Author Topic: Opcenita auto tema  (Read 297398 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: Opcenita auto tema
« Reply #765 on: November 20, 2013, 20:13:46 »
Je li istina da se potrosnja spusti nakon par tisuca km kod novog auta?

Neki kažu da je tako, ali ja osobno nisam primjetio. Ako i ima razlike, govorimo možda o decu ili dva, uglavnom, teško dokazivo jer čak i kada se učestalo voze iste  dionice (što je kod mene slučaj), vožnja nikada nije ista (gužva, vremenske prilike, itd.). A još napominjem da se radilo o idealnim uvijetima za primjetiti tako nešto - sve duže vožnje, otvorena cesta, bez gašenja auta.

Evo zadnji nov auto, od 0 pa do 15.000 km, vozio sam isključivo ja, nisam to primjetio.


Ma Swift mi po gradu trosi 7.2-7.4 pa ne znam hoce se to sta spustati ::)

Koliko tvoj po gradu trosi? Znam da nisi cesto u gradu ali otprilike

Kada se vozi normalno i malo se pazi:
- otvorena cesta: 5.7 - 5.8 l / 100 km
- autoput (do nekih 3.500 okr u zadnjoj brzini, cca. 110 - 130 km/h): 6.2 - 6.5 l / 100 km
- autoput 130-150 km/h: oko 7 l / 100 km
- grad: 6.5 - 7 l / 100 km
- najviše mi je trošio 7.4 - 7.5 l / 100 km, visok tempo autoputem, pun auto ljudi
- realan prosjek u 15.000 km mi je oko 6.0 - 6.2 l / 100 km

Ovako iz glave po sječanju.

Ali moraš imati na umu da nije isto živjeti u Puli, Rijeci, ili pak Zagrebu.

Modernim benzincima ne smeta ako se voze na manjim okretajima.
Klima može utjecati na potrošnju. Kao i puno stajanja (semafori), itd.
Koliko sam bio čitao po drugim forumima kada sam bio kupovao taj auto, ekipi po ZG se znala desiti ta potrosnja po gradu.

Offline Troma

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3871
  • PSN-ID: martin_troma
Re: Opcenita auto tema
« Reply #766 on: November 20, 2013, 20:16:32 »
Hvala kolega :)

Jos nisam s njim bio van grada od kad je kod mene, pa zato valjda tako visok average.
Finally, in one sentence, what did Formula One mean to you Mark?
Tricky... It was precision. It was the pinnacle.

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: Opcenita auto tema
« Reply #767 on: November 20, 2013, 20:19:18 »
Hvala kolega :)

Jos nisam s njim bio van grada od kad je kod mene, pa zato valjda tako visok average.

Onda je to - to...

Napomenuo bih da je sva moja navedena potrošnja računata "na ruke", ipak, kasnije kada sam sve to uspoređivao sa putnim kompjuterom, došao sam skoro do istih brojeva. Tako da board comp i ne laže puno, tj. gotovo ništa.

Dok je auto nov, preporučio bih da bar pokoji đir napraviš van grada, ne autoput, nego nekakva državna cesta... radi bolje razrade... Bar 100-200 km... bez previše stajanja...

 :)

Offline Troma

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3871
  • PSN-ID: martin_troma
Re: Opcenita auto tema
« Reply #768 on: November 20, 2013, 20:46:55 »
Kad se ove kise smire malo, nisam jos iskusan pa da se ne preracunam u nekom zavoju
Finally, in one sentence, what did Formula One mean to you Mark?
Tricky... It was precision. It was the pinnacle.

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: Opcenita auto tema
« Reply #769 on: November 20, 2013, 21:00:43 »
Kad se ove kise smire malo, nisam jos iskusan pa da se ne preracunam u nekom zavoju

ako možeš topla preporuka da odeš na oryx školu sigurne vožnje, po mogućnosti sa svojim autom (a vjerojatno ćeš moć proć koji put i s njihovima golfovima il uadijima što već dovezu).
i dobro bi bilo auto tu i tamo propuhat.

a evo pljuvanje audija kolko sam shvatio uglavnom spada na to da su s modeli više bez osjećaja i nekako "mrtvi" nego da loše voze.
zadnje su konkretno malo popljuvali s5 u usporedbi sa bmw 4 ali prije se ne sjećam da su ih tako popljuvali.
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline Troma

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3871
  • PSN-ID: martin_troma
Re: Opcenita auto tema
« Reply #770 on: November 20, 2013, 21:04:39 »
Kod njih sam i polagao vozacki, a to nam je ukljuceno u satnicu bilo :)
Finally, in one sentence, what did Formula One mean to you Mark?
Tricky... It was precision. It was the pinnacle.

Offline kengas

  • 22ms
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1796
  • PSN ID gtsurgeons.com
Re: Opcenita auto tema
« Reply #771 on: November 20, 2013, 21:15:57 »
Novinari se danas u sve razumiju, strah me da ne nauce Bojlere popravljati.
Gt veteran superstar u penziji

Offline nrgpower

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 787
Re: Opcenita auto tema
« Reply #772 on: November 21, 2013, 03:52:41 »
Iskreno nikad nisan bia fan audia bas zbog tog dojma sta su mi novinari ostavili. Svi kao govore nije dobar ka bmw za sportsku voznju, pretrom, los kroz okuke i slicno. Nisan nikad vozia audi al cesto sam na dugim putovanjima drzavnim cestama i uvik malo brzi tempo kad uvjeti dopustaju i sve se moze pratit i pric al kad susretnes audi quatro sa dobrim vozacem onda tesko.
Znaci nije da se trkate priko pravaca, sve je to 100-110kmh al kroz okuke nestane, ima odlcan grip i izgleda da taj quatro sustav stvarno super radi

Offline Screamingeagle

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4530
Re: Opcenita auto tema
« Reply #773 on: November 21, 2013, 08:58:33 »
Novinari se danas u sve razumiju, strah me da ne nauce Bojlere popravljati.

 ;D ;D ;D ;D

Offline cold

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 742
Re: Opcenita auto tema
« Reply #774 on: November 21, 2013, 11:51:45 »
Pa i uvijek i komentiraju da audi 'presavrseno' prolazi zavoje...ovi u evo magazinu ne zele po 'tracnicama' prolazit zavoje...

Offline nrgpower

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 787
Re: Opcenita auto tema
« Reply #775 on: November 21, 2013, 23:32:51 »
A lipo je da malo zadnji kraj bizi i sve to al ko ce tako vozit svakodnevno. Kad prolazis puno km bitna ti je sigurnost, drugo je da imas para za vikend auto.


I btw da zakljucim gornju temu; odlucia sam se za caddya ;D

Offline kengas

  • 22ms
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1796
  • PSN ID gtsurgeons.com
Gt veteran superstar u penziji

Offline DogZy

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2950
Re: Opcenita auto tema
« Reply #777 on: November 22, 2013, 02:48:35 »
McLaren P1 walk around - 1st in Frankfurt
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Screamingeagle

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4530
Re: Opcenita auto tema
« Reply #778 on: November 22, 2013, 08:14:05 »
Kad smo več kod McL.
More Mainstream Hatchback May Come out of Woking
Quote
McLaren’s preferred segment of the automotive market usually has it battling it out in the highest echelons of performance and engineering against an increasingly numerous crowd of increasingly competent models made by new and old manufacturers.

However, while many are trying to break into the supercar niche, the Woking-based company is apparently mulling a way out and starting to make a lower-priced (but hopefully not overly-watered down) interpretation of their philosophy.

That’s the information collected by Autovisie magazine from renowned designer Frank Stephenson, who in the past, penned models like the new MINI Cooper and the Ferrari F430 and is now working for McLaren. He explained that a €30,000 - €40,000 ($40,250 - $53,600) hatchback model built around a carbon fiber monocoque is a plausible future endeavor for the company in the future.

Now that’s a car that’s worth waiting for, if, of course, it stays true to the brand philosophy and its creation uses as little corner cutting as possible. However, if by making it this cheap they’ll lose their ethos, they might as well just take cars from other manufacturers and just make a McLaren-tuned/engineered edition, if they want more mainstream exposure...

Finally, Stephenson expressed his feelings about the modern automotive design scene. He explained that the industry is being plagued by having its decisions taken exclusively by committees, and while this may not be so obviously bad for the stuff you don’t see or use directly, when it comes to styling, it has a definite detrimental effect. He points to Audi (and its design yawn-fest) as an example of what to steer away from.

Nzm baš.... ???

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: Opcenita auto tema
« Reply #779 on: November 22, 2013, 09:30:41 »
Zasto nebi napravili mali mclaren? Vjerojatno im to i treba zbog onih propisa o ispusnim plinovima?
Ako bi bio od karbona, motor neki uzmu od nekog i modificiraju ga, dobro izgleda i vozi zasto ne?

Audi yawn fest :)
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards