Author Topic: Opcenita auto tema  (Read 298022 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline DogZy

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2950
Re: Opcenita auto tema
« Reply #870 on: February 10, 2014, 16:08:17 »
Vec nekoliko dana zaredom idem na kiosk da kupim novi EVO. Vec sam se pobojao da sam propustio jedan broj jer mi je zadnji sijecanj 2014., #94. Nisam shvacao u cemu je problem. Pa sam otisao na njihovu web stranicu i medu 695 postova naisao na ovaj i ostao paf.

Quote
Ufffff. došla je i ta subota, doručak u krevet, otvaram Evo i onda vidim ove novosti o kvartalnom izlaženju i online izdanju... Ajmo reći da trenutno nisam oduševljen tim novim načinom izlaženja, a ostavit ću vremenu i vama da me probate uvjeriti u suprotno. Nadam se da nećete postati još jedan auto portal koji otvorim 2-3-4 puta, a onda zaboravim da postoje. S obzirom da sam pretplatnik, nadam se da se uvjeti pretplate ne mijenjaju i da će ova kvartalna tiskana izdanja stizati normalno? Ono kaj Dino piše u svojoj kolumni - da ljude zbog krize prestaju interesirati izdanja o superautomobilima - nadam se da to nije diskretni nagovještaj da se Evo pretvara u publikaciju u kojoj bude 10 testova obiteljskih auta i 1 "jači", "pravi", "muški" auto. Za mene bi to značilo kraj sedmogodišnjeg druženja. Spadam u onu grupu čitatelja koji nakon čitanja članaka o superautomobilima i roadtripovima ide naglancati usisne grane na V6 motoru Alfe GTV iz '96., ili ide namazati kožu svog 406 coupea iz '98. Dakle, nakon čitanja ne osjećam ljubomoru, gnjev i očaj, nego me članci o bolesnim pilama opuštaju i rade odmak od svakodnevice u kojoj vlada kriza i u kojoj se ne zna tko je više krao kad je bio na vlasti. Mislim da je svima jasno da, gledano bazu čitatelja u Hrvatskoj, ima par promila čitatelja koji si mogu priuštiti kupnju novog sportskog automobila u klasi Porschea 911, a egzotike poput Aventadora su praktično nedostižne. Ali to ne znači da nam ne treba časopis o njima. Ako nemam Ferkan ili Maserati, to još uvijek ne znači da si iz Engleske neću naručiti Gliptone set za njegu kože. Evo je za mene baš ono kaj je Dino napisao - tvornica snova. Ako tvornica snova pređe u štancanje članaka o svakodnevnim automobilima - to više nije to. A osim toga, bar se u Evu do sada znalo napisati članak o nekoj dobroj pili iz '90-ih. Po garažama u Hrvatskoj ima svačega - po meni je svakom oktanoglavcu interesantno pročitati dobar članak o starom BMW e36 M3, Delti Integrale, Golfu GTI jedinici. Meni je jasno da je dobar dio tih auta koji se danas kotrljaju u Hrvatskoj u kramatronik stanju, ali svejedno volimo čitati o njima. Clio RS iz 2002. mi je puno interesantniji od zapremine prtljažnika Peugeota 308. Isto tak, retro prilozi iz prošlog broja su bili odlični. Kaj se tiče ovog kvartalnog izlaženja tiskanog izdanja. Dali to znači da ćemo dobiti doma (ili kupiti na kiosku) časopis sa člancima i slikama koje smo već prije mjesec-dva pročitali u online izdanju? Ako je to istina, ima li to uopće smisla? Ja sam pasionirani fotograf i nema mi ljepšeg od toga kad si neku lijepu fotku otisnem na format 60x40, to se nemre usporediti sa tom istom slikom na monitoru. Tak da mi s te strane tiskano izdanje i dalje ima smisla. Ali, volim otpakirati Evo i u njemu pročitati nešto novo, a ne reprint članaka koje sam već pročitao na internetu. Dopada mi se da ste aktivni na facebooku i jasno je da morate ići na net, ali rađe bih da ste to napravili u obliku nekog internet foruma. S druge strane, nemam pojma koji su vaši prihodi i troškovi i lako mi je filozofirati za tipkovnicom o tome kaj bi ja htio. U svakom slučaju, želim vam sreću u daljnjem radu i nadam se da ćemo se družiti i dalje.

