Author Topic: Opcenita auto tema  (Read 298062 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Safety-_-Car

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1756
  • PSN ID: Safety-_-Car
Re: Opcenita auto tema
« Reply #195 on: May 10, 2012, 21:26:00 »
@Dzidza - Moguce MAF senzor. To ti je onaj kod usisa. Zna se zaprljati, i salje krive podatke centralnoj jedinici. Malo proguglaj.

Offline nrgpower

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 787
Re: Opcenita auto tema
« Reply #196 on: May 10, 2012, 22:34:24 »
to je normalno kod turbodizelasa

Offline Safety-_-Car

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1756
  • PSN ID: Safety-_-Car
Re: Opcenita auto tema
« Reply #197 on: May 10, 2012, 23:02:34 »
Cesce kod turbo motora, ali zna se pokvariti i na atmosfercu.

Offline versusW

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1045
  • psnID : versusW
Re: Opcenita auto tema
« Reply #198 on: May 10, 2012, 23:36:41 »
rano je još za MAF, ako je auto iz 2010
al opet, može bit

Offline ZG2016RS

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1619
Re: Opcenita auto tema
« Reply #199 on: May 10, 2012, 23:50:40 »


@ ZG: tko zna... oduvijek sam želio usporediti to tvoje čudo s Toyotom Celicom i Hondom CRX del Sol...


Možemo se dogovoriti pa buš vidio dal buš uopće stao u njega! Al vjeruj mi Celica će ti se činiti kao 0 a CRX niš posebno barem je meni tako bilo.
FEDRO:Moram dodati da je ZG apsolutni kralj pretjecanja, instinkt i sposobnost kojom si on postavi idealnu situaciju je vanzemaljski :)
"Understeer" is when you hit the rival with the front of the car.
"Oversteer" is when you hit the rival with the rear of the car.
"Horsepower" is how fast you hit t

Offline Rockatansky

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 615
  • PSN ID: Rockatansky1978
Re: Opcenita auto tema
« Reply #200 on: May 11, 2012, 00:03:19 »


Možemo se dogovoriti pa buš vidio dal buš uopće stao u njega! Al vjeruj mi Celica će ti se činiti kao 0 a CRX niš posebno barem je meni tako bilo.

Mene je taj auto šokirao kad me prijatelj provozao preko Sljemena u njemu (znaš Vedrana pretpostavljam), ležanje i brzina skretanja u zavoj su toliko daleko od običnog Clia da izgleda nevjerovatno da dijele istu karoseriju. Vozio sam mislim sve verzije običnog dok sam za rent-a-car radio i stvarno sam ih cjedio do kraja, te sam mislio da znam što mogu očekivati....ej kako sam se zajebao. Nakon početnog šoka cijelim putem nisam skidao osmjeh s lica....kako bi rekli, da nemam ušiju smijao bi se oko glave.
Što je najbolje auto tad i nije bio u svom najboljem izdanju, imao je low end gewinde (FK mislim) i gume koje su već vidjele poprilično muke uključujući i Grobnik. Mogu samo misliti kako je sad na KW var2, ali vidjet ću ovo ljeto. 

Offline nrgpower

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 787
Re: Opcenita auto tema
« Reply #201 on: May 11, 2012, 01:01:25 »
Po formulaciji njegovog pitanja cini mi se da nije kvar nego je opcenito tako u turbodizelima (koje sam ja dosad vozio)
To je u biti turbolag, ja kad u svom autu stisnem do kraja gas osjeti se taj lag a ako je postepeno pritiscem ne osjeti se

Offline ZG2016RS

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1619
Re: Opcenita auto tema
« Reply #202 on: May 11, 2012, 02:28:30 »


Možemo se dogovoriti pa buš vidio dal buš uopće stao u njega! Al vjeruj mi Celica će ti se činiti kao 0 a CRX niš posebno barem je meni tako bilo.
Nakon početnog šoka cijelim putem nisam skidao osmjeh s lica....kako bi rekli, da nemam ušiju smijao bi se oko glave.

