Author Topic: NEXT GEN KONZOLETE  (Read 89343 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: NEXT GEN KONZOLETE
« Reply #15 on: November 16, 2011, 17:12:07 »
Mislim da je i bolje tako, barem po meni.
A i nisu ljudi spremni za velike 'šokove' još se mučimo da kupimo HD tv, BD da udje kao standard...
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: NEXT GEN KONZOLETE
« Reply #16 on: November 16, 2011, 17:26:52 »
Mislim da je i bolje tako, barem po meni.
A i nisu ljudi spremni za velike 'šokove' još se mučimo da kupimo HD tv, BD da udje kao standard...

Pa je zato bolje da moras kupovati svakih par godina modele koji su s lakocom mogli biti napravljeni da budu konkurentni duplo duze vrijeme?! Daj molim te, meni se cini da nije bolje...
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: NEXT GEN KONZOLETE
« Reply #17 on: November 16, 2011, 18:01:50 »
sve bi propalo da se stvari ne rade tako :)
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: NEXT GEN KONZOLETE
« Reply #18 on: November 16, 2011, 22:02:16 »
Bas i ne bi - znanstveni napredak samo prividno ovisi o profitu. Ponajvise se za napredak bore znanstvenici zato sto je to nesto za sto "zive", a ekstra profitom gazde ne nagradjuju znanstvenike. Mozda malo, ali od onoga sto gazde dijele vecina ide strucnjacima za trziste koji izmisljaju nacine kako sa sto MANJE znanosti zgrnuti sto vise novca. A ne kako zgrnuti sto vise znanosti!

Zato bez mucke djubradi ne bi nista stalo! To je kao vjerovati da bi bez banaka sve stalo, a ne bi - postoje brojne institucije koje sve potrebno obavljaju po cijenu stvarnog troska, a ne zgrtanja profita...
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: NEXT GEN KONZOLETE
« Reply #19 on: November 17, 2011, 00:54:35 »
U redu, sad si već dublje ušao u te krugove, dok sam ja ono rekao onako usputno (kao da ja znam što bi bilo kad bi bilo!).

Iako se ne slažem u vezi ove tvrdnje u vezi znanstvenika, tj. to se možda odnosi na jako mali postotak njih, a kolko bi ih se tek bilo spremno žrtvovati za išta, ne znam baš... Prebajkovito mi je to razmišljanje koje si naveo, iako se slažem da ima i takvih ljudi među nama, svakako.

No mislim da polako silazimo s teme... :)
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: NEXT GEN KONZOLETE
« Reply #20 on: November 17, 2011, 02:12:15 »
Ne, ne govorim ja da bi se oni bavili znanošću dok kopaju po kantama, nego da bi i za malo veće plaće od prosječnih oni ipak radije i dalje bili znanstvenici nego bilo što drugo - to se odnosi na PRAVE znanstvenike, one koji doista vuku svijet naprijed...

I za njihova istraživanja bi se jednako našlo sredstava, jer iovako vlasnici megakorporacija NE ULAŽU u njih onoliko koliko sami znanstvenici traže, nego SAMO onoliko koliko to proračunaju "stručnjaci" za izračunavanje margina profita i kretanja tržišta - ne tvrdim da i to nije neka vrsta znanosti, ali to svakako nije onaj tip znanstvenika koji šire svijet ljudskih spoznaja.

A povećanje profita ostvareno njihovom "znanošću" ne služi da se u znanstvene projekte uloži više, nego da se iz znanstvenih projekata što više novca isplati dioničarima. Gotovo sva najveća znanstvena ostvarenja ikad (bilo najpokvarenija ili najhumanija) su ostvarena putem državnih ulaganja tj. državnih institucija - od sveučilišta pa do NASE. Ili pak iz džepa samog istraživača.

Nikakav tu Sony, Microsoft (čak ni u garaži) i sl. igrači nisu ulagali u ništa drugo osim u tržišno prilagođavanje već otkrivenih stvari. I to je jako lijepo, ali ne toliko da bismo im trebali biti zahvalni ko HDZ-u jer bez njega nikada nitko u nikojoj povjesti ne bi "stvorio" Hrvatsku. Moš si mislit, samo bi bilo tko iz tadašnje opozicije stvorio bolju od ove - tako ti ja gledam i na ove, i je i nije ;D
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
Re: NEXT GEN KONZOLETE
« Reply #21 on: November 17, 2011, 07:27:24 »
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline maliDjuro

  • Anime Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1116
Re: NEXT GEN KONZOLETE
« Reply #22 on: November 17, 2011, 10:54:50 »
Ako je jedan studio obustavio sav rad na ps3, to znači još oko 2 godine do izdavanja launch naslova...
Ne ide to baš toliko brzo kako si neki žele mislit...
Wii U, koji je hardverski, u stvari, konzola ove generacije, izlazi 2012. oko jeseni/Božića, prema tome ni Mirkosoft ni Sony ne trebaju žurit dok ne vide kamo će to ići...
Ja sumnjam da će išta od njih izaći prije ljeta, odnosno jeseni 2013. upravo zbog gorenavedenog razloga.
Nikad nije kasno za sretno djetinjstvo, samo, što si stariji, igračke su skuplje.

Offline Milicevic87

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 180
  • PSN-id: Milicevic87
Re: NEXT GEN KONZOLETE
« Reply #23 on: November 17, 2011, 16:21:40 »
Ji bih volio da konsola izdrzi cijelu generaciju, otprilike 6 godina, a ne da dam 900 euro, kao sto sam dao za ovu generaciju (600 euro 60gb + 300 slim).
I da, nativni 1080p i 60 fps je ono sto ja ocekujem.

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: NEXT GEN KONZOLETE
« Reply #24 on: November 17, 2011, 19:08:33 »
ja najvie očekujem da NEMA SRANJA POPUT YLOD!!!!!!!!!
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline Aries

  • The Sugar Daddy
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1858
Re: NEXT GEN KONZOLETE
« Reply #25 on: November 18, 2011, 09:02:31 »
Nije samo YLOD problem, i Mirko mora riješiti RROD, jer ih je produljenje garancije (u civiliziranim zemljama u kojima korisnici nemaju modificirane konzole) koštalo silne milijune i milijarde ove godine. Meni niti jedan X360 nije trajao dulje od 2 godine, sad sam na trećem. Ne znam kakva je situacija sa slimovima, ali bijele cigle su bile loše. Prošle godine uspio sam ugrabiti jedan od zadnjih dostupnih modela Elite, možda on bude dugovječniji. Nevjerojatan jaz u kvaliteti, budući da je originalni X neuništiv. Robusnija i kvalitetnija konzola  s više različitih funkcija i mogućnosti (proporcionalno vremenu u kojem je nastala) zasigurno nikad više neće bit proizvedena.

Ako se sad naslonimo na glasinu koja se zavrtila, da GT6 izlazi na Božić sljedeće godine, znači da PS4 sigurno ne izlazi. Jer, PD-u je godina dana razvoja dovoljna za nacrtat tri-četiri auta i pola staze, tako da sigurno milkaju apgrejdani GT5 na PS3, a real thing ide uz PS4.

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: NEXT GEN KONZOLETE
« Reply #26 on: November 18, 2011, 09:25:28 »
Svakako bih vec bio nabavio neki polovni box da me nije strah da ce vrisnit ubrzo. Sigurno je slim puno pouzdaniji, tu nema dvojbe, samo ih jos nema bas jeftinih (mislim ispod 1000 kn), pa cu ga vjerojatno negdje nabavit kad budem cekao next gen, da odigram sve sto nisam uspio. Sto se tice sljedece konzole, pojma nemam sto cu, a dok im ne padne cijena igrat cemo se na Onlive.

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: NEXT GEN KONZOLETE
« Reply #27 on: November 18, 2011, 09:36:40 »
ja imam bijelu škatulu već 3 godine, i nikad problema. Bitno je da ima dobar protok zraka. Doduše nikad s njom nisam igrao 6sati u komadu, možda i to ima utjecaja
PSN_ID: Dzidza1978

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: NEXT GEN KONZOLETE
« Reply #28 on: November 18, 2011, 17:56:57 »
meni je to nebulozno pa jebena stvar mora radit bez prestanka a ne da crkne zbog neznam čega, dobro ako zatvoriš hlađenje jasno da će krepat ali da krepa kad stoji na normalno protočnom mjestu nedozvoljivo, kako pci jebemu rade a ovo crkne.
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg