Author Topic: Opcenita auto tema  (Read 296975 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Opcenita auto tema
« Reply #90 on: February 20, 2012, 13:08:59 »
Što se onih Volva sa vrla stranice tiče... dobri su to auti, ali kome to kasnije prodati rabljeno a da se ne izgubi suluda cifra... kod nas Volvo vrlo tesko nalazi kupca kada o rabljenima govorimo... kako neki kažu, za Volvo se ženiš, dok vas smrt ne rastavi... ;D


da nažalost i to je istina, kod nas stvarno potražna za volvom je ravna nuli
dok se u amerike i kanade prodaju i više nego odlično

V60 mi je isto super auto, a mislim da ima i pristojnu cijenu
skup je ali niti blizu kao audi, bmw...
kad smo kod cijene, u usa xc70 t6 sa ful opremom i polestar "čipom" šta diže snagu na 325ks ne gubi se garancija ni ništa dođe preračunato 280.000kn, kod nas xc70 t6 ocean race bez dodatne opreme i sa 302ks dođe 498.000kn
v60


i cijela paleta ocean race modela, xc70, xc60, v60 i v70
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline versusW

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1045
  • psnID : versusW
Re: Opcenita auto tema
« Reply #91 on: February 20, 2012, 13:51:56 »
neznam kako pricam pizdarije kad je cinjenica da sam u pravu- cijena odrzavanja bmw-a originalnim dijelovima je skuplja od drugih auta nize klase.
reka sam za ulje jer sam nekidan minja pa mi je prvo palo na pamet. al svejedno, ocito ulje koje triba ic u bmw je skuplje nego za neko drugo auto

Jedino što si rekao je da su u Tomića sulude cijene. I da svi tvoji voze BMW. Nebitno oboje.
Ako Tomiću platiš 1800 za ulje (tj. oko 300kn po litri) to je tvoj problem, a ne cijena održavanja.
Castrol Edge 5W30 (preporuka servisne knjižice) je oko 100kn po litri.

Offline nrgpower

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 787
Re: Opcenita auto tema
« Reply #92 on: February 20, 2012, 14:07:21 »
Ne voze svi, otac nemoze podnit bmw al nebitno.
Naravno da ne kosta ulje 1800kn nego sve sto ide uz to(filteri itd) i ruke. Isti taj posal sam na grande puntu platia 600kn
Onda reci nakon koliko bi se tribalo minjat sva 4 diska npr i koliko to kosta, original naravno. Sicam se da sam materi vodia auto na servis kad je minjala diskove i cijenu.Ne racunam ruke, moze ti ih prominit bilo koji mehanicar al znas li cijenu 4 diska i 4 para plocica. I to se minja na broju kilometara bas oprilike koliko ce imat polovni bmw za 4-5 tisuca e
Momak je reka da zeli auto kvalitetno odrzavanje, stavljanje neorginalnih djelova i krpanje nije kvalitetno odrzavanje.

Offline GTS_Klocna

  • MOMAK
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 897
Re: Opcenita auto tema
« Reply #93 on: February 20, 2012, 14:37:54 »
Ne voze svi, otac nemoze podnit bmw al nebitno.
Naravno da ne kosta ulje 1800kn nego sve sto ide uz to(filteri itd) i ruke. Isti taj posal sam na grande puntu platia 600kn
Onda reci nakon koliko bi se tribalo minjat sva 4 diska npr i koliko to kosta, original naravno. Sicam se da sam materi vodia auto na servis kad je minjala diskove i cijenu.Ne racunam ruke, moze ti ih prominit bilo koji mehanicar al znas li cijenu 4 diska i 4 para plocica. I to se minja na broju kilometara bas oprilike koliko ce imat polovni bmw za 4-5 tisuca e
Momak je reka da zeli auto kvalitetno odrzavanje, stavljanje neorginalnih djelova i krpanje nije kvalitetno odrzavanje.

