Author Topic: Opcenita auto tema  (Read 292693 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: Opcenita auto tema
« Reply #45 on: February 16, 2012, 11:42:13 »
http://www.youtube.com/watch?v=t_UdQYLCNHA&feature=endscreen&NR=1

Kakav patriotizam.
Al ajde, neću nikoga osuđivati, samo ću reći da su SAD na nekom drugom kontinentu.


Ajme frajer koji to vozi izgleda ko komedija :D
Pravi patriote nema sta, usporedjivat tehnoloski gtr i camara.
Al se moram slozit ako je auto za stvarno ko u igri skoro sve sam odradi, throtle here throtle there :)
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline Troma

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3871
  • PSN-ID: martin_troma
Re: Opcenita auto tema
« Reply #46 on: February 16, 2012, 13:07:48 »
Ovako, posto se blizi 1. auto, zanima me stari MINI. Ima ih po 4-4.500 eura - kako koji. Sve sto su mi prije govorili i sto nalazim na netu, svi kazu da je auto super, izvrsno ide kroz zavoje, sitan je za po gradu.

Zanima me ako je netko od vas vozio istog? Mozda nekakva alternativa? ??? Imam ustedeno nesto sto cu poslije upisa na faks uloziti u auto, ako bi bio MINI, mogao bi ga vratiti sto blize orginalnom stanju.
Finally, in one sentence, what did Formula One mean to you Mark?
Tricky... It was precision. It was the pinnacle.

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Opcenita auto tema
« Reply #47 on: February 16, 2012, 13:22:00 »
super izbor, al nemam nikakvog iskustva sa dotičnim

računaj si i održavanje i sve ostale troškove šrije nego se baciš u kupnju
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Troma

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3871
  • PSN-ID: martin_troma
Re: Opcenita auto tema
« Reply #48 on: February 16, 2012, 13:26:33 »
Da, zbog toga i pitam. Vecina kad kupuje misli "aha, imam toliko i toliko, sve cu na auto, a odrzavanje 0 bodova".

18. mi je tek krajem 11. mj. ove god., vjerojatno cu kupiti tek poslije upisa na faks, a to je onda vec ulazak u EU pa mogu gledati uvoz iz Njemacke ili nesto drugo. Cijena vjerojatno nece biti puno manja, ali izbor ce biti veci. Kod nas su mala manjina koja su kako tako u netaknutom stanju.
Finally, in one sentence, what did Formula One mean to you Mark?
Tricky... It was precision. It was the pinnacle.

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: Opcenita auto tema
« Reply #49 on: February 16, 2012, 13:41:09 »
ja nebi računo na uvoz iz njemačke to je procedura i zajebancija.

i ako imaš 18 znači nema više od nekih 105ks znači možda maksimalno cooper koji valjda tolko ima, gledo sam bio stare ima ih svakakvih i puno i dosta ih je ukusno bila naručena kombinacija boje auta i krova itd tako da mi se čini izbor skroz ok i kod nas.

a cijena održavanja valjda malo jeftinija od bmw-a?

kojigod uzmeš da ti se sviđa boja i motorizacija s obzirom na ograničenja s kojima se suočavaš vjerujem da nećeš pogriješit!
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline Troma

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3871
  • PSN-ID: martin_troma
Re: Opcenita auto tema
« Reply #50 on: February 16, 2012, 13:49:13 »
100ks na 700kg, di ces bolje ;D
Finally, in one sentence, what did Formula One mean to you Mark?
Tricky... It was precision. It was the pinnacle.

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: Opcenita auto tema
« Reply #51 on: February 16, 2012, 19:44:48 »
Aaa stari bas to je druga prica, ako hoces mogu ako ih vidim eventualno tu neki decki na salati sarqfe po minijima pa da ih pitam za broj da se cujes s njima?
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline Troma

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3871
  • PSN-ID: martin_troma
Re: Opcenita auto tema
« Reply #52 on: February 16, 2012, 20:59:38 »
Hvala, ali ne treba jos. Vidio sam temu pa rekoh idem vidjeti za druge opcije. Kad dode vrijeme javim se sa par izbora pa mi recite ;)
Finally, in one sentence, what did Formula One mean to you Mark?
Tricky... It was precision. It was the pinnacle.

Offline iced16

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4650
Re: Opcenita auto tema
« Reply #53 on: February 16, 2012, 21:25:20 »
hahaha... a ja tražim nešto najbolje što se može naći do 3000kn...

Pa gurnuti u garažu i dobiti novi hobi na par godina... I onda možda na brdo ili nešto slićno...  ;D
"Racing, competing, it's in my blood. It's part of me, it's part of my life; I have been doing it all my life and it stands out above everything else."

Ayrton Senna

Offline DogZy

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2950
Re: Opcenita auto tema
« Reply #54 on: February 17, 2012, 00:58:39 »
Ako ce potegnuti do brda hahaha ;D

Ja nisam nista stedio, kad zavrsim faks( nadam se neki dobri), nadjem si posao(da bog da vanka) i ustedim si za neki stroj na 4 tocka. I tocka ;D
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline iced16

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4650
Re: Opcenita auto tema
« Reply #55 on: February 17, 2012, 01:05:27 »
Ako ce potegnuti do brda hahaha ;D

Ja nisam nista stedio, kad zavrsim faks( nadam se neki dobri), nadjem si posao(da bog da vanka) i ustedim si za neki stroj na 4 tocka. I tocka ;D


cujes, nasao Fiat Mareu, 2.0 sa 140 - 150ks za 3500kn... pise u voznom stanju...

Garant u rasulu tezem ali cest je auto u HR pa se isplati uzeti... jedtini dijelovi itd.

A za brdo savrena, 1100kg! hehehe
"Racing, competing, it's in my blood. It's part of me, it's part of my life; I have been doing it all my life and it stands out above everything else."

Ayrton Senna

Offline DogZy

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2950
Re: Opcenita auto tema
« Reply #56 on: February 17, 2012, 01:08:21 »
Bome ni lose.
Fiatovih dijelova ima puno-hvala bogu fiat je svaki treci auto.
A to je neki benzinac?
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: Opcenita auto tema
« Reply #57 on: February 17, 2012, 01:42:52 »
Ovako, posto se blizi 1. auto, zanima me stari MINI. Ima ih po 4-4.500 eura - kako koji. Sve sto su mi prije govorili i sto nalazim na netu, svi kazu da je auto super, izvrsno ide kroz zavoje, sitan je za po gradu.

Zanima me ako je netko od vas vozio istog? Mozda nekakva alternativa? ??? Imam ustedeno nesto sto cu poslije upisa na faks uloziti u auto, ako bi bio MINI, mogao bi ga vratiti sto blize orginalnom stanju.

Mislis na stari Mini (radio se do 2000. god), ili na BMW-ove Minije?

Ako govorimo o ovome prvome, autić je fora, zabavan, sve to stoji, ali pouzdanost je blago rečeno upitna, a i raspoloživost dijelova i nije neka. Imao susjed, auto je vise bio na panjevima nego na cesti. :-[

Za 4-5 t € mozes puno bolje proci! Za te novce možes naci BMW E36 Coupe, po snazi ti odgovara 316i (benzinac), nije neka provala adrenalina (blago rečeno), ali je BMW, ima dijelova koliko hoces, i taman ti je za hvatati pičiće po faxu. ;D Isto tako, za tu lovu bi se moglo naci i nesto od navedenoga (ne kazem da bih sve navedeno osobno kupio, ali cisto objektivno; navodim ti samo under 80 KW modele): Audi A3 1.6 benzinac (sa kraja '90ih), Alfa Romeo 156 1.9 JTD (1998-2000, nakon toga imaju vise KW), Renault Megane Coupe 1996-1998 (1.6, K7M motor), Megane Cabrio istih godista sa istom masinom, Lancia Delta II... itd... to su uglavnom neki auti koje mladi uzimaju...

Ako ce potegnuti do brda hahaha ;D

Ja nisam nista stedio, kad zavrsim faks( nadam se neki dobri), nadjem si posao(da bog da vanka) i ustedim si za neki stroj na 4 tocka. I tocka ;D


cujes, nasao Fiat Mareu, 2.0 sa 140 - 150ks za 3500kn... pise u voznom stanju...

Garant u rasulu tezem ali cest je auto u HR pa se isplati uzeti... jedtini dijelovi itd.

A za brdo savrena, 1100kg! hehehe

Vjeruj mi, ne isplati se uzimati, jer za tu lovu dobiti tu snagu - mozes samo probleme kupiti. Nažalost. A i šta če ti kvazi-limuzina, onda ako baš želiš FIAT sa tom snagom, gledaj Bravo HGT ili Coupea uvodnog (140 ks, 1.8 atmosferac).

Jer iz moje perspektive, kada Fiat Marea prođe cestom, kao da nije proslo nista. ;D

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: Opcenita auto tema
« Reply #58 on: February 17, 2012, 01:46:34 »
Ovako, posto se blizi 1. auto, zanima me stari MINI. Ima ih po 4-4.500 eura - kako koji. Sve sto su mi prije govorili i sto nalazim na netu, svi kazu da je auto super, izvrsno ide kroz zavoje, sitan je za po gradu.

Zanima me ako je netko od vas vozio istog? Mozda nekakva alternativa? ??? Imam ustedeno nesto sto cu poslije upisa na faks uloziti u auto, ako bi bio MINI, mogao bi ga vratiti sto blize orginalnom stanju.

Alternativa u tim dimenzijama? Suzuki Swift 1.3 GTI. Ravno 100 KS na 700-800 kg. Imao kolega sa faxa, zakon auto. Očuvanog i neubijenog je lutrija nači, jer ih je večina neodržavana, brdo puta udarena i vožena muški blago rečeno, ali ako ga nađeš, biti ce to OK. Pouzdanost - vrlo dobra za te godine.

Offline DogZy

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2950
Re: Opcenita auto tema
« Reply #59 on: February 17, 2012, 01:48:41 »
Jel to onaj s pocetka 90-ih? Onaj s kojim se jurilo i utrkivalo po avenijama i sl.?
U svakom slucaju je ubojica
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.