Prva pomisao: ode jos jedan casopis u qrac. Sto je najbolje, objavili su tu vijest u zadnjem broju, ali nisam procitao uvodnu rijec urednika, jer mi ide na nerve ovaj novi otkako Tomurad vise ne radi tamo.

U potpunosti se slazem s ovom gornjom porukom. Nece mi biti gust kupovati casopis svaka 3 mjeseca da bih citao nesto sto vec znam. A vec i dosada su bili u zaostaku jer su kopirali price i slike iz engleskog, originalnog izdanja, tu i tamo koja novost koja mi je promakla. Nista me vise ne privlaci to kupovati, 4,5 godine sam svaki broj kupovao i uredno ih drzim maksimalno ocuvane. Ne isplati mi se istotako ni kupovati englesko izdanje u Algoritmu jer bih trebao izdvojiti 90+ kuna svaki mjesec. Auto klub i skvadra - to mi nije to, razlog je ono sto pise u citatu.

Ajd, kupit cu tih preostalih 6 brojeva da upotpunim kolekciju, a i to ce se oduziti maksimalno. Jedino ako budu brojali jedan casopis kao 3 (95, 96, 97), ali onda #100 nece bas nista vrijediti. A i ne vjerujem da ce taj novi tromjesecni evo doci na isprintsnih 400 visokokvalitetnih stranica.

Ocito ih ne ide, pa polazu nade u elektronsko izdanje casopisa preko vlastite aplikacije. To me pak, najmanje od svega navedenog privlaci. Da ih nastavim kupovati, mora biti nesto stravicno mega uber spektskularno, a ne vjerujem u takvo sto. Vidjet cemo.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: Opcenita auto tema
« Reply #871 on: February 10, 2014, 16:19:30 »
baš sam im neki dan na fejsu poslo poruku da mi kažu kakva je pretplata s obzirom da izlaze tako kako izlaze i kažu mi:

Pozdrav! Cijena je ista :) A imamo akciju, za godišnju pretplatu Auto Bilda, ovu na EVO dobijete besplatno :)

ovo da dolazi u kombinaciji besplatno s auto bildom mi se ne sviđa nikako, ovo mi izgleda ko spašavanje i krpanje.

auto bild mi nikad nije bio privlačan ali kad mi odgovore kolka je cijena možda i uzmem pa se čak možda i ugodno iznenadim.
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline tpe-rus

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 844
  • PSN ID: tpe-rus
Re: Opcenita auto tema
« Reply #872 on: February 10, 2014, 16:28:12 »
Da, novi EVO mi nije vise isto bez Tomurada.Zadnjih pola god. ih jedva prolistam, izgubili su ono nesto i dosta teksta je prepisano/prekopirano iz Auto bilda :-\
Bilo je dobro dok je trajalo...

Offline Voss

  • Slightly Mad
  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 280
Re: Opcenita auto tema
« Reply #873 on: February 10, 2014, 16:53:02 »
Ja sam isto kupovao EVO svaki mjesec od prvog izdanja nekih 4-5 godina. Postali su mi sve losiji i losiji pa sam presao na digitalnu verziju engleskog izdanja kad su poceli izdavat na iPad kraj 2010. Pretplata mi je ok 20 kn mjesecno i od tad samo tako citam.

Offline Troma

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3871
  • PSN-ID: martin_troma
Re: Opcenita auto tema
« Reply #874 on: February 10, 2014, 17:24:05 »
Sad ce me neki popljuvati, ali kupite si iPad ako volite casopise i imate ih vremena posteno prolistati.

95% stranih casopisa je dostupno na njemu, a cijena im je kako Voss kaze 20kn.

EVO mi je fascinantan na njemu (UK izdanje naravno), ali je tu jos i Autosport, Autocar, Autoexpress i jos mnogi drugi, a cijena kao da ste ih kupili tamo na kiosku, cak i niza.
Finally, in one sentence, what did Formula One mean to you Mark?
Tricky... It was precision. It was the pinnacle.

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: Opcenita auto tema
« Reply #875 on: February 10, 2014, 18:44:51 »
jbg nemam ipad inače bi i ja UK kupovo.

nigdje nisam vidio zašto je tomurad otišo/dobio nogu/štoveć?

i piše da je ovaj nikola bio otprije, nikad čuo za njega.  ???
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Opcenita auto tema
« Reply #876 on: February 10, 2014, 19:13:56 »
isto sam osta razočaran kad sam saznao da ide svaka tri mjeseca, nastavit ću kupovati al da ni to to u zadnje vrijeme

ipad mi ne pada na pamet kupovati...imam internet a i nekako u zadnje vrijeme polagano gubim interes za sve to skupa
na pameti su mi samo dva kotača, auti nude premalo za uloženo i donekle trebao bi mi samo da mogu prevesti biciklu do nekog udaljenijeg mjesta
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Opcenita auto tema
« Reply #877 on: February 10, 2014, 19:21:57 »
Od domaće štampe jedino priznam Auto Motor i Sport


Što se EVO-a tiče, ne znam što ne čitate engleski... skinete s neta u pdf formatu?



Offline DogZy

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2950
Re: Opcenita auto tema
« Reply #878 on: February 10, 2014, 19:53:01 »
Kako ide ona reklama: Idem kakat kod Karla, tako mi idemo svi kod Martina citati Evo na ipadu ;D ;D

A gle, ipad je sigurno super stvarcica, korisna je kod takvog neceg, ali ipak treba imati bolji razlog za kupnju tog "cuda". Smartphone imam, ne igram uopce igre, igrice, aplikacije su 90% iste. Sto mi on moze ponuditi, a da ovo sto imam ne moze? Ono sto mi treba mi je dostupno ovako... ajmo rec.
Kriza jos uvijek hara, na evou se tek sad to pocelo vidjeti. Jesu i oni mijenjali papire i broj stranica, ali sad su radikalniji. A nista, na digitalu se prelazi i povremeno cu kupiti, kao i dosad, koji vrijedni fizicki primjerak britanskog stiva: classic cars, top gear, car, evo...
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline negraj

  • Primarius
  • ***
  • Posts: 165
  • PSN ID: negrajsp
Re: Opcenita auto tema
« Reply #879 on: February 10, 2014, 23:30:12 »
Nista bez tiskane inacice. Poslije odlaska stare momcadi casopis je imao slobodni pad. Nisam uspio kupiti posljednji broj jer mi je klasicna trauma da ga nabavim i sa posljednjim jednostavno nisam imao srece. Dan kada sam bio u Hrvatskoj bio je dan kada su ga povukli iz prodaje.
cemu sve to, jos i radi.

Offline Screamingeagle

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4530
Re: Opcenita auto tema
« Reply #880 on: February 11, 2014, 08:45:19 »
Ja često bauljam po hreliču i zna bit zaostalih izdanja.....ako neko želi kupit ču mu obično su po 5-15 kn

PS: meni je od početka bio banana tiskovina  ;D

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Opcenita auto tema
« Reply #881 on: February 11, 2014, 10:51:09 »
Nikad ih nisam volio... meni je to prepisivačina iz engleskog izdanja sa dodatkom par njihovih "vidi kako smo mi kul" testova. Al' ono, svakoj budali njegovo veselje tako da nema smisla ni uspoređivati kome je što od štampe bolje :)

Offline Voss

  • Slightly Mad
  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 280
Re: Opcenita auto tema
« Reply #882 on: February 11, 2014, 12:19:35 »
EVO aplikacija je za mobitele i tablete, dakle sve iOS i sve Android uredaje. Takoder je prvi mjesec bezplatan.

Offline Troma

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3871
  • PSN-ID: martin_troma
Re: Opcenita auto tema
« Reply #883 on: February 12, 2014, 21:29:19 »


Sad ce svi na Chrisa navalit kad mu izade video ;D ;D
Finally, in one sentence, what did Formula One mean to you Mark?
Tricky... It was precision. It was the pinnacle.

Offline Rockatansky

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 615
  • PSN ID: Rockatansky1978
Re: Opcenita auto tema
« Reply #884 on: February 12, 2014, 22:09:22 »
neki više voli pony cars, neki muscle :D

Onda gledaš krivi auto, Mustang nikad nije bio muscle car.  :P