Author Topic: Gran Turismo 5 update 2.02 + novi DLC • Sluzbena tema  (Read 162068 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Gran Turismo 5 update 2.2 + novi DLC • Sluzbena tema
« Reply #45 on: December 15, 2011, 12:49:37 »
Zanimljivo je da ni na japanskom, ni UK, ni US službenom GT sajtu nema nikakvih obavijesti o dlc-u i update-u

Zato što još razmišljaju koju stazu stavit u dlc...  8)
Onda mora da čitaju ovaj forum i da netko prevodi Kazi i da mu je rekao kako smo se posljednjih dana uznemirili oko DLC, pa kao ono daj pustite jedan dio vjesti, onaj dio za koji smo sigurni da će biti, iako ne vjerujem da im igra toliku ulogu tih par dana, to je to za kraj godine, čekajmo opet 2 mjeseca i nadajmo se barem jednoj stazi ne samo 3-4 nova auta, jer auta se prijeko potrebna ovoj igri...  ::)
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline CrnojevicSinisa

  • The Professional
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 867
    • www.crnojevic-maretic.com
Re: Gran Turismo 5 update 2.2 + novi DLC • Sluzbena tema
« Reply #46 on: December 15, 2011, 12:58:15 »
Update super, ali je moje mišljenje je da je DLC kita, iliti porez na b.... Plaćanje auta 1€ po kom, kojih 99% karakteristika tih auta i imaš u igri, ( Audi TT, GTR,Mini itd) mi je potpuni promašaj. Shvaćam Vas koji ste uzeli 1. DLC pa sada nastavljate dalje u nadi da će 3. DLC donijeti sve što želite, ali to je samo nada.

Sada  DLC-i vrijede 14€ i to je skoro 1/3 vrijednosti nove igre za 14 auta i jednu stazu. Da izbace GT6 za 50 € super, evo me.
Ponavljam, staze mi vrijede dodatnih novaca, ali virtualni auti ne. Imaš na izbor 1000+ auta, vozimo uvijek istih 20 auta.

Što se tiće 30 kn, nije puno slažem se, ali ja ih radije dajem beskućnicima ili prosjacima ( ja stvarno i dajem ), nego prebogatom Kazi i društvu.
http://www.youtube.com/user/sinisa555?feature=mhum

Slobodno pogledajte, ulaznica je džaba...

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Gran Turismo 5 update 2.2 + novi DLC • Sluzbena tema
« Reply #47 on: December 15, 2011, 13:06:05 »
Slažem se sa Sinišom u potpunosti, pošto su to u svojoj srži sve ipak video igre ja bih to volio usporedit sa ovim, sa MW3.

U MW3 zavolimo jedno oružije, meni G36(auto) i sad što je najbitnije, šta dobivamo od MW3 kroz naredne mjesece, naravno mape(staze) što znači zavolili smo par pušaka(auta) sad nam samo trebaju mape(staze) ali nažalost to nije slučaj sa GT5, što, ja stvarno neznam.

Nek me netko ispravi ako griješim u ovoj svojoj usporedbi GT5 sa MW3.  ::)
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Gran Turismo 5 update 2.2 + novi DLC • Sluzbena tema
« Reply #48 on: December 15, 2011, 13:26:53 »
Ne grijesis, ja sam cesto pisao o tome upravo na takav nacin.

Najveci paradoks trenutka u kojem smo danas je da je zanr simulacija voznji dosegao nevjerovatan tehnicki stupanj: od kompleksnosti fizike, vrhunske grafike i zvuka, slojevitog multiplayera, podrske za volane i postojanje tih istih volana na trzistu, itd - sve skupa prakticno nezamislivio prije samo 10 godina.

Kroz proslih 10 godina izlazile su igre sa ovakvim omjerima sadrzaja:

Ferrari F355 Challenge > 1 auto, 10 staza
TOCA WTC > 21 auto, 23 staze
Gran Turismo > 290 auta, 11 staza (+11 reverse)
Enthusia Professional Racing > oko 110 auta, 18 staza (+ izvedenice)
Toca Race Driver 3 > oko 50 auta, +50 licenciranih staza (+ izvedenice, + svastajosnesto)

I sve staze bile su UPOTREBLJIVE.

A danas najvaznije igre imaju:

GT5 > 1040 auta, cca 50 staza (neupotrebljivo bar 20)
Forza 3/4 > cca 500 auta, cca 40 staza (neupotrebljivo bar 20)

"Auti" su jednostavno postali nove "staze". Auti prodaju igre, autoi su atraktivni za reklame i za povezivanje sa marketingom. Staze... staze su zanimljive samo onima koji ce dugorocno igrati igru. A oni nisu marketinska poanta. A taj trend nece tako brzo pokazati znakove zaokreta, ponajprije zbog svepristunog licenciranja - koje je bilo posve drugacija prica prije 10 godina - a ponesto iz bog vremena potrebnog da se staze naprave.

Najsretnije vrijeme za zanr ikada u stvari je jedno od tuznijih.

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Gran Turismo 5 update 2.2 + novi DLC • Sluzbena tema
« Reply #49 on: December 15, 2011, 13:32:49 »
Ali GT ima 'zaledje' u vidu staza...
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5 update 2.2 + novi DLC • Sluzbena tema
« Reply #50 on: December 15, 2011, 13:51:11 »
Dobro, i u čemu je problem?

Tko će kupiti neka kupi, tko neće ne mora.

Tko nije do sada, neće ni ovaj i opet, gdje je tu problem?

Činjenica je da je došlo ne znam što, uvijek nekome nešto ne bi štimalo. Da su stavili 5 staza i naplatili ih 15€ opet ne bi valjalo jer bi bilo preskupo. Da su stavili 20 auta bilo bi ili preskupo ili ne valja neki, zašto nema onog, blać, truć, kenj.

Da li sam ja ovim zadovoljan? I jesam i nisam.... Sretan sam jer konstantno rade na igri, evo već godinu dana i igra je sve bolja i bolja. Nesretan sam jer nema dovoljno staza, a moj prvi post vezan za ovu igru kad su objavili listu staza i auta je bio totalno razočaranjem brojem staza i nedostatkom nekih auta. Al što sad? Da ne igram igru? Ne pada mi na pamet? Da li ću kupiti svaki dlc? Da, hoću. Em zato što nemam problema platiti za nešto novo u igri (pa makar to bio redizajnirani model), em zato što hoću nagraditi njihov trud i rad na igri.

Previše sam igara odigrao, ali bogami ne pamtim da je ijedna igra imala ovoliku podršku nakon izlaska. I to igra koja je zapravo jedina igra koju igram...


Ima toliko igara koje ste platili jednako kao i GT pa ih niste igrali duže od par tjedana. Ili par mjeseci. 

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Gran Turismo 5 update 2.2 + novi DLC • Sluzbena tema
« Reply #51 on: December 15, 2011, 14:03:29 »
A, gledaj kao prvo igra ima ovoliku podršku samo zato što je bila polu dovršena, bila bi sramota da je sve ostalo onako kao na početku, budimo realni. Hoću li ja kupit svaki DLC, hoću Kazi dajem novac, kad sam mogao MW3 koji svako drugu partiju laga, onda mogu i njemu.

Nitko nije rekao da ima problema, nezadovoljstvo ne mogu kriti, pokušavam biti realan.

Vrti mi se po glavi misao da spakiram volan, postolje i igru.
Da ne dolazim na forum u biti da ne gledam uopće vijesti o GT5 narednih godinu.
Onda ljepo ubacim igru u konzolu, pokupujem DLC-ove koje se nakupe i uživam u igri.

Baš sam mislio pitati da otvorimo topik o tome kako svatko vidi GT5 za godinu dana, onako u kratkim crtama opišemo, držimo topik 2-3 tjedna otvorenim, svak ima pravo na jedan post, zaključamo i otvorimo za godinu dana, da vidimo tko je imao najbližu viziju.  ;D
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5 update 2.2 + novi DLC • Sluzbena tema
« Reply #52 on: December 15, 2011, 14:11:49 »
Samo ti piši... ja ću bit online 8)

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Gran Turismo 5 update 2.2 + novi DLC • Sluzbena tema
« Reply #53 on: December 15, 2011, 14:20:19 »
Samo ti piši... ja ću bit online 8)
U tome i jest bit, možda ću i ja biti manje ljut kad budem imao više vremena voziti online, u biti ono i jest srž igre(MW3 sam kupio zbog toga), da se napokon trkamo protiv pravih ljudi, kao što sam i rekao par postova ranije, rade na online segmentu igre i svaka čast im na tome.  ;)
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5 update 2.2 + novi DLC • Sluzbena tema
« Reply #54 on: December 15, 2011, 14:25:01 »
Meni nije jasno što hoćeš? Imaš karijeru. Imaš licence. Imaš specijalne evente. Imaš hrpetinu online seasonal evenata. I svako malo dođu online time i drift triali. Što bi ti htio? Da u updateu dođe komplet nova karijera? Ma da ne bi... za to ćeš čekati GT6.

Ako nećeš vozit online, samo napravi novi account i na njemu kreni od početka. Licence, pa eventi, pa karijera... sad imaš poboljšanu fiziku, neke nove aute ili voziš s nekim drugim autima koje prije nisi koristio...


Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Gran Turismo 5 update 2.2 + novi DLC • Sluzbena tema
« Reply #55 on: December 15, 2011, 14:38:05 »
Dalo bi se raspravljati na tu temu, ali nećemo.  :-*
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: Gran Turismo 5 update 2.2 + novi DLC • Sluzbena tema
« Reply #56 on: December 15, 2011, 14:50:28 »
Ja se slažem da je karijera zadovoljavajuća, sad kad ima bolji AI i bolji vozni model. Fale kvalifikacije, ali to nije neki problem. Imate online, imate konstantnu podršku, SPA kakvu još niste vozili, samo vam (odnosno meni) fali volja za voziti. Tko još igra MW3 SP? Nitko, svi peglaju onlajn. JA sam zadovoljan stvarima koje updat 2.02 donosi i popravlja, a najveća mana igre sam si sam, jebeno prestar i prelijen da bih vozio online. Prestar uvjetno, jer se tako osjećam, odnosno dodijalo mi to sve pomalo. Dajte erpegeja... ;)

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: Gran Turismo 5 update 2.2 + novi DLC • Sluzbena tema
« Reply #57 on: December 15, 2011, 15:10:49 »
Update super, DLC banana, koja se kupuje :-)

Kako je Crni rekao 30kn nije puno, pogotovo što time financiram daljnji DLC i razvoj igre. Da su mogli staze stavit, mogli su to je velika zamjerka, ali budemo mi Kazunorija twitali i twitali i twitali :-)
PSN_ID: Dzidza1978

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Gran Turismo 5 update 2.2 + novi DLC • Sluzbena tema
« Reply #58 on: December 15, 2011, 15:16:23 »
Znači DLC ne ide bez apdejta?
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: Gran Turismo 5 update 2.2 + novi DLC • Sluzbena tema
« Reply #59 on: December 15, 2011, 15:19:52 »
Znači DLC ne ide bez apdejta?

Pa u update dolazi DLC, i onda se sa aktivacijskim ključem aktivira
PSN_ID: Dzidza1978