Author Topic: Project C.A.R.S • World of Mass Development projekt community simulacije  (Read 361646 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Ian Bell, šef studia, o Logitech podršci na PS4 >

Quote
Be calm and wait for some good news here.

Valjda čovik zna..

Zna čovik, samo to što on zna većini neće biti drago za čuti ;D

Logitech će vjerojatno napravit novi volan. A onda stari volani sasvim sigurno neće raditi jer kome ćeš prodati novi, kad svi imaju stari. Ostaje jedino nada da bude pristupačniji (a možda i bolji) od T300 :)

Možd sam prestar, ali se sjećam vremena kad je manual dolazio tiskan uz igru...i to poprilično debeli su dolazili. ;)

Jest, to je bilo nekoć dok nije bilo interneta :) Danas ti na komad papira napiše da unutar igre imaš link koji te vodi na manual pa čitaj i/li printaj ako hoćeš. Ogromne uštede novaca :)

Uglavnom, budi sretan da si živio u vrijeme kad si to mogao uživo vidit ;D

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606

I ;)
Bože, kako to mene nimalo ne zanima ;D


Da li sam ja stvarno otišao na kvasinu ako unaprijed znam da stiže još jedna igra u kojoj će trebati dani i dani podešavanja volana i da opet neću biti zadovoljan time što sam podesio? Da, prekrasno izgleda, bla, bla, bla, ali...


       

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Ian Bell, šef studia, o Logitech podršci na PS4 >

Quote
Be calm and wait for some good news here.

Valjda čovik zna..

Zna čovik, samo to što on zna većini neće biti drago za čuti ;D

Logitech će vjerojatno napravit novi volan. A onda stari volani sasvim sigurno neće raditi jer kome ćeš prodati novi, kad svi imaju stari. Ostaje jedino nada da bude pristupačniji (a možda i bolji) od T300 :)

Pazi, jer pomislit ću na kraju da možda jesi mrvicu otišao na kvasinu ako smatraš da je moguće da Logitech ne podrži stare volane, a očekuje da ljudi kupe njihove nove - kada svi znaju iako je tajna (a uskoro će postati i javno) da apsolutno ništa ne spriječava G25/27 da već od idućeg tjedna prorade na PS4 osim patentnog prava tvrtke Immersion koji istječe za cca.5 mjeseci - TO je ono o čemu se (ne)govori jer se ne smije sve dok je ugovor na snazi.



Meni je vjerojatnije da novih volana neće biti, a stari će biti podržani kao što su i na PS3 i na PC-u.

Al opet... često ti ispadneš najviše u pravu ;D
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Fedro, nije u pitanju samo Immerssion patent koliko ja znam

Osim Imerssion patenta na SDK i API, postoje i ostali patenti koje drzi Logiech (jednim djelom), a neke druge firme koje danas vise ne postoje na nacin kako su tada postojale, drugim dijelom

Takodjer, danasnji vlasnik Logitecha nije isti kao prije par godina i tu takodjer postoji pravna bljuzga oko sledbe na patente

Necu pricati sto ce biti, jer ne znam, ali ja doista ne ocekujem da ce to proraditi.

Ako proradi, to je biti cudo.

Ali da ce raditi novi Logitechov volan, kada i ako se pojavi - to sam s druge strane 10000% siguran.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Pazi, jer pomislit ću na kraju da možda jesi mrvicu otišao na kvasinu ako smatraš da je moguće da Logitech ne podrži stare volane, a očekuje da ljudi kupe njihove nove - kada svi znaju iako je tajna (a uskoro će postati i javno) da apsolutno ništa ne spriječava G25/27 da već od idućeg tjedna prorade na PS4 osim patentnog prava tvrtke Immersion koji istječe za cca.5 mjeseci - TO je ono o čemu se (ne)govori jer se ne smije sve dok je ugovor na snazi.



Meni je vjerojatnije da novih volana neće biti, a stari će biti podržani kao što su i na PS3 i na PC-u.

Al opet... često ti ispadneš najviše u pravu ;D

Logika nalaže da ako će već raditi novi volan da će ga trebati i prodavati. A da bi ga prodavali nikakve koristi od toga da stari volani rade. Ili da budu u istom cjenovnom rangu kao T300. Ako i budu, onda će morati imati bolji volan (pedale, mjenjač...).

Ako naprave kakav T300 rang volana za 200-250€, ja bi ga prvi uzeo.


Al eto, budimo calm pa pričekajmo te gud njuz tamo 8)

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Ma nek bude svega ;)
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline maliDjuro

  • Anime Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1116
Evo, malo sam se igruckao i diskutirao s nekima, pa da podijelim:

Mi u biti cijelo vrijeme sjedimo u tačkama kojima upravlja olovna štanga na kojoj su drške od metle zašarafljene za volan...
Naime, izgleda je stvarno neki gadan bug negdje jer se ništa od zadnjih kotača ne prenosi na force feedback...

Uglavnom, malo mi je bolje kad tom vozaču dodam malo špeka i normalnije ruke da drži volan...

