Author Topic: Nordschleife-Nurburgring "Grune Holle"  (Read 58116 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline shelMi

  • Stazist Vulgaris
  • *
  • Posts: 9
  • Smoke tires ,not weed!
Nordschleife-Nurburgring "Grune Holle"
« on: November 22, 2007, 02:04:53 »
Evo mislim da je to vecini najdraza staza ,a bome je i najteza.

Ovdje pisite svoje rezultate koje ste napravili na toj stazi (nemoraju to biti samo rekordi s Minoltom ili Formulom ,moze i s nekim najobicnijim autom.

1.Koje vozilo?
2.Tuned?DA ili NE?
3.Nitro?DA ili NE?
4.Koje vrijeme?
5.Volan ili kontroler?
6.Staviti sliku auta i vremena da se moze potvrditi!!! (Mora biti oboje vidljivo na jednoj sliki!!!)

Nista ,uzivajte i pisite da vidimo koliko je ko dobar.

Evo ja cu prvi:

1.Honda Integra DC2 95´
2.DA
3.NE
4.7´59.326
5.Kontroler  :-\ (volan mi je kod frenda ,moram ga doma dofurat  ;))

Evo i slika:




Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Nordschleife-Nurburgring "Grune Holle"
« Reply #1 on: November 22, 2007, 12:04:03 »
Prebaceno u GT4 dio foruma.

Offline shelMi

  • Stazist Vulgaris
  • *
  • Posts: 9
  • Smoke tires ,not weed!
Re: Nordschleife-Nurburgring "Grune Holle"
« Reply #2 on: November 22, 2007, 12:43:14 »
Sorry nisam znal ,tam sam videl i tam napisal ,hvala na ispravku.

Ajmo ljudi pokrenimo taj forum ,pisite ,komentirajte sto vam je tesko ,koji zavoj dobro vozite a tezak je ili kakve su gljive s placa. ;D ;D
Ajmo LJUDI!

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Nordschleife-Nurburgring "Grune Holle"
« Reply #3 on: November 22, 2007, 22:29:42 »
slazem se s tobom prijatelju! gt4! jes.
dakle, ja sam tek prekjucer poceo ozbiljnije vozit nurburgring a razlog je zadnja misija od pogadjate vozackih misija. nisam ni danas uspio bit prvi, al sam uspio drugi sa 3 sekunde zaostatka za drugim. iako sam odvozio cisto, bilo je par zavoja di sam se bojao pritisnit gas do kraja i di sam previse u strahu vozio, pa eto. mora se bas super odvozit za prvo mjesto...
al kad predjem tu misiju, onda stavim vrijeme. konfiguracija ne treba nist jer je misija. vozim na joysticku.

edit: eo danas prije skole, (sad sam u skoli) preso tu zadnju misiju. oh, kako je dobar osjecaj vozit dragu nam stazu. jeeej. hepi sam i dobih dobar autic - 483 sam uspio kmh. bok idem

edit2: omg, 1 lap magic u nurburgu je sprdacina spram zadnjeg testa u zadnjoj licenci. 7:07 potrebno a ja 7:15 :-\
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Nordschleife-Nurburgring "Grune Holle"
« Reply #4 on: December 10, 2007, 20:45:57 »
woohooo 1. post, napokon o ja sam ovdje :D

1. Honda NSX-R 2002
2. NE
3. NE
4. 7:54:385
5. Volan
6. jbg nema slike, aj pričekaj te malo pa ći ubaciti u 2. post ;D
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Titov pionir

  • Politicki Etiketiran
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 883
  • PSN-ID: TitovPionir
Re: Nordschleife-Nurburgring "Grune Holle"
« Reply #5 on: August 28, 2008, 14:21:58 »
Ufatila me jučer nostalgija pa sam nakon neprestanog peglanja GT5P uzeo "starog" i odvozio par krugova na zelenom paklu. Sad ne znam gdje je problem, no uzeo sam (sram me bilo) FF aute- Coopera i Xsaru, i moram reći da sam bio šokiran- uopće nisam mogao smiriti aute, izljetao sam sa staze na praktički svakom zavoju- ko da vozim neki super profi vozni model. Iskreno, nakon 6 krugova na ringu sve staze u GT5P su mi izgledale smiješno. Nakon FF sam uzeo FR- Giulettu, tu neću ni reći kako je to izgledalo, nakon mrcvaranja jednog kruga ugasio sam starog, bio sam iscrpljen ko da sam #@%&$ cijelo popodne, a ne da sam vozio GT4.

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Nordschleife-Nurburgring "Grune Holle"
« Reply #6 on: August 28, 2008, 20:58:51 »
Hah. Zanimljivo ;D

Nego, dosad sam vozio WRS i bio onak srebrni u prvoj diviziju (u koju bi skoro svi mogli uc da se dovoljno potrude), nikako nisam moga dostic 3-4 frikova. Sad vise nemam ni volju, a dolazi i skola.
No probam ove dvije gore kombinacije jer Nurburgring je uvijek zanimljiv.
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Nordschleife-Nurburgring "Grune Holle"
« Reply #7 on: November 25, 2008, 19:11:00 »
ja nakon duuuuuuggooooo vremena upalio gt4 i vozio nurb
sa CTR EP 3 kruga vremena izgledala ovako
1. 8:56:xxx
2. 8:46:xxx
3. 8:37:xxx

to je bilo ludo auto leti, kliže zadnji kraj na kočenju, bježi, skače, predobro teško ali odlično nakon ctr uzeo mx-5 1800 rs sve serijala kako to ide u bok odvozio 2 kruga na nurbu nisam zapamtio vremena ali malo ispod 9min je bilo vozio sam na N3 gumama oba auta

sad mi se čini da je vozni model zahtjevniji u gt4 ali nešto mi govori da je to zbog staze jer sve staze u prologue su široke i "smooth" nema skakanja i sl. kao na nurbu eiger je uži ali ja jako zatvorena staza tako da se nemože brzo vozit, neznam molim Boga samo da nurb dođe na prologue ili da gt5 dođe što prije
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Nordschleife-Nurburgring "Grune Holle"
« Reply #8 on: December 11, 2008, 11:56:06 »
nije nurb, ali je Ice Arena
jučer sam vozio napravio oko 50ak krugova i postigao ovo vrijeme, uff kako sam se navozao po boku
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Nordschleife-Nurburgring "Grune Holle"
« Reply #9 on: December 11, 2008, 13:45:51 »
lijepo lijepo. ja, ono, tebi zavidim sto ti ti rally eventi nisu (bili) problem. ja sam ovih dana malo fotkao, pa stavim neke slike. a sad ce i praznici ovih dana, pa se uhvatim i voznje brzih krugova, pogledam sta ste vi vozili, stavim svoja vremena i svoje kombinacije.
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Nordschleife-Nurburgring "Grune Holle"
« Reply #10 on: December 11, 2008, 14:27:40 »
Bogami, sve mi se čini da ću od zajebancije staviti GT4, pobrisati memorijsku i početi voziti sve iz početka, uključujući i ispite

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Nordschleife-Nurburgring "Grune Holle"
« Reply #11 on: December 11, 2008, 18:47:20 »
@tomi samo vježba i vježba i još malo vježbe
kad sam krenuo prvi krug je bio 0:57:xxx i pomalo padao
@stinger pa ja sam to i napravio u 6. mjesecu tj ps2 sam stavio na ormar tako da imam više mjesta za ps3 da mu baš nebude jako jako vručina i onda sam ubacio gt4 u ps3 i pomalo kad mi se da vozim sad imam 20ak%

eh da nakon 35 krugova na ice areni prestane se snimat replay, što bi značilo oko 30min replaya si možete snimit ;)
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Nordschleife-Nurburgring "Grune Holle"
« Reply #12 on: December 11, 2008, 19:03:10 »
Može i dulje. Meni je na Formula GT Championshipu snimao oko 45 minuta, nekad dulje, nekad krace.
Sad sam nekako smiren, i stanje uma mi je tako da mi se čini kako mi ti rally eventi nece biti problem. Uostalom, ako padne snijeg, sve se bude poklapalo ;D
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Nordschleife-Nurburgring "Grune Holle"
« Reply #13 on: December 15, 2008, 14:09:54 »
na snijegu je bitno da probaš spojit cijelu stazu u jedan veliki slide iliti ga drift ali ne previše jer ako imaš preveliki kut onda gubiš brzinu znači lagano u 4 wheel drift i započni tako koristeći feint ili tkz scandinavian flick, npr dolazi lijevi zavoj ti ga prije zavoja daš malo desno i naglo trzneš u lijevo i to če uznemirit zadnji kraj koji čeonda krenut u slide i dalje ga samo držiš countersteeringom i gasom, najbolje kad cijeli zavoj prođeš a da uopče ne okrečeš volan kroz zavoj znači kotači gledaju ravno ili malo prema izlazu iz zavoja ;)
za ice arenu prvi i drugi zavoj obavezno spojit u jedan stim da u drugi obavezno pogodiš apex(vrh zavoja) i zadržiš auto na lijevoj strani staze kako bi imao bolji ulaz u sljedeći desni zavoj ako si sve izveo kako treba malo daš volan u desno u isto vrijeme pustiš gas i lagano prikočiš kako bi težinu prebacio na prednji kraj i pustio zadnji da te namjesti za apex i onda lagano gas i kontra pa malo više kontre kako biš ga "bacio" i lijevi zavoj drži se apexa i nakon toga probaj ostat lijevo kao bi mogao sliejdeći desni proći bolje što če ti dati lijepši ulaz u hairpin i onda imaš drugi hairpin i onda lijevi zavoj nešto brži ali lagano je fulat putanju pa gubiš vrijeme za slijedeći lijevi nešto duži koji se spaja na šikanu bitno je da iz tog dužeg izađeš sa autom tako da gledaš u apex prvog desnog zavoja šikane ali nesmiješ previše usporit nego treba uspijeti bez da gubiš brzinu samo "prebacit" auto na drugi apex i onda na ciljnu ravninu ;) ;D recimo to ovako iz glave manje više kako proći ice arenu
ja vozim cijelu stazu u drugoj samo na ciljno idem do 4. i onda kočiš opet u drugu ;D
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Nordschleife-Nurburgring "Grune Holle"
« Reply #14 on: December 15, 2008, 16:51:54 »
Nisam dugo vozio rally (a time niti Ice Arenu), pa je se sad ne sjecam u detalje. Ali vidim da si u drugom dijelu posta objasnio svaki zavoj po redu manje više, pa ce to valjda koristit kad bude potrebno. Hvala. A ovo ostalo što si reko, opcenito kako da vozim, pokusavam ja tako vozit i inače, neka uspjeva, nekad ne, ne vidim di toliko grješim i kao što si i sam reko, vježba je važna, kao i u svemu ostalom. Hvala još jednom na iscrpnom odgovoru ;D
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi