Author Topic: (PC PS3 X360) Test Drive: Ferrari Racing Legends  (Read 42981 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: (PS3 X360) Test Drive: Ferrari Racing Legends
« Reply #45 on: July 05, 2012, 15:23:41 »
Kad u jednoj igri imaš i Nord, i Spa, i LeMans i Suzuku...
...onda je to GT5?

Znao sam da me čeka taj odgovor... Ali GT5 me razočarao... A mogu reći da sam veliki GT fan - imao sam ih sve osim GT3 (kad sam kupio PS2 već je četvorka izašla) - on the other hand Forza me oduševila i jedino što mi fali je roster staza kakve ima Shift 2 unleashed :)
Fear not, šjor dottore, i ja volim Shift 2, te sam ujedno jedan od manjih GT fanova. I jedan od vecih Ferrarijevih.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: (PS3 X360) Test Drive: Ferrari Racing Legends
« Reply #46 on: August 24, 2012, 12:06:03 »
Ikrale i ostali zainteresirani, evo prvih dojmova nakon dva sata sa igrom: mrak.

Handling i osjecaj na volan su 5X bolji od Shifta, da je prokleti EA dozvolio ovakav vozni model na Shiftu to bi bila posve druga igra.

Struktura same igre je izvedena kroz masu Challengea, pocinje sa jednostavnijima i ide prema tezima. Na HARD su totalno izazovni, apsolutno traze voznju bez greske i uzivam 100%. Zvuk sjajan, grafika poprilicno dobra (nisam nista ocekivao, a dobio sam puno vise od toga), a svidjaju mi se sitnice poput toga da svaka staza ima 4 moguca osvjetljenja i dvije vrste vremena (oblacno i suncano) - kako je recimo bilo u originalnom F355 Challengeu (Magic Weather sustav, tko se sjeca).

Odusevljava izbor staza, apsolutno najbolji dio igre. Recimo pocinje se na Silverstoneu 1959, jos je gotovo pa kruzna staza, avionka pista napola, okolo bale sjena, zgrade jedva, ograde ne postoje. Kako se napreduje kroz godine, vozac dobija rukavice recimo (u "starim utrkama" ima samo kacigu), a staze se mijenjaju prema razvoju samih staza kroz godine. Monza je sjajna takodjer, sad moram voziti da okljucavam dalje.

Vozni model je izvrstan, bolji od Ferrari Challengea za PS3, rad ovjesa je jednostavno fenomenalan, kao i trzanje karoserije pri promjeni brzina. Naravno, igra ipak nije 100% simulacija, pa je proklizavanje straznjeg kraja malo reducirano, ali su zato cak i dodiri apsolutno kobni i fizika kolizija je jednostavno fantasticna - kao u Forzi 3 recimo.

Karijera je vrlo okej, isfurana je kao prica o vozacu kroz preko 40 godina, gdje kreces kao testni vozac i polako napredujes, ali sve utrke imaju pricu - radnju - izmedju, gdje se kroz tekst pojavljuju legendarni Ferrarijevi vozaci, sefovi momcadi, konstruktori, nekakvi novinari, itd. Recimo kao dobro si zavrsio utrku, sada moras ici u Spanjolsku na prezentaciju novog modela, a tamo ce biti i taj-i-taj koji ce htjeti voziti protiv tebe, itd. Fora i dobar nacin izbjegavanja uobicajene suhoparne "karijere".

Sve u svemu, jedva cekam danas doci doma i nastaviti gdje sam stao. Ima dosta tih challengea, oni otkljucavaju aute i staze za Quick Race ili multiplayer (u kojem nisam nasao nikoga jucer recimo ;D)) i sve u svemu ova igra mi je apsolutno iznenadjenje.

Kupio sam ju na americkom PSN Storeu - jedva sam nabavio karticu za 50$, muka bozja - i skinuo sa US profilom, ali naravno da radi bez problema.

Eto, ovaj vikend cu to svakako voziti - Counter Strike jos nije izasao majkuimljubim - pa pisem dalje impresije kako ce se razvijati igra.

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: (PS3 X360) Test Drive: Ferrari Racing Legends
« Reply #47 on: August 24, 2012, 12:46:46 »
Wow! :
Bolje od Shifta! Wow!!! (nije sarkazam)
Čuo sam dovoljno, sad čekam neki diskaunt i završavam Shift 2, dakle u Proljeće kupujem. Forza Ferrari!


Offline iced16

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4650
Re: (PS3 X360) Test Drive: Ferrari Racing Legends
« Reply #48 on: August 24, 2012, 15:38:08 »
E takve reporte triba stavljati. Sad sam samo preko ovog review-a zaželio nabaviti igru.  :)

Sjajno!
"Racing, competing, it's in my blood. It's part of me, it's part of my life; I have been doing it all my life and it stands out above everything else."

Ayrton Senna

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: (PS3 X360) Test Drive: Ferrari Racing Legends
« Reply #49 on: August 24, 2012, 15:46:02 »
Cisti primjer gdje ne ocekujes nista, a dobijes nesto.

Nije smak svijeta ni pod razno, ali je na prvu vrlo okej. Najbolji dio je ponasanje auta na volan i force feedback. Ocekivao sam Shift 2, a dobio neku mjesavinu Ferrari Challengea i osjecaja kakav Dirt 3 daje na volanu na asfaltnim podlogama. Bas sjajan kompromis.

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: (PS3 X360) Test Drive: Ferrari Racing Legends
« Reply #50 on: August 24, 2012, 16:53:07 »
Igra je inače i na UK Store, £39,99.

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: (PS3 X360) Test Drive: Ferrari Racing Legends
« Reply #51 on: August 25, 2012, 01:36:28 »
Ekipa iz insidesimracinga popljuvala igru, evo i njihov review >

Offline Duvorynn

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 338
Re: (PS3 X360) Test Drive: Ferrari Racing Legends
« Reply #52 on: September 21, 2012, 14:39:18 »
Pa dobro sto cekaju sa PAL verzijom za X360!?!
Either snow, sun or rainy day, FAIR PLAY forever and all the way.

You don't know the true meaning of speed if you didn't travel faster than sound!!!

PSN-ID: Duvorynn
Xbox Live: Duvorynn

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: (PS3 X360) Test Drive: Ferrari Racing Legends
« Reply #53 on: November 17, 2012, 14:40:44 »
Na US Storeu $19,99!

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: (PS3 X360) Test Drive: Ferrari Racing Legends
« Reply #54 on: November 21, 2012, 07:58:38 »
Hvala frendu Davorinu, kupio sam igru uz njegovu pomoć!!!

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: (PS3 X360) Test Drive: Ferrari Racing Legends
« Reply #55 on: November 21, 2012, 09:42:34 »
Sretno ti bilo, to je stvarno predobra cijena!

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: (PS3 X360) Test Drive: Ferrari Racing Legends
« Reply #56 on: November 21, 2012, 15:40:21 »
Samo zbog starih F1 bolida isplati se kupiti ovu simulaciju. Fali brdo opcija iz Shift 2, ali vožnja je odlična. Sve više što vozim, sve mi ja bolja, od upravljanja, voznog modela, stabilnog frameratea, pa do super zvuka i genijalnih staza. Igra izgleda teška na početku, ali kako se napreduje i uči, postaje lakša, barem meni. Drago mi je i da su izabrali ovakvu karijeru, koja te tjera da učiš svaki detaljh svake staze, da bi osvojio aute. Staze se također otvaraju izvršavanjem zadataka, a to je najbolja motivacija za igru. Bojao sam se da neće dobro odsimulirati stare F1 bolide, ali napravili su super posao. Ako pCARS za PS3 bude ovako vozio, plus koji efekt više, imamo hit kad jednom izađe.

P.S.: ako nekog bude zanimalo, kad vozite Quick race, stavite AI barem na medium, jerbo na easy su fakat gljupi. I nemojte voziti umorni.  ;)

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: (PS3 X360) Test Drive: Ferrari Racing Legends
« Reply #57 on: November 28, 2012, 12:34:42 »
Amare, može li se na tvom volanu koristiti free look? Moj DF GT nema mapiranu tu funkciju.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: (PS3 X360) Test Drive: Ferrari Racing Legends
« Reply #58 on: November 28, 2012, 12:42:47 »
Na zalost ne, to mi je najveca zamjerka na igru. Da bar postoji pogled lijevo/desno to bi vec bilo dovoljno - ali kad vidis kako predivno auti izgledaju iznutra na kontroler, dodje ti da se ubijes sto nema bar L/R na volanu.

Kako ti se cini igra na volan, jesi podesio sve kako treba u opcijama za PRO:




Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: (PS3 X360) Test Drive: Ferrari Racing Legends
« Reply #59 on: November 28, 2012, 13:06:51 »
Odlično mi je upravljanje, samo sam zbog početnih frustracija stavio na normal upravljanje i easy karijeru. Kad pootvaram sve aute i staze, onda ću se prebaciti na pro model, koji koristim i u Shiftu 2, te ću prelaziti zadatke na normal i hard. Već sam sad dosta brži od njih, mogao bih komotno na normalu pobjeđivati, ali nekad AI zna iritirati izvrtanjem baš tamo gdje ne treba, pa moram ponavljati utrke desetak puta, a vremena je uvijek premalo. Probat ću i ove postavke što si stavio, samo neću 900 stupnjeva, ja imam na 500, i speed sensitivity ostavljam na 10-15%, jer DFGT ipak nije precizan kao neki skuplji strojevi. Jebiga, trebao bi mi barem neki G27. Inače, otkad sam napravio novi stalak za volan, počeo sam koristiti po prvi put sekvencijalni mjenjač, pošto stabilnost postolja omogućava vožnju jednom rukom.
Vidim da igra na Metacriticu ima nekih 60% prosjek ocjena, mogu se samo nasmijati na to, tržište je uistinu postalo mekano. Dugo već ovako nisam guštao u nekoj vožnji, i odgovorno tvrdim da je karijera baš onakva kakva treba, a da je produkcija na visini Shifta, ovo bi mi bila najbolja vozačka igra ikada. Ovako je u top 5.