT6 uskoro izbace, pa da imamo što voziti do sljedeće GT igre na PS4 (koji će tada već imati normalnu cijenu).

Ne vjerujem da će Kazo forsirati izlazak GT6 početkom prodaje PS4. Bilo bi smiješno da opet naprave vizualno prelijepu igru, a bez sadržaja. Zna se što simulacija vožnje treba imati da ozbiljnog vozača drži pri ekranu, a to sigurno nije na prvom mjestu grafika.

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4506
  • Man who wasn't there
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #147 on: February 25, 2013, 13:57:53 »
Vjerujem da su u Polyphonyu naučili kako ovladati PS3 arhitekturom, i novi GT ne bi trebao biti problem. Optimizacija se može napraviti na svakom polju, sjetimo se kako je GT4 izgledao i vozio se naspram trojke. Stvarno mislim da GT6 na PS3 ne bi nimalo naštetio PS4 i njegovoj verziji igre, samo bi još spremio dodatnih par desetaka milijuna u džep Sonyu i Polyphonyu. Ljudi čekaju novu konzolu, puno njih će ju kupiti na launchu, a oni što čekaju pad cijene sigurno bi bili više nego voljni dati pare za novi GT. Ja bih radije Tourist Trophy 2, ali to je drugi par cipela.

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #148 on: February 25, 2013, 21:26:00 »
Dobra ideja sa Spec 3. ;)
Ali bolja stvar izbaciti te stvari pod ime GT6. Vise ce se prodati ;)

Ne mora biti! ;)

Jer ako neke stvari puste takvima kakve jesu, zaista ce ostaviti gorak okus u ustima po pitanju nekih stvari! Zlobnici ce moci reci da je GT serijal na cijeloj jednoj generaciji konzola (period PS3) bio nedovrsen proizvod i takav i ostao.

A plus toga, ako nam GT6 donese samo ispolirani GT5 + par staza, onda jadni mi, stvarno. ;D

Ovo po meni MORAJU ispolirati, ubaciti jos par staza, i onda zaključiti pricu.

I onda izbaciti pošteni GT6 na PS4 sa svime time iznad + jos hrpom noviteta, premium automobila, dobrim/detaljnim track editorom, itd., itd.

 :)

Zašto smo jadni? I tu bi bilo više sadržaja nego u većini drugih naslova koji svake godine štancaju novi nastavak.

Što bi to falilo GT5 sa novom karijerom i još 20-30 staza?  Da li je GT5 toliko loša igra da joj trebaju neke drastične promjene?

Uostalom, nije li manje više svaki parni GT bio ispolirana i poboljšana verzija neparnog?


Uglavnom, nemam nikakvog problema dati 50€ za godinu i nešto igranja novog GT-a dok čekamo novu konzolu i GT za njega.

U nacelu se slazem sa iznad napisanim. Da, bilo bi više sadrzaja nego u vecini serijala koji izbacuju nastavke svake godine. Ali GT nije "vecina serijala", GT je GT, i od njega se ipak ocekuje vise.

Naravno da GT5 nije losa igra, sigurno je najbolja simulacija voznje na konzolama, a uz par zahvata, GT5 bi mogao biti ne samo najbolja, nego i gotovo savrsena igra/simulacija u kontextu konzola. Zato sam, kada PS3 vec dopusta online update, spomenuo da bi po meni bio bolji izbor updateati "peticu" i "šesticu" ostaviti za PS4.

Da, bio je svaki parni GT "ispolirana" verzija prethodnog, ali i PS1 i PS2 su bile "offline" konzole, i nije bilo mogucnosti dodavati i ispravljati stvari preko Interneta.

Ali i ovo tvoje drzi vodu, dapace.

Vidjeti cemo sta nam Kazo sprema, nema druge... mi mozemo samo nagađati... ;D

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: GT6 PS3 ili PS4 ?
« Reply #149 on: February 27, 2013, 21:40:26 »
kako vam se da? :D

i ja bi rado neki velki update/spec 3 ili gt6 il tak nešto za ps3 al ako i ide opcija par mjeseci nakon lansiranja ps4 da izbace novi gt (ali ispolirani da netreba apdejtova pol godine da bude na razini ko ovaj i sa svim funkcionalnostima).

tourist trophy 2 bi na ps3 bio idealan, ponekad me smeta onako "loša" 1080i grafika :P
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards