Author Topic: (M) Driver: San Francisco  (Read 20540 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: (M) Driver: San Francisco
« Reply #15 on: August 11, 2011, 09:49:24 »
E da, jel ima ikakvih glasina kad bi novi GTA mogao izaći?

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: (M) Driver: San Francisco
« Reply #16 on: August 17, 2011, 02:30:12 »
Jučer sam skinuo DEMO. Slijedi osobni osvrt na viđeno/odigrano/doživljeno.

Prvi dojmovi nakon prolaska sve tri DEMO misije, te nakon toga ponavljanja prve desetak puta (na što se može gledati i kao na 3 minute free roaminga ako ignorirate objective = ukupno oko pola sata igranja) su "izmješani". Za početak, mogu reći da sam blago rečeno očekivao više. S druge strane, ovo je tek DEMO, i treba vidjeti što gotov proizvod donosi - iskreno se nadam dodatne opcije i modove igre, jer gameplay je čini mi se gotov i iako nije loš, djeluje mi kao križanac NFS Most Wanteda i Flatouta (i to, iako su to dobre igre, tematikom su predaleko od onoga što sam očekivao od Driver serijala), sa par osobina zadnjeg Motorstorma (što je ovdje kao prst u oko).

Ono što čini mi se fali, bar nama koji smo uz Driver još od prvog dijela, je doza ozbiljnosti i težih misija. Ovo mi na prvu djeluje kao da bih ga mogao odigrati jednom rukom, tako da sam prvo doživio hladan tuš.

Atmosfera. Što je to atmosfera? Ili drugim riječima - nema je. Kao da sam se spawnao u nečiji work-in-progress gameplay, sa vrlo mlakom i nerazrađenom pričom, koja u toj fazi razvoja i nije bitna, jer se još radi na vozilima i šminjkanju istih.

Onda sam svemu prišao sa prilagođenim očekivanjima i pogledao situaciju s druge strane. Naime, prebacivanje iz auta u auto može iritirati u priči i misijama (definitivno), a uz to misije čini prelaganima, ali u free roamingu, pogotovo poznavajući Driverove ranije izlete u GTA sfere (pješačenje i pucnjava), može biti i osvježenje. Nema stajanja, car jackinga, samo se prebaciš i zabavljaš dalje (kontrole  i koncepcija "on-foot" dijela igre iz Driv3r-a mi i dan danas dižu želudac, skoro 10 godina nakon igranja). Uz to, zanimljivo je koliko veliko područje pokriva pogled iz ptičje perspektive.

Na stranu to, ajmo malo o automobilima i ostalim prometalima - ovo je prva igra u kojoj primjerice Alfa Romeo 159 možete sudariti sa na primjer Ford Crown Victoriom, ili Pontiac Le Mansom. Drugim riječima, fascinira me širok raspon dostupnih licenciranih prometala. Od VW New Beatle kabrioleta i novog "fiće", pa do američkih pickupova iz 1970-ih. Zanimljivo i osvježavajuće. Vozni model, iako potpuno arkadni, prepoznaje razlike između tipa pogona, težine, koncepcije i namjene vozila. Uz to, vozila imaju i kakvu takvu suspenziju, za razliku od npr. L.A. Noira. Vozni model usporedio bih sa npr. Mafijom 2, što u ovom žanru ne mora biti loše, baš naprotiv. Jednostavno, a opet zabavno.

Dostupne misije u DEMO-u? Osobno, rigotina teška. Neizazovno, repetivno, i nemaštovito (bar meni), a i čini mi se prilagođeno publici od 12-15 godina (bez uvrede ikome). Možda cijelovita igra ovdje nešto promijeni, ali ako ostane ovako, ove 3 su mi dovoljne bez da ih odigram još 197 (sto devedeset i sedam!?) koliko piše da će ih biti u punoj verziji. Onu drugu misiju iz DEMO-a (utrka) najbolje je ne komentirati. Eventualno će biti igrivo (igrivo, ne miješati sa pojmom zarazno i revolucionarno) par puta za probati u multiplayeru, no ovisi kako će taj dio biti izveden.

Grad i mapa? U DEMO-u prostor nije velik, ali za DEMO je prihvatljiv. No, malo me plaši manjak sadržaja. Mafia 2 je čak i uz dodatak "Betrayal of Jimmy" bila siromašna u tom polju, a ovo mi se čini kao još gore. Tu pak kao limitacija i ograničavajući faktor dolazi nemogućnost pješačenja i izlaska iz vozila (što ne mora nužno biti povezano sa pucnjavom i car jackingom).

Grafika - osobno zadovoljavajuća, iako će nekima biti ispod razine prihvatljivosti za godinu 2011. Meni osobno su neke stvari ipak važnije, poput zabave i igrivosti.

Zaključak - skinuti DEMO, odigrati i procijeniti. Moj stav je da nebih davao konačan sud do izlaska cijele igre, te analize i igranja ostalih modova. Da, ima potencijala, ali je ujedno i prilično jako razočarala. Igriva jedno vrijeme će možda biti, ali ući među najbolje "MUST-PLAY" naslove za PS3 općenito, mislim da neće ni pod razno. Vjerovatno će biti nezaobilazna samo zagriženim ljubiteljima serijala i žanra, ako i njima. Ima puno pozitivnih stvari (vozni model je arkadan, ali i zabavan, puno je licenciranih vozila, a raspon klasa i godišta istih je stvarno osvježenje u žanru, prebacivanje iz vozila u vozilo u free roamingu može biti plus, te odabir grada je po meni OK), no i mnogo minusa (ako u cijeloj igri ne bude nečeg zaraznog, bojim se da će brzo dosaditi, preneozbiljno je sve skupa, glavni likovi ne liče na sebe osim što imaju ista imena kao i u ranijim igrama iz serijala, postoji opasnost od premalo dodatnih sadržaja uz glavnu priču, misije su prelake i neizazovne, zna se desiti da se na ekranu pojave 3-4 ista auta, što je blago rečeno nerealno kada imate pun ekran primjerice Fordova GT40, ili RUF-ova, itd itd.). Da, ima više minusa no pluseva, no vidjeti ćemo kakva će situacija sa navedenim minusima biti kod finalne verzije koja će se naći na policama.


Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: (M) Driver: San Francisco
« Reply #17 on: August 17, 2011, 02:38:01 »
Odigrao 4 minuta prvi level i jednu minutu drugi level i ugasio. Treći level nisam ni probao... Ne znam, kao da igram Crazy Taxi ::)

Čim sam vidio ona idotska šiftanja iz osobe u osobu sve mi je bilo jasno... radije kupim prvi driver preko store-a, taj je ionako jedini koji je valjao 8)

Da, samo što u Crazy Taxiju nije bilo vizualnog damagea na vozilima. ;D

Ta shiftanja se ni meni nisu svidjala odmah u startu. Ne znam, izgleda da sve manje igara pase nasim profinjenim ukusima, kako vrijeme prolazi. Bas sam razmisljao danas kako sam uz prvi PS proveo nezaboravne trenutke, bio sam odusevljen sa svakom malo boljom igrom, a sad me sve to pomalo pusta. Nista, igrat ce se samo "odrasle" igre, ili one izrazito djecje, koje znaju biti bolje od puno "megahitova". ...

+1

I mene malo koja nova igra ostavi bez daha, te tjera na vraćanje. Do sada su na "trojci" oba kriterija zadovoljili samo GT5, RDR i Mafia 2.

probao, čak sam se prisilio odigrati sva 3 ponuđena nivoa, sranje totalno
šteta, original je imao ono nešto, i priču i atmosferu

Za pricu još neznam, ali atmosfere vidim da u ovom nastavku nema.


Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: (M) Driver: San Francisco
« Reply #18 on: August 17, 2011, 03:40:40 »
Ja u recenziji ne bi napisao pola tvog teksta koliko je loša igra

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: (M) Driver: San Francisco
« Reply #19 on: August 17, 2011, 03:48:12 »
Ja u recenziji ne bi napisao pola tvog teksta koliko je loša igra


Gledano iz perspektive originalnog Drivera, eventualno i prvog nastavka, jedina svijetla točka u ovome su licencirani auti.

No, vremena se mijenjaju, a i igre (ne nužno na bolje), šta je tu je.

Ime igre i glavnih aktera čini se jedina su poveznica sa originalom.

Pa sam u ovome pokušao neci nesto "drugo" - samo zabavu, bez puno razmišljanja. Dali ću je uspjeti pronaći vidjeti ću kada dođe cijela igra, ako/kada je uopće kupim. Jer 450-500 kn nisam siguran da bih dao za viđeno u DEMO-u...

Kada se samo sjetim početka prvog Drivera, one garaže i tehničke vožnje (kao uvod u igru), te ostalih misija... mislim da nema šanse da tako nešto vidim ovdje... jer ovdje je to zamijenilo teleportiranje između vozila... kako samo blesavo zvuči kada napišem jedno pored drugoga... ;D

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: (M) Driver: San Francisco
« Reply #20 on: August 17, 2011, 03:52:30 »
Za samo zabavu bez puno razmišljanja... bilo bi bolje da si došao u moj lobby pa vozio s nama

Uglavnom, trošiš vrijeme na pizdarije... radije skini za par kuna originalnog Drivera za PSOne pa ga igraj na trojci koliko god loša bila grafika ;)

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: (M) Driver: San Francisco
« Reply #21 on: August 17, 2011, 04:00:53 »
Za samo zabavu bez puno razmišljanja... bilo bi bolje da si došao u moj lobby pa vozio s nama

Uglavnom, trošiš vrijeme na pizdarije... radije skini za par kuna originalnog Drivera za PSOne pa ga igraj na trojci koliko god loša bila grafika ;)


A znaš da sam ga gledao na Store-u, i to baš večeras? ;D

Koliko je, nekih 50ak kn. Kada uzmem bon idući puta vrlo vjerovatno će se naći mjesta i za jedan jedini original.

Nakon toga sam gledao neke clipove gameplaya na youtube... hvata me nostalgija. ;D

Nego, kako će to raditi na PS3 i LCD-u od 107 cm? Če biti OK, ili da očekujem probleme/smanjenu sliku...? ???

Od tih starih naslova skinuo bih i prvi Destruction Derbi, krajem 90ih sam kao klinac to igrao do iznemoglosti... ;D

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: (M) Driver: San Francisco
« Reply #22 on: August 17, 2011, 04:13:19 »
Iskreno, nemam pojma... to sam rekao iz zajebancije :)

Inače, mislim da je bolje da to ne uzimaš jer pretpostavljam da možeš dobiti samo razočaranje... ovi novi tv-i su ipak previše za te rezolucije... nemam pojma na što bi to ličilo. Ja sam mislio da ga uzmem pa probam na PSP-u, ali me svejedno strah na što će ličiti. Nekako, draže mi se je zajebavati sa Modnation-om na psp-u nego sa time :/

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: (M) Driver: San Francisco
« Reply #23 on: August 17, 2011, 04:18:14 »
Iskreno, nemam pojma... to sam rekao iz zajebancije :)

Inače, mislim da je bolje da to ne uzimaš jer pretpostavljam da možeš dobiti samo razočaranje... ovi novi tv-i su ipak previše za te rezolucije... nemam pojma na što bi to ličilo. Ja sam mislio da ga uzmem pa probam na PSP-u, ali me svejedno strah na što će ličiti. Nekako, draže mi se je zajebavati sa Modnation-om na psp-u nego sa time :/

E to je meni... jer nije ni 50 kn malo ako to čudo poslije nece raditi kako treba... nije meni problem slaba grafika ili mali draw distance, ali ako ce biti tehnickih problema/zaj3bancije, onda ne hvala. Zato sam i pitao, ako je tko probao... :) Za PSP je pretpostavljam OK, ali PS3... hm...

Tako sam pred par godina na jedan relativno dobar PC (ajmo reci top konfiguracija iz 05., 06. godine cirka) isao instalirati stari Discworld Noir (meni jedna od najboljih avantura općenito), pa je to uz sve moguće kompatibiliti modove i razna kemijanja bilo samo nerviranje, a ne igranje. Kao prvo, jedini prihvatljiv način bio je igranje u malom windowu, a uz to, igra se stalno rušila. A ovo je PC, gdje se hvala Bogu ima x opcija za kemijanja i isprobavanja. Tako da... :-\

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: (M) Driver: San Francisco
« Reply #24 on: August 17, 2011, 04:25:58 »
Za PSP je pretpostavljam OK, ali PS3... hm...

Ja sam već previše ostario tako da nemam pojma da li bi se osjetio nedostatak L2 i R2 tipki...


Al opet, kad već idemo u digresije, Modnation Racers je prejebena igra za zajebanciju... ok, jest totalno drugi đir od ovoga, ali bih za PS3 opuštanje radije uložio novce u njega

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: (M) Driver: San Francisco
« Reply #25 on: August 17, 2011, 04:38:15 »
Gledajući
ovaj video
to čak i izgleda dosta bolje no u demou, no... :-\ Čemo vidjeti...


Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: (M) Driver: San Francisco
« Reply #26 on: August 17, 2011, 04:41:01 »
Ne znam da li sam to već spomenuo, ali.... radije pričekam GTA V 8)

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: (M) Driver: San Francisco
« Reply #27 on: August 17, 2011, 06:18:07 »
Ajmo onda jos dublje u ote digresije; ja bih radije vidio novi the  Getaway nego ovakav Driver, ali se bojim da ni on ne bi
imao atmosferu prvog. GTA, jes, moze, a kaj se Modnationa tice, bas sam njega uspio na americkom storeu upiknut u weljkam bak programu preko PS3 a za PSP. I LBP isto za PSP. Drivera si bum probao skinut na crno, dobili smo net na poslu.

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: (M) Driver: San Francisco
« Reply #28 on: August 17, 2011, 17:21:10 »
nisam probao, sad nemam ni želju
ali hoću hehe

također se jako veselim novom GTA, kad god dođe
i ovako ima par dobrih igara za ovu zimu, uz gt naravno
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: (M) Driver: San Francisco
« Reply #29 on: August 17, 2011, 18:04:14 »
Evo sam si skinijo Drajvera za PSX, pa ga bum konverzibiliriro u fajl  plejabilni na peespeju. Sutra se igramo u nocnoj.