Author Topic: Dakar 2012  (Read 40774 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Dakar 2012
« on: November 18, 2011, 10:39:32 »
Uskoro počinje 33. Dakar Rally, 4. koji se održava u Južnoj Americi!
Ove, tj. sljedeće god. Vozi se kroz Argentinu, Chile i Peru ! Kreće se iz Mar Del Plate (Argentina), a završava u Limi (Peru). U totalu, preko 9000 km. Kao i obično, traje 15 dana, s jednim danom pauze, od 01.01. – 15.01. 2012. Bilo je govora, da će i Brazil biti uključen u organizaciju (i rutu), ali ispalo je da na ovom (2012.) još neće.
Na ovom rally-u, dozvoljeno je voziti samo s motorima od 450 cm.

startne liste
http://www.dakar.com/dakar/2012/us/rider/rider-list.html

www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Screamingeagle

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4530
Re: Dakar 2012
« Reply #1 on: December 04, 2011, 20:37:29 »


For most of the crews enrolled on the Dakar, reaching the finishing line is already an accomplishment to be proud of. This joy will have extra symbolic value for Maris Saukans and Andris Dambis, who will be behind the wheel of a 4x4 with a fully electric engine. As a result, the sporting challenge goes hand in hand with a technological challenge for Team Latvia, who will be presenting a ground-breaking vehicle under the code-name ‘OSCar eO', built from A to Z in less than a year: “We've escalated its capabilities several times during development,” admits Dambis. “The car is powered by an electric engine that has an operating range of around 800 km and a maximum speed of 150 kmph. We have adapted it to the constraints of the terrains encountered on the Dakar and we will be using the most advanced processes available at the current time. In spite of that, the long stages, sand, dust and heat will really be problematic. Whatever happens, perseverance and thoroughness will be vital to make this adventure a successful one”

al grmi  ;D

Offline AgentGreen46

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 893
  • PSN ID: AgentGreen46
Re: Dakar 2012
« Reply #2 on: December 05, 2011, 02:13:00 »
Meni je zakon što kod kamiona uvijek pobjeđuju Tatre ili Kamazi u zadnje vrijeme.

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Dakar 2012
« Reply #3 on: December 05, 2011, 18:16:08 »
kamazi pobjeđuju jer su bazirani na vojnim vozilima, dok ostali kamioni su prerađeni cestovni modeli ;)
naravno chagin i ekipa su prilično uigrani
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: Dakar 2012
« Reply #4 on: December 06, 2011, 14:58:16 »
Šteta da nema kategorije (cim manje modificiranih) pick-upova od 2 do 3,5 tona (Dodge Ram, Ford F-Series, Chevy Silverado, Toyota Hilux...). ;D

To bih pratio u jednom dahu! ;D 8)

Offline AgentGreen46

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 893
  • PSN ID: AgentGreen46
Re: Dakar 2012
« Reply #5 on: December 06, 2011, 17:19:20 »
Potpisujem Toni. Lakše mi se poistovjetit s vozilima bližima realnošću.

Offline CrnojevicSinisa

  • The Professional
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 867
    • www.crnojevic-maretic.com
Re: Dakar 2012
« Reply #6 on: December 06, 2011, 18:24:05 »
Šteta da nema kategorije (cim manje modificiranih) pick-upova od 2 do 3,5 tona (Dodge Ram, Ford F-Series, Chevy Silverado, Toyota Hilux...). ;D

To bih pratio u jednom dahu! ;D 8)

Kako nema?

Pa takvih imaš pun k.. Klasa ti je T-1 ili T-2, jedna klasa su skoro serijski auti ( samo promjena amortizera, serijski motori, getribe i ostalo)

Imaš i kup natjecanje sa takvim serijskim autima Toyote Hilux-i, Landcruseri.

Bio je i lik sa potpuno serijskim ML-om prije koju godinu i došao do cilja. Uglavnom, više ti je serijskih auta, nego prerađenih. Stvar je u tome što serijske aute nitko ne slika, pa misliš da ih nema.

Čurić je išao prije 2 godine sa serijskim autom, i pukao mu amortizer ( zato treba mijanjati amortizere )

A ovih amričanskih auta nema, jer bi krepali na startu, i teški su preko 2 tone serijski. Kada se opreme za Dakar imali bi skoro 3 tone. Likovi bi potonuli u pijesku. Hiluxi ti imaju oko 2 tone sa ovim glupostima. Samo rezervorar ti je parsto litara, pa gume, dijelovi, voda
http://www.youtube.com/user/sinisa555?feature=mhum

Slobodno pogledajte, ulaznica je džaba...

Offline CrnojevicSinisa

  • The Professional
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 867
    • www.crnojevic-maretic.com
Re: Dakar 2012
« Reply #7 on: December 06, 2011, 18:30:10 »
kamazi pobjeđuju jer su bazirani na vojnim vozilima, dok ostali kamioni su prerađeni cestovni modeli ;)
naravno chagin i ekipa su prilično uigrani

Kamazi su serijski kamioni. Razlika od vojnih je samo u boji. Ostali u Kamazovom timu imaju prerađene serijske kamione. Za teški teren su na glasu kao neprikosnovene radne strojeve.
Prošle godine je Chagin vozio zadnji Dakar. I vozio je Kamaz od cijevaste šasije koji je bio lakši za 1 tonu od ostalih Kamaza, a onda i više od konkurencije. Na ravnom idu kamioni skoro 200 km/h. Totalni luđaci.
http://www.youtube.com/user/sinisa555?feature=mhum

Slobodno pogledajte, ulaznica je džaba...

