Author Topic: Moto chat  (Read 85598 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline AgentGreen46

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 893
  • PSN ID: AgentGreen46
Re: Moto chat
« Reply #60 on: April 01, 2012, 13:19:57 »
Ideeeš što si naruban! Stavi neku titansku  ;)

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: Moto chat
« Reply #61 on: April 11, 2012, 18:29:54 »
ovo što ću pitati nije neki moto već skuter chat al tu smo jel :)

naime gledam možda kad sjednu neke pare budući da su mi cigani maznuli tomosa uzeti neku rabljenu ležaljku od 50ccm.

pa sam gledo yamahu tzr50, derbi gpr50 i apriliu rs 50 i vidim cjene se kreću tu negdje.

skuter kao takav ne želim a kod ovih od performansi ne očekujem ništa već samo skidanje blokade i amen.

pa koji od ta tri pogledati najviše što se tiče pouzdanosti neke, koja je kilometraža normalno i što izbjegavat?
ili ima još poneki poput njih kojeg sam previdio?

onako generalno jel, imam par mjeseci vremena :)
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline ZG2016RS

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1619
Re: Moto chat
« Reply #62 on: April 11, 2012, 19:24:31 »
Na Derbija mislis onaj sa lancem? Frend ga ima i samo toci vozi. Zena moja je imala Debija predatora to je bio jedini u HR kasnije su dosli GP1 isto tako samo hvaljenje, isao je ko lud.
FEDRO:Moram dodati da je ZG apsolutni kralj pretjecanja, instinkt i sposobnost kojom si on postavi idealnu situaciju je vanzemaljski :)
"Understeer" is when you hit the rival with the front of the car.
"Oversteer" is when you hit the rival with the rear of the car.
"Horsepower" is how fast you hit t

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Moto chat
« Reply #63 on: April 11, 2012, 23:59:39 »
većina izbjegava te 50ke sa brzinama jer idu lošije od skutera i moraš nonstop šaltat al doslovno do 60kph si već u 6oj

frend je ima gileru gsm50 ili tako nekako se zvala kao neki supermoto i bio je zadovoljan nije se kvarila
ima i neki malaguti isto supermoto bio je ok, kad je stavio 80ccm ili 70ccm kit je išao sasvim dobro

yamaha tzr50 bi trebala biti toči i vozi, ma mislim šta god da uzmeš generalka je nekakvih 1000kn tako da uopče nije ni bed ako skroz crkne
da ne spominjem da je to sve vrlo jednostavno za održavati
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: Moto chat
« Reply #64 on: April 12, 2012, 15:54:05 »
e hvala na odgovoru.

ma kažem ti da me performanse ne zanimaju to što ide lošije od skutera big deal, meni malo za gušt i to je to. a look mi je prejeben.  8)

zašto to hoću: vozio sam dosad tomosa uglavnom, nešto beverlija 250 (ili 200) i kawasakija er-5n od starog i na kawasakiju sam se puno udobnije osjećo i a na beverliju imam nonstop osjećaj da ću past i prevagnut na neku stranu dok na kawasakiju jednostavno taj osjećaj nije bio prisutan.  :-\

naravno nijednog ni drugog nisam ništa ganjo već tu i tamo po kvartu provozo i to je to.

vidio sam nekog tipa iz istre da prodaje tzr50 sa kitom od 80 i kaže da puno bolje ide i vidi se da je pazio na to al nemam pare trenutno, tek počeo radit pa dok plaća sjedne i honorar još neki sastrane ima vremena.
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline nrgpower

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 787
Re: Moto chat
« Reply #65 on: April 12, 2012, 16:37:20 »
ja bi ti preporucia da ne kupis motor koji vec na sebi ima kit, jer uz kit triba vise odrzavanja i tribalo bi prominit druge stvari da bude pouzdan. vecina stavi kit i ganja pa se pokvari. tako da neznas kako ga je covik odrzava i koliko ce ti trajat kit
kupis serijalu i lako posli stavis kit.
iz mog iskustva:
na skuteru serijala nikad problemi. stavia kit i onda mi se pokvarila pumpa goriva i zbloka kit. kupia drugi kit, stavia bolju pumpu, veci karburator i onda nije bilo problema.

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: Moto chat
« Reply #66 on: April 12, 2012, 19:40:12 »
Ja bih ti preporucio da, ako vec gledas te lezaljke sa malo ccm, da bude bar 125ccm.

Zato jer 50ccm na brzine meni blago receno nema smisla, a plus toga samo smetas na cesti.

Isto tako, u klasi 125ccm imas puno veci izbor polovnih vozila. A i mozes birati između 2T (npr. Aprilia RS125) i 4T modela (Yamaha YZF R125 i sl.).

Offline nrgpower

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 787
Re: Moto chat
« Reply #67 on: April 12, 2012, 19:46:00 »
Slazem se i tia sam preporucit al mozda momak nemoze to vozit iz raznih razloga.
Moj skuter je isa 115kmh pravih, posli sam nastima da ima ludilo ubrzanje a ide 90. Tako da mislim da nije smetnja na cesti ako se odluci uloziti u midrange tuning.

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: Moto chat
« Reply #68 on: April 12, 2012, 20:04:38 »
Slazem se i tia sam preporucit al mozda momak nemoze to vozit iz raznih razloga.
Moj skuter je isa 115kmh pravih, posli sam nastima da ima ludilo ubrzanje a ide 90. Tako da mislim da nije smetnja na cesti ako se odluci uloziti u midrange tuning.

Tuning je rupa bez dna.

U 50ccm na brzine ce uloziti vjerovatno i vise love nego da polaze za A1 (ili A2, nebitno) i odmah u startu uzme 125ccm, a opet nece ici kao serijala 125ccm (npr. RS50 vs RS125). Ali kako hoce, moja preporuka je napisana iznad, jer sam prosao svoju skolu sa tim kubikazama.

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Moto chat
« Reply #69 on: April 12, 2012, 21:01:35 »
tuning je rupa bez dna, i ima smisla jedino ako se misliš utrkivati
inače utučeš hrpu para a opet ne ide ;D

malo tuninga za šminku je ok ;D


edit: vidim da se ponavljamo ;D ;D
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline nrgpower

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 787
Re: Moto chat
« Reply #70 on: April 12, 2012, 23:25:56 »
Nebih se slozia da je tuning rupa bez dna al bi se slozia da je bolje u startu kupit 125.
Ne mislim da je rupa bez dna jer ako se radi kako triba onda nema problema, kad sam stavia sav tuning iz istog ranga snage motor mi je prisa puno kilometara bez ikakvih problema a sa velikim povecanjem snage.
Al dobar tuning kosta ko polaganje vozackog tako da se vise isplati ulozit u polaganje i kupit vecu kubikazu, ja to nisan moga jer nisan ima godine za jace

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Moto chat
« Reply #71 on: April 12, 2012, 23:54:16 »
sve zavisi šta želiš od skutera/motora

naravno na 50ku je pod must marmita, dizne i lakše ruline da dobije na startu, to nije skupo a stvarno dobro dođe
sve ostalo po meni je bacanje para jer nikad neće to biti pošten stroj, ja sam upoznao lika koji je u 50ku uložio par tisuća eura
čisti idiotizam

skuteraši su opčenito vrlo čudno biljke ;D
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline nrgpower

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 787
Re: Moto chat
« Reply #72 on: April 13, 2012, 00:12:48 »
Ja sam obozava svoj skuter, to mi je bilo prijevozno sredstvo od 15e-18e i sredia sam ga skroz. Vizualno i tuning motora

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: Moto chat
« Reply #73 on: April 13, 2012, 17:02:55 »
ne kužim kako smetam na cesti? ne smetaju li onda sva prometala sa 50ccm na cesti :D

više od 50 ne tražim jer mi netreba čisto zato nikakvi 125, tuning neki sumnjam (al kakav sam možda se i to desi) a izgleda mi super i ležaljka je a to mi je važno iz razloga gore napisanih :)
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Moto chat
« Reply #74 on: April 24, 2012, 12:07:56 »
ne kužim kako smetam na cesti? ne smetaju li onda sva prometala sa 50ccm na cesti :D

više od 50 ne tražim jer mi netreba čisto zato nikakvi 125, tuning neki sumnjam (al kakav sam možda se i to desi) a izgleda mi super i ležaljka je a to mi je važno iz razloga gore napisanih :)

u 99% slučajeva smetaju :D
zato ih se i tunira kako bi se mogao pratiti normalan tok prometa
www.motori.hr

if in doubt, go flat out