Author Topic: Opcenita auto tema  (Read 297114 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Opcenita auto tema
« Reply #1185 on: October 11, 2014, 17:42:45 »
Taj Cayman GTS je jebeno dobar auto... toliko svršavanja po testovima nisam odavno vidio ;D

Offline nrgpower

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 787
Re: Opcenita auto tema
« Reply #1186 on: October 12, 2014, 16:11:54 »
M4 uzivo ima skroz dobar zvuk. Svugdi na videima zvuci slabo al uzivo je dosta glasan

Offline DogZy

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2950
Re: Opcenita auto tema
« Reply #1187 on: October 13, 2014, 09:51:35 »
918 Weissach - 1199 Superleggera - P1

McLaren P1 vs. Porsche 918 Spyder vs. Ducati 1199 Superleggera - drag race

 :o
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Mr.Sc

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 132
  • PSN ID : DrugGeneral
Re: Opcenita auto tema
« Reply #1188 on: October 18, 2014, 00:03:20 »
Gotovo upa sam u Miata drogu....koliko sam lud auto ce vremenom u restauraciju  ::)
Malo cu se raspisati jer ono dosadno mi je  :P
300 eura je vec oslo na sav alat, stalke,miata manual, dizalice, jos triba garazu rentat...nema sanse da bude na ulici  8)

Nezz al jednostavno svatko bi morao probati ovo auto (prvu seriju obavezno) bar jednom u zivotu.
Odakle poceti...auto je malo, nisko al ono stvarno nisko hahah



Sam osjecaj u kokpitu i jednostavno vozac se osjeca dijelom auta...tesko je to opisat, mislio sam i ja da je pretjerivaje sve sta sam citao. Al sad mi je jasno zasto postoji ovoliko klubova, foruma, aftermarket modova....
Internet je pun ljudi sta se zale na snagu auta...auto nije sporo 8,8 sek do stotke u kabriu zakucanom u pod je sasvim dobar osjecaj
Serijski zvuk je odlican...a gledajuci videa...lonac i cold air intake naprave nevjerovatnu razliku i to sve dodatno pojacava osjecaj brzine...recimo video ispod jedini mod usis....I to bas onaj pravi induction sound  ;D

https://www.youtube.com/watch?v=KNiniAS_QWE

Motor se zavrti u 7 tolikom lakocom da je to cudo...naravno max snaga je na 6600  8) ....treba li napomenuti 91.g i atmosferski motor koji ima sprice ulja koje hlade klipove...snaga je dostatna da neiskusni vozaci mogu upastu neprilike i na suhom sa 80+ % gasa....na mokrom i oni malo iskusniji trebaju bit na oprezu uvijek
Svi ste vjerojatno citali o drzanju bla bla rasporedu mase bla bla...da sve stoji auto je malo veci karting.
I da auto postaje kabrio za 2 sek al doslovno ako i toliko, mislim da je to rekord...a hard top ga donekle cini i civiliziranim. Koga god provozate (auto je jos kompletno serijsko kakvo je napustilo tvornicu) izmamite mu ogroman osmijeh na lice al bas ogroman. I da mislim da nije potrebno napomenuti chicks dig it  8) 8)
Ebay i forumi krcati dijelova i modova a ni originalni nisu skupi....jednostavno auto ce me dugorocno izaci puno vise nego sta sam planirao, al ne pustam ga nigdje haha
Jos jedna potvrda...u kontaktu sam na mob vec par dana sa starijim amerikancem cca 45 god koji se nedavno preselio u njemacku i da covjek je kupio i ovdje miatu iako u americi ima ne jednu nego dvi  ;D ;D
Ono sta je jos bolje sto mi je covjek poslao slike bivsih auta...da ne nabrajam tri zadnja auta su bili lanceri evo...zadnji je bio na 450ks....I guess what covik je pozalio sta nije prije imao miatu. Da je auto jednostavno puno zabavniji od lancera sa 450ks....vozio sam malo brza auta, ne toliko jaka al dovoljno i to bi mi bilo smijesno da nemam miatu. Al sad kad je imam totalno ga shvacam. Sicam se jedino da sam se ovako kesio ko budala kad sam davno vozio prijateljev civic vti. Modan na 200ks i i zadnjih 4000 vtec okretaja do 9000. A sad i u mazdi imam taj kretenski osmjeh  ;D

Zakljucak....Kupite svi miatu, ako ne mozete stat nezz sicite noge, al je kupite.  :P

Offline Troma

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3871
  • PSN-ID: martin_troma
Re: Opcenita auto tema
« Reply #1189 on: October 18, 2014, 00:15:25 »
Uvijek se sjetim ovoga kad vidim gen1 ;D

Finally, in one sentence, what did Formula One mean to you Mark?
Tricky... It was precision. It was the pinnacle.

Offline Mr.Sc

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 132
  • PSN ID : DrugGeneral
Re: Opcenita auto tema
« Reply #1190 on: October 18, 2014, 00:20:58 »
Ma harris je malo razmazen  ;D  znamo svi koliko covik voli driftat, a ode (osim ako nije mokro) nema nekih monster drifteva
Al i sam je rekao prva serija je najbolja. Bila i ostala  :)

I da bas i ne stoje ti stereotipi hair dresser car, gay car...a ako je potreba auto moze izgledati sasvim opako spusten i sa kavezom i mrvu vecim offsetom felgi

Ovo je najbolji review auta ikad, bas sam se dobro nasmijao...KRAJ JE VRH!

https://www.youtube.com/watch?v=kp1kuo6xkbE&feature=youtu.be

Offline kengas

  • 22ms
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1796
  • PSN ID gtsurgeons.com
Re: Opcenita auto tema
« Reply #1191 on: October 18, 2014, 10:46:49 »
kod mene osmijeh mame auti koji se na Bjelasnicu zimi popnu bez previse proklizavanja    :D

Lip ti je auto, imao sam 323 1,3 16v 91' sedan za americko trziste, prezivila je rat i voznju na superu.
Kod Muse u splitu se 94' okupili ljudi k'o da je ferrari, sarajevske table sa zvijezdom, rupe od gelera i UNHCR folija umjesto zadnje sajbe. 
Vozio je do 2006.
Gt veteran superstar u penziji

Offline Skvikki

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 494
  • PSN-ID: Skvikki
Re: Opcenita auto tema
« Reply #1192 on: October 19, 2014, 10:00:39 »
Zakljucak....Kupite svi miatu, ako ne mozete stat nezz sicite noge, al je kupite.  :P

Uvjerio si me. I review je odličan. ;D

Offline ivann

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 278
Re: Opcenita auto tema
« Reply #1193 on: October 22, 2014, 05:20:42 »
Napreduju ovi samovozeći auti, ovaj RS7 me čak podsjeća na AI u Gran Turismu haha
Audi RS7 Piloted Driving - The concept

Offline iced16

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4650
Re: Opcenita auto tema
« Reply #1194 on: October 29, 2014, 19:17:13 »
Izgleda da se Ferrari odvaja od FIAT koncerna te ide na prodaju... nešto EVO spominje...
"Racing, competing, it's in my blood. It's part of me, it's part of my life; I have been doing it all my life and it stands out above everything else."

Ayrton Senna

Offline grozni2

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1121
  • PSN ID- ivekh
Re: Opcenita auto tema
« Reply #1195 on: October 29, 2014, 20:21:46 »
Napreduju ovi samovozeći auti, ovaj RS7 me čak podsjeća na AI u Gran Turismu haha

da podsjeća....isti

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606

Offline kengas

  • 22ms
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1796
  • PSN ID gtsurgeons.com
Re: Opcenita auto tema
« Reply #1197 on: October 29, 2014, 22:57:14 »
lexus prrrrede

2015 BMW M4 vs. 2015 Lexus RC F – Head 2 Head Ep. 59
Gt veteran superstar u penziji

Offline DogZy

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2950
Re: Opcenita auto tema
« Reply #1198 on: October 29, 2014, 23:48:45 »
http://www.autoexpress.co.uk/ferrari/89249/fiat-group-to-sell-ferrari-in-2015


Ovo je velika vijest.

Vjerujem da je zbog tog izbio sukob LDM - Marchionne. Puno tog ce se promijeniti u Ferrariju od sad pa nadalje. Imat ce manje kapitala a to ce se i na F1 odraziti. Je li to znaci da gube FIAT-a za sponzora? Vjerojatno. Nadam se da ce prebroditi ovu mini krizu i naci rjesenje da se vrate (10-15 godina) na pravi put i ostave ovih lunaparka i posebnih salica za kavu.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Troma

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3871
  • PSN-ID: martin_troma
Re: Opcenita auto tema
« Reply #1199 on: October 30, 2014, 22:54:40 »
Sta pricas pa te salice su jedino sta valja, svaki put kad odem negdje si donesem jednu, jos par i mogao sam kupit pravog ;D
Finally, in one sentence, what did Formula One mean to you Mark?
Tricky... It was precision. It was the pinnacle.