Author Topic: Opcenita auto tema  (Read 292870 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Opcenita auto tema
« Reply #705 on: October 30, 2013, 18:58:43 »
odličan, još kad bi napravili karavan
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Troma

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3871
  • PSN-ID: martin_troma
Re: Opcenita auto tema
« Reply #706 on: October 30, 2013, 20:17:37 »
M3.5
Finally, in one sentence, what did Formula One mean to you Mark?
Tricky... It was precision. It was the pinnacle.

Offline Screamingeagle

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4530
Re: Opcenita auto tema
« Reply #707 on: October 30, 2013, 20:18:49 »
odličan, još kad bi napravili karavan
;D ;D ;D

Rekli su da če nudit 4x4 kao opciju na M autima8sve za pare  ;D) pa možda izađe i karavan
Ako su napravili pick up mogu i karavan  ;D

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Opcenita auto tema
« Reply #708 on: October 30, 2013, 20:42:20 »
odličan, još kad bi napravili karavan
;D ;D ;D

Rekli su da če nudit 4x4 kao opciju na M autima8sve za pare  ;D) pa možda izađe i karavan
Ako su napravili pick up mogu i karavan  ;

ako se ne varam mislim da je bila neka special verzija e39 m5 karavan ono samo jedan napravili radi fore, možda čak i e46 m3
u zadnje vrijeme sve više žudim za karavanima poput 159 sw, nove trojke, starije trojke...alpina b3 touring kao ultimate karavan hehe
159sw ima čak i razumne cijene kao rabljena, vjerojatno bi je i kupio kad bi imao čime ;D
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline iced16

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4650
Re: Opcenita auto tema
« Reply #709 on: October 30, 2013, 20:51:01 »
odličan, još kad bi napravili karavan
;D ;D ;D

Rekli su da če nudit 4x4 kao opciju na M autima8sve za pare  ;D) pa možda izađe i karavan
Ako su napravili pick up mogu i karavan  ;

ako se ne varam mislim da je bila neka special verzija e39 m5 karavan ono samo jedan napravili radi fore, možda čak i e46 m3
u zadnje vrijeme sve više žudim za karavanima poput 159 sw, nove trojke, starije trojke...alpina b3 touring kao ultimate karavan hehe
159sw ima čak i razumne cijene kao rabljena, vjerojatno bi je i kupio kad bi imao čime ;D

Po meni, 159 preskup. Ma u njemačku po Miceka za 10 000-12 000 ojra.
"Racing, competing, it's in my blood. It's part of me, it's part of my life; I have been doing it all my life and it stands out above everything else."

Ayrton Senna

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: Opcenita auto tema
« Reply #710 on: October 31, 2013, 00:20:18 »
Kad je bio u areni auto show prosle godine jedini auto osim mazde 6 nove koji sam uso je bila 159 sw jtdm.
Bas sam uso u auto i odsjedio u miru jedno koju minutu i samo gledo i pipo sve.
Oprema je bila top, konzola centralna predivno izgleda sa svim onim cukicama, volan kozni, tanki sa par krajnje jednostavnih tipkica, nesto kao kod ferraria, bose zvucnici, kozni profilirani sicevi.
A izvana ona predivna crvena boja i dizajn koji je jednostavno meni u rangu aston martina.
Da znam da nebi rikavalo (takva ih reputacija prati jbg, valjda nove ne toliko) potpiso bi odmah za taj auto (ok rade bi limuzinu al moze i karavan).
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline DogZy

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2950
Re: Opcenita auto tema
« Reply #711 on: October 31, 2013, 00:36:53 »
Potpis. Alfa-Romeo, po meni sinomin za dizajn u zlatnom dobu, a i danas su mi dobri s Giulliettom, Mitoom i jos uvijek aktualnom 159-kom. 156 GTA FTW!
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Opcenita auto tema
« Reply #712 on: October 31, 2013, 09:52:50 »
jedno vrijeme na njuškalu se nudila crvena 156gta '02 za 11k eura
predivna crvena je skoro ista nijansa kao i 8c rosso

kolko sam čitao(ne puno) 159 puno kvalitetnija od prethodnih modela, naravno kao i svaka alfa ima svojih sitnica ali ništa što bi te ostavilo na cesti, također alfisti generalno pridaju više pozornosti ovjesu koji uvjek mora biti utegnut i onda čim se pojavi neki zvuk to se ide gledati i eventualno promijeniti, uglavnom rješenje je uzeti powerflex selene i auto je 5 puta bolji
naravno ako se ima TI oprema sa 19" felgama onda promijena pokojeg djela ovjesa je učestalija nego sa manjim felgama
mene to ne dira jer i ne radim puno km, karavan bi uzeo zbog praktičnosti lakše je biciklu ubaciti unutra kad imaš nosače gore onda si ograničen kolko brzo možeš uletiti u zavoj ;D
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline iced16

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4650
Re: Opcenita auto tema
« Reply #713 on: October 31, 2013, 10:35:33 »
jedno vrijeme na njuškalu se nudila crvena 156gta '02 za 11k eura
predivna crvena je skoro ista nijansa kao i 8c rosso

kolko sam čitao(ne puno) 159 puno kvalitetnija od prethodnih modela, naravno kao i svaka alfa ima svojih sitnica ali ništa što bi te ostavilo na cesti, također alfisti generalno pridaju više pozornosti ovjesu koji uvjek mora biti utegnut i onda čim se pojavi neki zvuk to se ide gledati i eventualno promijeniti, uglavnom rješenje je uzeti powerflex selene i auto je 5 puta bolji
naravno ako se ima TI oprema sa 19" felgama onda promijena pokojeg djela ovjesa je učestalija nego sa manjim felgama
mene to ne dira jer i ne radim puno km, karavan bi uzeo zbog praktičnosti lakše je biciklu ubaciti unutra kad imaš nosače gore onda si ograničen kolko brzo možeš uletiti u zavoj ;D

hahaha  ;D ;D ;D
"Racing, competing, it's in my blood. It's part of me, it's part of my life; I have been doing it all my life and it stands out above everything else."

Ayrton Senna

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Opcenita auto tema
« Reply #714 on: October 31, 2013, 11:28:17 »


hahaha  ;D ;D ;D

znam iz iskustva, ajde nisu bili na krovu nego oni šta idu iza na stražnju šajbu i dva bajka gore cca sve skupa 26kg
gledaš u retrovizoru kako se njišu iza i čekaš trenutak kad će sve skupa odletit
enivej također uništava se boja i lim sa time jer pedala može doći u kontakt sa limom pa ostaviti trag i sl.
najbolje rješenje sicevi dole i bajk unutra ako treba uzeti jednu špagu i malo privezati i pićiš ko sretan
bonus: kad su sicevi dolje kao da si stavio sport exhaust hehe ;D
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: Opcenita auto tema
« Reply #715 on: October 31, 2013, 18:50:16 »
Powerflex seleni kolko sam cuo kod svih autiju cuda rade ali i kostaju. Navodno i traju.

Ova koju sam ja vidio je bila 159 sw jtdm, 2.2 ili 2.4 dizlo sa nekih 180ak ks kolko se sjecam.

Takoder mi se svida 155 al ove koje se kod nas kotrljaju jao katastrofa.
Ima u blizini na salati alfa 75 mislim, ljepo je slozena, bijela.
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Opcenita auto tema
« Reply #716 on: October 31, 2013, 19:45:53 »
u 159 ide 1.9jts 160ks, 2.2 jts 185ks, 3.2 v6 jts 260ks, 1750tbi 200ks, 1.9 jtdm 8v 120ks, 1.9jtdm 16v 150ks, 2.0 jtdm 170ks, 2.4 jtdm 200ks, 2.4jtdm 210ks

kod nas najviše ima ovih 1.9jtdm 8v i 16v, dosta ima i 2.4jtdm
nažalost 1750tbi autocommerce nikad nije ni uvozio, ovih 2.0jtdm što je po meni uz tbi najbolji motor za auto isto ne postoje kod nas jer su došli prekasno, pred sam kraj proizvodnje možda da je alfa ranije počela ugrađivati te motore i prodaja bi išla bolje, vani ih se da naći...
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline nrgpower

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 787
Re: Opcenita auto tema
« Reply #717 on: November 01, 2013, 16:09:55 »
Bas danas vidio bijelog mita sa crnim krovom (panoramski) i crvenom konzom unutrasnjosti. Ludilo izgleda

A 159 sw mi je daleko najlipsi od svih karavana

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: Opcenita auto tema
« Reply #718 on: November 04, 2013, 18:30:40 »
159 je dobar auto, a polovne sada ni nisu skupe. Mislim da se nove više ne mogu kupiti.

Čim vece felge, tim više kompromisa - vrijedi za svaki auto. I po pitanju opterečenosti ovjesa i po pitanju udobnosti. A i po pitanju cijene guma, tako da tko radi puno km, bolje je ici na col manje ako je vizualno prihvatljivo...

Best buy u 159 je vjerovatno 2.4 dizel sa 200 KS. Vožen sam u Breri sa tim motorom, ima momenta, međuubrzanja dobra, potrošnja ne pretjerana. Benzinaca V6 niti nema baš puno u ponudi (nedavno sam gledao, niti jedan na Njuškalu), puno troši, a ne ide ništa extra, plus mislim da je to GM-ov motor, a ne Alfin, tako da vjerovatno nema one sirovosti i sportskog osjecaja. Ostali motori koji su bili dostupni u HR su preslabi za takav auto.

Kvalitetom se ne treba zamarati, nije to više Alfa iz '80ih i '90ih.

Offline negraj

  • Primarius
  • ***
  • Posts: 165
  • PSN ID: negrajsp
Re: Opcenita auto tema
« Reply #719 on: November 05, 2013, 21:59:17 »
Da vecina ljudi ima predrasude, pogotovu za Alfa Romeo. Ljudi iz mog okruzenja kazu da je to obiteljsko auto. Kada se jednom kupi ostaje cijeli radni vijek u jednoj obitelji jer ga nije moguce prodati. Takvima jednostavno nije moguce objasniti da je Fiat grupa ostvarila ogroman napredag glede kakvoce i pouzdanosti. Ti isti se kletu Golfom i slicnim sto je jos jedna predrasuda. Alfa Romeo je jednostavno umjetnost i to nije za mase.
cemu sve to, jos i radi.