Author Topic: (PC, Open Source): Rigs of Rods  (Read 9648 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
(PC, Open Source): Rigs of Rods
« on: December 09, 2011, 17:45:05 »
Otvaram temu za ovu malo poznatu open source simulaciju. Odmah da napomenem, ako Admini smatraju da je za neki drugi podforum, slobodno neka premjeste.

Igra iz naslova zamisljena je kao simulacija voznje kamiona (slicno kao Euro Truck Simulator, samo mnogo slozenije u SVIM segmentima), te kao simulacija voznje rallyja Pariz-Dakar u klasi kamiona.

Međutim, s vremenom je prerasla u nešto mnogo veće, pa se sada u sklopu iste nalaze i simulacije voznje aviona, helikoptera, brodova, automobila, radnih strojeva i dr.

Ono sto ju izdavaja od drugih slicnih igara je baziranost pokretackog engine-a na tzv. "soft body" fizici vozila. Drugim rijecima, ovo je jedna od rijetkih igara gdje su sudari realni gotovo kao u stvarnom životu.

Za početak prije nego nastavite čitati dalje, pogledajte video ovog automobila i damage modela za verziju igre 0.38:
>


Par slika:






Okačio bih i kratki .pdf sa opisom mogućnosti igre (službeni, dobije se uz instalaciju), no ima 1,25 MB, a ograničenje privitka na forumu je maximalno 100 KB.

Ja sam si skinuo i instalirao verzije 0.37.126 i 0.38.65, a trenutno igram verziju 0.37 zbog više ponuđenih modova i stabilnosti. Prvi dojmovi su vrlo pozitivni, ako izuzmem(o) hardwareske (preciznije procesorske) zahtjeve koji su brutalni. Ako imate kakvih pitanja vezanih uz instalaciju, optimizaciju, modove ili samo igranje, pitajte slobodno, pomoci cu koliko mogu.

Jos jedna od zanimljivosti je i podrska za volan G27.


Osnovni podaci, c/p sa www.rigsofrods.com:

Rigs of Rods is an open source vehicle simulator licensed under the GNU General Public License version 3. What makes Rigs of Rods different to most simulators is its unique soft-body physics: vehicles, machines, objects, etc. are simulated in real-time as flexible soft-body objects, giving the simulation an extremely accurate behavior which entirely depends on the physical construction of the vehicles or objects you create.

Features:

    * Soft-body physics. Objects according to their weight distribution, construction, and/or suspension (in the case of vehicles).
    * Advanced flight model based on blade element theory. It allows the accurate simulation of any airplane, based entirely on its physical dimensions and wing airfoils, similar to X-Plane.
    * Accurate buoyancy model based on elemental pressure gradients, enabling boats with complex hulls to move realistically in the swell.
    * Basic support for dual-core processing. More multithreading and CUDA support is planned.
    * Basic support for scripting using AngelScript.
    * Based on the OGRE Graphics Engine.


Izvori/dodatne informacije:
> službene stranice: http://www.rigsofrods.com/content/?s=21c3c8862af6abe655aeb3496f2ec477
> http://www.rigsofrods.com/wiki/

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: (PC, Open Source): Rigs of Rods
« Reply #1 on: December 09, 2011, 17:50:53 »
Još par zanimljivih videa:
> Rigs of Rods Official Promo 2010:

> Trail Island map for Rigs of Rods - work in progress:

> Rigs of Rods - Slow Motion Crashes [HD]: http://www.youtube.com/watch?v=KZ_rSN6VdBY&feature=related (Embedding disabled, limit reached)

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: (PC, Open Source): Rigs of Rods
« Reply #2 on: December 09, 2011, 17:53:04 »
Recommended System Requirements:

    * CPU: P4 or equivalent AMD at 2GHz or more, better with HyperThreading technology or dual-core (RoR has dual-core support)
    * RAM:512 MB of RAM
    * Video Card: 3D Accelerated with 128MB of VRAM or more
    * DirectX 9c on Windows, or GLX on Linux
    * supports force feedback joysticks and wheels (except on Linux)
    * supports 3D sound effects with multichannel sound cards (enable the hardware sound renderer)

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: (PC, Open Source): Rigs of Rods
« Reply #3 on: December 09, 2011, 18:22:49 »
Par printscreen-a iz .pdf-a dobivenog uz instalaciju:












Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: (PC, Open Source): Rigs of Rods
« Reply #4 on: December 09, 2011, 18:27:52 »
Par savjeta:

- ako igrate verziju 0.37, prije pokretanja instalacije (ili tokom instalacije - pitati ce vas) skinite i tzv. "Contents pack" u kojem se nalazi 50+ vozila i 20+ mapa;
- kod verzije 0.37 modovi idu u "streams" folder u direktoriju gdje je instalirana igra (npr. "F:\Program Files\Rigs of Rods 0.37.126");
- kod verzije 0.38 modovi idu u folder koji igra kreira nakon prvog pokretanja u My Documents mapi (ako ne odaberete drukcije).

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: (PC, Open Source): Rigs of Rods
« Reply #5 on: December 09, 2011, 19:26:56 »
fora al oni procesorski zahtjevi nisu brutalni p4 to je moj komp kanta stara jedno 5 godina imala.
i ostatak preporučene konfiguracije mi se čini dosta nezahtjevno.
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: (PC, Open Source): Rigs of Rods
« Reply #6 on: December 09, 2011, 19:45:59 »
fora al oni procesorski zahtjevi nisu brutalni p4 to je moj komp kanta stara jedno 5 godina imala.
i ostatak preporučene konfiguracije mi se čini dosta nezahtjevno.

da, poslije sam i ja gledao

sve zavisi o modovima koje koristis
jer moj komp je dosta bolji od minimalne konfiguracije
no ako koristim dobro i detaljno modelirane mape i/ili aute, hardwareski zahtjevi osjetno rastu

prosurfaj malo po stranicama pa pogledaj "stock" vozila i terene, i onda one najbolje izmodelirane
kao gt5 vs gt1, ili jos i veca razlika

tako da neznam, oni zahtjevi su vjerovatno za osnove osnova
ja sam tek jucer to skinuo i instalirao, tako da su tek prvi dojmovi u toku, jos citam, gledam, trazim...

p.s. na verziju 0.38, kada stavim onaj auto sta sam slike stavio, jednostavno nikako ne radi kako spada, cim je bilo sto na ekranu osim auta odmah pada framerate; dok kada koristim x vozila iz contents packa sve radi super

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: (PC, Open Source): Rigs of Rods
« Reply #7 on: December 09, 2011, 20:43:35 »
ne sviđaju mi se simulatori poput ove i rfactora previše tih addonova i pimplanja pa nešto zezneš pa ne radi.
onako ubacim cd i gotovo.
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: (PC, Open Source): Rigs of Rods
« Reply #8 on: December 10, 2011, 15:44:51 »
ne sviđaju mi se simulatori poput ove i rfactora previše tih addonova i pimplanja pa nešto zezneš pa ne radi.
onako ubacim cd i gotovo.

e jbg
to je pc i jos open source
mogucnosti personalizacije su prakticki neogranicene, ali treba dobar hardware a i ponesto znanja i volje za sve fino ubaciti da radi

nekada sam se puno vise zabavlja sa modovima (OFP, Mafia, itd., itd.), no moram priznati da i ja u zadnje vrijeme radije upalim gt, prozvacem par sitnica koje me smetaju i igram, jer u suprotnom "pola dana" slazem modove, a igram 15 minuta ;D

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: (PC, Open Source): Rigs of Rods
« Reply #9 on: December 14, 2011, 13:33:12 »
skido sam jebene staze za rfcator hockenheim stari dobio mislim 4.5 zvjezdice vidim komentare great, instaliram ga kako treba, počne load staze i zamrzne se svaki put na pola, poludim, palim ps3  ;D
a ostale staze mi rade ok tipa spa, monza itd
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards