Author Topic: NEXT GEN KONZOLETE  (Read 87064 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
NEXT GEN KONZOLETE
« on: November 15, 2011, 18:39:33 »
Evo da zapocmemo temu , prve najave i specifikacije za x720 zasad rumori..
http://pinoytutorial.com/techtorial/new-xbox-with-six-core-cpu-and-dual-gpu-from-amd-rumor-analysis/
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: NEXT GEN KONZOLETE
« Reply #1 on: November 15, 2011, 19:09:15 »
Kad izadju, trebat ce mi jos 2 godine da odigram sve sto zelim na ovoj generaciji, a onda mozda kupim ono sto bude imalo bolje igre.

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
Re: NEXT GEN KONZOLETE
« Reply #2 on: November 15, 2011, 19:46:13 »
mislim i siguran sam da sam odigrao sto me zanimalo i da ti sljedeci nastavci idu u next gen ,jednostavno nema vise naperetka po meni doslo se pred zid, zelim vidit true 1080p i 60fps kao standard i k tome ljepa grafika u cemu najvise uzivam ,nisam od onih kome grafa nije bitna dapace prva stavka koja mi zapne za oko kad pocmem igrati neku igru pa onda sve ostalo sto ide uz to . , iskreno meni svaka nova igra koja izadje izgleda gore od prethodne bas zbog tih detalja koji su sve izrazeniji u igrama pa i na 30 fps takva igra izgleda lose na konzolama pa na tom polju vidim napredak ako ne bude nesto revolucionalno..
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: NEXT GEN KONZOLETE
« Reply #3 on: November 15, 2011, 20:02:52 »
Grafika je bitna, no svakako mi je na ovoj generaciji igrivost ono sto je najbolje. Na losu se grafiku naviknem za dan-dva, ali losu igru ne mogu progutati.

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: NEXT GEN KONZOLETE
« Reply #4 on: November 15, 2011, 20:29:29 »
Malo mi nije jasno ovo nagađanje koje spaja 6-core CPU i AMD-ov upgraded Trinity. Mislim Trinity je APU... Što bi to onda značilo da bi APU bio odgovoran samo za grafiku...?

Ne dira me ovo sve baš jako. Ionako imam stvarno previše igara koje planiram odigrati u sljedećih godinu dana. Hrpa njih su RPG-ovi, a gledam da će mi trebat mjesec dana po RPG-u ako ga želim pristojno odigrati. A na tu listu igara još nisam ni uključio PS3 igre koje bih volio odigrati...

Nek oni najave na nekom sajmu specifikacije i okvirni datum pa ću onda počet razmatrat mogućnosti... U svakom slučaju, novi PS će kod mene doć tek kad dođe novi GT.
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: NEXT GEN KONZOLETE
« Reply #5 on: November 15, 2011, 22:23:07 »
Naravno da grafika nije na prvom mijestu, ali sa većom snagom konzola, dizajnerima će biti 'odriješene' ruke i da će to utjecati odmah i na samu igrivost, jedva čekam da vidim. Jer mjesta za napredak ima, imam očekivanja puno, iako iskreno ne vidim nekog tolikog napretka izmedju PS4 i PS5, sad očekivam puno toga.  8)
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline maliDjuro

  • Anime Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1116
Re: NEXT GEN KONZOLETE
« Reply #6 on: November 16, 2011, 10:48:25 »
Perice, developeri nikad neće priznat "odriješene ruke". Uvijek će im nešto smetat da mogu napravit "naj igru koju su svi sanjali" jer je nešto u konzoli/kompjuteru preslabo... I opet će trebat čekat 4-5 godina i pompozne najave kako "cijede" mašinu do posljednjeg clocka procesorske snage...
I onda vidiš neki demo od 64k  :P
Nikad nije kasno za sretno djetinjstvo, samo, što si stariji, igračke su skuplje.

Offline Aries

  • The Sugar Daddy
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1858
Re: NEXT GEN KONZOLETE
« Reply #7 on: November 16, 2011, 11:14:01 »
Mirko prije svega mora prijeći na bluray ako misli i dalje igre distribuirat na medijima.