Offline Screamingeagle

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4530
Re: Dakar 2012
« Reply #8 on: December 06, 2011, 19:04:01 »
je, Vlado drži bolesne rekorde za najviše ukupnih etapnih pobjeda

meni novost!!!
Nasser Al Attiyah will be driving for Team Robby Gordon(hummer), with Lucas Cruz as his co-driver.

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: Dakar 2012
« Reply #9 on: December 06, 2011, 21:56:39 »
Šteta da nema kategorije (cim manje modificiranih) pick-upova od 2 do 3,5 tona (Dodge Ram, Ford F-Series, Chevy Silverado, Toyota Hilux...). ;D

To bih pratio u jednom dahu! ;D 8)


Kako nema?

Pa takvih imaš pun k.. Klasa ti je T-1 ili T-2, jedna klasa su skoro serijski auti ( samo promjena amortizera, serijski motori, getribe i ostalo)

Imaš i kup natjecanje sa takvim serijskim autima Toyote Hilux-i, Landcruseri.

Bio je i lik sa potpuno serijskim ML-om prije koju godinu i došao do cilja. Uglavnom, više ti je serijskih auta, nego prerađenih. Stvar je u tome što serijske aute nitko ne slika, pa misliš da ih nema.

Čurić je išao prije 2 godine sa serijskim autom, i pukao mu amortizer ( zato treba mijanjati amortizere )

A ovih amričanskih auta nema, jer bi krepali na startu, i teški su preko 2 tone serijski. Kada se opreme za Dakar imali bi skoro 3 tone. Likovi bi potonuli u pijesku. Hiluxi ti imaju oko 2 tone sa ovim glupostima. Samo rezervorar ti je parsto litara, pa gume, dijelovi, voda


Ne pratim pretjerano Dakar pa nisam znao. ;) A na onim prijavama koje je netko linkao sam cini mi se uglavnom viđao prototipove ili prerađena vozila...

Drugi bold - zasto tako mislis? Mislim, jasno mi je da je Dakar ultimativni izazov i za vozace i za strojeve, ali vecina tih njihovih pick-upova je neunistiva. Znam jer stari od cure ima Ram i nevjerovatno je kakve sve uvijete i voznju podnosi (naravno to nije ni 1% od Dakra, ali na ovom serijskom autu nije bilo ni jednog kvara... nikada... a vise km je napravio po šumi nego po cesti... zadnji puta kada sam ga vozio stajalo je na satu nesto preko 160.000 milja). Ako može serijski ML stici do cilja, mislim da moze i bilo koji od ranije navedenih.

Sto se tezine tice, to je na pjesku vjerujem veliki problem, jer mi/nam se par puta desilo da smo i u blato "potonuli". ;D


Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Dakar 2012
« Reply #10 on: December 06, 2011, 21:57:53 »
je, Vlado drži bolesne rekorde za najviše ukupnih etapnih pobjeda

meni novost!!!
Nasser Al Attiyah will be driving for Team Robby Gordon(hummer), with Lucas Cruz as his co-driver.


meni isto :o

ne kužim zašto je izabrao tu klasu, mogao je ići na obranu naslova
ovako će imati class victory i pokoju etapu

@siniša, hvala na pojašnjenu ;)
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Screamingeagle

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4530
Re: Dakar 2012
« Reply #11 on: December 07, 2011, 00:15:36 »
A ostao je bez VW-a a ostale top momčadi su pune bla bla ....valjda  ;D

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Dakar 2012
« Reply #12 on: December 07, 2011, 08:25:27 »


http://vimeo.com/32952838 (Embedding disabled, limit reached)

www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: Dakar 2012
« Reply #13 on: December 08, 2011, 02:13:41 »
Kad je bio kod nas na veceri ovo ljeto cura s frckom kolko smo o dakaru pricali haha
Dal mi je frcko pred par godina knjigicu neku on je mislim s martincevicem iso u toyoti nekoj land cruiser i kolko se sjecam da nije bila previse preradjena osim ovoga sto si nabrojo da je neophodno.
Meni su ti raid neznam tocno klase al ona di je touareg bio najjaci.
U gt5 mislim da iz tih raid klasa postoje samo 2 auta ona fantasy toyota rsc i pajero stari i noviji...
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline CrnojevicSinisa

  • The Professional
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 867
    • www.crnojevic-maretic.com
Re: Dakar 2012
« Reply #14 on: December 08, 2011, 23:22:22 »
Čura je bio sa Toyotom Hilux.

Američanski auti nisu baš izdržljivi, ovo iskustvo koje imaš sa serijskim autom je OK, ali tamo su potpuno drugačiji uvjeti. Prvo su preteški, i mislim da je to dovoljno. Land Rover glasi za opaki terenac, a na Dakru se raspadaju i voze ih samo ovi koji idu prvi put ( među njima su i Martinčević i Frčko ).

T-2 klasa su auti skoro kao i serijski, sada sam provjerio.
http://www.youtube.com/user/sinisa555?feature=mhum

Slobodno pogledajte, ulaznica je džaba...