Da da to je taj osjećaj, svaki puta kada ga stisneš, brze uletiš u zavoj, hvataš ga po boku i kad misliš gotovo je ima još gripa dovoljno da ti izvuče još malo osmjeha na lice. Naravno ne treba pretjerivati jer znamo da su nažalost neki izgubili život zbog igranja sa fizikom.

RIP Kosta :(((((
FEDRO:Moram dodati da je ZG apsolutni kralj pretjecanja, instinkt i sposobnost kojom si on postavi idealnu situaciju je vanzemaljski :)
"Understeer" is when you hit the rival with the front of the car.
"Oversteer" is when you hit the rival with the rear of the car.
"Horsepower" is how fast you hit t

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Opcenita auto tema
« Reply #203 on: May 11, 2012, 10:24:38 »
1.6 ti-vct

to nije dizlo, al je turbo isto??

i da je turbo lag nakon što se turbina zavrti opet bi potegnuo kako spada, mislim da nije turbolag nego maf
odi ga propuhati, malo mu vadi mast pa onda probaj opet hehe to je rješenje za sve ;D
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Opcenita auto tema
« Reply #204 on: May 11, 2012, 11:09:47 »
Benzinac, atmosferac.... nema nikakav turbo


Ne znam, mislim da ga samo treba dobro propuhati na zaobilaznici, to sam mu odmah rekao jučer kad me zvao na mob

Eventualno što mi pada na pamet je senzor zraka, to se događalo kod mene na mazdi, na fordu nisam čuo da se događa, mada se to manifestira puno gore nego što je on opisao. Prepostavljam da bi taj problem trebao uzrokovati i promjenu u potrošnji.

Džidža, odi na forum.hr ili nekakav fordov forum pa pitaj... jebiga, veća je vjerojatnost da će tamo netko znati

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Opcenita auto tema
« Reply #205 on: May 11, 2012, 12:30:02 »
kakva je oznaka za onaj fordov 1.6 turbo??
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Opcenita auto tema
« Reply #206 on: May 11, 2012, 13:02:53 »
SCTi EcoBoost

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: Opcenita auto tema
« Reply #207 on: May 11, 2012, 13:17:16 »
ja isto imam focusa mk2 doduše 1.4 i kod mene se osjeti slično kad gas nije pritisnut do kraja.
frend jedan koji se kuži u to mi je neš objašnjavo al nisam zapamtio mislim da nema veze s propuhavanjem, radio sam to i nije bilo veze, prošo servis i mjenjanje svjećica, kablova, čišćenje klapne gasa (mislim da je to bilo) i još nešto opet je isto bilo. vuko je puno bolje općenito al opet vuče malo bolje kad gas nije pritisnut do kraja.

1.6 ti-vct je 115ks sa onim varijabilnim otvaranjem ventila.
auto iz 2010 nema ecoboost motore to samo mk3 ima a nove nisam nijednog do sad vidio da im piše koji motor imaju unutra, mi imamo dizela i ne piše mu ništa iza a starim focusima znam da je samo pisalo dizel modeilma iza tdci a benzincima ništa.

imaš www.ford-klub.hr i www.fordfanclub.com

ja sam na fejs napiso o "probnoj" vožnji fieste sport na sljemenu kolko lajkova bilo tolko i komentara jesi dobro :)
dobro da se nisam raspiso o boxsteru s :)

ugl pitaj još na forumu. s obzirom da 80ks imam svejedno mi je kako stisnem razlike skoro i nema, samo po zavojima idem maksimalno kolko je sigurno bez gluposti a na ravnom znam da su svi brži od mene :)
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline Screamingeagle

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4530
Re: Opcenita auto tema
« Reply #208 on: May 12, 2012, 09:30:47 »
Caroll Shelby, Creator of the Legendary Cobra, Dies at Age 89


Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: Opcenita auto tema
« Reply #209 on: May 12, 2012, 21:33:11 »
ode....
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards