Author Topic: TrackDay i Rent-a-car  (Read 62576 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: TrackDay i Rent-a-car
« Reply #15 on: December 16, 2011, 16:00:03 »
reko mi ja bratić koji je u rijeci isto da bi moglo bit kiše ali ko i prošli put sam gledo prognozu pa je šipak bilo, bili živi pa vidjeli.
vidit ću hoću rentat, vozit svoja kola i stvarat gužvu ili samo gledat :D
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: TrackDay i Rent-a-car
« Reply #16 on: December 16, 2011, 16:14:17 »
reko mi ja bratić koji je u rijeci isto da bi moglo bit kiše ali ko i prošli put sam gledo prognozu pa je šipak bilo, bili živi pa vidjeli.
vidit ću hoću rentat, vozit svoja kola i stvarat gužvu ili samo gledat :D

ja ću samo gledati :D

imaš fiat seicento za mislim 60e 10 krugova
jest da je gas non stop u podu al ono bar se možeš iživljavati

ima i clio cup al on je 225e, 210hp slikovi, sekvenca itd. racing car jel :D
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline nrgpower

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 787
Re: TrackDay i Rent-a-car
« Reply #17 on: December 16, 2011, 16:29:37 »
To se moze iznajmit jel, pa to je super.
seincento nije ni skup a virujem da bi bilo zabavno

Offline AgentGreen46

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 893
  • PSN ID: AgentGreen46
Re: TrackDay i Rent-a-car
« Reply #18 on: December 16, 2011, 20:13:57 »
Ja sam se odlučio za 10 krugova u Puntu, wish me luck!

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: TrackDay i Rent-a-car
« Reply #19 on: December 16, 2011, 20:35:43 »
Ja sam se odlučio za 10 krugova u Puntu, wish me luck!

odlicno 8)

Offline nrgpower

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 787
Re: TrackDay i Rent-a-car
« Reply #20 on: December 16, 2011, 20:47:32 »
Postaj koju sliku

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: TrackDay i Rent-a-car
« Reply #21 on: December 16, 2011, 20:51:51 »
Ja sam se odlučio za 10 krugova u Puntu, wish me luck!
Cijena?  :)
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: TrackDay i Rent-a-car
« Reply #22 on: December 17, 2011, 17:29:56 »
I ja sam odvozio 10 krugova, meni su nesto stavljali pod guzicu da mogu do pedala doc a agentu su nesto morali prckat da uspije stat u punto, prvi put kad je probo uc nije stao  ;D
Nije puno ljudi bilo taman za vozit kako hoces bez brige da te saljecu sa svih strana.
Civic type s dobije punta na ravnom al ovom slickovi u zavoju uf ubije ga.
Cjena 80€ isplati se.
Nemam slike sve agent ima.
Steta sto ste svi nestali, ja sam sa frendom osto popricat odem do zagrebackog nikog nema a nemam broj moba pa doma otiso :(
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: TrackDay i Rent-a-car
« Reply #23 on: December 17, 2011, 18:03:00 »
Moram skupit ekipu pa da odemo gore se provozati po stazi, možda na proljeće kad malo otopli.  ;)
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline AgentGreen46

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 893
  • PSN ID: AgentGreen46
Re: TrackDay i Rent-a-car
« Reply #24 on: December 18, 2011, 16:26:22 »
Da odmah kažem: svaki petrollhead bi ovo trebao probat!

Pa krenimo redom...
Na kartingu u četvrtak mi Jura ubacio bubu u uho i spomene Grobnik track day; pa ajde, kad nisam na Nurburgringu, bit će dobar i Grobnik. Prvo mi je bila ideja rentat Mazdu RX-8 i guštat po staroj cesti do Grobnika te se tamo onda lagano provozat s obzirom da mi je prvi put, pa bi bio red da prvo naučim stazu. Međutim Mazdu ne rentaju po ovakvom vremenu, a i dobro da ju ne rentaju jer kad sam se probudio u subotu, ovo me dočekalo na prozoru:

Kako sam bio malo razočaran što neću provozat RX-8-icu, odlučio sam rentat na Grobniku Grande Punto CUP, 10krugova/600kn. E to je već iziskivalo malo priprema pa sam malo 'visio' na Youtube-u i sjetih se da su u jednom EVO-u opisivali stazu...


I tako mi krenuli na put, u to snježno jutro, al s obzirom da je bilo zima tu kod mene na brdu, dozvolio sam ženi da očisti auto
  ;D ;D ;D

Put je bio za očekivat:

tako da je tempomat podešen na "lagani tempo"  ;)

Al preživjeli smo i to, iako je bilo mrvu plesanja po cesti, pogotovo Jura sa svojom SL pilom, i došli na Grobnik.


Obadvojca se odlučili za 10 krugova u Puntu, jer je bilo taman malo ljudi na stazi da možeš guštat, a da nisi sam. I onda problemi... dođemo mi do boksa da rentamo pile, kad meni slovenac "!TI! buš vozil?!", rekoh "Da", "A joooj, aj probaj sjestu ovaj" i pokaže prema Punto pili. Ja probam, a kad ono kifla:

Jedva sam se ugurao, pa sad zamislite da još moram kacigu stavit na glavu...
Al ajde, rekoše da ima jedan Punto u kojem se da sic podešavat pa da ćemo probat.

Na svu sreću, Jura nije imao tih problema (on je imao kontra problema, pa su ga 'podfutrali', kako je i sam rekao) i odmah je zajašio plavu munju


Malo sam gledao Jurine krugove i tad je došla i moja pila u boks. Na svu sreću ovaj put sam stao taman na knap. Jedino mi nisu jasna ta sjedala: ja koji plešem u sicu od kartinga sam se jedva uglavio!
Tip me zavezao u sic i samo dobacio "to ti je ko normalan auto, samo malo jače trebaš stisnut kočnicu" (sjećam se da mi je i Jura spominjao kočnicu...). Kifla! Izlazim ja na rikverc iz boksa i skoro zgazim dvojac mehaničara, jer kočnice dok se ne zagriju moraš uprijet ko tegleći konj! I nije ko normalan auto jer unutra osim vozačkog sjedala, volana, papučica i okretomjera nema ništa drugo. Čak je maknuta i plastika sa mjenjača, pa iz poda viri nekakva metalna šipka! Al šta ti više treba?!
Duboko udahnem, ubacim u prvu i lagano kroz boks


Lagano do crte za izlazak iz boksa i onda ko profić, pod u gas! Jao kakvog li veselja! Taj zvuk, osjećaj, uf, adrenalin pumpin'! Do prvog zavoja, kad sam već zaboravio kakve su kočnice  ;D Al' čuva Bog budale, tako da sam i to preživio.
Vožnja je odlična: gas, šaltanje, kočenje, skretanje, sve je kako treba bit - to je taj feeling! Guštam par krugova i mislim si kako sam super brz, dok nije naišao prvi auto koji me na ravnici opro ko majmuna! Tad se sjetih da Punto ima 80ponija... i to je lagano frustrirajuće. Jer po zavojima Punto stvarno ide, čak i dok ga ja amaterčina vozim, al brate mili, koliko god brzo da izađem iz Rupe, do Zagrebačkog zavoja me svi zašamaraju (M3, 350Z, šalim se, naravno da me oni prestižu ko bebu), nego Civic Type S kojem bez problema pobjegnem kroz prvih 7 zavoja, do osmog, Zagrebačkog me na ravnici prešiša bez pardona.
Al sve 5, pičim ja dalje i taman ispred mene iz boksa izađe drugi Punto CUP, s nekim očigledno boljim vozačem od mene, tako da sam krug i pol uspio se šlepat iza njega i učit putanje i mjesta kočenja. Tad sam skužio da se s ovim čudom da dosta kasno kočit, samo treba bit odlučan i imat zagrijane kočnice. I još sam naučio da što god radio, u Riječkom zavoju me prestižu i mame koje guraju bebe u kolicima! Toliko sam nesposoban za taj zavoj...
Taman još jedan krug odvozim sam i vrištim od sreće jer kočim sve kasnije, a ranije dodajem gas  ;D, jer je stvarno odličan feeling (bolji i od vožnje Nissan-a 350Z po Sljemenu i Zagorju!), i iz boksa mi pokažu da imam još jedan krug.
Nabrijem se ja, rekoh "sad ću jedan 105%"  ;) i ulazim u prvi zavoj, kasno kočim za drugi i taman usporim do ključne točke za zabit gas u pod i katapultirat se iz zavoja, al kifla! Kočio sam ko u kartingu - digitalno - što će reć da sam kočnicu otpustio ko divljak i, vid' čuda, volan već lagano smotan za zavoj, i šta će drugo guzica nego lift off! I opa, prvo bočno po unutrašnjoj strani zavoja (prednji branik ruje po šodru ko ralica) i onda bočno do vanjske strane zavoja s guzicom u šoder.

Hladan tuš, šta reć. Lagano u prvu i lagani krug do boksa jer brže nije ni išlo s obzirom da se u svakom lijevom zavoju čulo struganje iz stražnjeg desnog kotača. Posramljen ulazim u boks i odmah vidim da ekipa vadi kamere i fotiće kako bi snimili ranjeni Punto. Ulazim u boks i ekipa odmah trči prema meni s ducktape-om i hrpom ručnika, pomislih da curi ulje ili nešto i nije mi bilo svejedno. Međutim u roku minute izlazim iz auta i ekipa do tad već pokrpala prednji kraj. Tad sam im rekao za stražnji desni kotač, odmah dižu Punto na dizalicu, skidaju kotač i dok kažeš "ležaj", vraćaju kotač, toče gorivo i stavljaju sljedećeg vozača u sic. Na kraju me mehaničari tješe da nije to ništa, da kaj se ja brinem. Kamen mi pao sa srca.
Opet se smiješim i jebeno sretan prepričavam ženi i Juri što se desilo.

Za koju minutu srećem Tonija, pa onda malo kasnije i Bikera; jeb'ga dečki, nismo se stigli pošteno družit, al' bit će prilike!
Pičim dalje i pokušavam sada u NORMALNOM autu ne pobit suputnike svaki put kad stisnem kočnicu, jer ova grize čim ju pogledaš!

Rezime, štedite do sljedećeg trackday-a! I ako netko misli slagat auto za eventualni trackday, tu nema kompromisa i "malo ću pošarafit po autu"...

Offline nrgpower

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 787
Re: TrackDay i Rent-a-car
« Reply #25 on: December 18, 2011, 16:37:36 »
Fala na slikama, cini se super!
Al samo ima 80ks punto? Iman doma punta od 77ks i znam da bas neide

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: TrackDay i Rent-a-car
« Reply #26 on: December 18, 2011, 16:41:13 »
Drago mi je da smo se upoznali i da si guštao u voznji.

Nadam se da ce drugi puta biti vise vremena, a i da ce vrijeme posluziti (bar iznad nule da bude ;D ) pa da fino popijemo kafe tamo. 8)

Offline AgentGreen46

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 893
  • PSN ID: AgentGreen46
Re: TrackDay i Rent-a-car
« Reply #27 on: December 18, 2011, 16:45:46 »
Fala na slikama, cini se super!
Al samo ima 80ks punto? Iman doma punta od 77ks i znam da bas neide
Možda ima 90, al je zato ispod tone...

Offline nrgpower

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 787
Re: TrackDay i Rent-a-car
« Reply #28 on: December 18, 2011, 16:49:33 »
Serijski ima 1050kg, al nema veze. Sa dobrim podvozjem i slickovima pretpostavljam da leti kroz zavoje, a to i je zabava

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: TrackDay i Rent-a-car
« Reply #29 on: December 18, 2011, 17:01:55 »
Puntic je lagan pa po ravnom ga i ne koce previse 80ak ks.
Kroz zavoj ide dobro jer ima kavez+slickove.
I da svi lete oko punta ali to su bili dosta jaci auti+pitanie kolko su slikovi na puntu stari/potroseni al dobro drze i da trebaju se gume i kocnice zagrijat inace banana.
Ajmo reci na razini sa puntom je bio samo civic type s, dok po ravnom me tip stigne i prestigne kroz zavoje duplo brze mogu proc al na ravnom sve nadoknadi a grobnik je dosta dugih pravaca, westfield proleti ko raketa pored auta.
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards