Author Topic: (PC PS3 X360) Test Drive: Ferrari Racing Legends  (Read 42995 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: (PS3 X360) Test Drive: Ferrari Racing Legends
« Reply #60 on: November 29, 2012, 11:33:30 »
Stavio sam na professional model opet, i super se vozi, jer sam dosta već savladao igru. u biti normalni model samo ima upaljen ABS i TC, kojij se na Pro gase. Postavio sam i 900 stupnjeva okreta, te speed sensitivity 0 i steering 100. Jedino sam smanjio brake na 35 i ff na 75, jerbo DFGT nema toliko precizne papučice, a i feedback je dosta jači nego na G seriji (u GT5 mi je na 3). sad sam potpuno zadovoljan upravljanjem, čak me malo baca na GTR2, i jedine dvije mane su:
1. ZAŠTO FORSIRAJU ONAJ ODRAZ KOKPITA NA PREDNJEM STAKLU!?! Ne vidim kurca na nekim autima, a iznutra je najbolji osjećaj.
2. Nemogućnost free looka na volanima.

EDIT: Probao sam ovaj setup i na Shift 2 Unleashed, super funkcionira, samo treba staviti steering sensitivity na 50, inače se pokreti ruku vozača razlikuju od onog što ja radim. I na S2U imam braking sensitivity na 35. dok je na TDF 25. Odmah sam odvozio Road America i Brno endurance utrke od po 20 krugova (S2U) i uživao kao nikad.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: (PS3 X360) Test Drive: Ferrari Racing Legends
« Reply #61 on: November 29, 2012, 20:30:04 »
Nema vajde od toga, SMS je jos 2011 jednostavno "prodao" tu citavu igru Atariju jer je Atari jedini imao prava na multi-plat Ferrari licencu za 2011/2012 (dobili su ju za TDU2, kako, zasto, za koje pare, nitko ne zna). A iakkavu podrsku za Shift vise neces dozivjeti, to je EA digao ruke odmah nakon 6 mjeseci kad je terminirao fransizu.

Problem je sto su se kao developer time potpuno odmaknuli od FRL projekta, sto se vidi iz mnogih postova i Iana Bella i Andyja Gartona na WMD portalu.

Mene osobno ta refleksija ne smeta, naviknes se nakon nekog vremena i naucis zivjet s njom. na nekim autima je manji problem, na nekim veci, ali generalno nije strasno. Ono sto svakako isticem je kako je ta refleksija kao ideja dodatnog "imerssiona" u cockpitu fenomenalna i da bih ju jako vollio vidjeti u svim voznjama. Naravno, da ne bude ovako "naljepljena", vec da bude u stvarnom vremenu i ovisna o vanjskom svijetlu. Ali kako se da vidjeti kroz razvoj GT5, to mozda i docekamo u nekom GT na PS4. Sjajan detalj u svakom slucaju.

Sto se tice FRL, ja bih volio samo taj pogled lijevo/desno na volanu i nista vise - sve drugo u toj igri meni je zakon.

Evo i par 100% in-game slika sa PS3 bez imalo editiranja, covjek ima CFW na konzoli pa radi in-game screenove:







Tek toliko da svi vide sto propustaju.

Igra je i dalje 20$ na US PSN. I jos uvijek cvrsto mislim kako je ovo jedna od 3 najbolje simulacije voznje za konzole ove citave generacije, uz GT5 i Forzu 4, apsolutno vozacko remek-djelo iz perspektive cistokrvnog uzivanja u osjecaju voznje i gustanja kroz karijeru.


Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: (PS3 X360) Test Drive: Ferrari Racing Legends
« Reply #62 on: November 29, 2012, 21:08:14 »
F1 bolidi su poseban gušt, trenutno sam na onom iz 1979 i vozim SPA. Ne znam što bih rekao ostalim Surgeonsima, osim da kupe bon u dolarima i skinu ovo sa storea. Mogu i četvorica sherati, na Rebootu ima uputa.

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: (PS3 X360) Test Drive: Ferrari Racing Legends
« Reply #63 on: November 30, 2012, 00:30:17 »
Nikad necu docekat ovo na PC jel da?  :'(

Offline tpe-rus

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 844
  • PSN ID: tpe-rus
Re: (PS3 X360) Test Drive: Ferrari Racing Legends
« Reply #64 on: November 30, 2012, 00:37:45 »
Ja sam zainteresiran za ovo sheranje jer nisam pri lovi a i te bonove nisam nikad vidio ni neznam dal ih ima tu kod mene.
Ako ima zainteresiranih neka se jave :)

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: (PS3 X360) Test Drive: Ferrari Racing Legends
« Reply #65 on: December 01, 2012, 10:12:36 »
Nikad necu docekat ovo na PC jel da?  :'(

Nadam se da hoćeš, PC verzija bi mogla zablistati ako su za PS3 uspjeli napraviti ovakav posao. Bila bi šteta da PC gameri ostanu zakinuti za najbolju Ferrari igru ikada.
 tpe-rus, evo ti link za kupnju bonova, ja nemam slobodnih slotova nžl...
http://cardscodes.com/Playstation_Network-k32-0--default.html

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: (PC PS3 X360) Test Drive: Ferrari Racing Legends
« Reply #66 on: December 10, 2012, 19:49:17 »
PC verzija je danas izlasla - OD NIKUD DOSLOVNO

http://www.gamersgate.com/DD-TDUFL/test-drive-ferrari-racing-legends
http://uk.gamesplanet.com/buy-download-pc-games/Test-Drive(R):-Ferrari-Racing-Legends-3667-39.html

Steam verzija navodno takodjer uskoro.

Riba ili tko ce vec ovo igrati na PC, dajte brzo impresije i slike, izuzetno me zanima!

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: (PC PS3 X360) Test Drive: Ferrari Racing Legends
« Reply #67 on: December 10, 2012, 20:25:13 »
PC verzija je danas izlasla - OD NIKUD DOSLOVNO

http://www.gamersgate.com/DD-TDUFL/test-drive-ferrari-racing-legends
http://uk.gamesplanet.com/buy-download-pc-games/Test-Drive(R):-Ferrari-Racing-Legends-3667-39.html

Steam verzija navodno takodjer uskoro.

Riba ili tko ce vec ovo igrati na PC, dajte brzo impresije i slike, izuzetno me zanima!


Sta, sta, sta, sta??? Od kud ovo? Hihihi ko ceka taj doceka ;D 8)

Probat cu nabavit sto prije, nadam se da cu nabacit par videa do vikenda.

Zanima me direktna usporedba s pCARS i kako ce se igra vrtiti na mom kompu, SHIFT2 je isao super glatko na najvisim postavkama, kod CARSa jedva 30fps dobivam na istim (znam da je do optimiziranosti)..

EDIT: vidim na WMD forumu da je dosla steam verzija, al je nedostupna za nasu regiju >:(

Offline buby0706

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 149
  • PSN ID:buby0706
Re: (PC PS3 X360) Test Drive: Ferrari Racing Legends
« Reply #68 on: December 11, 2012, 00:10:14 »
Test Drive Ferrari Racing Legends PC - First Minutes of Campaign

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: (PC PS3 X360) Test Drive: Ferrari Racing Legends
« Reply #69 on: December 11, 2012, 06:37:39 »
Po sjenama se vidi da je rezolucija nešto bolja i nema toliko aliasinga, ali glitchevi wtf? Možda je do drivera, ne vjerujem da bi itko ovo ostavio u finalnom proizvodu, tako da vjerujem da to neće biti problem. Ono što je važno, vozni model, ne čini se drugačiji od PS3 verzije, ali vjerujem da na PC može ići u barem 60fps, pa bi to mogla biti najbolja verzija. Najbolje skinuti preko torrenta, pa kupiti ako vam odgovara.
Samo savjet, ne odustajte od vožnje ako vam prvi dojam ne bude nešto, TD Ferrari traži privikavanje, kao i Shift uostalom, ali daje puno zauzvrat.

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: (PC PS3 X360) Test Drive: Ferrari Racing Legends
« Reply #70 on: December 12, 2012, 20:50:49 »
Nabavio :D

Kratko igrao, nisam bas siguran..

Prvo G27 uredno prepoznat, gumbi svi kak treba, zadovoljan sto se toga tice. Kontrole na volanu su identicne pCars sto je definitivno plus..

Doslovno prvo sto sam primjetio na stazi su iste fake reklame kao u pC, bas sam se nasmijao :)

Grafika nelosa, 1080p@60fps bez problema na mojoj konfi (x4 960t, GTX 560oc 1gb, 4gb ) kako sam i predvidio, u rangu sa shift serijalom (isti engine uostalom).

Zvuk je odlican, bas ugodno iznenadjenje.

FF nekako mekan, pogotovo oko centra, al radi dovoljno dobar posao, lako se prepozna sta gume rade, kad se izgubi grip izgubi se i osjecaj u volanu, postane lagan. Nedovoljno informacija o samom asfaltu, svaka staza je savrseno ravna i glatka, to me malo smeta. Vezano za to, na nekoj sam ravnici, ingame volan i amortizeri rade dobro, kao simuliraju grbe na stazi, ja na volanu ne osjecam nista, uzasno iritantno..

Fizika je olaksana, auto oprasta ful agresivnu voznju i nije tezak za kontrolirat, pC je otisao daleko daleko u tom pogledu, puno naprednija fizika. Ova je zabavna, nista vise.

Nema input laga u nikakvom obliku. Ingame volan se okrece 360°, jel se moze to kako namjestit da prati pravi volan 1:1? U options nariktam 900° onda mi ingame jos manje okrece, 2xx°, mora postojati nesto za to, Amar ja mislim da si ti to negdje spominjao.

Glitcheve nisam vidio, ovu iz filmica su vezani za aliasing mod koji odaberes i ATI kartice, ja nisam imao problema.

E i da, igra vrijedi zbog izbora auta i TOČKA iako neki modeli fale, ovakva kolekcija ferarija je nevidja cesto..

Idem jos bacit par krugova, previse sam se raspisao ;D

Offline dr_Primus

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 186
  • PSN: dr_Primus
Re: (PC PS3 X360) Test Drive: Ferrari Racing Legends
« Reply #71 on: January 06, 2013, 19:51:19 »
Nego... Da li je tko probao kako igra radi sa Windows 8? Ne znam da li da naručim za X ili za PC... Rađe bih za PC zbog rezolucije i frameratea, ali nigdje naći info kako radi u W8
Vozi miško

Offline Kimi

  • The Gentleman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2684
  • PSN id: KimiHR
Re: (PS3 X360) Test Drive: Ferrari Racing Legends
« Reply #72 on: January 28, 2013, 07:45:25 »
Pobrkani lončići   :P

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: (PS3 X360) Test Drive: Ferrari Racing Legends
« Reply #73 on: January 29, 2013, 07:46:46 »
Pobrkani lončići   :P
Kupio si Ferrari Racing Experience, pretpostavljam? Da, onda si u pravu.

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: (PC PS3 X360) Test Drive: Ferrari Racing Legends
« Reply #74 on: March 25, 2014, 09:40:34 »
Jeli ima tko Test drive racing legends za posudit/prodati, probao sam je kod Amara i jako mi se svidjela, naravno za ps3?
PSN_ID: Dzidza1978