Author Topic: Grobnik - zbivanja, dogovori za vožnje, druženja i sl.  (Read 126949 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Safety-_-Car

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1756
  • PSN ID: Safety-_-Car
Re: Grobnik - zbivanja, dogovori za vožnje, druženja i sl.
« Reply #165 on: March 03, 2012, 15:38:14 »
Bravo Sasa. Mogu mislit kako si uzivao u ST-u 8)

Hvala Domagoj. :) ST je to odradio ko da se nista nije dogadjalo. A dusu sam mu vadio  ;D. Jedino su malo gume po rubovima stradale. Al neka, vrijedilo je

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: Grobnik - zbivanja, dogovori za vožnje, druženja i sl.
« Reply #166 on: March 03, 2012, 16:43:16 »
Bravo Saša. ;)

Mi na kraju nismo išli skroz do Grobnika, puhalo je dosta proč Labin, tako da smo (samo) odvezli Plominku gore-dolje, popili kafe na vjetrovitom Vidikovcu i otisli doma.

Poslikaj gume ako ti je zgodno! ;) ;D

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: Grobnik - zbivanja, dogovori za vožnje, druženja i sl.
« Reply #167 on: March 03, 2012, 16:56:40 »
odlicno! ali cini mi se po vremenu da si dosta sparo auto (sto je normalno, tvoj je i treba trajat). moj stari je na ljeto u x6 odvezo 2.11.911 sa sparanjem guma (i u automatskom modu mjenjaca i upaljena klima+ suvozac) tako da vjerujem da si dosta skromno odvozio i stedio auto, uvjeren sam da serijski st+ kompetentan vozac poput tebe mozes dosta skinut i da moze puno bolje od jednog tenka :D
al za prvi put super, skinuo si junf 8)
jeben osjecaj jel? :D

agent kad me sutra pokupis? ja cu uzet enc ako idemo po autoputu dolje
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline Safety-_-Car

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1756
  • PSN ID: Safety-_-Car
Re: Grobnik - zbivanja, dogovori za vožnje, druženja i sl.
« Reply #168 on: March 03, 2012, 18:10:27 »
odlicno! ali cini mi se po vremenu da si dosta sparo auto (sto je normalno, tvoj je i treba trajat). moj stari je na ljeto u x6 odvezo 2.11.911 sa sparanjem guma (i u automatskom modu mjenjaca i upaljena klima+ suvozac) tako da vjerujem da si dosta skromno odvozio i stedio auto, uvjeren sam da serijski st+ kompetentan vozac poput tebe mozes dosta skinut i da moze puno bolje od jednog tenka :D
al za prvi put super, skinuo si junf 8)
jeben osjecaj jel? :D

agent kad me sutra pokupis? ja cu uzet enc ako idemo po autoputu dolje

Osjecaj je nevjerojatan!

Ja sam jako zadovoljan sa svojom voznjom. Cak mi se cini da sam i lagano pretjerao s brzinom. Ovo mi je bilo prvi put da sam vozio po nekoj stazi. Htio sam u biti polako da savladam donekle stazu, ali vrag mi nije dao mira. Ovo vrijeme sam postigao cini mi se u trecem krugu. A staza, kad vozis (zavoji) po njoj izgleda skroz drugcije nego na bilo kojoj kompjuterskoj stazi ili na youtubeu. Video ne moze docarati kakve nagibe staza ima. Trebalo bi mi min 30 krugova da naucim stazu. A ja sam ih odvozio cini mi se 5 i onda sam rekao dosta, osjecao sam kako su gume bile vrele, ko zvakace... Moram jos pogledati snimku. Stavit cu je i na youtube. Sve u svemu nezaboravno iskustvo.

Offline tpe-rus

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 844
  • PSN ID: tpe-rus
Re: Grobnik - zbivanja, dogovori za vožnje, druženja i sl.
« Reply #169 on: March 03, 2012, 18:22:35 »
juhuu i snimku napravio,jedva cekam da vidim :)

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: Grobnik - zbivanja, dogovori za vožnje, druženja i sl.
« Reply #170 on: March 03, 2012, 23:14:25 »
Stedio si gume onda pametno, netreba pretjerivat. za prvi put vrijeme odlicno.
pa neznqm rfcator mi se ok cini grobnik ap naravno prava stvar je najoplja.
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: Grobnik - zbivanja, dogovori za vožnje, druženja i sl.
« Reply #171 on: March 04, 2012, 04:30:30 »
http://track-day.info/grobnik-live-timing
Evo ga, Safety za sada ima odličnih 2:12.328!
Skida na 2:11.491! Bravo Saša!!!


Saša, šta si na plin vozio? ???







Šala, šala, šala... ;D ;D ;) :) :) :) :)

Offline Safety-_-Car

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1756
  • PSN ID: Safety-_-Car
Re: Grobnik - zbivanja, dogovori za vožnje, druženja i sl.
« Reply #172 on: March 04, 2012, 09:44:58 »
http://track-day.info/grobnik-live-timing
Evo ga, Safety za sada ima odličnih 2:12.328!
Skida na 2:11.491! Bravo Saša!!!


Saša, šta si na plin vozio? ???







Šala, šala, šala... ;D ;D ;) :) :) :) :)


Da pa naravno na plin, kriza je  ;D












Ne, kupio sam za stotku benzin. Kad sam došao k sebi poslije vožnje, vidio sam da je u to kratko vrijeme potrošio tu stotku. ;D A izračunao sam da bi trebala trajati 7-8 krugova, a ne 5 koliko sam ja odvozio. ST pijanac  ::)
Btw. na plin ne bi bilo ništa sporije, ali nisam ga htio tjerati na plin. Jednom sam vozio 250 na plin. Znači, snagu nije skoro ništa izgubio u odnosu na benzin. Ima PRINS sistem, vele najbolji.

Offline ZG2016RS

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1619
Re: Grobnik - zbivanja, dogovori za vožnje, druženja i sl.
« Reply #173 on: March 04, 2012, 11:28:11 »
http://track-day.info/grobnik-live-timing
Evo ga, Safety za sada ima odličnih 2:12.328!
Skida na 2:11.491! Bravo Saša!!!


Saša, šta si na plin vozio? ???







Šala, šala, šala... ;D ;D ;) :) :) :) :)


Da pa naravno na plin, kriza je  ;D












Ne, kupio sam za stotku benzin. Kad sam došao k sebi poslije vožnje, vidio sam da je u to kratko vrijeme potrošio tu stotku. ;D A izračunao sam da bi trebala trajati 7-8 krugova, a ne 5 koliko sam ja odvozio. ST pijanac  ::)
Btw. na plin ne bi bilo ništa sporije, ali nisam ga htio tjerati na plin. Jednom sam vozio 250 na plin. Znači, snagu nije skoro ništa izgubio u odnosu na benzin. Ima PRINS sistem, vele najbolji.


Nemoj ga na plin pržiti nije zdravo!
FEDRO:Moram dodati da je ZG apsolutni kralj pretjecanja, instinkt i sposobnost kojom si on postavi idealnu situaciju je vanzemaljski :)
"Understeer" is when you hit the rival with the front of the car.
"Oversteer" is when you hit the rival with the rear of the car.
"Horsepower" is how fast you hit t

Offline Safety-_-Car

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1756
  • PSN ID: Safety-_-Car
Re: Grobnik - zbivanja, dogovori za vožnje, druženja i sl.
« Reply #174 on: March 04, 2012, 11:36:25 »
Tnx na savjetu, ali vozim na plin od 2004.te tako da dobro znam sve neutemeljene lovačke priče  ;)

Offline Troma

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3871
  • PSN-ID: martin_troma
Re: Grobnik - zbivanja, dogovori za vožnje, druženja i sl.
« Reply #175 on: March 04, 2012, 11:55:29 »

Osjecaj je nevjerojatan!

Ja sam jako zadovoljan sa svojom voznjom. Cak mi se cini da sam i lagano pretjerao s brzinom. Ovo mi je bilo prvi put da sam vozio po nekoj stazi. Htio sam u biti polako da savladam donekle stazu, ali vrag mi nije dao mira. Ovo vrijeme sam postigao cini mi se u trecem krugu. A staza, kad vozis (zavoji) po njoj izgleda skroz drugcije nego na bilo kojoj kompjuterskoj stazi ili na youtubeu. Video ne moze docarati kakve nagibe staza ima. Trebalo bi mi min 30 krugova da naucim stazu. A ja sam ih odvozio cini mi se 5 i onda sam rekao dosta, osjecao sam kako su gume bile vrele, ko zvakace... Moram jos pogledati snimku. Stavit cu je i na youtube. Sve u svemu nezaboravno iskustvo.

Bravo! Daj snimku cim stignes :D
Finally, in one sentence, what did Formula One mean to you Mark?
Tricky... It was precision. It was the pinnacle.

Offline Safety-_-Car

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1756
  • PSN ID: Safety-_-Car
Re: Grobnik - zbivanja, dogovori za vožnje, druženja i sl.
« Reply #176 on: March 04, 2012, 12:48:08 »
Na Grobnik smo krenuli frend i ja oko pola 7h u jutro iz ČK-a. Stigli smo oko 10h. Na ulazu treba platiti ulaznicu 15 kn po osobi. Diže rampu i ulazimo kod bokseva.


Malo smo razgledali i tada smo išli u garažu da se prijavimo za vožnju, i da sve platimo što treba. Nakon toga postavljamo transponder na auto - uređaj koji mjeri krugove.

Tada smo mogli s autom kroz garažu ući sa "prave" strane bokseva i čekati kad možemo na stazu.



Stigao je trenutak kad možemo na stazu. Kameru sam nastavio kako sam najbolje mogao, i mislim da se sve OK vidi (HD 720P uključite, glasnoća do kraja).
Samo nažalost na videu se ne može ni približno dočarati osjećaj na stazi i moja vožnja. Na snimci sve izgleda nekako polako i jednostavno. Sad kad se sjetim osjećaja za volanom, konstantna napetost, osjećanje što auto u savakom trenutku radi, ubrzanja, G sile, pa kočenje (namještanje automobila), stražnji kraj neprestano mijesi, nemiran je, strah nakon svakog sljedećeg zavoja zbog nepoznavanja staze, gledanje u retrovizore.... i još milijon toga. Jednostavno prekrasno iskustvo. Jedino što mogu još reći, sad kužim čemu ona mentalna snaga kod B-Spec-a. Ja sam nakon 5 odvoženih krugova bio gotov. Iscrpljen mentalno. Jednostavno mi je bilo dosta, a i automobilu (gumama). Jest da sam s frendom dogovorio da na svojem mobitelu prije ulaska na stazu uključi štopericu, zbog tih 25 minuta, ali mi on u vožnji veli "ne dela mi štoperica" ??? ;D. A ja sav uzbuđen i na rubu zbog vožnje, nisam ni znao koliko je vremena prošlo. Pa sam odlučio još jedan krug dovoziti i u boks. Ali u biti nisam ni više mogao. Taj zadnji krug sam skroz lagano, jer sam u volanu osjećao koliko su bile pregrijane... Još sam sat vremena, kako smo se vozili doma, bio pod velikim dojmom. Jednostavno se smiješ i smiješ i ne možeš prestati. U jednom trenutku me frend pitao zašto se vozimo stalno 70kmh. Ja nisam ni skužio. Jednostavno poslije staze, prometnica mi je bila samo običan put do doma... :)
Evo videa:


Gume nakon vožnje:



Pila:


I na kraju Agentov Audi R8:


I da, jedino što mi je bilo žao što mi se ST jako zaprljao do Grobnika. Bilo je uvjerljivo najprljaviji auto na stazi  :-\


 

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Grobnik - zbivanja, dogovori za vožnje, druženja i sl.
« Reply #177 on: March 04, 2012, 12:57:55 »
Svaka čast, osobno nešto planiram ovo ljeto tj kad se neke stvari poslože.  8)
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline tpe-rus

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 844
  • PSN ID: tpe-rus
Re: Grobnik - zbivanja, dogovori za vožnje, druženja i sl.
« Reply #178 on: March 04, 2012, 13:06:24 »
Dobar vikend bio.zmigavac me nasmijo,dobra navika :)
ljepo se st cuje

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: Grobnik - zbivanja, dogovori za vožnje, druženja i sl.
« Reply #179 on: March 04, 2012, 13:10:24 »
boli te briga za prljavi auto :D

plin i sportski auti mi nejdu u glavu nikako al dobro  ::)

da na kamerama se nekad baš izgubi osjećaj brzine i svega toga, znam onu snimku sa imreze jedinu što imam sve izgleda šire i puno sporije, idemo jedno 40-80 a meni na snimci izgleda ko da idemo ne više od 30. vidiš mogo bi to stavit na jutab.

jesu ti otpale grudice gume do doma?

nama sa x6 nisu otpale grudice a išo je poslje grobnika odmah za pag, vožnja po pagu, vožnja nazad (krk) i nakon par dana u zg i nisu otpali.
tek smo to skinuli kad je frend dofuro fen neki i sve to zagrijo i sa špatulom skinuo.
u međuvremenu su fino bučile gume uz činjenicu da su nešto bučnije run flat :)
volio bi novog focusa provozat par krugova po gorbniku, 115ks 270nm i r17 continental conti sportcontact3 :)
ne gine mu mapiranje :D
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards