Author Topic: TrackDay i Rent-a-car  (Read 62575 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline AgentGreen46

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 893
  • PSN ID: AgentGreen46
TrackDay i Rent-a-car
« on: August 18, 2011, 14:48:56 »
Da otvorim temu koje se pokrenula na krivom mjestu...

Što se tiče rentanja vozila na Ringu, evo nekih linkova:

http://www.rent4ring.de/en/info/rentals-for-the-nordschleife.html

http://www.rsrnurburg.com/index.php?option=com_content&view=section&id=5&Itemid=65

http://www.rent-racecar.de/english/prices/index.html

Eto toliko za sad, ako netko zna za još neka navali...

Link za Grobnik:

http://www.track-day.info/

Offline Ledu505

  • Doktor Osobne Prakse
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 954
  • Direktor Svemira
Re: TrackDay i Rent-a-car
« Reply #1 on: August 18, 2011, 19:42:58 »
Ne sviđa mi se u 3.linku, ovo sto si odgovoran za stetu do nekog iznosa. Pa daj me za tu lovu koju mi vec uzimas onda i osiguraj zajedno s autom.
Ono sto je lako, ne radi svatko.

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: TrackDay i Rent-a-car
« Reply #2 on: August 19, 2011, 17:10:32 »
Iznos je malo viši od očekivanog, ali jebemu jednom se živi, ionako ne trošim previše love na sebe, barem ne u zadnje vrijeme, skupit se provozati jedan krug, ljepo sve snimiti i doma.  8)
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: TrackDay i Rent-a-car
« Reply #3 on: August 19, 2011, 19:57:24 »
da nastavim tu iz onog sta smo pokrenuli u photo of the day topicu

ja sa bmwom bio 15 min nije se islo maksimalno kroz zavoje moglo se jace i gume su platile danak u vidu toga da se puno glasnije cuju ali sto se drzanja tice i dalje drze dobro tako da ako ne forsirate previse u zavojima i nakon 2-3 kruga odete ohladit ako uzimate sat vremena ili vise nebi se trebale previse potrosit (kao i kocnice i slicno), sve ovisi o vama. ako hocete neko vrijeme ganjat e onda nove gume ne ginu.
frend sa 1.6 focusom bio na grobniku nije ga previse kroz zavoje ganjo i gume su pristojno drzale na putu nazad i kojih mjesec dana poslje opet do grobnika sve 5 i nisu se previse potrosile, je da auto nije jurilica ali opet kroz zavoj pametno pa neces pojest gumu toliko.

gume na bmwu su neki run flat bridgestone sport nesto mislim od 20 cola neznam tocno a vani je vruce pa mi se ne gleda.
znaci uglavnom poslje staze je bilo puno gruda gume poljepljeno po gumi sto je dovelo do toga da se glasnije cuju pa smo do frenda jednog koji je mehanicar otisli i on je sa nekim fenom ili s necim zagrijo gume dok je auto na dizalici bio i sa spatulom nekakvom poskidao to i sad se cuje dosta tise. isli smo par puta po magistrali i autoputu i sa malo jacom voznjom nikakvih znakova da je guma pri kraju ili gubljenja kontrole osim toga sto se glasnije cuje, o udobnosti nemogu prcjenit jer su gume run flat koje su same po sebi dosta glasne i nesto neudobnije od obicnih ali nista strasno.
uglavnom gume nisu za bacit odmah kako sam cuo od nekih ljudi ali bome ce se ranije ic promjenit ali za bacit nikako osim ako guma otprije nema neku vecu kilometrazu predjenu ili je istrosena.

sto se tice rentanja dogovarate se preko http://www.track-day.info/ tamo vam sve ljepo pise i preko maila info@track-day.info sa rajmondom dogovorite a on sve organizira uglavnom.
kazete datum eventa na koji bi dosli, auto koji bi uzeli (clio i bmw samo sa instruktorom a punto mozda i netreba), ime i prezime i kazete kada bi htjeli bit npr prvi pri pocetku ili tako nesto.

