Author Topic: Grobnik - zbivanja, dogovori za vožnje, druženja i sl.  (Read 130345 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Grobnik - zbivanja, dogovori za vožnje, druženja i sl.
« Reply #255 on: April 17, 2012, 20:51:49 »
Meni krivo što sam doma sa G25 od prvog puta odvozio za 20 sec brže.  ;D


STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline AgentGreen46

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 893
  • PSN ID: AgentGreen46
Re: Grobnik - zbivanja, dogovori za vožnje, druženja i sl.
« Reply #256 on: April 23, 2012, 16:06:00 »
Eto uspio sam se nekak zakrpat, nadrogirat i skupit snage, pa sam jučer ipak otišao na Grobnik track day.
Plan je bio rentat Porsche GT2 ("malo" modificiran) i preživit. S obzirom da je prijašnji termin otkazan zbog kiše, i ovaj je bio upitan, al se na kraju ipak održao. Kad smo stigli, kiše nije bilo, al je staza bila mokra i dok sam prolazio pored dva Audia R8 opremljena sa quattro pogonom i ESP-om, pa recimo da sam se malo predomišljao je li pametno sjest u GT2 koji nema nikakvih pomagala...

Dolazim do GT2 i standardno pitanje: "stanem li za volan?". Opet me mehaničar blijedo gleda i negoduje... al samo je jedan način da saznamo, sjedaj unutra. Nekako se uvalim i skužim da sam se jedva uglavio, pedale su mi preblizu i glavu nemrem micat jer je zaglavljena u rupi između cijevi sigurnosnog kaveza... mehaničar gleda, mjeri i zadovoljno izjavljuje da sic može spustit taman toliko da stanem s obaveznom kacigom na glavi. Aj dobro, noge ću nekako skvrčit.
Onda me mehaničar napada doslovno s pitanjem jesam li ja normalan? Jesam ikad vozio tako nešto? Rekoh da mi je R8 "domet". "Pa kaj sam ja lud, pa to nema veze s R8, pomagala, quattro, bla, bla, bla, ..., al ajde, ako ćeš polako, nek ti bude". Mislim si, aj dobro, treba upozorit čovjeka, al nije moja ideja rentat GT2, vi ste se toga prvi sjetili i ja ću vam za to platit, zato "ohladi malo".
Prije mene je na redu jedan pravi vozač i dok on izlazi iz garaže (a zvuk mi doslovno premeće organe!!!) primjećujem da su slickovi ostali u garaži a da se GT2 kotrlja na gumama za kišu. Uf, malo mi je lakše. Promatram GT2 na stazi i vidim da jede sve ostalo ko žena čokoladu! Uf, malo mi je lakše, staza očito nije tak mokra i danas se ziher vozim ispod 2min.

Došao je red na mene, i dok me mehaničar veže u sjedalo opet udara s upozorenjima! "Gas nježno doziraj, jer taj rep kad ti pobjegne nećeš ga ulovit! I samo nek izletiš na šljunak, minimalna šteta je 500€! Staza je mokra! Sretno." E sad me već pere hladan znoj, baš me smirio! Suvozač uključuje redom glavnu sklopku, I, II i III pumpu, ja stišćem kvačilo i START gumb. Ideeeš! Koji zv... - ugasio se motor. Ajmo ponovo. Opet wauuu, pa crk. E sad ćeš upalit! Stišćem START i gas zabijam u pod! E ak se ovo nije čulo do Cavtata, onda sam ja dwarf!

Krećem ko puž i show može počet. Primjećujem da je volan daleko od centriranog, al suvozač veli nema veze. Aj dobro. U vanjskim retrovizorima ne vidim ništa i dok izlazim na stazu skoro uzrokujem nesreću od 4 auta. Odličan početak.
I onda taman propuštam Clio ispred sebe sretan kako ću ga sad pratit jer znam koliko on ide i koliko ja mogu ić. Al ku***, čim sam pipnuo gas suvozač maše da usporim. Aj dobro, treba lagano. I dobro je da idem lagano, jer osjećaj na kočnici je ko da stišćete gumeni tepih na suvozačkom sjedalu. Toliko osjećaja i hoda imam! I mislim si da GT2 neće nikad stat... užas, katastrofa i hladan znoj.

