Author Topic: Moto chat  (Read 83082 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline nrgpower

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 787
Re: Moto chat
« Reply #30 on: February 24, 2012, 00:13:45 »
a bia sam u tom "stunt" djiru par godina, bia sam cak i najbolji na prvenstvu dalmacije(nista official) i slicno i tako da mi je to zabavno al nebi velikim motorom. mozda na zadnje  ;D al to je i tako najlakse.

Offline ZG2016RS

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1619
Re: Moto chat
« Reply #31 on: February 24, 2012, 01:30:28 »
Ja bi volio započeti sa z750 i da je baš moj motor. Probao sam svašta i mogao bih reci odmah R1 ali zbog sebe bi volio započeti sa upravo z750!
FEDRO:Moram dodati da je ZG apsolutni kralj pretjecanja, instinkt i sposobnost kojom si on postavi idealnu situaciju je vanzemaljski :)
"Understeer" is when you hit the rival with the front of the car.
"Oversteer" is when you hit the rival with the rear of the car.
"Horsepower" is how fast you hit t

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Moto chat
« Reply #32 on: February 24, 2012, 08:31:00 »
z750 nije skup ;)

ja sam u R fazi, tako da mi kapne neka lovica uparkirao bi cbr600rr
monstera volim oduvjek ali slaba je ponuda polovnih a novi su naravno skupi
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline ZG2016RS

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1619
Re: Moto chat
« Reply #33 on: February 24, 2012, 15:43:44 »
FEDRO:Moram dodati da je ZG apsolutni kralj pretjecanja, instinkt i sposobnost kojom si on postavi idealnu situaciju je vanzemaljski :)
"Understeer" is when you hit the rival with the front of the car.
"Oversteer" is when you hit the rival with the rear of the car.
"Horsepower" is how fast you hit t

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Moto chat
« Reply #34 on: February 26, 2012, 23:53:57 »
malo sam lutao stranjiskim forumima
i naletio na ovo


Quote from: JTSnooks;1869453
*Disclaimer* - I've never ridden a motorcycle.

That said, it seems to me that the reason riders do so well on the track is twofold:

1.  People who enjoy speed are attracted to bikes due to the fact that they're cheap speed.  People who enjoy speed will generally be better at driving fast than those who don't.

2.  Riding a motorcycle teaches you very quickly how to find the most efficient line through a corner.  Start wide, turn in early, lean in and kiss the apex, then roll into the throttle and run out as wide as you can.  All of these principles apply in a car as well, but you can't really follow them very well inside of a lane because the car takes up most of the space.  With a motorcycle, you can freely move from one side of the lane to the other and get a lot more practice on the "correct" way to take corners.


jel se slažete??

ja da, mislim da je ovo skroz pogođeno

tako da ono svi obavezno prije nego sjednete u auto godinu dana na motor ;)
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline nrgpower

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 787
Re: Moto chat
« Reply #35 on: February 27, 2012, 00:08:26 »
ja sam 5 godina vozia skuter prije nego sta sam pocea vozit auto i sad neznam jel zbog toga vozim bolje al definitvno puno sam oprezniji prema motoristima i mogu predvidjeti njihove reakcije

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Moto chat
« Reply #36 on: February 27, 2012, 09:46:05 »
ja sam 5 godina vozia skuter prije nego sta sam pocea vozit auto i sad neznam jel zbog toga vozim bolje al definitvno puno sam oprezniji prema motoristima i mogu predvidjeti njihove reakcije

i ja sam vozio skuter prije nego sam sjeo u auto a i prije skutera sam sa biciklom sudjelovao u prometu mogu reći da od svoje 12 sam na cesti, jednostavno takve stvari puno pomažu pri samom polaganju a i si kasnije svjesniji o tome što se događa oko tebe i od malih nogu se naučiš pratiti tok prometa
dok neko tko sa 18-20 godina prvi put sjedne u auto još ako je neki velik grad taj je u banani garantirano

eto sa 23 u guzici sam već 10 godina na cesti 8)
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline ZG2016RS