Mislim da nije nikakvo krpanje ako odeš kod svog mehaničara ( kojeg znaš) i on ti promijeni filtere ( koji su potrebni), ulje (naravno ono koje preporučuje proizvođač) te napravi kontrolu auta da se vidi jel sve štima.

Ja za tako nešto kod svog fušera plaćam 850kn , s tim da je ulje mobil 1(neznam na pamet koja oznaka) pet ili 6 litara.


kod zubaka bi ostavio između 1600 i 2000 kn, a usluga nebi bila ništa bolja niti kvalitetnija.

Pa nije slučajno da sada skoro svi nude lude garancije na 5 ili čak 7 godina. Tim osiguravaju da te isti broj godina uredno mogu derat da bi ti auto ostao u garanciji.

Al opet, svako zna svoje šta će i gdje će!
psn-id: GTS-Klocna

Offline nrgpower

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 787
Re: Opcenita auto tema
« Reply #94 on: February 20, 2012, 14:40:28 »
Slazem se u potpunosti, napisa sam gori da mozes ic u bilo kojeg mehanicara al bilo bi pozeljno stvaljat original djelove.
mater i ja servisiramo u ovlastenog tako da posli mozemo bez problema prodat auto al da kupim e46 nebi sigurno u tomica isa.
Al svejedno, najveci dio racuna su dijelovi a ne ruke

Offline versusW

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1045
  • psnID : versusW
Re: Opcenita auto tema
« Reply #95 on: February 20, 2012, 15:08:43 »
kad sam imao Hondu, stavljao sam Ferodo Premier. Srednja klasa pločica, da ne kažem srednja žalost.
Disk pločice Ferodo Premier cijena je varirala između 350 i 480 kn. Informativno sam pogledao i za E46, u istoj radnji je otprilike ista cijena.

OEM je Jurid, pa stavljam Jurid i cijena mi je 900kn (set pločica). Tomić ih naplaćuje oko 2500kn, barem kad sam ja bio zvao, ti češ to znat bolje.

Podvučem li zaključak,
3 osobe sa istim E46 i zamjenom disk pločica, jedan će platiti 350, drugi 900 a treći 2500kn.

Offline nrgpower

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 787
Re: Opcenita auto tema
« Reply #96 on: February 20, 2012, 15:19:07 »
U redu je otic u bilo kojeg mehanicara od povjerenja ali on ce stavit na auto sta mu ti reces, kad minjas 4 diska mozes stavit originalne i potrosit 10 000kn a mozes neke kineske. Ja stojim iza toga da odrzavanje auta (bmw) vrijednog 4-5 tisuca eura originalnim djelovima preskupo.
E sad kad kupuje polovnog ko zna kako ga je odrzava onaj prije njega, i kako ce ga sam moc odrzavat. Najgore bi bilo da ga kupi pa da nakon par tisuca km mu se desi kvar od par tisuca e

Offline versusW

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1045
  • psnID : versusW
Re: Opcenita auto tema
« Reply #97 on: February 20, 2012, 15:35:19 »
kupovina 10/15 godina starog bmw u hrvatskoj, od hrvatskog vlasnika, je ludost
ali zbog (visoke) cijene ostalih djelova, i zbog upitnog stanja, a ne redovnog održavanja

spomenuo si filtere i ulja i pločice i to je pizdarija koju si izvalio, jer su cijene toga tu-negdje sa ostalim vozilima srednje klase. Ostalo je skuplje, ali te potrošne stvari nisu.

nisam mijenjao diskove, al znam da je set (2) originalnih OEM Zimmerman (prva ugradnja) negdje između 1000 i 1500kn. A ti opizdiš 10.000kn za izmjenu diskova. Blago Tomiću...

Offline nrgpower

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 787
Re: Opcenita auto tema
« Reply #98 on: February 20, 2012, 15:41:50 »
Nisan ni primjetia da sam toliko napisa, tia sam napisat 1000 EURA, koliko i kosta.
Sam si reka koliko kosta par plocica u tomica.
Neznam kako su cijene "tu negdje" kako ti kazes kad za punta je placeno 600 a bmw 1800 a od toga ruke se oko 15% racuna.

I kazes da je ludost uzet polovnog bmw-a zbog upitnog stanja, a ljudima su bmw-i u upitnom stanju zbog visoke cijene odrzavanja.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Opcenita auto tema
« Reply #99 on: February 20, 2012, 15:42:09 »
versus, di si ti svoga uzeo? vanka?

Offline versusW

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1045
  • psnID : versusW
Re: Opcenita auto tema
« Reply #100 on: February 20, 2012, 16:05:23 »
versus, di si ti svoga uzeo? vanka?

čudan splet okolnosti, na pola puta iz Italije. Naš preprodavač ga je taman doveo, još je bio bez papira osim originalnih, a uvezao ga je iz mjesta di sam nekoć radio (Udine), pa smo onda otišli tamo u šoping i usput kod servisera pitat ispis kvarova/održavanja, pa je ispalo da bivši vlasnik živi nedaleko od njih i da ga prodao jer si uzima svake 3 godine novi (ispred ulaza mu bio novi 335d).

Pa sam si umjesto novog Pola uzeo to polovno vozilo za seljake i šanere.  8)

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Opcenita auto tema
« Reply #101 on: February 20, 2012, 16:11:26 »
Kako ono kažu, bolje se rodit i bez qrca nego bez sriće ;)

Offline Troma

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3871
  • PSN-ID: martin_troma
Re: Opcenita auto tema
« Reply #102 on: February 20, 2012, 16:12:15 »
kupovina 10/15 godina starog bmw u hrvatskoj, od hrvatskog vlasnika, je ludost
ali zbog (visoke) cijene ostalih djelova, i zbog upitnog stanja, a ne redovnog održavanja

spomenuo si filtere i ulja i pločice i to je pizdarija koju si izvalio, jer su cijene toga tu-negdje sa ostalim vozilima srednje klase. Ostalo je skuplje, ali te potrošne stvari nisu.

nisam mijenjao diskove, al znam da je set (2) originalnih OEM Zimmerman (prva ugradnja) negdje između 1000 i 1500kn. A ti opizdiš 10.000kn za izmjenu diskova. Blago Tomiću...

Zbog toga se i najvise raspitujem. Ali kako ulazimo u EU (ajmo zanemariti uvoz - imamo samo privid koliko tesko/lako ustvari je), tamo (Njemacka) bi se trebao naci neki BMW owners klub gdje ima ljud koji su pazili auto i na takvim mjestima bi jedino trazio polovni auto tog ranka.
Finally, in one sentence, what did Formula One mean to you Mark?
Tricky... It was precision. It was the pinnacle.

Offline nrgpower

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 787
Re: Opcenita auto tema
« Reply #103 on: February 20, 2012, 16:17:51 »
versus, di si ti svoga uzeo? vanka?

čudan splet okolnosti, na pola puta iz Italije. Naš preprodavač ga je taman doveo, još je bio bez papira osim originalnih, a uvezao ga je iz mjesta di sam nekoć radio (Udine), pa smo onda otišli tamo u šoping i usput kod servisera pitat ispis kvarova/održavanja, pa je ispalo da bivši vlasnik živi nedaleko od njih i da ga prodao jer si uzima svake 3 godine novi (ispred ulaza mu bio novi 335d).

Pa sam si umjesto novog Pola uzeo to polovno vozilo za seljake i šanere.  8)
koji motor

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Opcenita auto tema
« Reply #104 on: February 20, 2012, 16:28:54 »

koji motor

bez oznake modela ;D ;D

bitno da pičići vrište kad vide beenvee ;D ;D
www.motori.hr

if in doubt, go flat out