Dobro, upoznao sam se s GT2 i ajmo sad malo ozbiljnije u 2. krug. I taman 2. i 3. krug ispred mene vozi R8 (cestovna varijanta) i opet si mislim vozit iza njega, al eto ti suvozača, maše ko 50cent. I ne bi me to toliko smetalo da se iza mene ne vozi FIAT F*** SEICENTO!!! Pa znam da sam amaterčina koja nema pojma, al ne tjeraj me da zavoj prolazim istom brzinom ko Seicento na tri puta užim gumama - ostalo neću ni spominjat! Priznajem da me bilo strah kočenja za Zagrebački i 2. zavoj, i ne palim se na velike brzine na ravnici, al daj mi da 3. i 4. zavoj prođem kak spada. Daj da kroz S-ove osjetim prebacivanje težine. Al ne, 50cent roka svoje, i unatoč tomu, 3. krug se uspijevam malo odvojit od  F I A T A  S E I C E N T O ! ! !

Prije 4. kruga R8 odlazi u PIT i sad smo sami na stazi. Ja ne forsiram a i 50cent se malo smirio tako da 4. krug vozim školske putanje i lagano, u nadi da ću zadobit malo više povjerenja od suvozača.
Tako je i bilo, 5. krug vozim opuštenije i mrvu brže jer se 50cent skulirao; na izlasku iz S-ova i u Rupi mi se ne da ni šaltat u 3. brzinu, i od starta do kočenja za Zagrebački zavoj vozim 5 sec. brže nego zadnja dva kruga (umišljeno govoreći, krug bi išao cca 7 sec. brže, što na kraju ispada krug od 2:02.000, i dalje ispod željene 2min. i bar jedno 30 sec. sporije od mogućnosti GT2).

Na kraju sam svejedno sretan i nemam ništa protiv crnaca koji repaju (dok god nisu pederi u HDZ-u  ;)  ;D ). Shvaćam zabrinutost mehaničara i ne zamjeram im. Ovo je ipak samo zabava i guštanje, a ne utrkivanje (dok god se iza mene ne vozi Seicento, koji je BTW u pravim rukama sposoban za 2:07.000). Još jednom hvala i svaka čast svima koji su omogućili da mi, obični smrtnici dobijemo priliku isprobat ovako nešto.

I da, ovaj put sam na kameri stisnuo pravi gumb, pa imam i dokaz svoje sramote! O feelingu nisam previše pisao jer mislim da se iz snimke da doživit. E da, grip ovog čuda je sulud! (iako je GT2 bio podešen za nešto ravniju stazu - skužit će te kako skakuće i to nije nimalo ugodno).

Ja za volanom Porschea GT2 na Grobniku (od 2. kruga):
https://vimeo.com/40854306

I onda bruka iz 2. kruga:
https://vimeo.com/40855815

Zdravi bili i nadam se da se vidimo na nekom od treK deJeva, ja ću bit u nečemu što ću znat/moći zaustaviti!  ;)

Offline AgentGreen46

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 893
  • PSN ID: AgentGreen46
Re: Grobnik - zbivanja, dogovori za vožnje, druženja i sl.
« Reply #257 on: April 23, 2012, 16:25:29 »
Par fotki:







Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: Grobnik - zbivanja, dogovori za vožnje, druženja i sl.
« Reply #258 on: April 23, 2012, 16:43:47 »
Ovo izgleda ODLICNO :) Ja sam trebao jucer ici, ali velika mogucnost za kisu me odgovorila, definitivno se vidimo na slj eventu. E da, koliko si platio voznju, koliko traje, 5 krugova?

