Author Topic: Gran Turismo 5 Spec 2.0 • Sluzbena tema - arhivski chat  (Read 63668 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ledu505

  • Doktor Osobne Prakse
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 954
  • Direktor Svemira
Re: Gran Turismo 5 Spec 2.0 • Sluzbena tema
« Reply #30 on: October 05, 2011, 23:53:34 »
Po nekoj logici ne bi trebalo izbacivati vec ce se voziti na onim stazama koje svi imaju. Ako nece biti tako, onda je to veliki propust ;)

U GTu covjek, a ne igra, bira stazu. Tako da onaj tko nema DLC, nece ni vozit kad se voze te staze. Dal ce ostat u lobbyu ili bit kikan u glavni meni, to su tehnikalije.
Ono sto je lako, ne radi svatko.

Offline DogZy

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2950
Re: Gran Turismo 5 Spec 2.0 • Sluzbena tema
« Reply #31 on: October 05, 2011, 23:54:58 »
U CoD-u 4 igras one mape koje svi imaju. Otud moja konstatacija ;)
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5 Spec 2.0 • Sluzbena tema
« Reply #32 on: October 05, 2011, 23:56:35 »
Postoji netko sa ovog foruma tko neće uzeti dlc?

Offline versusW

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1045
  • psnID : versusW
Re: Gran Turismo 5 Spec 2.0 • Sluzbena tema
« Reply #33 on: October 06, 2011, 00:02:54 »
ja vozim skoro isključivo iz kokpita i meni se ove ponuđene slike ni malo ne sviđaju
doduše djeluju kao loš fotošop i to tri različite alternative pa bi konačan sud ostavio za kasnije

ali ova slika di je ispred zeleni Mini, kad je sva unutrašnjost automobila crna, i gore su naljepljena samo ona dva sata sa bumpera, bolje onda niti ne nudit tu opciju u vožnju, ko da zajebavaju

i rugajte se tom stavu koliko god oćete

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Gran Turismo 5 Spec 2.0 • Sluzbena tema
« Reply #34 on: October 06, 2011, 00:10:40 »
Tebi kojem se to ne svidja, bumper.

Onima kojima se to svidja, crna unutrasnjost.

Izbor kume, izbor. Os, nes, Banglades ;D

Uostalom, bolje ista nego nista. Ja, kao netko tko uvijek vozi iz kabine i nema druge pozdravljam ovo. Nisam to ocekivao, a dodatna low-res unutrasnjost za otvorene modele je samo dodatni plus.

Nemoj stiskat Select i stvar rjesena za tebe ;)

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5 Spec 2.0 • Sluzbena tema
« Reply #35 on: October 06, 2011, 00:12:24 »
Pa što se imamo rugati... svatko ima svoje mišljenje, svoj ukus...

Ta unutrašnjost je iz PSP GT-a, meni je sasvim ok. Nema detalja koji odvlače pažnju, instrumenti se vide, promijenjen je pogled u odnosu na bumper kameru, pa tko voli neka izvoli. Kome se ne sviđa, nastavi voziti kao i prije updatea. Još samo kad bi ukinuli kameru s krova 8)

Offline versusW

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1045
  • psnID : versusW
Re: Gran Turismo 5 Spec 2.0 • Sluzbena tema
« Reply #36 on: October 06, 2011, 00:25:16 »


pozdravljam i ja bilo kakvu unutrašnjost, nek je i low resolution
ma nek nema ni rukavica niti volana koji se okreće
ali ovo iznad je neprihvatljivo

s druge strane, previše je standard automobila da bi svakom radili custom unutrašnjost pa će se vjerujem štediti i malo sam skeptičan na što će to sve ličiti

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5 Spec 2.0 • Sluzbena tema
« Reply #37 on: October 06, 2011, 00:32:59 »
Ja to vidim ovako... za razliku od bumpera, stavljen si na vozačku poziciju u svakom autu i daje ti drugačiju percepciju vožnje nego bumper. U pravoj vožnji ionako ne gledaš po autu nego vanka (manje više, al pretpostavljam da znaš što hoću reći). Instrumenti su potpuno vidljivi za razliku od dosta njih koji se u premium autima slabo ili nikako vide, ovise o osvjetljenju, koliko ti je zumiran pogled i slično. I kao plus u odnosu na bumper, imaš dodatni retrovizor ;D