znaci sav info na http://www.track-day.info/
i dodatno i dogovori za rent,taxi i dogovaranje termina za dolazak vlastitim autom info@track-day.info (rajmond)

uglavnom bolje se sto prije najavit da nebi bila prevelika potraznja pa ili cekate ili izvisite, ja sam za punta nekih tjedan dana prije mail poslo i prvi iso (sto je zajeb al zbog ostalih planova je trebalo tako bit) ali nebi trebalo problema bit.

kad dodjete tamo (oni koji su bili znaju otprilike di je sta) za taxi i rent kao i sve ostalo javljate se zavisi gdje su ili u pit ili u kucicu malu pri kraju pita pored gumi servisa i onih kafica. tamo kazete tko ste sta ste i dajete osobnu, morate imat vozacku vulgaris bez ikakvih ogranicenja rentate makar npr imo 18 godina pa nesmjes vozit jace od 100ks to tu nije vazno glavno da je valjana vozacka. potpisujute izjavu neku nisam zapamtio sta, ako nemate svoju kacigu nekih 10€ dobijete kacigu i potkapu. kad to obavite dobijete listic na kojem pise rent kojeg auta ili taxi i kazu vam di da idete i cekate red.

ista prica za voznju svojim autom, platite dogovoreno vrijeme dobivate broj koji si zaljepite gdje hocete (prozor/vrata kako vam pase mozda najbolje na prozor da nebi boja otisla kod skidanja) i preko tablica sponzorske naljepnice i transpoder za mjerenje vremena vam stave di se dogovorite.
auto mora biti tehnicki ispravan (znaci ako je registriran i imate osiguranje AJMOOOOOO!) i pozeljno je provjerit razine svih tekucina u autu i ostalih sitnica sto bi napravili prije polaska na put.

na kraju odete u tacho (mislim da je to) ako hocete ispis svojih vremena.

to je manje vise to, ali sam se raspiso nadam se da ce biti od ikakve koristi ovo nekome  :)
a i sad kad vidim da ljubusak kaze mogo bi i ja stavit video iz bmweja makar se vise cuje lajanje od mene i starog nego sve ostalo  ;D
agent slobodno ubaci ove linkove sto sam stavio od grobnika u prvi post da se sve vidi.
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: TrackDay i Rent-a-car
« Reply #4 on: August 19, 2011, 21:59:10 »
Super post Mr.Steady.

Što se tiče komadića guma koji se lijepe po gumama na vozilu, to samo otpadne nakon 50-100 km, ovisi...

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: TrackDay i Rent-a-car
« Reply #5 on: August 20, 2011, 00:54:42 »
onaj video di vozi neka formula po mokrom nurbu je preprejeben 8)

malo kad razmislim pa cijene i nisu tako strašne, probaj te si izračunati koliko bi vas koštalo da idete sa svojim autom na cijelodnevnu vožnju po nurbu(10-12krugova)

ovako uzmeš neki low-cost avion do tamo daš soma eura i pičiš cijeli dan bez brige o gorivu, gumama.....samo paziš da se ne razbiješ

clio cup cijeli dan je oko 600-900e
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: TrackDay i Rent-a-car
« Reply #6 on: August 20, 2011, 03:20:58 »
Super post Mr.Steady.

Što se tiče komadića guma koji se lijepe po gumama na vozilu, to samo otpadne nakon 50-100 km, ovisi...


iso je odmah isti dan auto do paga (i to malo brzim tempom po magistrali jel  ;D koliko god to bilo/ne bilo pametno) i malo voznje tamo od novalje do povljane par puta i nazad za krk pa za zagreb i nije otpalo tako da smo to isli rjesiti grijanjem i struganjem.

eto mozemo se i tu dogovarat ako netko bi iso na grobnik npr vozit ili samo se naci sa ekipom.

ko sto rekoh mozemo rostilj stavit u gepek i na parkingu zapalit ili ispred ulaza.  ::)
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: TrackDay i Rent-a-car
« Reply #7 on: August 20, 2011, 03:40:29 »
Super post Mr.Steady.

