Author Topic: "Improved Racing Sound Effects"  (Read 77532 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: "Improved Racing Sound Effects"
« Reply #30 on: December 21, 2011, 21:53:44 »
Da prosirim, pojacalo tj. linija nece sigurno smetati ali ti zvucnici koje spominjes ne bi smjeli (zbog magneta) blizu harda, a i tv-a...
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline ZG2016RS

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1619
Re: "Improved Racing Sound Effects"
« Reply #31 on: December 22, 2011, 13:16:00 »
Jučer spojio PS3 i receiver sa optičkim kabelom i to je to sada.
FEDRO:Moram dodati da je ZG apsolutni kralj pretjecanja, instinkt i sposobnost kojom si on postavi idealnu situaciju je vanzemaljski :)
"Understeer" is when you hit the rival with the front of the car.
"Oversteer" is when you hit the rival with the rear of the car.
"Horsepower" is how fast you hit t

Offline Aries

  • The Sugar Daddy
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1858
Re: "Improved Racing Sound Effects"
« Reply #32 on: December 22, 2011, 15:55:43 »
Jučer spojio PS3 i receiver sa optičkim kabelom i to je to sada.
Što treba prebaciti u opcijama glupog PS3 da bi radio zvuk i preko tv-a i preko receivera. Ili je to nemoguće? Naime, ne igraju mi se sve igre preko receivera. Na x kutiji je tako lako. Spojiš, uključiš, radi, i preko tv-a i preko receivera. Stišaj tv ako nećeš.
Na ovom japanskom govnetu, te kanali, te hercovi, te ovo te ono, te kurcipalci, pa jebote, dobro da nema upute za upute... Kad sam vidio koliko je teksta i brojki, otkopčao sam optički kabel, smotao ga, spremio u ladicu i pojačao zvučnike na tv-u. ::)

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: "Improved Racing Sound Effects"
« Reply #33 on: December 22, 2011, 16:01:39 »
Ne mozes to, mislim barem.. Xbox ima onaj "Advanced AV" kabel koji daje oba signala - analogni putem chinceva i digitalni putem optike - PS3 to nema.

Odnosno, mozda i ima, pod uvjetom da mozes imati istovremeno ukljucen i onaj analogni "PS1" kabel na A/V izlaz i onda audio-chinceve staviti u telku. Probaj, ja nisam nikad.

EDIT: Evo, nasao sam, jer me zaintrigiralo. Moze, ali ovako:

Quote
[Linear PCM 2 Ch.] audio is set to be output from all output connectors by default. If you change the audio output settings, audio will be output only from the connectors that were set.


Baci oko ovdje: http://manuals.playstation.net/document/en/ps3/current/settings/audiooutput.html

Odnosno, jednostavno doma prekabliraj sve i ocito ce raditi.


Offline maliDjuro

  • Anime Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1116
Re: "Improved Racing Sound Effects"
« Reply #34 on: December 22, 2011, 16:03:03 »
Ima i ps3 od nekog 2.4x firmwareta...
Samo stisneš opciju both pod audio output...
Nikad nije kasno za sretno djetinjstvo, samo, što si stariji, igračke su skuplje.

Offline Ficho750

  • Karting Dominator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 937
  • psn id: FICHO750
Re: "Improved Racing Sound Effects"
« Reply #35 on: December 22, 2011, 16:03:47 »
pa imaš multiple audio conection ili nešto slično baš da bi davao zvuk na više izlaza

idi u xmb na audio options
Bolje Passat u dvorištu nego Opelove ratkape u garaži

Offline versusW

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1045
  • psnID : versusW
Re: "Improved Racing Sound Effects"
« Reply #36 on: December 22, 2011, 16:10:10 »
settings --> sound settings --> audio multi-output --> ON

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: "Improved Racing Sound Effects"
« Reply #37 on: December 22, 2011, 16:16:17 »
Aries, pa ima plejka to, a i vidio si kod mene kad bi gledao kako vozim. Ja na slušama, a ti si slušao zvuk preko tv-a.


Settings -> Sound Settings -> Audio Multi Out (staviš na ON)

Offline Aries

  • The Sugar Daddy
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1858
Re: "Improved Racing Sound Effects"
« Reply #38 on: December 22, 2011, 16:20:47 »
Aries, pa ima plejka to, a i vidio si kod mene kad bi gledao kako vozim. Ja na slušama, a ti si slušao zvuk preko tv-a.


Settings -> Sound Settings -> Audio Multi Out (staviš na ON)
Fuck me blind.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: "Improved Racing Sound Effects"
« Reply #39 on: December 22, 2011, 17:21:46 »
Fuck me blind.

Ubuduće prvo okreni moj broj ;)

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: "Improved Racing Sound Effects"
« Reply #40 on: December 22, 2011, 18:45:17 »
Fuck me blind.

Ubuduće prvo okreni moj broj ;)

;D ;D ;D

Kad covjek ne misli sto pise...
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline Aries

  • The Sugar Daddy
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1858
Re: "Improved Racing Sound Effects"
« Reply #41 on: December 22, 2011, 19:22:25 »
Fuck me blind.

Ubuduće prvo okreni moj broj ;)

;D ;D ;D

Kad covjek ne misli sto pise...
Mislim, ja mislim. Sjećam se samo nekakvih upitnika, hoćeš ovaj kanal, hoćeš onaj kanal, ovoliko herza, onoliko herza, ajd baš idem probat da vidim je li tako jednostavno. Na xkutiji je čisti plugnplay. Utakneš kabel i radi, ništa opcije lijevo-desno, vamo-tamo, pritisni ovo-poštelaj ono. Uključiš, receiver prepozna je li dolby digital ili dolby pro-logic, odabereš efekte ako hoćeš, (to sve na receiveru). Box više ne moraš ni pipnut nakon što utakneš kabel.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: "Improved Racing Sound Effects"
« Reply #42 on: December 23, 2011, 01:09:09 »
Je, ali box nudi samo 2CH stereo ili 5.1 DD.

PS3 nudi jedno 10 opcija, ukljucujuci PCM i 7.1 DTS.

Kao da usporedjujes Nokiu 3310 i iPhone. Oba su telefoni, ali je razlika u mogucnostima ogromna realno.

Offline Aries

  • The Sugar Daddy
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1858
Re: "Improved Racing Sound Effects"
« Reply #43 on: December 23, 2011, 08:13:53 »
Je, ali box nudi samo 2CH stereo ili 5.1 DD.

PS3 nudi jedno 10 opcija, ukljucujuci PCM i 7.1 DTS.

Kao da usporedjujes Nokiu 3310 i iPhone. Oba su telefoni, ali je razlika u mogucnostima ogromna realno.
Još uvijek imaš dovoljno malo godina da te pale takve mogućnosti. Što da kažem, zavidim i razumijem. I ja sam nekoć kupovao minidisc recorder kao Sonyjevu tehnologiju budućnosti, Sony walkman kao najbolji player, prve USB prijenosne mp3 playere i sl. Sad? Što je iPhone? Koncept surfanja uvijek i svugdje mi je naporan i nezamisliv, ionako sam previše za kompjuterom, koncept da mi netko može uvijek poslati mail i da zna da ću ga primiti mi je još gori, gledanje multimedije na ekranu 7,5x4(?)cm? Jedino s povećalom. Muziku mogu svirat i obični mobiteli. Ali nemam ništa protiv nikoga tko za to zadovoljstvo želi u prvom tjednu izdvojiti nekoliko tisuća kuna. Respect.

Anyway, ako uključim opciju na PS3 da simultano rade dva outputa, onda je drugi samo 2CH stereo također, a box pušta ono kakav je materijal koji puštaš. Znači, ako PS3 pustim zvuk i na tv, onda na receiver ide običan stereo, barem tako piše. Dakle, tko tu koga?

Dalje, ako prebacim pak izlaz s HDMI na Optical, onda nema zvuka na TV, već samo na receiveru, i tada mogu tek birati ove điđe i baje o kojima pričaš, s time da su danas još uvijek čak i DD igre prilično rijetke, DTS igre su rjeđe nego pošteni HDZ-ovci, a za DTS 7.1 igru ja još nisam čuo, možda postoje 1 ili 2.

Vjerojatno ja negdje griješim, ali PS3 je po mojem skromnom sudu šareni artikal koji se fura na el complicador, a u stvari 500 od tih 550 opcija nemaju nikakvu praktičnu primjenu u stvarnom svijetu. Najviše bih volio da postoji nekakva "light" verzija PS3, naravno i po nižoj cijeni. Igranje, internet veza za OL i ništa drugo. Tko hoće multimedijalno istraživanje, i voljan je platiti, široko mu polje. No tko bi onda kupovao sva ta beskorisna sranja koja su marljivi inženjeri izumili? Ach, tko mi je kriv što sam konzerva i dinosaur. Trudim se, ali očito ne dovoljno. ;D

Offline AgentGreen46

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 893
  • PSN ID: AgentGreen46
Re: "Improved Racing Sound Effects"
« Reply #44 on: December 23, 2011, 13:03:50 »
"Dalje, ako prebacim pak izlaz s HDMI na Optical, onda nema zvuka na TV, već samo na receiveru, i tada mogu tek birati ove điđe i baje o kojima pričaš, s time da su danas još uvijek čak i DD igre prilično rijetke, DTS igre su rjeđe nego pošteni HDZ-ovci, a za DTS 7.1 igru ja još nisam čuo, možda postoje 1 ili 2."
Ne bi se složio s ovim. Meni je PS3 sa TV-om povezan preko HDMI kabela, a sa kućnim kinom preko optičkog kabela i mogu birat od kuda da čujem zvuk (DTS).

A postao sam tolko grozan da ne kupujem igru ako nije 1080p i ako ne podržava DTS  ;)