Author Topic: WRC 2012  (Read 33349 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
WRC 2012
« on: January 21, 2012, 00:48:46 »
first!  8)
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: WRC 2012
« Reply #1 on: January 25, 2012, 10:50:01 »
rezultati

2012 FIA Drivers' Championship Standings

Pos   Driver   Total
1.      Sebastien Loeb   28
2.      Dani Sordo   18
3.      Petter Solberg   15
4.      Mikko Hirvonen   14
5.      Evgeny Novikov   11
6.      Francois Delecour   8
7.      Pierre Campana   6
8.      Ott Tanak   4
9.      Armindo Araujo   2
10.      Martin Prokop   1

moj favorit latvala se skršio, dosadni loeb preuzeo vodstvo onda i tako bla bla. uglavnom dobar početak sezone http://automoto-portal.hr/auto/rallye-monte-carlo-latvala-izletio-loeb-preuzeo-vodstvo

beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: WRC 2012
« Reply #2 on: January 25, 2012, 11:08:02 »
ja sam jako sretan što solberg je opet u tvorničkom timu, i nadam se da će bar malo pomješati planove francuzu
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: WRC 2012
« Reply #3 on: January 25, 2012, 12:44:15 »
Meni je drago što je Mini dobar.

U vezi Seba... A što reći? Kakvu posluku porati? ;D


I nikako ne vidim po čemu je to on dosadan? Zato što se jedini neće skršit ko ostali jazavci?

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: WRC 2012
« Reply #4 on: January 26, 2012, 00:33:12 »
p solberg +1 :)

nadam se kako-tako zanimljivoj sezoni :)

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: WRC 2012
« Reply #5 on: January 26, 2012, 11:10:12 »
pa loeb bi bio meni zanimljiviji kad bi više klizao ;D
on vozi vrlo čisto sa minimalnim proklizavanjem ono kao da rješavam njegov čelenđ na gt-u

bila je odlična usporedba sada na monte-u kad su stavili solberga i sordo pa se odlično vidjela razlika u stilovima
solberg svaki hairpin pod ručnom i bočno dok sordo potegne ručnu tek na stotinku i prođe zavoj kao da je na trkaćoj stazi
vidjelo se i da takva "grip" tehnika nije brža u takvim zavojima

evo ti na 16min prebacite pa gledajte sloberg vs sordo


a na 14min loeb vs latvala, ds3 ima puno jači izlaz iz zavoja
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: WRC 2012
« Reply #6 on: January 26, 2012, 12:10:37 »
Eto... zakurac ti 8 titula kad ne proklizavaš koliko bi neki htjeli ;D

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: WRC 2012
« Reply #7 on: February 04, 2012, 01:13:39 »
Eto... zakurac ti 8 titula kad ne proklizavaš koliko bi neki htjeli ;D

pa oprosti ja koliko se divim tih 8 titula meni je frajer bezveze toliko jer previše taktizira s tim čišćenjem staze i time glupostima kao i ostalo općenito ali to me najviše smetao kao i ostalo što je frajer pre sterilan i nezanimljiv.
a slično kao kimi mi je neemocionalan sve uvjek isto.
eventualno koji kiseli osmjeh kao da je na poslu tip pa ono evo odradio sma ovo još jedan trofje idem doma.
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline CrnojevicSinisa

  • The Professional
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 867
    • www.crnojevic-maretic.com
Re: WRC 2012
« Reply #8 on: February 04, 2012, 01:27:05 »
Koliko Loeba god ne volize ,lik je skoro savršen. To što mislite da ne proklizava, da ga gledate uživo, i ako se ne bori za zadnju stotinku, šreka se više od svih i brži je za 20% od ostalih. I ja sam mislio da je bezveze dok sam ga gledao na TV, ali uživo je druga priča. Što se tiče usporedbe Sorda i Solberga, imali su različite gume i zato je i drugi stil vožnje.
Uostalom, da se netko šreka ne bi bio prvi i ne bi obraćali pažnju na njega, kao recimo Delecour na ovoj utrci. On je vozio starim stilom zanošenja, pa nitko niti riječi o njemu. Lik ima 51 godinu, prvi put je sjeo u ovu generaciju auta i imao je 2. najbrže vrijeme.
Probajte malo detaljnije pratiti rally, ne samo preko TV reportaža nego i preko WRC radia, rezultata po brzincima i analizama, kakve je netko gume koristio , koje probleme ima na tom brzincu i sl.

BTW, od danas WRC nema TV pokrivanje, FIA je sjebala dogovore sa Eurosportom,i sada svaki organizator dogovara za sebe TV emisije i to najčešće u svojoj zemlji. Tako slijedeći vikend možete gledati WRC na Švedskoj TV. FIA je i odjebala Qatar koji je htio uložiti milione u sponzorstvo prije par tjedana. BMW je odjebao Prodive ( Mini) , još samo da Ford i Citroen izađe i to je to...  F1 je prvi i jedini...
http://www.youtube.com/user/sinisa555?feature=mhum

Slobodno pogledajte, ulaznica je džaba...

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: WRC 2012
« Reply #9 on: February 04, 2012, 10:34:39 »
ja ne mogu vjerovati da takvi idioti rade u FIA-i
odjebati eurosport to moraš biti kreten
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: WRC 2012
« Reply #10 on: February 04, 2012, 11:32:53 »
Eto... zakurac ti 8 titula kad ne proklizavaš koliko bi neki htjeli ;D

pa oprosti ja koliko se divim tih 8 titula meni je frajer bezveze toliko jer previše taktizira s tim čišćenjem staze i time glupostima kao i ostalo općenito ali to me najviše smetao kao i ostalo što je frajer pre sterilan i nezanimljiv.
a slično kao kimi mi je neemocionalan sve uvjek isto.
eventualno koji kiseli osmjeh kao da je na poslu tip pa ono evo odradio sma ovo još jedan trofje idem doma.

Sori prika, ali si u krivu... taktizira sa čišćenjem staze jer su takva pravila. Da si imalo bolje pratio prošlu sezonu lijepo bi vidio što su mumomčadski kolega i ekipa radili, ali je svejedno uspio postati prvakom.

Sterila, nezanimljiv, neemocionalan? A da, Solberg izigrava debila, vrišti, urla, psuje pa je eto zanimljiv. Nisu svi ljudi isti, no čitajući interviewe sa njim i ljudima koji ga okružuju, tip je privatno totalno drugačiji. Jednostavno, prevelika je gungula i pritisak oko njega i namjerno navlači takav zid oko sebe da sve to lakše odjebe i posveti se vožnji u kojoj je najbolji. Pratim ga od početka, još od kad je došao u ekipu sa Colinom i Sainzom.

Meni je tip jednostavno vrhunski vozač, način na koji vozi, kako stvara pritisak protivnicima odn. kako se nosi sa tuđim pritiskom kad je on u vodstvu, meni je to prestrašno.


@ sina - što se tiče tv prijenosa, ovo mi je prva vijest. znači, uspjeli su i ovo sjebati, taman kad se je počelo koliko toliko vraćati u normalu ::)

Offline Screamingeagle

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4530
Re: WRC 2012
« Reply #11 on: February 04, 2012, 14:59:31 »
evo sažetak izjave
Quote
The statement said: "The FIA regrets to announce it has not proven possible to find an international promoter as well as a global broadcaster for the 2012 World Rally Championship season at this stage in time.

"The Federation has been involved in lengthy and detailed discussions with interested parties but a series of issues proved impossible to reconcile, and it finally had to take the decision to withdraw from these negotiations."

The statement confirms that the timing and tracking systems - provided by British firm Stage 1 Technology - will be in place and funded by the FIA in Sweden.

"In addition to the usual sporting and technical services it provides for these events," the statement continued, "the FIA will finance the timing/tracking of each event so that the championship can take place in the best conditions.

"Teams, manufacturers and the other stakeholders have all been informed of this situation.

"The FIA will now open discussions with all the other parties which have expressed interest in the promotion of the WRC in order to guarantee the future development and growth of the FIA World Rally Championship."

Ford director of European motorsport Gerard Quinn said: "I'm disappointed to read the press release from the FIA, but we will continue to work with the FIA for the benefit of the championship.

"The news that discussions will be opened with interested parties is positive and we look forward, as stakeholders, to taking part in those discussions soon."

There has been speculation that the FIA could leave the promotion and television filming and distribution to individual event organisers if it is unable to secure a global promoter. Quinn admitted such an outcome would be in nobody's favour.

"That would be totally impractical," he said. "As a long-term solution that would not give the manufacturers, the participants, the organisers or the fans or anybody in the sport what we want. This is a global sport which needs a global promoter."

Nem šta jean todt radi maestralan posao  ::)

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: WRC 2012
« Reply #12 on: February 04, 2012, 17:35:20 »
o bože bravo fia clap clap

ja nisam solberga spominjo niti ga uspoređivo sa loebom, rekoh divim mu se ali ga ne volim previše.
moj favorit je latvala i to je to.

uz ken blocka naravno, makar nema rezultate vrhunske lik je king apsolutni  8)
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline Screamingeagle

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4530
Re: WRC 2012
« Reply #13 on: February 06, 2012, 23:42:11 »
BMW je odjebao Prodive

kao što to obično i je ,istina je negdje u sredini

Quote
Prodrive chairman David Richards says Mini's announcement of a new path in the World Rally Championship is good news for the Banbury team.

Richards, who spearheaded Mini's return to sport with the Countryman-based John Cooper Works WRC last year, is adamant that the car and his customers will feel the benefit of the new deal.

Mini announced today that the Prodrive squad would now be regarded as a "works supported private team", though it will continue to produce and support customer Minis.

"Fundamentally, the nature of the relationship between Prodrive and Mini will not change," he said. "We will still be working very closely with them on the test programme for the car and, in fact, the development of the car will be enhanced by this news for reasons which will soon become clear. There will be more resource for the development of the Mini, which will further improve the performance of the car in the future."

The Prodrive-run Mini team will contest this week's Rally Sweden with Dani Sordo and Patrik Sandell driving, while there are three further Prodrive-supplied cars in the hands of touring car star Richard Goransson and WRC regulars Armindo Araujo and Paulo Nobre.

Offline turok

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 993
  • PSN ID t_urok99
Re: WRC 2012
« Reply #14 on: February 07, 2012, 00:01:59 »
Koliko ja znam MotorsTV ima Live uključivanja u WRC cijeli vikend, plus kasnovečernji sažetak dana.