Author Topic: usporedba simulacija  (Read 30494 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
usporedba simulacija
« on: August 24, 2011, 14:52:21 »
nisam znao gdje da stavim pa cu tu ako ne pase slobodno preselite.

naiso sam na ovo na racesimcentral Comparison: Zonda R in GT5, S2U, and Race On

interesantni zakljuci su doneseni i ispada da je gt5 daleko najlosija igra od ove 3 makar covjek sam navodi da se moze radit nemoguce u shiftu i da gt5 ima previse understeera i los zvuk (tu se slazem neki auti su katastrofalni).

i physics shift 2:4 i gt5:5 a race on:9?
po ovome mogu zakljuciti da je gt5 od ostalih bolji jedino po vanjskom dizajnu vozila.  ;D

ovo sta je on napiso meni vise spada pod nesto race arcade central nego race sim central kad proglasis shift boljim od gt5.
nisam fanboy ni nista ali meni je ovo smjesno.

sta vi kazete
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: usporedba simulacija
« Reply #1 on: August 24, 2011, 15:12:21 »
Amerikanci ::)


Jel on to vozio pravu Zondu pa uspoređuje s igrama? :)

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: usporedba simulacija
« Reply #2 on: August 24, 2011, 15:38:35 »
naravno da je pa on je iz amerika the magnificent!
ali ipak je bolji od zonde prosjecan muscle car, sta ovo looks like a alien spaceship to me! better blast it to smitherens with my trusty ol' shotgun!

sta nije proanaliziro sta je gt academy napravio znaci ekipa koja se natjecala bas u gt5 i na kraju opa pobjeda u lmp2.

da mi je vidit shift academy: dodju na stazu i razbiju se i onda decki kazu the car had much more grip on simulator then in real world, also tires are bad, they had no grip when i accelerated all the way in middle of corner.  ::)

ali ima bolji fun factor!
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: usporedba simulacija
« Reply #3 on: August 24, 2011, 16:06:03 »
Jedino što je meni usporedivo sa GT5 je rFactor, s tim da je GT5 ipak za klasu gore. Svakako, ni GT5 nema 100% vozni model kao u stvarnosti, ali to su kompromisi koji su morali biti naprevljeni da bi vožnja ipak bila pristupačna svima. Za pravu simulaciju pričekat ćemo kompletan kokpit kontroliran hidraulikom, prikaz na zakrivljenom monitoru (ili još bolje, virtualnostvarnim očalama u 3D), te kad GT ili što već bude napravljeno baš za to. Znači, jedno dvajst godina.

Offline knegas

  • Uvazeni Docent
  • ****
  • Posts: 389
  • brrrm brrrm
Re: usporedba simulacija
« Reply #4 on: August 24, 2011, 16:27:22 »
GT5...  4 life 8)
mrzim strumfove

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: usporedba simulacija
« Reply #5 on: August 24, 2011, 17:19:48 »
Ja sam probo 2 puta onaj f1 simulator u onoj kupoli koja kako pise do 1g sile radi imate ga u city centru i west gateu mislim. Nije bas najlakse vozit kad se cjela kupola nagne ali koliko se sjecam iz nepoznatnog razloga nije ff bilo i tcs, abs i mislim stability barem na low jer se moglo u nekim zavojima proc bez doziranja gasa, zbog toga da svi mogu vpzit ali osjecaj je predobar probajte. E da to se sve na rfactoru vrti. Jucer sam napokon u rfactoru nakon 30 min kako tako postelo volan da mogu formulu normalno vozit jer sam za svaki zavoj moro pola kruga motat da prodjem kroz zavoj cudno dok nisam sa 900 stupnjeva na 200 stavio. Uglavnom osim gt5 sto sam probo rfactor je simulacija nema sumnje ostalo pokusaji eto jos forzu mozemo dodat.
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: usporedba simulacija
« Reply #6 on: August 24, 2011, 18:03:50 »
To mene najviše i odbija od ostalih igri... u svakoj treba nešto štelati, drkati, mijenjati i nakon par sati opet nisam zadovoljan, mene igra vozi, a ne ja nju. U GT sjednem, upalim i vozim... ja vozim. I ide tamo di oću da ide. A kad ne ide onda znam zbog čega ne ide i da sam ja kriv za to

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: usporedba simulacija
« Reply #7 on: August 24, 2011, 19:00:43 »
Al treba probat taj f1 simulator odlican je. Najradije bi otiso do njih i pito dajte mi na hard kopirajte formule staze i da si postavke zapisem  ;D
I ovako mi je dobar rfactor na 200 modu volana ali kad je na 900 volan kako ja motam nema veze sa onim sta se u igri dogadja bez obzira sta ja promjenio. Nece me nitko uvjerit da f1 treba skoro puni krug volan smotat da prodje kroz neki uzi osim onog u monaku. Do jednog trenutka je kako treba i odjednom ja motam vise a ovaj manje vrti u igri.
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline maliDjuro

  • Anime Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1116
Re: usporedba simulacija
« Reply #8 on: August 25, 2011, 01:55:58 »
Mah, svi ti dalekozapadni pljuju po GT, a onda kad nitko se gleda pale PS3... I uopće se ne bi vozili, nego samo sudarali. I onda ocjenjuju fiziku prma tome kak se možeš sudarit, a dok se vozi opće nije važno.
A svim kritičarima zvuka GT5 bih poručio nek prestanu slušat pleh muiku iz televizora i nek poslušaju na nekom kak spada surroundu s upaljenim najmanje Small Theater soundfieldom u opcijama u igrici.
Ako tko priča da zvuk nije realan, a u kojoj igri je realan? Baš me zanima kolko bi trebalo odšarafit pojačalo da zvuk jedne Zonde R bude realan? A slušaju zvuk na TV... Pa ekran bi im se raspo...
Idem sad u svoj boudoir na nastavak durenja na raznorazne analitičare...
Nikad nije kasno za sretno djetinjstvo, samo, što si stariji, igračke su skuplje.

Offline knegas

  • Uvazeni Docent
  • ****
  • Posts: 389
  • brrrm brrrm
Re: usporedba simulacija
« Reply #9 on: August 25, 2011, 02:26:02 »
 ;D
mrzim strumfove

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: usporedba simulacija
« Reply #10 on: August 25, 2011, 09:28:17 »
GT je postigao jako puno, i bez sumnje je najbolja simulacija voznje. Naravno, mjesta za napredak ima, jos kako, a pouceni proslim nastavcima znamo da ce napredak u sljedecem nastavku biti ogroman, pogotovo ako bude na PS4. Sad, mozemo usporedjivati druge simulacije s GT-om, i uistinu, neke imaju par stvari bolje izvedene, ali u globalu nijedna nije bolja. Shift 2 je zabavan, igriv, ima zgodnih auta i staza, i unosi malo osvjezenja u zanr, ali da bi parirao GT-u trebalo mu je barem jos 3-4 godine poliranja i optimizacije. Forza je bez konkurencije na X360, ali da bi bila na nivou GT-a mora neke stvari doslovno prekopirati (i nadmasiti, naravno), a ne teziti razlicitosti. Ako idemo na simuliranje voznje, onda sve simulacije moraju imati prakticki istu fiziku, onu realnu, a razlicitost ostvariti raznim modovima, izborom auta, mogucnoscu tuninga itd.
Kako bilo, sinoc sam malo vozio GT5, malo Shift 2, pa malo Dirt 3, i zakljucio da je GT tehnicki daleko naprijed, ali mi je brate dosadio. U Shiftu se boris s autom, da, ali pitajte Crnojevica nije li tako i na pravim utrkama. Onaj Super GT seasonal u GT5 je za zaspat u voznji, auto ide ravno i gdje je tu zabava? Dosadno mi je pri 300 km/h! Dirt 3 je odlican, bas lijepo pogodjen omjer realisticnosti i igrivosti, point-to-point pravci su super. Pitate se zasto nitko ne vozi rally u GT5? Probajte Dirt 3.
Eto, zakljucak je da izlaskom GT5 ipak nisu propale ostale simulacije, i da ima mjesta za sve na trzistu. Meni je to s dobro, volim promjene, zao mi je sto Stinger ne voli. Ali on je starac. ;)

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: usporedba simulacija
« Reply #11 on: August 25, 2011, 12:02:54 »
Eto, zakljucak je da izlaskom GT5 ipak nisu propale ostale simulacije

Simulacije? Htio si reći arkade? Jer ako su to simulacije, onda GT nije ;D

Offline knegas

  • Uvazeni Docent
  • ****
  • Posts: 389
  • brrrm brrrm
Re: usporedba simulacija
« Reply #12 on: August 25, 2011, 12:21:41 »
GT je simulacija,a DLC stimulacija,a sve drugo simulira GT      8)
mrzim strumfove

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: usporedba simulacija
« Reply #13 on: August 25, 2011, 13:15:08 »
ja iz jednog razloga ne igram reli u gt5 a to je sto nema random pnp pravaca osim u onom special eventu i zato sto nisu bogzna sto a i onih kruznih reli staza je premalo i dosade nakon par krugova.

kao sto kazes dirt 3 nije simulacija ali je savrseno pogodjen.

a shift 2 iskompliciran da izgleda voznja auta teza nego je ponajvise zbog tendencije driftanja autiju i pretjeranog blura ostalo je ok nisam uzalud prvi nastavak skoro 100% preso sa svim platinum onim glupostima.
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: usporedba simulacija
« Reply #14 on: August 25, 2011, 13:38:20 »
Eto, zakljucak je da izlaskom GT5 ipak nisu propale ostale simulacije

Simulacije? Htio si reći arkade? Jer ako su to simulacije, onda GT nije ;D
Ok, igre koje zele biti simulacije, a ne uspijevaju u mjeri u kojoj GT uspijeva. Arkada je za mene Burnout.