Author Topic: Opcenita auto tema  (Read 292788 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ZG2016RS

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1619
Re: Opcenita auto tema
« Reply #1140 on: September 15, 2014, 14:28:49 »
A ja testirao hybrida u vožnji po centru Zagreba! Gunduliceva,Ilica do Britanca, Gajeva, Palmoticeva, Đamija itd.

FEDRO:Moram dodati da je ZG apsolutni kralj pretjecanja, instinkt i sposobnost kojom si on postavi idealnu situaciju je vanzemaljski :)
"Understeer" is when you hit the rival with the front of the car.
"Oversteer" is when you hit the rival with the rear of the car.
"Horsepower" is how fast you hit t

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: Opcenita auto tema
« Reply #1141 on: September 16, 2014, 14:06:51 »
To golf 7 hatch ili karavan? Zbog ove ikone koja je nacrtana pitam.

To je potrosnja na staroj cesti ili autoputu?
Po kilometrazi i vremenu predenom mi se ko starq cini?
Mi na focusu imamo iste dimenzije gume ali nikad na kisi osjetio neke probleme pri bilo kakvoj viznji kod pljuska, conti sportcontact 3. Odlicna guma.
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Opcenita auto tema
« Reply #1142 on: September 16, 2014, 14:41:31 »
Octavia 1.6 TDI karavan (kao što je i nacrtano ;D) ... stara cesta naravno sa, kao što i piše, dionicom AC KC-ZG odvežene između 140 i 160 km/h

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: Opcenita auto tema
« Reply #1143 on: September 16, 2014, 16:54:12 »
Pitam jer nisam skuzio ticno po crtezu tom sto je :D
Meni je po staroj sa focusom 1.6 tdci sa malo zivljom voznjom i bez previse razmisljanja kolko je gas stisnut isto oko 5 bilo, kako kazes da se sa pazljivom voznjom spustit.
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Opcenita auto tema
« Reply #1144 on: September 16, 2014, 17:08:46 »
Ma nije ovo ništa posebno pažljivo, jednostavno, ni ne možeš brže od stranaca i policije, plus još nekakav obilazak kroz sela jer rade jednu dionicu. da je bilo ići u sred tjedna, ide to na 4 bez problema

Offline CrnojevicSinisa

  • The Professional
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 867
    • www.crnojevic-maretic.com
Re: Opcenita auto tema
« Reply #1145 on: September 16, 2014, 17:49:27 »
A ja testirao hybrida u vožnji po centru Zagreba! Gunduliceva,Ilica do Britanca, Gajeva, Palmoticeva, Đamija itd.



Nego, koliki je prosjek kada si išao na put. I recimo kada bi se vozio u špici par sati..
http://www.youtube.com/user/sinisa555?feature=mhum

Slobodno pogledajte, ulaznica je džaba...

Offline ZG2016RS

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1619
Re: Opcenita auto tema
« Reply #1146 on: September 17, 2014, 09:55:29 »
Kada sam išao na more prosjek je 5,6l/100km tu računam 100km autoputa (brzina 130-140km/h) i dalje preko Vratnika do Senja. I onda u mjesec dana na moru vozikanja se spustila na 5,4l/100km.
FEDRO:Moram dodati da je ZG apsolutni kralj pretjecanja, instinkt i sposobnost kojom si on postavi idealnu situaciju je vanzemaljski :)
"Understeer" is when you hit the rival with the front of the car.
"Oversteer" is when you hit the rival with the rear of the car.
"Horsepower" is how fast you hit t

Offline nrgpower

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 787
Re: Opcenita auto tema
« Reply #1147 on: September 18, 2014, 03:11:46 »
Ja sam se pridvecer vratio iz Milana. Isto resetirao sve da testiram potrosnju. Autocestom put tamo 150-160kmh, voznja po ogromnoj guzvi po gradu, autocesta nazad 180-200kmh i potrosnja ukupnog puta 6,4l/100.
Ako se pazi na gas na 130 moze se spustit na 5-5,5l/100

Inace nisam znao da skoda tako malo trosi, pogotovo na povratku jer vidim po prosjecnoj brzini da si ga gazio ;D

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Opcenita auto tema
« Reply #1148 on: September 18, 2014, 03:44:04 »
Inace nisam znao da skoda tako malo trosi, pogotovo na povratku jer vidim po prosjecnoj brzini da si ga gazio ;D

Ovaj novi 1.6 TDI je stvarno štedljiv. Prije sam čitao testove i svi su to pisali, no mislio sam da se tu malo ekipa preserava, pogotovo što znam kako se rade ti testovi. Uglavnom, zaintigiralo me, a i gazda mi je jednom pokazao board di je napravio soma km s rezervarom goriva (sa dosta autoputa do dalmacije i nazad + grad), veli da mu već dugo svijetli rezerva i gleda koliko će još napravit ;D

Da sam ga gazio, nisam... velim, da nije bilo tog obilaska kroz sela kroz Liku, gužve na nekim mjestima, pandurije i glupih stranaca koji su ubijali ritam ovo bi ladno otišlo na 4 litre bez nekog diranja u prosjek brzine. Pogotovo ako bi se KC-ZG odradio sa nekih 120-130 km/h. Bez auto puta bi palo ispod 4 litre bez problema (ovi su pisali da može oko 3.6l po otvorenoj cesti, naravno, to je sporija vožnja).

I onda razmišljaš, da li ti danas treba jači auto? OK, ti si drugi đir, imaš te duge ture, tu ipak triba jači auto da ne umreš od dosade, ali ovaj motor je taman za ovo u nas. Po ZG troši u projeku ispod 6 (naravno, ovisi o dionici, ali govorim za ove relacije šta se sa njom vozi), a za ove puteve u Dalmaciju više stvarno ne triba.

Za preticanje samo iz 5 gurneš u 3, malo stisneš i bez problema pretiče. Mjenjač, iako ima 5 brzina ima odlične omjere, naročito 3-4. Peta je jako duga pa se tu dosta štedi. Cilo vrime sam vozio sa individual postavkom, volan na sport (drugo nisam ni probao), motor i klima na eco modu, klimu sam koristio više od trećine puta.

Za čovika mojih gabarita, a oni koji me znaju, znaju da sam poprilično velik, se stvarno super sjedi, malo je auta s kojima sam nakon tog puta izašao, a da se nisam osjećao satraven. Ovdje ništa. Možda samo da se volan može povuć na sebe još 2-3 cm, bilo bi mi idealno. Tu je BMW (ima rođak tricu) puuuno bolji.

Uglavnom, auto nije za jurcanje, mada mu "sport" ovjes i gume 225/45/17 pomažu u preciznosti vožnje (da kupujem uzeo bih bez oboje), ali se može imat sasvim uredna putna brzina i peglat otvorenu cestu i AC bez problema. Sa ovoliko pandura i debila po cesti koliko ih ima danas definitivno ne triba više. Prostranost i praktičnost naprosto nema konkurencije u ovoj klasi, a bogami i u klasi više.
Nekome može smetati znak, ali, vozio sam Golfa VII i stvarno ne vidim ni jednog razloga zašto ga uzeti pored ovoga. Em je jeftinija, pogotovo ako se krene dodavat oprema, prostranija, praktičnija. Jedini plus Golfa može biti po gradu jer je lakše parkirat kraći auto pošto ovo ipak prelati 4.6m dužine.

U Golfu je klima na boljem položaju, malo viša, ovdje je skroz nisko, ali realno, koliko se drka po klimi da je tako nešto bitno. Ovdje mi je bolji položaj za volanom, zbog dužine guranja sjedala prema natrag (mada je to individualno) i jedini pravi plus Golfa je sami upravljač. U boljem paketu opreme, tempomat mu je na volanu, ispod livog palca, dok je u Škodi na ručici za žmigavce i dugo/kratko svitlo što traži malo navikavanja i ciljanja. Inače, tempomat stalno koristim, čak i po otvorenoj cesti.

E da, još jedna mana, što se odnosi na cilu seriju. Prije su imali pedalu gasa iz poda (kakvu ti imaš u BMW-u), sad je mala pedala od gore (štednja valjda ::)). To mi se definitivno ne sviđa. Kočnice jako dobre, mada malo preosjetljive na prvi stisak (stvar navike kod većine novih auta).

Uglavnom, možda jesam švabofil, mada generalno nisam, samo gledam da mi auto paše za vozit, ovo mi je jedna od najboljih kupnji u klasi. Jest skuplje od konkurencije, ali kad sve zbrojiš i oduzmeš, vrijedi tih para...

Offline CrnojevicSinisa

  • The Professional
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 867
    • www.crnojevic-maretic.com
Re: Opcenita auto tema
« Reply #1149 on: September 18, 2014, 16:28:49 »
Bolji test nisam čitao niti u HR Top Gearu...
http://www.youtube.com/user/sinisa555?feature=mhum

Slobodno pogledajte, ulaznica je džaba...

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Opcenita auto tema
« Reply #1150 on: September 18, 2014, 16:41:20 »
Jebga, nakon 5 litara piva ::)

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Opcenita auto tema
« Reply #1151 on: September 18, 2014, 16:54:03 »
 8)
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline nrgpower

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 787
Re: Opcenita auto tema
« Reply #1152 on: September 18, 2014, 18:09:16 »
Stvarno, bas citam i mislim sa kako si dobro prinia iskustva. Pocmi pisat testove ;D
Ja isto gledam novu Octaviu, bas lipo auto a sad vidim i da malo trosi/ne lose ide.

Objektivno ne vidim razloga zasto kupiti passata pored nje. Ono sto si rekao za jacinu auta se slazem, meni za duga putovanja treba nesto jace jer bi inace izludia. Na povratku i jesam vozio brzo iako mi se nije nigdi zurilo bas zbog toga sta nisan mogao vise gledat autocestu, i tribalo mi je malo razbudjivanja. Kad idem s caddyem (75ks) u Zagreb ili Istru izludim, priko 120-130 ga nema smislia forsirat, jedva pritice na autocesti (na normalnoj cesti pri 60-70 super je za priticat) i s njim mi izgleda nikad doc.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Opcenita auto tema
« Reply #1153 on: September 18, 2014, 18:39:36 »
Stvarno, bas citam i mislim sa kako si dobro prinia iskustva. Pocmi pisat testove ;D

Veća je vjerojatnost dobit na loto nego nać posal ka auto novinar ;D

Doduše, frend bi mi mogao nešto sredit, zvao me, ali se radi o kamionima koji me apsolutno ne zanimaju. A ionako su pare nikakve, ne bi se moglo od toga živit.

Ja isto gledam novu Octaviu, bas lipo auto a sad vidim i da malo trosi/ne lose ide.

Objektivno ne vidim razloga zasto kupiti passata pored nje. Ono sto si rekao za jacinu auta se slazem, meni za duga putovanja treba nesto jace jer bi inace izludia. Na povratku i jesam vozio brzo iako mi se nije nigdi zurilo bas zbog toga sta nisan mogao vise gledat autocestu, i tribalo mi je malo razbudjivanja. Kad idem s caddyem (75ks) u Zagreb ili Istru izludim, priko 120-130 ga nema smislia forsirat, jedva pritice na autocesti (na normalnoj cesti pri 60-70 super je za priticat) i s njim mi izgleda nikad doc.

Mene ubija AC. Prepuno morona, ne možeš ni u desnoj vozit na miru držati neku konstantu jer svako malo netko remeti ritam. S druge strane desnu svako malo naleće netko brži iza leđa tako da mi je najlakše držati oko 150, malo brže, malo sporije i skratit si muke.

Po otvorenoj cesti mi je lakše, tu me jedino stvarno spori uspiju iznervirat, ali lako se pretekne pa nastaviš.

Taj Caddy je definitivno preslab, onaj od 100 ks već može proć


Sad dolazi novi Focus (redizajnirani) sa novim, Fordovim 1.5 dizelom od 95 i 120 ks i ovaj slabiji bi mogao bit sasvim uredna kupnja. Biti će i neka eco verzija sa 110 ks.

Offline CrnojevicSinisa

  • The Professional
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 867
    • www.crnojevic-maretic.com
Re: Opcenita auto tema
« Reply #1154 on: September 20, 2014, 15:31:06 »
Meni moja Fabia RS ( dizl ) troši na otvorenoj 5,5 lit. I to sa klimom i vožnjom od 85 km/h prosjek. Na AC nikada brže od 140 km/h.

Nedavno sam jedva uspio lika preokrenut sa Peugeota na Škodu, i uzeo si je rabljenu Fabiu sa 1.6 TDi, ali sa 75 KS ( nikad čuo, ali uvjerava me da ju ima ). Trošila mu je na otvorenoj 3,6 lit. I toliko je oduševljen da me je zvao i zahvaljivao mi je više puta što me poslušao. A bio je tvrd orah.

Ovaj 1.6 TDi mi se čini super motor, i to što su produžili omjere u mjenjaču mi je pun pogodak. Prije su 5 brtinski mjenjači bili dosta kraći, bolje su išli ali i više trošili.
http://www.youtube.com/user/sinisa555?feature=mhum

Slobodno pogledajte, ulaznica je džaba...