Offline versusW

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1045
  • psnID : versusW
Re: Gran Turismo 5 Spec 2.0 • Sluzbena tema
« Reply #38 on: October 06, 2011, 00:45:47 »
ma ako ćemo iskreno unutrašnjost auta je najobičnija dekoracija
ja u novom autu startam utrku pa pomalo vozim prvih par metara da proučim unutrašnjost, lijevo, desno, iza, upalim svjetla ako su atraktivna (jeste išli za tim da se Miuri svjetla dižu?) i poslije toga manje-više uopće ne obraćam pažnju

i ako bi nova unutrašnjost bila detaljna kao premiumima, nema smisla, šteta je to, bacanje truda i vremena i prostora (MB/GB) za takvu dekoraciju. Dovoljan je i low res

i treba samo nać pravi balans.
Ali ovo crno...mogli su onda uz igru davat komad crnog kartona izrezanog u obliku kokpita, zalijepiš selotejpom na TV i vozi Miško...

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: Gran Turismo 5 Spec 2.0 • Sluzbena tema
« Reply #39 on: October 06, 2011, 00:54:21 »
ali je i drugaciji kut pogleda cak i iz ovog crnog kokpita u odnosu na bumper (kako i STINGer veli), pa zato ne igra to s kartonom ;)
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Gran Turismo 5 Spec 2.0 • Sluzbena tema
« Reply #40 on: October 06, 2011, 01:03:55 »
Neces naci puno vode ovdje za svoj mlin Versus, mi smo na sve oguglali jos prije 10 godina dosao GT3, od tada do danas svaka novost za nas je velika kao Mamicevi neboderi ;D

Mozemo njurgati, prigovarati, imati misljenja, ali na kraju se uvijek slozimo da je super kako god da jest, jer da je moglo drugacije, vjeruj na rijec, to bi se i napravilo.

Neprihvatljivo ti je, super, nemoj koristiti, stvar rjesena ;) Izmedju nista i nesto, nesto je uvijek bolje rjesenje.

Kada imas ikakav kokpit, sve se mijenja - percepcija fizike i sama fizika jer je tocka zakretanja pomaknuta unazad, u pricu ulazi strana na kojoj sjedis, visina sjedenja, hauba... jos sad samo da je opcija za "Force Cokpit View" u onlineu i nitko sretniji od mene ;D

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5 Spec 2.0 • Sluzbena tema
« Reply #41 on: October 06, 2011, 01:15:44 »
Kad već spominješ visinu sjedenja i haubu, to se i na bumper kameri primjeti. I visina sjedenja i dužina haube. Kad vozimo Maseratija uvijek zapnem u nekog ispred sebe, dok kad se vozi npr. Mini ili Fiat 500, uvijek me iznenadi koliko blizu nekih auta prođem bez da ga taknem


Ali, pustimo poglede na stranu, ovo danas (odn. jučer) je definitivno jedan od najvećih dana u povijesti ove igre, bar meni. Jest da smo morali čekati nepunih 11 mjeseci na sve ovo, ali eto, ne izlazi ni Forza svaki dan 8)

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: Gran Turismo 5 Spec 2.0 • Sluzbena tema
« Reply #42 on: October 06, 2011, 01:42:04 »
Brzo ce 11-ti, jer sam na GO do 10-og, a GO uvijek brzo prodje. Izem ti sricu upisatu...

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Gran Turismo 5 Spec 2.0 • Sluzbena tema
« Reply #43 on: October 06, 2011, 01:58:21 »
Pozdravljam ovo sve što igra donosi, da ne razvlačim priču o pogledu, samo ću reći da je ovo super, iako ne koristim taj pogled, ovo je po meni super izbor. Ja sam shvatio da je GT5 ili općenito serijal GT nešto savršeno i da tu sve ima svoje zašto, ako nešto nema u igri, to ima svoje logično objašnjenje, kao recimo sad taj pogled, jednostavno nemaju vremana, barem ne još da dignu sva auta na premium razinu, a tu je i priprema svih auta na PS4 razinu, ono što im PS3 a ponajviše VRIJEME dopušta, sve polako dolazi u igru, i tu nema rasprave.

Možemo se mi žaliti, ali evo kad bi zamslili situaciju da sjednemo sa Kazom i da nam on sve objasni shvatili bi smo, jao ovako gledajući razvoj dogadjaja shvaćam to i bez njega, sve se ljepo isčituje.  :)

Moramo se nekako dogovorit za bonove, gdje ima uzeti, meni će trebati jer ću ja sherati dalje...
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline DogZy

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2950
Re: Gran Turismo 5 Spec 2.0 • Sluzbena tema
« Reply #44 on: October 06, 2011, 07:55:01 »
Pozdravljam tu ideju.  :)
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.