Author Topic: Opcenita auto tema  (Read 292720 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: Opcenita auto tema
« Reply #60 on: February 17, 2012, 01:53:18 »
Jel to onaj s pocetka 90-ih? Onaj s kojim se jurilo i utrkivalo po avenijama i sl.?
U svakom slucaju je ubojica

Swift? Da.

Ide pakleno, osječaj brzine super, ali kao i svaki mali auto tih godina, imas feeling kao da se vozis u tetrapaku, pogotovo ako treba otici negdje autoputem i sl.

Isto jedna solidna alternativa - Ford Fiesta MKIII Si 1.6 90 KS. Ima frend, super auto (njegov je '94.). Na satu stoji nekih 270.000 km, u biti nije bilo vecih kvarova, a u obitelji je od prvog dana (kupljena nova). Cura ima Fiestu iste generacije, sa 1.3 benzincem, evo u nas je sada 2 godine, niti jednog kvara (auto je '92 godina). Ja kao okorjeli vozac Renolki (a prije smo imali Alfe u obitelji, sve redom benzinci) se ne mogu načuditi kako se ti auti NE mogu pokvariti. :o Mislim ono, ništa, neobjašnjivo. Za razliku od ovih mojih prometala kojima je stalno neki kurac. >:(

Offline iced16

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4650
Re: Opcenita auto tema
« Reply #61 on: February 17, 2012, 01:59:41 »
Bome ni lose.
Fiatovih dijelova ima puno-hvala bogu fiat je svaki treci auto.
A to je neki benzinac?

Jeste, benzinac... Odlućio sam prije par dana, na lito lipo raditi (ako budem moga pored faksa) i onda kupiti tako nešto... Naći će se nešto dobro sigurno... :)
"Racing, competing, it's in my blood. It's part of me, it's part of my life; I have been doing it all my life and it stands out above everything else."

Ayrton Senna

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: Opcenita auto tema
« Reply #62 on: February 17, 2012, 02:08:47 »
Onda dalje, alternativa bi mogla biti i Fiesta 4. generacije (za 4-5 t € ju sigurno nađeš, i to odličnu, to su ti godišta 1998-2002). Verzija 1.4 Zetec (benzinac, 66 KW). Zetec motori razvijenu su u suradnji sa Yamahom. Frend i bivši školski drug je imao Focusa sa 1.6 Zetec motorom. Neuništivo. Kada smo se vec dotakli Focusa, model prve generacije sa 1.6 Zetec motorom (74 KW/100 KS) je dobra kupovina. Svakako uzmi verziju sa 3 vrata, a ne 5, ako nađeš, ne treba ti puno vrata, biti ce vremena i za to, a ova sa 3 izgleda mnogo bolje.

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: Opcenita auto tema
« Reply #63 on: February 17, 2012, 03:45:10 »
galska smeća  ::)

a od forda bježi to hrđa ko ludo  ::)

imaš fiesta xr2i e to je autić
1.6 nekih 105ks cca 950kg vrti ih se po oglasima pazit da nisu truli ostalo sve bi trebalo bit ok, motori postojani.
imaš mislim i sa 1.8 motorom ali budući da si onda u prekršaju škartiramo toga.

i da ti mali auti stari tetrapak na autocesti, skršiš se i nema te...

focus mk1 je već druga priča to je već ozbiljan auto.
ako uzmeš 1.6 3 vrata crnog dobitna kombinacija.  8)
samo nikako ako gledaš focusa 1.4 ja ga imam pa žalim eto tu i tamo makar je i ovo meni dosta jer nisam drag majstor a u zavoji su ono što tražiš sa focusom, ja imam dojam da auto ima beskonačne količine gripa.
sve ovo što ti tu predlažemo osim nekih focusa i megana novijih očekuj kvarove i mušice osobito alfa i lancia te priče se ostavi ako nisi mehaničar ili netko iz familije :)

uglavnom gledaj što novije.
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline AgentGreen46

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 893
  • PSN ID: AgentGreen46
Re: Opcenita auto tema
« Reply #64 on: February 17, 2012, 15:30:29 »
http://www.evo.co.uk/videos/trackdayvideos/278347/video_audi_r8_spyder_v8_v_porsche_boxster_spyder.html?CMP=NLC-Newsletters&uid=b28b7f0f995ec4348fd5913b749fbb67

Ne mogu vjerovat da je Boxster brži... što vi kažete?
Jest da mi je drago, jer sam pobornik male mase, al' opet...

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Opcenita auto tema
« Reply #65 on: February 17, 2012, 15:57:46 »
mene je isto iznenadio taj test, mislim audi je 4wd i ima ipak 100ks više

boxster je savršeno izbalansiran i lagan pa oćito na zavojima dobija, vjerojatno zbog guma uspijeva svih 330ks vrlo efikasno prenijeti na podlogu
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Screamingeagle

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4530
Re: Opcenita auto tema
« Reply #66 on: February 17, 2012, 16:11:23 »
otkad je čudno da je Porsche brži od "golfa"  ;D

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: Opcenita auto tema
« Reply #67 on: February 17, 2012, 16:13:28 »
Jel dizel prosche da je brzi od audija?! :O

Nisam mislio da boxster moze bit brzi od r8 nice nice.
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Opcenita auto tema
« Reply #68 on: February 17, 2012, 16:18:21 »
A neš ti koliko je puno brži... da je neka druga staza u pitanju bilo bi obrnuto...

Offline AgentGreen46

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 893
  • PSN ID: AgentGreen46
Re: Opcenita auto tema
« Reply #69 on: February 17, 2012, 21:12:51 »
Idem baš vidjet koliko moram tjunirat RUF 3400 da stignem R8 V8...

Offline Troma

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3871
  • PSN-ID: martin_troma
Re: Opcenita auto tema
« Reply #70 on: February 19, 2012, 19:28:00 »
Ovako, posto se blizi 1. auto, zanima me stari MINI. Ima ih po 4-4.500 eura - kako koji. Sve sto su mi prije govorili i sto nalazim na netu, svi kazu da je auto super, izvrsno ide kroz zavoje, sitan je za po gradu.

Zanima me ako je netko od vas vozio istog? Mozda nekakva alternativa? ??? Imam ustedeno nesto sto cu poslije upisa na faks uloziti u auto, ako bi bio MINI, mogao bi ga vratiti sto blize orginalnom stanju.

Mislis na stari Mini (radio se do 2000. god), ili na BMW-ove Minije?

Ako govorimo o ovome prvome, autić je fora, zabavan, sve to stoji, ali pouzdanost je blago rečeno upitna, a i raspoloživost dijelova i nije neka. Imao susjed, auto je vise bio na panjevima nego na cesti. :-[

Za 4-5 t € mozes puno bolje proci! Za te novce možes naci BMW E36 Coupe, po snazi ti odgovara 316i (benzinac), nije neka provala adrenalina (blago rečeno), ali je BMW, ima dijelova koliko hoces, i taman ti je za hvatati pičiće po faxu. ;D Isto tako, za tu lovu bi se moglo naci i nesto od navedenoga (ne kazem da bih sve navedeno osobno kupio, ali cisto objektivno; navodim ti samo under 80 KW modele): Audi A3 1.6 benzinac (sa kraja '90ih), Alfa Romeo 156 1.9 JTD (1998-2000, nakon toga imaju vise KW), Renault Megane Coupe 1996-1998 (1.6, K7M motor), Megane Cabrio istih godista sa istom masinom, Lancia Delta II... itd... to su uglavnom neki auti koje mladi uzimaju...


 :o Nisam znao da se za te pare da naci dobrog BMWa. Maloprije sam trazio i ima valjda 2 coupe-a pa kojima nije prckano. Kad sam gledao obicnu limuzinu, ima malo vise dobrih primjeraka gdje treba zamijeniti sitnice tipa rucica mjenjaca i sl. Ali opet, sve to uzalud, ako je auto silovan i raspada se. :-\

Kakav je E46?
Finally, in one sentence, what did Formula One mean to you Mark?
Tricky... It was precision. It was the pinnacle.

Offline nrgpower

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 787
Re: Opcenita auto tema
« Reply #71 on: February 19, 2012, 19:38:52 »
kvalitetan al pazi jer vecina je gazena, ako nadjes od ozbiljnije osobe sa malo km onda je ok.
i pazi jer je odrzavanje skupo,  necu ni rec koliko kosta samo promjena ulja, diskova, filtera i slicno a cijena vise manje ista za sve modele.

Offline versusW

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1045
  • psnID : versusW
Re: Opcenita auto tema
« Reply #72 on: February 19, 2012, 20:56:52 »
ko da slušam dva devetogodišnjaka di raspravljaju o jebačini.

Offline AgentGreen46

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 893
  • PSN ID: AgentGreen46
Re: Opcenita auto tema
« Reply #73 on: February 19, 2012, 21:43:20 »
Ne znam što da ti kažem. Što god uzeo, "nadrapat" ćeš. Znaj da je većina polovnih automobila muljaža. Najbolja slika realnosti je ovo:
http://www.motori.hr/Koliko_zapravo_ko_taju_motori__508.html

Da se povuć paralela...

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Opcenita auto tema
« Reply #74 on: February 19, 2012, 22:14:31 »
Ne znam što da ti kažem. Što god uzeo, "nadrapat" ćeš. Znaj da je većina polovnih automobila muljaža. Najbolja slika realnosti je ovo:
http://www.motori.hr/Koliko_zapravo_ko_taju_motori__508.html

Da se povuć paralela...


true true, nikada nisam razumio ljude koji uzimaju motore na kredite od 5-7 godina, to je idiotizam
shvaćam ako imaš nešto kešovine i uzmeš par tisuča eura na što kraći rok  ali cijeli motor i opremu na kredu je blesavo

ovo oko polovne jurilice, a ono skupi keša uzmi bilo šta ti se sviđa i nakon cca godinu dana kad se iživiš prodaj dalje jer teško ćeš naći polovni auto koji će voziti više od 5-10.000km bez većih problema
i da imam par npr. 5-6k eura za auto nebi uzimao nikakve "jurilice" jer bi te pokopale u roku od dva mjeseca
ja bi gledao nekakvu srednju klasu 10ak godina staru sa pristojnim benzicem(radim manje od 5k godišnje), iskreno najrađe bi 166 3.2 V6 ali nemogu to održavati iako bi veliku većinu vremena bila parkirana opet kad uzmeš u obzir regu, osiguranje dođe me puno previše
jbg ovako kad mi treba auto posudim od stare a dvokolica je za gušte a ona me košta malo, sa doslovno svim troškovima oko 700kn mjesečno
www.motori.hr

if in doubt, go flat out