Offline Skvikki

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 494
  • PSN-ID: Skvikki
Re: Grobnik - zbivanja, dogovori za vožnje, druženja i sl.
« Reply #259 on: April 23, 2012, 16:46:36 »
Volan je malo 60° uljevo ;D

Koji su to zvukovi! Ne izgleda loše bez obzira na Seicenta. ;)

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Grobnik - zbivanja, dogovori za vožnje, druženja i sl.
« Reply #260 on: April 23, 2012, 16:57:19 »
odlično 8)
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline AgentGreen46

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 893
  • PSN ID: AgentGreen46
Re: Grobnik - zbivanja, dogovori za vožnje, druženja i sl.
« Reply #261 on: April 23, 2012, 18:16:50 »
Zvukovi su brutala, nema šanse komunicirati sa suvozačem bez intercoma. U 2. krugu se vidi da se suvozač hvata na kočenju za Zagrebački zavoj i nakon toga mu pokušavam objasnit da stišćem kočnicu ko lud, al da "ne radi". Sad kad gledam, i bolje da me nije čuo  ;)

A znate i sami kak je s takvim volanom vozit, ko kad dobijete heavy damage pa se kotrljate do boksa  ;D

I sad vidim da je VIME dodao svjetlinu snimci pa staza dosta blješti... ah, smanjite svjetlinu na monitoru  :P

@ ribafish:
<<<<< R E N T R A C E C A R S >>>>>

Audi R8 V8 4.2
engine power 420hp - R-tronic gearbox - racing suspension - race brakes - racing seats - 4 point seatsbelt - performance tyres
Price: 2Lap-800kn/110€ 3Lap-1.200kn/160€ 5Lap-1.800kn/240€ 10Lap-3.500kn/470€

Porsche GT2 997
engine power 500hp - manual gearbox - racing suspension - race brakes - roll cage - racing seats - 4 point seatsbelt - slick tyres
Price: 2Lap-800kn/110€ 3Lap-1.200kn/160€ 5Lap-1.800kn/240€ 10Lap-3.500kn/470€

Audi TTS 2.0 TFSI
engine power 272hp - DSG gearbox - racing suspension - race brakes - semi slick performance tyres
Price: 2Lap-650kn/85€ 3Lap-900kn/120€ 5Lap-1.500kn/200€ 10Lap-2.800kn/370€


RENAULT CLIO EUROCUP
engine power 210hp - sequential gearbox - racing suspension - race brakes - roll cage - racing seats - 4 point seatsbelt - slick performance tyres
Price: 10min-900kn/120€ 20min-1.700kn/225€

FIAT GRANDE PUNTO CUP
engine power 80hp - manual gearbox - racing suspension - race brakes - roll cage - racing seats - 4 point seatsbelt - semi slick performance tyres
Price: 10min-350kn/45€ 20min-600kn/80€


FIAT SEICENTO CUP
engine power 100hp - manual gearbox - racing suspension - race brakes - roll cage - racing seats - 4 point seatsbelt - semi slick performance tyres
Price: 20min-450kn/60€

--------------------------------------------------------------------------------------------

<<<<< T A X I D R I V E >>>>>

RENAULT CLIO RS 200 2.0 16V
engine power 200hp - manual gearbox - racing suspension - race brakes - semi slick performance tyres
Price: 3Lap-200kn / 25€

Alfa Romeo 75 3.0 V6 24V
engine power 232hp - manual gearbox - racing suspension - race brakes - roll cage - racing seats - 4 point seatsbelt - semi slick performance tyres
Price: 3Lap-150kn / 20€

Alfa Romeo 75 3.0 V6 12V
engine power 200hp - manual gearbox - racing suspension - race brakes - roll cage - racing seats - 4 point seatsbelt - semi slick performance tyres
Price: 3Lap-150kn / 20€