Što se tiče komadića guma koji se lijepe po gumama na vozilu, to samo otpadne nakon 50-100 km, ovisi...


iso je odmah isti dan auto do paga (i to malo brzim tempom po magistrali jel  ;D koliko god to bilo/ne bilo pametno) i malo voznje tamo od novalje do povljane par puta i nazad za krk pa za zagreb i nije otpalo tako da smo to isli rjesiti grijanjem i struganjem.

eto mozemo se i tu dogovarat ako netko bi iso na grobnik npr vozit ili samo se naci sa ekipom.

ko sto rekoh mozemo rostilj stavit u gepek i na parkingu zapalit ili ispred ulaza.  ::)


To su bili moji dojmovi sa motogumama, obicno bi mi do doma (140 km) skoro sve otpalo sa guma.

Moze biti da je ovdje druga stvar zbog tipa guma (run flat), neznam. :)

Inače, ja sam osobno često na Grobniku, što autom, što motorom. Evo baš danas pičim opet, vozi se 402 Street Race.

Offline AgentGreen46

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 893
  • PSN ID: AgentGreen46
Re: TrackDay i Rent-a-car
« Reply #8 on: August 22, 2011, 14:22:49 »
Odlično mi je ovo za rentanje na Grobniku!
Meni je plan prvo odradit (uštedit lovu) za Ring, pa onda navali na Grobnik. S obzirom koliko nas je na forumu, lako organiziramo Kirurški TrackDay! Tko zna, možda dobijemo i popust na količinu  ;)

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: TrackDay i Rent-a-car
« Reply #9 on: August 22, 2011, 17:18:37 »
bit ce da je od gume do gume.
a sa rajmondom bi se cini mi se dalo dogovorit.
koliko sam imo prilike pricat s njim cini mi se super lik.
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline AgentGreen46

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 893
  • PSN ID: AgentGreen46
Re: TrackDay i Rent-a-car
« Reply #10 on: September 24, 2011, 00:46:33 »
Sutra je TrackDay na Grobniku, ide tko?

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: TrackDay i Rent-a-car
« Reply #11 on: September 27, 2011, 19:16:17 »
ja mozda na sljedeci odem ako sredim neke stvari na svom predekalu pa koji krug provozam.
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline AgentGreen46

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 893
  • PSN ID: AgentGreen46
Re: TrackDay i Rent-a-car
« Reply #12 on: December 15, 2011, 23:39:56 »
U ovu subotu, 17.12.2011. je track day na Grobniku. Idemo Jura i ja i imam viška mjesta u autu ako bi još netko išao iz Zagreba. A i vi Puležani bi mogli svratit!

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: TrackDay i Rent-a-car
« Reply #13 on: December 16, 2011, 00:59:35 »
U ovu subotu, 17.12.2011. je track day na Grobniku. Idemo Jura i ja i imam viška mjesta u autu ako bi još netko išao iz Zagreba. A i vi Puležani bi mogli svratit!

Vrlo rado, ali neznam hoce li obaveze dozvoliti, tj. vjerovatno nece. :-\

Ako budem(o) dolazili, javim se u temu. :)

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: TrackDay i Rent-a-car
« Reply #14 on: December 16, 2011, 09:57:03 »
U ovu subotu, 17.12.2011. je track day na Grobniku. Idemo Jura i ja i imam viška mjesta u autu ako bi još netko išao iz Zagreba. A i vi Puležani bi mogli svratit!

ej znaš da bi baš mogao

nebi trebalo biti kiše, iako za grobnik nikad ne znaš dok ne dođeš
al nema veze, malo ću se smrzavati an motoru, zakon

vidimo se gore, ja ću doći oko 11 ;)
www.motori.hr

if in doubt, go flat out