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: NEXT GEN KONZOLETE
« Reply #8 on: November 16, 2011, 12:11:56 »
Perice, developeri nikad neće priznat "odriješene ruke". Uvijek će im nešto smetat da mogu napravit "naj igru koju su svi sanjali" jer je nešto u konzoli/kompjuteru preslabo... I opet će trebat čekat 4-5 godina i pompozne najave kako "cijede" mašinu do posljednjeg clocka procesorske snage...
I onda vidiš neki demo od 64k  :P
Razumijem ja tebe, evo primjer jedan L.A. Noir, kako bi bolesno izgledala ta igra da je došla na PS4, pogled puca u daljinu, kretanje likova, govor i sve ostalo gotovo fotorealistično,(iako je i sad u nekim trenucima bilo gotovo tako), auto ljepo dizajnirana, okoliš...

Mislim kad izadje jedna open world igra na PS4 da ću ja to igrati mjesecima, mislim a razumijem Kazu kad je rekao da razmišlja o nečemu sličnom, neku večer sam proveo, a to sam često znao i kod GTA IV, voziti se po gradu bez cilja i samo slušati muziku.  8)
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: NEXT GEN KONZOLETE
« Reply #9 on: November 16, 2011, 13:39:36 »
Mislim kad izadje jedna open world igra na PS4 da ću ja to igrati mjesecima, mislim a razumijem Kazu kad je rekao da razmišlja o nečemu sličnom, neku večer sam proveo, a to sam često znao i kod GTA IV, voziti se po gradu bez cilja i samo slušati muziku.  8)

pa to je najbolje od svega, još bolje u SA pa se vozikam sa jedne strane na drugu slušajući country :D
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: NEXT GEN KONZOLETE
« Reply #10 on: November 16, 2011, 14:09:16 »
već vidim premalo rama će bit.
ovih 2 gige što je to, bit će dobro u početku ali kako će vrijeme odmicat opet će zaboljet nakon 1-2 god da imaju premalo rama konzole.
3 barem jebemu što svi al baš svi i jebeni apple sa iphonima i ipodima i svime škrt na tome i plačaš cijenu po tome kolko memorije imaš tako ovi sa ramima.

inače koliko jezgara ima cpu od ps3?
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: NEXT GEN KONZOLETE
« Reply #11 on: November 16, 2011, 15:49:29 »
8, ali se 6 koristi za igre ako sam u pravu.

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: NEXT GEN KONZOLETE
« Reply #12 on: November 16, 2011, 16:38:53 »
već vidim premalo rama će bit.
ovih 2 gige što je to, bit će dobro u početku ali kako će vrijeme odmicat opet će zaboljet nakon 1-2 god da imaju premalo rama konzole.
3 barem jebemu što svi al baš svi i jebeni apple sa iphonima i ipodima i svime škrt na tome i plačaš cijenu po tome kolko memorije imaš tako ovi sa ramima.

inače koliko jezgara ima cpu od ps3?

To mora tako bit jer je to cijeloj industriji glavni izgovor da nas oderu za nekakvu ''novu generaciju'' svakih cca.5 godina. Pa kakav bi to bio svijet bez dugorocnih planova kako svoje korisnike derati sto lakse i jace???
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: NEXT GEN KONZOLETE
« Reply #13 on: November 16, 2011, 16:45:06 »
Nemojmo tako, skok medju generacijama je i više nego primjetan.  :)
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: NEXT GEN KONZOLETE
« Reply #14 on: November 16, 2011, 17:09:48 »
Nemojmo tako, skok medju generacijama je i više nego primjetan.  :)

Nije poanta u tome, nego da su i sve manjkavosti NAMJERNO tu, ukalkulirane u planove lansiranja vec iducih generacija. Trzisna ekonomija ti sva dobra djela cini gotovo uvijek slucajno, a prividne "greske" su planski pocinjene radi buducih profita, gotovo uvijek 8)
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.