Author Topic: Opcenita auto tema  (Read 298560 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline DogZy

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2950
Re: Opcenita auto tema
« Reply #1200 on: November 01, 2014, 18:54:34 »
Sta pricas pa te salice su jedino sta valja, svaki put kad odem negdje si donesem jednu, jos par i mogao sam kupit pravog ;D
Eto, to je to.  ;D

Danas drugi put vidio F12 Berlinettu, auto je takva pojava da je to strašno. Kad ga gledaš na slikama nije nešto poseban ali zato u pokretu izgleda preprepredobro. Prednji dio duuuuuuug ;D, a linije oble, jako lijepo.
Češke rege.

BTW, zatekao me, nisam ga vidio da uopće dolazi, bio sam leđima okrenut, ali sam čuo neki duboki i "bogati" zvuk pa sam se odlučio okrenuti ;D
Slika nema, ali vjerojatno će na fb izaći na stranici uživo s hrvatskih prometnica ili kako se već zove.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline iced16

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4650
Re: Opcenita auto tema
« Reply #1201 on: November 01, 2014, 19:04:04 »




Ovaj je meni frend uslika. Ne znam di...
"Racing, competing, it's in my blood. It's part of me, it's part of my life; I have been doing it all my life and it stands out above everything else."

Ayrton Senna

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Opcenita auto tema
« Reply #1202 on: November 01, 2014, 19:25:35 »
Ja sam jučer vidio 458, samo od straga i iskreno, nije mi baš... ni lijep ni skladan. Nekako preeširok djeluje

Offline DogZy

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2950
Re: Opcenita auto tema
« Reply #1203 on: November 01, 2014, 19:41:17 »
Meni isto malo neskladan. Vjerojatno zbog aero điđa baja koje su utjecale na izgled. 355, 360 i 430 su po tom pitanju odlični.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Opcenita auto tema
« Reply #1204 on: November 01, 2014, 19:47:22 »
Al ono, meni je ionako 911 ljepši 8)

Offline Troma

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3871
  • PSN-ID: martin_troma
Re: Opcenita auto tema
« Reply #1205 on: November 01, 2014, 21:58:08 »
Finally, in one sentence, what did Formula One mean to you Mark?
Tricky... It was precision. It was the pinnacle.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Opcenita auto tema
« Reply #1206 on: November 01, 2014, 22:16:25 »
I, što je bilo?

Offline nrgpower

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 787
Re: Opcenita auto tema
« Reply #1207 on: November 01, 2014, 22:49:38 »
Nekidan sam se 5 min vrtio oko 458 u westgateu i odlican mi je, nije bas na slikama al uzivo mi je strava

Offline Troma

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3871
  • PSN-ID: martin_troma
Re: Opcenita auto tema
« Reply #1208 on: November 01, 2014, 23:26:35 »
I, što je bilo?

Pojma nemam, ovo je stavljeno cim se dogodilo tako da ce tek kasnije biti valjda nesto na Jalopniku ako je bilo ista strasno
Finally, in one sentence, what did Formula One mean to you Mark?
Tricky... It was precision. It was the pinnacle.

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Opcenita auto tema
« Reply #1209 on: November 02, 2014, 00:25:14 »
Ima li itko od prolaznika da mu se piša?!?!  ;D
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Opcenita auto tema
« Reply #1210 on: November 02, 2014, 03:15:07 »
Obožavam ovog lika ;D

AC/DC's Brian Johnson at Goodwood festival of Speed

Offline cold

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 742
Re: Opcenita auto tema
« Reply #1211 on: November 03, 2014, 08:19:15 »
Odlican je, toliko iskren djeluje :)

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Opcenita auto tema
« Reply #1212 on: November 03, 2014, 20:33:32 »
Danas sam na satelitu slučajno naišao na neku emisiju di on obilazi tvornicu Bugatti :)

Ovo http://www.questtv.co.uk/cars-that-rock/

Probati ću naći ima li na netu, zove se Brian Johnson Cars that rock

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Opcenita auto tema
« Reply #1213 on: November 24, 2014, 13:51:33 »
uff novi Z06


najs
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline DogZy

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2950
Re: Opcenita auto tema
« Reply #1214 on: December 01, 2014, 12:10:53 »
http://www.index.hr/vijesti/clanak/veliki-intervju-s-matom-rimcem-nasi-su-decki-kao-superman--spase-svijet-a-ne-smiju-reci-za-to/786439.aspx#lightbox
Quote
Concept One tad je već bio prilično razrađen u 3D modelima pa su Rimac i Mudri sastavili jednu brošuru koja je predstavljena kraljevskoj obitelji u Abu Dhabiju. "Nakon nekoliko dana su nas zvali i rekli da žele kupiti auto. Mi smo rekli: Ok, super, jako nam je drago da vas to toliko interesira, ali mi smo dva dečka koji poslije faksa i poslije posla u garaži rade na projektu, trebat će nam jako dugo da vam isporučimo auto, gdje smo mi od toga još... Zapravo u tom trenutku još nismo točno ni znali što nam sve treba za realizirati taj projekt. Drugi dan su me zvali i pitali: Pa koliko novca ti treba za to? E onda sam shvatio da je to `serious business`, da više nije zezancija, i krenuo sam se profesionalizirati - osnovao tvrtku i krenuo zapošljavati ljude za koje sam znao da mogu doprinositi projektu", priča Rimac.

Ono što javnost vidi da izlazi iz tvorničkih pogona - Concept One, naime, nije jedino na čemu tvrtka radi. Dok je kamera bila ugašena, zbog tajnosti projekata, pokazali su nam kakve se tehnologije razvijaju i otkrili za koje sve kompanije Rimac Automobili rade, odnosno kakve automobile proizvode za druge tvrtke. "Mi kao jedna relativno nova tvrtka, koja je prije četiri-pet godina krenula u mojoj garaži, danas radi za neka od najvećih imena u automobilskoj industriji. Već smo isporučili aute u nekoliko jako, jako velikih tvrtki i razvijamo tehnologije budućnosti, koje su razvijene prvenstveno za sportski auto, ali se mogu primijeniti na bezbroj drugih načina, kao recimo na električnim motociklima, biciklima, u električnim kolicima... što smo već pokazali s nekoliko projekata. Spektar tehnologija koje smo tu razvili je puno širi od samih sportskih automobila, ali nam je to ostao glavni fokus i želimo se tu jako proširiti. Trenutno imamo Concept One model kojeg proizvodimo za kupce koji su na četiri kontinenta - od Amerike do Kine, a istovremeno radimo na razvoju novih modela koji će se proizvoditi u puno većim količinama", naveo je Rimac.

Nakon ovogodišnje investicije od 10 milijuna eura, Rimac Automobili nastavljaju s rastom i zapošljavanjem. "Mi smo se jako širili već i ove godine - početkom godine nas je bilo 20-ak, sad nas je 60, i stalno zapošljavamo nove ljude. Natječaji su javni tako da se zainteresirani mogu prijaviti. Većinom je to mlada ekipa koja dođe s faksa. Planiramo daljnje širenje i mislim da ćemo sredinom iduće godine već biti preko 100 ljudi, možda krajem iduće godine preko 150. Smatram da postoji mogućnost neograničenog rasta, možda za dvije-tri godine budemo preko 200-300 ljudi, teško mi je to sad procijeniti, ali imamo velike planove. Sa nekih četiri-pet auta koje sad radimo godišnje, planiram da za nekoliko godina proizvodimo više od 100 auta godišnje. I dalje, mi nikad, to uvijek kažem, nećemo biti Toyota ili Volkswagen, mi ne želimo biti veliki proizvođač automobila jer je to nemoguće zbog puno razloga", kaže Rimac.


Lijep intervju, članak, samo nemojte čitati komentare ::) ::)
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.