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1619
Re: Moto chat
« Reply #37 on: February 27, 2012, 11:08:18 »
Ja sam isto kao klinac na biciklu bio po svuda cijeli ZG me vidio. Onda sam oko 16 krao starome vespu tomose. Auto sam počeo voziti sa 17 kad god bi išli negdje di nema rije. Položio sam sa 17,5 unutar školskog programa C-kategoriju. Odmah sa 18 na rođendan čim sam pokupio vozačku, majka je dala svoj auto i nju sam razvažao po gradu. Dala mi je fenomenalnih savjeta koji su mi uvelike pomogli.(Mama je u svoje doba vozila Rallye po YU osvajala sve i svašta u memoriji mi je vešmašina hahehehe!) Sa 19 sam dobio od oca staru Corsu A i nju sam vozao oko godinu i pol. Limarija i sve je bilo katastrofa i bacili smo ju i onda sam od majke dobio na poklon jer je išla u penziju sadašnji auto Clio Sport. S njime sam sudjelovao na 402SR i bio jednom na Grobniku,Sloveniji Mobikrog i ona nova kraj Krškog za karting. A-kategoriju sam položio prije 5 godina i od onda vozim Vespu koju sam krao ocu. A prošle godine je sjeo Scarabeo 200. I mogu reći da sam puno naučio kroz vlastito iskustvo i jako pazim na sve posebno na motoriste jer su oni direktno izloženi svemu. Auto mi je potreba a motor gušt i šparanje novaca.
FEDRO:Moram dodati da je ZG apsolutni kralj pretjecanja, instinkt i sposobnost kojom si on postavi idealnu situaciju je vanzemaljski :)
"Understeer" is when you hit the rival with the front of the car.
"Oversteer" is when you hit the rival with the rear of the car.
"Horsepower" is how fast you hit t

Offline Safety-_-Car

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1756
  • PSN ID: Safety-_-Car
Re: Moto chat
« Reply #38 on: February 27, 2012, 11:17:01 »
Ja sam isto kao klinac na biciklu bio po svuda cijeli ZG me vidio. Onda sam oko 16 krao starome vespu tomose. Auto sam počeo voziti sa 17 kad god bi išli negdje di nema rije. Položio sam sa 17,5 unutar školskog programa C-kategoriju. Odmah sa 18 na rođendan čim sam pokupio vozačku, majka je dala svoj auto i nju sam razvažao po gradu. Dala mi je fenomenalnih savjeta koji su mi uvelike pomogli.(Mama je u svoje doba vozila Rallye po YU osvajala sve i svašta u memoriji mi je vešmašina hahehehe!) Sa 19 sam dobio od oca staru Corsu A i nju sam vozao oko godinu i pol. Limarija i sve je bilo katastrofa i bacili smo ju i onda sam od majke dobio na poklon jer je išla u penziju sadašnji auto Clio Sport. S njime sam sudjelovao na 402SR i bio jednom na Grobniku,Sloveniji Mobikrog i ona nova kraj Krškog za karting. A-kategoriju sam položio prije 5 godina i od onda vozim Vespu koju sam krao ocu. A prošle godine je sjeo Scarabeo 200. I mogu reći da sam puno naučio kroz vlastito iskustvo i jako pazim na sve posebno na motoriste jer su oni direktno izloženi svemu. Auto mi je potreba a motor gušt i šparanje novaca.


Kul  :o (o tome mi još nisi pričao  ;))

A žena ti rastura karting  :D


Ja isto u prometu posebno pazim na motoriste (prošlu godinu sam prodao svoju Hondu CB500S. Vozio sam je 3 godine. Tako da znam kako se automobilisti odnose prema vozačima motora). Kad vidim u retrovizoru nadolazeći motor, odmah se sklanjam do ruba ceste da on može nesmetano proći. Znam kakav je osjećaj, kad se vozači automobila namjerno neće maknuti. A ne kuže da je motoristu, npr. u ljetnoj gužvi na staroj cesti, ako se vozi iza nekog automobila 60kmh, užasno vruće. Jer zbog zavjetrine, jako se oslabi protok zraka na odjelo/zračnike i motorist se doslovno kuha.
Jedino ne razumijem frajere, koji na potpunom nepreglednom mjestu idu pretjecati kolonu ugrožavajući tuđi i svoj život.

Sljedeći motor, kad se malo oporavim financijski (jer neću više ništa na kredit), bit će Honda CBF600S ABS. Za opuštajuću vožnju i najvažnije, po usporednim testovima u klasi, nudi najbolju udobnost za suvozačicu.
http://www.doble.co.uk/content/pdfs/whatThePressSay/08/CBF600S_RTR_72dpi.pdf

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Moto chat
« Reply #39 on: February 27, 2012, 11:18:00 »
supermama 8)
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline ZG2016RS

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1619
Re: Moto chat
« Reply #40 on: February 27, 2012, 11:41:59 »
supermama 8)

Je ali sada je već u godinama 72 ali vozi i dalje ko zmaj, ne više onako kao prije ali jurca ona. Kad se vozi samnom onda me uvijek pita zašto se ja vozim tak defanzivno...
A možete sui zamislit scenu kada joj dam Clia!
FEDRO:Moram dodati da je ZG apsolutni kralj pretjecanja, instinkt i sposobnost kojom si on postavi idealnu situaciju je vanzemaljski :)
"Understeer" is when you hit the rival with the front of the car.
"Oversteer" is when you hit the rival with the rear of the car.
"Horsepower" is how fast you hit t

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Moto chat
« Reply #41 on: February 27, 2012, 12:12:17 »
supermama 8)

Je ali sada je već u godinama 72 ali vozi i dalje ko zmaj, ne više onako kao prije ali jurca ona. Kad se vozi samnom onda me uvijek pita zašto se ja vozim tak defanzivno...
A možete sui zamislit scenu kada joj dam Clia!

joj odlično, bilo bi ludo da napere nekog nadubudnog dečka poput mene i onda pogledaš kad ono žena od 72 :D
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: Moto chat
« Reply #42 on: February 27, 2012, 13:34:15 »
 ;D ;D

Janko svaka čast. ;)


Offline ZG2016RS

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1619
Re: Moto chat
« Reply #43 on: March 06, 2012, 15:51:18 »
Ajmo pomoć dečki tražim si tekstilne bočne torbe za skuter. Našao sam si ovo i to bi htio al neznam gdje najbolje potražiti!

Ovo bi bilo za između nogu poznatije kao tunnel bag!
http://www.giviusa.com/soft-luggages/Scooter-bags/T496

I ove bočne saddle bag!
http://www.giviusa.com/soft-luggages/Saddle-bags/T449

Ove bočne sam čak našao u Rijeci!
http://www.ave.hr/index.php?menu=motori&pid=425&cid=8&proizvod=GIVI-T-449
Probao sam ih zvati ali me izbacuje stalno jel zna netko dal postoje oni uopće više?
Imate kakav savjet?
FEDRO:Moram dodati da je ZG apsolutni kralj pretjecanja, instinkt i sposobnost kojom si on postavi idealnu situaciju je vanzemaljski :)
"Understeer" is when you hit the rival with the front of the car.
"Oversteer" is when you hit the rival with the rear of the car.
"Horsepower" is how fast you hit t

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Moto chat
« Reply #44 on: March 06, 2012, 16:30:51 »
nažalost ne mogu ti pomoći, kad sam uzimao trenutni skt nudio mi je čovjek kufer
glatko sam ga odbio

meni te torbe užasno nagrđuju izgled(99% motora i 100% skutera) i ni na kraj pameti mi ne bi bilo stavljati tako nešto, ako sam primoran nositi nešto šta ne stane ispod sica uzmem ruksak a takva situacija je ono 2 put godišnje
www.motori.hr

if in doubt, go flat out