Author Topic: Auto(a) za Track day  (Read 88165 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: Auto(a) za Track day
« Reply #150 on: February 28, 2013, 00:50:24 »
^^ I samo da me se ne shvati krivo. Naime, kod Renaulta je vidljiv pomak na bolje nakon faze "Megane II" i drugih vozila tih godišta - završna obrada kod svih njihovih modela danas je ipak osjetno bolja, a koristeni su i bolji/kvalitetniji materijali u unutrasnjosti.

Npr. ja sam uvijek govorio da je prva generacija Megane-a bila, po pitanju unutrasnjosti, bolje slozena, kvalitetnija, robusnija, i po pitanju koristenih materijala jednostavno bolja i ljepsa od druge generacije, dok treca generacija ajmo reci nastavlja tamo gdje je prva stala.

Moj Coupe je kupljen '98., moj stari ga je uzeo novog, a ja sam ga vozio od 2007. i napravio sa njime oko 100.000 km. Auto ima na satu 150.000 km, unutrasnjost je doslovno kao nova, izuzev činjenice da se tapecirung na vratima objesio, ali na to nisu bili imuni ni drugi (skuplji i bolji) auti te generacije, poput BMW E36.

Megane II (R26 Cup) dijeli dijelove unutrasnjosti sa "obicnim" Megane-ima. Prednji sicevi su Recaro skoljke, volan je kozni Renault Sport, rucica mjenjaca aluminijska, oko mjenjaca je koza, pedale su aluminijske, itd., i to je stvarno super sklopljeno. Ali primjerice plastika oko volana i ispod šofer-šajbe, je ista kao i na "obicnim" Meganima te generacije (znam jer sam ih vozio više komada - 1.5 dci i 1.6 16V benz) i kriminalne je kvalitete. U to vrijeme se je Renault reklamirao da koristi recikliranu plastiku za izradu navedenih komponenti i vidi se. Coupe je prosao sito i rešeto, selio sam se u njemu, prevozio sve i svašta i koristio ga za sve i svašta ( ;D ) i nakon 15 godina ništa čak ni ne skripi, niti je izgrebano, izuzev obješenih tapecirunga na vratima. Na ovim 2. generacije, osim sto plastika izgleda grozno, doslovno se moze izgrebati noktom. Auto ima 30.000 km ('07. godina - uglavnom je doma u garazi) i izgleda gore nego ovaj sa 15 godina i 150.000 km, kojeg se u biti i nije pazilo toliko.

A treca generacija, kazem, izgleda kao nastavak prve, dosta dobro sve to djeluje.

Eto, moj dojam kada je unutrasnjost u pitanju. :)

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: Auto(a) za Track day
« Reply #151 on: February 28, 2013, 01:01:36 »
I da, stvarno sam malo zagusio temu, pa Admini mogu slobodno premjestiti u "Opcenitu auto temu" ili sl. ;)

Offline CrnojevicSinisa

  • The Professional
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 867
    • www.crnojevic-maretic.com
Re: Auto(a) za Track day
« Reply #152 on: February 28, 2013, 16:59:25 »
Kada ti na mjenjaču odu ležajevi mjenjača ( to skoro svim tim Swiftovima odlazi ), možeš se meni javiti. Već sam ih popravljao i može se povoljno riješiti.

Hvala na ponudi.

Na kojoj km im to odlazi? Dali se to može riješiti u garanciji (3 god)?

Nema pravila, ima ljdi kojima ode već na 30.000 km, nekima na 80.000 km. Ako si unutar garancije, super, ako ne.. Jbg.

U remetincu su liku dali ponudu za to od cca 5.500 kn.. Umro sam od smijeha kada sam to vidio.
http://www.youtube.com/user/sinisa555?feature=mhum

Slobodno pogledajte, ulaznica je džaba...

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: Auto(a) za Track day
« Reply #153 on: March 01, 2013, 00:00:39 »
Kada ti na mjenjaču odu ležajevi mjenjača ( to skoro svim tim Swiftovima odlazi ), možeš se meni javiti. Već sam ih popravljao i može se povoljno riješiti.

Hvala na ponudi.

Na kojoj km im to odlazi? Dali se to može riješiti u garanciji (3 god)?

Nema pravila, ima ljdi kojima ode već na 30.000 km, nekima na 80.000 km. Ako si unutar garancije, super, ako ne.. Jbg.

U remetincu su liku dali ponudu za to od cca 5.500 kn.. Umro sam od smijeha kada sam to vidio.

Šta reči - hvala na informacijama. :)

Garancija je tri godine, postoji opcija za doplatiti dodatne dvije čini mi se, ali nekako mi je iskustvo sa drugim brendovima pokazalo da je to obicno bacanje love, pogotovo kada se govori o iznosima od par t kn.

Uz to, dodatna garancija se u slucaju Suzukija moze doplatiti dok god vrijedi "redovna" garancija (i naravno, pod uvijetom da je servisna knjizica uredno ispecatirana), pa i ako se predomislim (sumnjam), nije hitno.

Autić je spletom okolnosti najvise na otvorenoj cesti/autoputu (trenutno), pa je i koristenje samog mjenjaca rjeđe. Nadam se da se necu sresti sa ovim sta si spomenuo, ako da, otom, potom. Hvala.

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: Auto(a) za Track day
« Reply #154 on: November 04, 2013, 18:32:27 »
Kada sam pisao o Swiftu ostao sam dužan sliku Trackday auta, pa evo uživajte. ;D



Mjesto slikanja je Kaštel Grobnik u mjestu Grobnik, 20.10.2013. (u vrijeme održavanja zadnjeg Trackdaya na Automotodromu).

 ;)

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Auto(a) za Track day
« Reply #155 on: November 04, 2013, 18:35:43 »
To je tvoje?

Offline DogZy

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2950
Re: Auto(a) za Track day
« Reply #156 on: November 04, 2013, 18:48:17 »
Prekrasna slika. 8)
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: Auto(a) za Track day
« Reply #157 on: November 04, 2013, 19:10:31 »
To je tvoje?

Posuđujem od starog. Ali možda ga i trajno posudim, obzirom da mi za po gradu ne treba auto, a po otvorenoj cesti mi ne troši onoliko koliko sam mislio, a upravo tamo se najviše i vozim...


Prekrasna slika. 8)

Hvala... :)

Offline grozni2

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1121
  • PSN ID- ivekh
Re: Auto(a) za Track day
« Reply #158 on: November 04, 2013, 20:20:47 »
j..... slika, pogotovo lokacija ko na gt-u photo mod

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: Auto(a) za Track day
« Reply #159 on: November 05, 2013, 00:49:44 »
najs.
s obzirom da si napiso track day auto pretpostavljam da ideš s tim vozit a ne samo zvanično se naziva track day auto?
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: Auto(a) za Track day
« Reply #160 on: November 05, 2013, 02:08:15 »
najs.
s obzirom da si napiso track day auto pretpostavljam da ideš s tim vozit a ne samo zvanično se naziva track day auto?

Nisam još, ali budem... tek je par tjedana kod mene... 1.500 km so far... Inače, sa svakim svojim motorom sam vozio gRRobnik (sa nekima i više puta), morati cu i sa autom sada kada imam priliku... Vjerovatno nagodinu, sada je sezona vec pri kraju a i financije su onako, idi mi, dođi mi... ;D ;)

Za sada sam samo par Plominki odvozio malo jačim tempom i baš sam zadovoljan... ;)

Offline nrgpower

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 787
Re: Auto(a) za Track day
« Reply #161 on: November 06, 2013, 19:53:50 »
Jucer bio na onoj cesti od labina prema opatiji, bas je zabavna cesta. Morat cu na tu plominku posto je svi spominju

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: Auto(a) za Track day
« Reply #162 on: November 06, 2013, 20:35:25 »
Jucer bio na onoj cesti od labina prema opatiji, bas je zabavna cesta. Morat cu na tu plominku posto je svi spominju


 ;)

"Plominka"

Od Vozilići do Moščeničke drage. Prava vozačka cesta, mi smo sa motorima goRRe svaki vikend, a nekada i češće. ;)

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Auto(a) za Track day
« Reply #163 on: November 06, 2013, 20:41:05 »
Jucer bio na onoj cesti od labina prema opatiji, bas je zabavna cesta. Morat cu na tu plominku posto je svi spominju

pa odvozio si ju ako sišao obalom od labina prema opatiji :D
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline nrgpower

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 787
Re: Auto(a) za Track day
« Reply #164 on: November 06, 2013, 21:10:58 »
E onda je to ta cesta, super je.  ;D