Audi TTS 2.0 TFSI
Price: 3Lap-400kn / 55€

Audi R8 V8 4.2
Price: 2Lap-500kn/70€ 3Lap-750kn/100€

Porsche GT2 997
Price: 2Lap-500kn/70€ 3Lap-750kn/100€

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Grobnik - zbivanja, dogovori za vožnje, druženja i sl.
« Reply #262 on: April 23, 2012, 19:22:51 »
mislim da su malo prenapuhali cijene, pa na nurbu te clio dođe 375e 4 kruga što može trajati i 2h ako je gužva pa nakon svakog kruga čekaš vječnost da uđeš opet, ili 40ak min ako je prazno

swift kreće od 170e(uključena karta za pistu) ili 99e sam si plačaš kartu(za one koji imaju godišnju inače se ne isplati), 2 kruga i 2 vozača
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Grobnik - zbivanja, dogovori za vožnje, druženja i sl.
« Reply #263 on: April 23, 2012, 20:28:53 »
Kakav se zvuk čuje prilikom puštanja gasa?
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline iced16

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4650
Re: Grobnik - zbivanja, dogovori za vožnje, druženja i sl.
« Reply #264 on: April 23, 2012, 21:11:18 »
Zato i jesu takve cijene... Da bi nasao jeftinije, treba se otici ili u austriju ili u njemacku..
"Racing, competing, it's in my blood. It's part of me, it's part of my life; I have been doing it all my life and it stands out above everything else."

Ayrton Senna

Offline AgentGreen46

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 893
  • PSN ID: AgentGreen46
Re: Grobnik - zbivanja, dogovori za vožnje, druženja i sl.
« Reply #265 on: April 23, 2012, 21:30:25 »
@ Toni: trebaš znat da su sva vozila za rent na Nurbu tamo parkirana, dakle nitko ih ne mora dovažat iz Slovenije na kamionu ili iz Italije na prikolicama. I drugo, na Nurbu se rentaju gotovo svaki dan, a ovdije je jednom mjesečno. Pričali smo Dule i ja prošli puta sa Rajmondom o cijenama i nije da je to neki biznis na kojem on, ili netko od partnera, zarađuju masne pare. Zato je napuhana cijena one alfe 145, koja je tamo na stazi i nitko prije toga nije morao platiti najam staze da bi se ti vozio.

@ Ljubusak: misliš na nešto poput ovoga?

I ovo čudo riga vatru ko ludo, pa i to pridodaje zvuku!

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: Grobnik - zbivanja, dogovori za vožnje, druženja i sl.
« Reply #266 on: April 23, 2012, 22:36:45 »
svaka čast  8)
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline DogZy

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2950
Re: Grobnik - zbivanja, dogovori za vožnje, druženja i sl.
« Reply #267 on: April 23, 2012, 22:49:35 »
Svaka mala od 50 centa ti dala. ;D
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline AgentGreen46

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 893
  • PSN ID: AgentGreen46
Re: Grobnik - zbivanja, dogovori za vožnje, druženja i sl.
« Reply #268 on: April 26, 2012, 10:23:39 »
Bilo je nekih provokacija na račun Seicenta, pa ću si dozvoliti da se spustim toliko nisko i objavim ovaj filmić...

Offline iced16

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4650
Re: Grobnik - zbivanja, dogovori za vožnje, druženja i sl.
« Reply #269 on: May 20, 2012, 23:31:04 »
Evo bio danas na track dayu. Nije nešto totalno bajno bilo (valjda zbog EVO track daya u sridu) ali bar je bila corvetta, R8 i GT3. Na stazi sam prvi put bio i bilo mi ćudno kako relativno većina vozi dosta pažljivo. Onda je izašao lik sa EVO X i radio vremena 1:42. Jedini koji je na nož vozia. 
"Racing, competing, it's in my blood. It's part of me, it's part of my life; I have been doing it all my life and it stands out above everything else."

Ayrton Senna