Za špek se namješta pod svakim autom kolko će ga se natovarit:
body scale: 20
longitude scale: 100
body stiffness: 60
body damping: 2

A za zamijenit drške od metle pod glavnim opcijama u ffb settings:
linkage scale: 0.15
stiffness: 0.90
damping: 0.05

Za čvršći osjećaj volana možete se igrat s ovom postavkom stiffness, scale je faktor kojim efekt utječe na force feedback...

Ak se kome nešto ne sviđa može napisat što i kako, pa da čačkim dalje...

I dalje sam očekivanju dezinsekcije i potrazi za virtualnom guzicom...
Nikad nije kasno za sretno djetinjstvo, samo, što si stariji, igračke su skuplje.

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Neznam jeste li vi neke bugove dozivjrli do sada, ja par ne iritantnih ali zanimljivih.

Par puta su auti prosli kroz mene a i ja kroz njih, nisam resetiro auto pa da su zbog toga mozda prosli kroz mene.

Vozim audi r8 plus na ringu i na onoj uzbrdici nakon onog velikog spusta na pocetku pri kocenju auto se zaustavlja sa nekih 250ak kmh na 0 i ubacio rikverc i nisam se mogo kretati dok nisam reset car napravio neovisno u kojoj sam brzini bio.

Danas sam otkrio da postoji "suzuka" u igri ali ime je fejk a i cijela staza je blago izmjenjena, neznam dali je bila suzuka najavljivana i dali se pojavljivala u buildovima?

Probao sam sa mclarenom p1 i f1 sarthe po noci i mogu samo reci da je ludilo.

Uglavnom jedva cekam izlazak novog logitechovog volana.
Neki dan sam vidio u samcta domenici west gate bundle pcars i t300 mislim za 999kn.
Imali su ga spojenog na ps4 u onom kokpitu gdje je gt prije bilo ali nije bila upaljena konzola tako da sam probao samo malo volan i pedale u prazno izvrtit i cine mi se ok.

Sad dali mozda to uzet ili cekat logitecha?
To bi slicni trebali biti po nekakvoj tehnologiji ili bi logitech trebo bit bolji?
Jer po ovoj cijeni mi se cini da je ovo mozda inferiornije od dfgt.

Pa sad pricekat logitecha ili t300?
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
bundle pcars i t300 mislim za 999kn.

Evo, dam ti novce pa mi ga nabavi po toj cijeni

Offline Kimi

  • The Gentleman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2684
  • PSN id: KimiHR
I ja bi jedan T300 za tu lovu.

Ali mislim da je ovdje prije u pitanju T80

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Vozim audi r8 plus na ringu i na onoj uzbrdici nakon onog velikog spusta na pocetku pri kocenju auto se zaustavlja sa nekih 250ak kmh na 0 i ubacio rikverc i nisam se mogo kretati dok nisam reset car napravio neovisno u kojoj sam brzini bio.

Potpuno ista stvar mi se dogodila prije pol h na istom mjestu, isti auto ;D

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Vidim po slikama da je t80 u pitanju, zakleo bi se sa je pisala akcija za t300.

Znaci t80 onda izbjegavat?
Vise nekako logitechu naginjem nego thrustmasteru.

Ima netko t300 i vozio pcars pa da kaze valja li to?

A ovo s audijem nemam rijeci.
Nije nikakve stete bilo na autu nakon reseta sam normalno nastavio dalje.

Onaj karusel nisam bez nekakvih odbijanja i skokova prosao s nijednim autom do sad, barem po onom unutarnjem betonskom djelu.
Ili zapne negdje pa se izvrtim, ili odmah u oversteer odem ili understeer pa u ogradu.
Kad zaobidem beton i odem po asfaltu sve je super.
U odnosu na gt6 zavoj mi se puno grbaviji cini, pogotovo prijelaz betona u asfalt.
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Pa, razlika u cijeni između G29 i T300 je poprilična. S obzirom da bi G29 trebao uskoro u prodaju, strpi se do recenzija (nije da na PS4 ima prevelik izbor vožnji :) ) pa onda idi u kupnju. Do tada valjda možeš preživit...

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Zato i pitam da se ne zaletim i kupim nesto sto ce mi poslje zap bit.

S nekim malo jacim autima se osjeti da bi dobro volan dosao.

Imam neke postavke koje sam naso na netu kao da su sto blize gt6 po filingu, jos malo modificirp i odlicno.

Jos da bi znao postavljat setup kako spada jer mi npr mustang na brands hatchu bio jedva vozilj sa defaulton dok na npr silverstoneu nisam imao nikakvih prolbema ili donningtonu npr, bilo bi divno i voznja bez zivciranja.
Ovako mi se neda pimplat i 500 puta probavat.
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Nisam probao T300, ali Logitech je generalno bio sasvim ok volan, bar kad pogledaš novce koje uložiš. Tako da sumnjam da će ovaj novi biti loš.

Strpljen, spašen... ako si već toliko vremena bez volana, možeš se još malo :)