Author Topic: Grobnik - zbivanja, dogovori za vožnje, druženja i sl.  (Read 126911 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Safety-_-Car

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1756
  • PSN ID: Safety-_-Car
Re: Grobnik - zbivanja, dogovori za vožnje, druženja i sl.
« Reply #270 on: May 21, 2012, 02:23:36 »
Razmišljam kupiti neki jeftin auto za track day. Da ga mogu ubijati na Grobniku  ;D. Malo me strah da svojeg ne poterem.

Mislim da će ovaj biti savršen. Ford Puma 1.7i. Bulet pruf motor, precizan mjenjač.

Baš sam gledao kako ovaj gušta:
  :P

I ovi vele da je dobar:

Offline iced16

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4650
Re: Grobnik - zbivanja, dogovori za vožnje, druženja i sl.
« Reply #271 on: May 21, 2012, 02:30:54 »
Ako se Clarkson slaže da je dobar onda tako mora biti. Da se mene pita, rekao bih odlićan track day auto.
"Racing, competing, it's in my blood. It's part of me, it's part of my life; I have been doing it all my life and it stands out above everything else."

Ayrton Senna

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Grobnik - zbivanja, dogovori za vožnje, druženja i sl.
« Reply #272 on: May 21, 2012, 10:06:04 »
Puma je brutalis auto tehnicki, a uz to i super izgleda dan danas.

A i fino ce ti napraviti "zbirku" ;)

Offline ZG2016RS

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1619
Re: Grobnik - zbivanja, dogovori za vožnje, druženja i sl.
« Reply #273 on: May 21, 2012, 10:15:07 »
I ovako ju srediti da ide i to je to.
FEDRO:Moram dodati da je ZG apsolutni kralj pretjecanja, instinkt i sposobnost kojom si on postavi idealnu situaciju je vanzemaljski :)
"Understeer" is when you hit the rival with the front of the car.
"Oversteer" is when you hit the rival with the rear of the car.
"Horsepower" is how fast you hit t

Offline AgentGreen46

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 893
  • PSN ID: AgentGreen46
Re: Grobnik - zbivanja, dogovori za vožnje, druženja i sl.
« Reply #274 on: May 21, 2012, 10:56:26 »
Bravo Saša, odličan izbor! I prednost je što je Puma lagana pa će ti i gume duže trajat.

Ma prednost je i što dijeli dijelove s Fiestom, pa bez problema možeš iza stavit diskove. Odličan auto, samo pazi kod kupnje da su motor i karoserija u što boljem stanju, a ostalo se "lako" sredi.

Prije nekih 5-6 godina kad sam si kupovao autek sam se dvoumio između 106 Rallye i Pume, na kraju sam se odlučio za Rallye (u njega stanem bez promjene sica...) jer, recimo to tako, brži je po zavojitim cesticama, kakve ja volim. I tad su Pume bile skuplje, a sad ih se dobre da nać po OK cijeni.

E da, na kraju sam bio glup pa sam kupio smeće od 200SX S13... Power, more is better, RWD and all that... kreten, trebao sam kupovat srcem.

Offline AgentGreen46

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 893
  • PSN ID: AgentGreen46
Re: Grobnik - zbivanja, dogovori za vožnje, druženja i sl.
« Reply #275 on: June 04, 2012, 12:17:18 »
Pa pogledajmo što smo propustili:
U subotu, prije dva dana (02.06.2012.) se na Grobnik Trac Day-u moglo rentat ovo čudo:

Radical SR3 RS
A ako ste željeli okusiti puni potencijal, mogli ste se prijaviti za TAXI vožnju.

Nadam se da će biti i na sljedećem TrackDay-u, i da ću biti u mogućnosti isprobati i to čudo.


Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: Grobnik - zbivanja, dogovori za vožnje, druženja i sl.
« Reply #276 on: June 05, 2012, 15:34:56 »
ja sam jedno vrijeme pred godinu dana kao gledo neke pume za kupit sa starim. blago tebi :D

da ko što agent reče djelovi su od fieste tako da to nije neki problem jedino limarija je zajeb, nema ni previše na auto otpadima tako da bi bilo najvažnije pri kupnji da je karoserija zdrava ostalo možeš lako sredit.

svako malo u kvartu vidim jednu plavu joj joj joj
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline iced16

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4650
Re: Grobnik - zbivanja, dogovori za vožnje, druženja i sl.
« Reply #277 on: June 18, 2012, 19:23:24 »
Safety, ti si učio malo Grobnik na rFactoru jel tako? Reci, kolika je slićnost dok voziš? Nagibi i to... Bio sam na stazi, ali ne znam iz prve ruke koliko je slićna ona iz rFactora.
"Racing, competing, it's in my blood. It's part of me, it's part of my life; I have been doing it all my life and it stands out above everything else."

Ayrton Senna

Offline Safety-_-Car

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1756
  • PSN ID: Safety-_-Car
Re: Grobnik - zbivanja, dogovori za vožnje, druženja i sl.
« Reply #278 on: June 18, 2012, 20:18:05 »
Safety, ti si učio malo Grobnik na rFactoru jel tako? Reci, kolika je slićnost dok voziš? Nagibi i to... Bio sam na stazi, ali ne znam iz prve ruke koliko je slićna ona iz rFactora.

Na rfactoru ces nauciti stazu/zavoje. Nagibe i sve ostalo ta igra ne moze docarati.

Offline iced16

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4650
Re: Grobnik - zbivanja, dogovori za vožnje, druženja i sl.
« Reply #279 on: June 19, 2012, 13:36:16 »
To me zanimalo. Hvala  ;)
"Racing, competing, it's in my blood. It's part of me, it's part of my life; I have been doing it all my life and it stands out above everything else."

Ayrton Senna

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: Grobnik - zbivanja, dogovori za vožnje, druženja i sl.
« Reply #280 on: July 16, 2012, 12:29:44 »


evo i mene s grobnika.
cjeli cirkus za vožnju... prvo sam čeko red i taman tip prije mene krene vozit netko skuca porša za rentu i 20 min čekanja dok ga ne izvuku a nama se žuri u zg nazad, pa napokon sve krene i tip odveze seicenta i dođe u pit i kažu mi nemožeš seicenta vozit krepala 5 brzina vozit ćeš punta (yay 15 eura uštedio al opet htio sam ovog probat jer sam punta već 2 put vozio no nema veze). čekam 5 min u autu dok ne natoče benzina napokon odem van, 2 kruga zagrijavanja i krepa motor jedva se dovuko do pita u pitu se skroz ugasio kako se vidi u priloženom... daju mi drugog punta i fino se ja zakopčam ali vidi vraga nemogu krenut jer tip koji je rento auto prije mene uzeo je ključ od auta sa sobom i čekaj 20 min da nađu lika da mi ključ da. opet par al mnogo bržih krugova napravim (al to nije snimljeno jer očigledno nisam dosta jaki stisnuo gumb na kameri) tip maše sa zastavom svi se u pit vratimo. opet 10 min čekanja u pitu da odvozim još 2 kruga i doma...

vozio sam na kapaljku.

stavim poslje još neke slike kad mi ih frendica prebaci s fotića.
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline DogZy

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2950
Re: Grobnik - zbivanja, dogovori za vožnje, druženja i sl.
« Reply #281 on: July 16, 2012, 13:06:05 »
 ;D :-\
Bilo je sadrzajno, ha?
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Grobnik - zbivanja, dogovori za vožnje, druženja i sl.
« Reply #282 on: July 16, 2012, 14:13:33 »
Ja bi kod drugog punta pobio pola boxa ;D

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: Grobnik - zbivanja, dogovori za vožnje, druženja i sl.
« Reply #283 on: July 16, 2012, 19:46:41 »
mnogo sadržajno. sama vožnja (tj više njih) nije ni bila najbolji dio dana.  8)

u međuvremenu su kad su porša odvukli u pit poredali dosta autiju na s/c ravnini i slikali se i puštali balone za luku furlana koji je poginu/umro (nebih znao nisam upućen). stvarno lijepo.

jedino je moja frendica ostalo malo razočarana što se nije vozio po stazi f430 što je stajao parkiran vani (ah žene). 8)
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Grobnik - zbivanja, dogovori za vožnje, druženja i sl.
« Reply #284 on: July 17, 2012, 11:19:08 »
Ne znam kako vama, ali meni ta prica zvuci kao nase voznje vikendom.

Treba krenut vozit, netko ulazi pred start u lobby, ajmo ga sacekati. Svi van, cekanje, objasnjavanje za gume, koliko ima PP auto? Odjednom ispada da netko drugi ima krivi PP, nije projenio ulje, ajmo opet cekanje. Van, unutra, novi start, na drugom zavoju kaos. Ajmo restartat, svi opet van, svi opet unutra. Utrka nekako krene i dodje do kraja. Mijenja se staza, necu ja tu stazu, ajmo neku drugu, ajmo. Nekako krene utrka, tri covjeka ispadaju van odmah na startu, bez ikakvog razloga, ajmo svi van pricekati ih. Svi se vracaju polako, ali sad se staza nece ucitati. Trazi se tko steka, nadje se, ajde on sad van da se staza ucita, pa natag unutra. Krene utrka, ne cuju se gume. Ajmo sad svi van skroz, restart rutera, empty cache, svi natrag kad vide zutu ikonu, ali po dogovorenom redoslijedu. Netko ulazi da ga bili briga za redoslijed, ajde sad i ti sine van, pa se fino vrati. Napokon krene druga utrka i tocno 124 minute nakon sto smo se nasli u lobbyju odvezeno je normalnih 6 krugova na malom Grand Valleyu.

Gran Turismo The Real Driving Simulator. Potvrdile vikend utrke GTSurgeonsa.