Author Topic: "Improved Racing Sound Effects"  (Read 76727 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: "Improved Racing Sound Effects"
« Reply #15 on: December 21, 2011, 15:27:32 »
tako imam ja spojeno na prastarog marantza av iz plejke sa zvukom iz igre u jedan ulaz pojacala, a u drugi ide IZLAZ iz slusalica koje su ustekane za on-line - pa to sve skupa mijesam i ustekavam u ULAZ tih istih slusalica...
 
To velim jer sam jucer vozio GT-R 33 s Klocnom i kolegama al ja sam jedva primjetio razliku u zvuku. Al zvuk iz plejke mi je onaj sekundarni, losije kvalitete. A u igri je small theatre, a i nafrljim Kazin jazz i klasiku takodjer ;D
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline maliDjuro

  • Anime Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1116
Re: "Improved Racing Sound Effects"
« Reply #16 on: December 21, 2011, 15:35:34 »
Sve je bolje od TV-a ako ima veće zvučnike  :P
Meni se bura jako sviđa... Doprinosi realizmu vožnje. Morat ću probat da vidim jel na Caterhamu isto ko na pravom traktoru  ;D
Nikad nije kasno za sretno djetinjstvo, samo, što si stariji, igračke su skuplje.

Offline Sinisa

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 731
  • PSN : sina_zg
Re: "Improved Racing Sound Effects"
« Reply #17 on: December 21, 2011, 15:37:41 »

Trebam nešto smisliti dok mi se Sharkoon ne vrati jer ću obolit od ovoga. Kao da mi nije bilo dovoljno što mi ovaj headset začepi jedno uho sad su stavili i buru na velebitu u igru ;D

ili je možda riječ o vjetru s Dinare ?  ;D

Offline Safety-_-Car

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1756
  • PSN ID: Safety-_-Car
Re: "Improved Racing Sound Effects"
« Reply #18 on: December 21, 2011, 15:43:29 »
Ovo bi trebao stinger tvitnuti Kazi  ;D


Vidim ja da me se počelo opako sprdati zbog tvitanja... dobro, dobro, pamtim pa vratim


Hahahahahh, dobar ti je ovaj smajlic  ;D

Ali nisam se sprdavao, nek sam ozbiljno mislio. Ali sad vidim da tako izgleda, jer sam krivi smajlic na svoj post stavio.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: "Improved Racing Sound Effects"
« Reply #19 on: December 21, 2011, 16:30:32 »
A vidim da svatko malo netko nabaci nešto na račun tog twitanja pa sam mislio da sprdate nas tvitere zbog toga...


S druge strane, Amar će uvijek reći da on nije kriv što je kazo uvrstio abs off kvačicu 8)

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: "Improved Racing Sound Effects"
« Reply #20 on: December 21, 2011, 16:32:46 »
Sve je bolje od TV-a ako ima veće zvučnike  :P
Meni se bura jako sviđa... Doprinosi realizmu vožnje. Morat ću probat da vidim jel na Caterhamu isto ko na pravom traktoru  ;D

A onda ću morati nekako premjestiti tu linijicu... problem je što ne znam di da je stavim da mi ne smeta tv-u. Imam mjesta samo pored tv-a, al ne znam da li će linija odmah pored tv-a smetati?

Offline AgentGreen46

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 893
  • PSN ID: AgentGreen46
Re: "Improved Racing Sound Effects"
« Reply #21 on: December 21, 2011, 16:32:48 »
Ja mislim da je zvuk u GT5 pogođen. Jer onaj zvuk koji bi mi stalno htjeli čut, bez obzira na odabranu kameru je zvuk koji se čuje iz ispuha, dakle chase cam. A to nije tako, jer ćeš u kabini prije čut zvuk motora, a tamo negdje u pozadini ćeš čut auspuh (zato ljudi kupuju kabriolete ;) ).
Primjer u živo je Elise na Grobniku: kad ti prilazi, totalno sranje, a kad odlazi i kad čuješ ispuh, e to je već druga (jebena) stvar. Meni na surround-u (pravom, a ne fore sa psihoakustikom i slušalicama ;) ) zvuk sasvim odgovara, točno se sve čuje od tamo od kud bi se i kako trebalo čut.

Da im fali dorađenosti, fali, al da je loše, pa baš i nije.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: "Improved Racing Sound Effects"
« Reply #22 on: December 21, 2011, 16:55:45 »
Meni na surround-u (pravom, a ne fore sa psihoakustikom i slušalicama ;) ) zvuk sasvim odgovara, točno se sve čuje od tamo od kud bi se i kako trebalo čut.

Da im fali dorađenosti, fali, al da je loše, pa baš i nije.


Znači, da rezimiramo. Za proper GT ugođaj, 5 televizija, 5 konzola, 5 igri (da pokrije cijeli vidik u kokpitu), nekakav jebački AV rec. 7.1 (ili bar 5.1) sa kvalitetnim zvučnicima, plus naravno volan, ovaj novi fanatec kažu da je ok, i onaj sekvencijalni šifter što ga je Amarilo uzeo, te rinoseat, novi naravno. Neću niti zbrajati da me ne strefi prije vremena

Offline AgentGreen46

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 893
  • PSN ID: AgentGreen46
Re: "Improved Racing Sound Effects"
« Reply #23 on: December 21, 2011, 17:12:20 »

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: "Improved Racing Sound Effects"
« Reply #24 on: December 21, 2011, 17:39:54 »
A, mi bi pravi ugodjaj auta koji vrijede stotine tisuća eura, a ne bi ništa dali, ne može to tako.  ;D
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: "Improved Racing Sound Effects"
« Reply #25 on: December 21, 2011, 18:51:52 »
nisam reko da je zvuk katastrofa ali fali dorađenosti da i presterilan je kod nekih autiju onako jednolično i malo sam još sa slušalicama barato i bas sam skoro do kraja odfrljio fali mi basa kronično.... da ispalo je tako bio sam u afektu kad sam piso prvi post :D
djuro on što si stavio ferrariji imaju jedan od boljih zvukova u igri makar kao što je tip reko u filmiću neki baš imaju 3 od 5 zvjezdica.
al svejedno neki mi auti baš zvuče kao saugeri (možda jer se ne čuju ostali zvukovi koje stvara auto i okolina?).

i ja nisam mislio na zvuk toga replaya to je dobro odrađeno (auto dolazi/odlazi od kamere) već baš kod auta samog...

u gt5 mi je nekako zvuk iz nekih smjerova preugušen.
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: "Improved Racing Sound Effects"
« Reply #26 on: December 21, 2011, 18:58:27 »
Evo, nakon malog testiranja, mogu reći da je sad sve ipak puno bolje.

Pokled sa branika 'baca' najviše zvuk na centralni i lagano na prednja 2 zvučnika, slična stvar, malo utišana je sa kabinom.
Pogled sa krova daje najviše zvuka vjetra ali na svih 5 zvučnika potpuno jednako.
Pogled otraga uopće ne daje zvuk vjetra, barem ga ja nisam čuo, vozio sam 86 GT '12.

Eto, toliko od mene, nemam volan pa mi se neda vozit druge tipova auta i to usporedit, i svaka čast ljudima bez volana na volji za GT5.  :-*
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: "Improved Racing Sound Effects"
« Reply #27 on: December 21, 2011, 20:01:25 »
A vidim da svatko malo netko nabaci nešto na račun tog twitanja pa sam mislio da sprdate nas tvitere zbog toga...

Da ne bude nesporazuma, onom svojom pjesmicom nisam sprdao vas koji se trudite i time donosite poboljšanja u igru. Ono je bila čista zezancija glupa. Samo vi tweetajte pa da oni znaju što treba dodat u igru. Itekako podržavam!
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: "Improved Racing Sound Effects"
« Reply #28 on: December 21, 2011, 20:48:26 »
Sve je bolje od TV-a ako ima veće zvučnike  :P
Meni se bura jako sviđa... Doprinosi realizmu vožnje. Morat ću probat da vidim jel na Caterhamu isto ko na pravom traktoru  ;D

A onda ću morati nekako premjestiti tu linijicu... problem je što ne znam di da je stavim da mi ne smeta tv-u. Imam mjesta samo pored tv-a, al ne znam da li će linija odmah pored tv-a smetati?

Vec sam ja Djuru pitao to isto i nece lcd-u smetat. Samo da katodnom iliti crt-u smeta (za plazmu ne znam)...
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: "Improved Racing Sound Effects"
« Reply #29 on: December 21, 2011, 21:16:17 »
A onda ćemo krenuti u borbu sa kablovinjom i malo razmontirati dnevni ;D