Author Topic: Novosti...  (Read 114258 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Safety-_-Car

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1756
  • PSN ID: Safety-_-Car
Re: Novosti...
« Reply #45 on: February 08, 2013, 14:46:52 »
Koliko citam postove za ps4 ili box da ce sve danasnje high end grafe za pc biti za qurac i da ce se morati kupovati zadnje koje budu tad izlazile, jer koristenje potencijala tih grafa i onih u next gen konzolama ce biti je 40% naprema 100% u korist konzola ..

Snaga i grafika novih konzola ce doci do izrazaja na 4k televizorima, a to ce si samo rijetki moci priustiti u sljedecih nekoliko godina.

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
Re: Novosti...
« Reply #46 on: February 08, 2013, 15:24:18 »
Koliko citam postove za ps4 ili box da ce sve danasnje high end grafe za pc biti za qurac i da ce se morati kupovati zadnje koje budu tad izlazile, jer koristenje potencijala tih grafa i onih u next gen konzolama ce biti je 40% naprema 100% u korist konzola ..

Snaga i grafika novih konzola ce doci do izrazaja na 4k televizorima, a to ce si samo rijetki moci priustiti u sljedecih nekoliko godina.
Ne , samo filmovi ce se vrtjeti na 4k, zasad samo full 1080p i 60frejmova da bude standard na racing igrama, tek od iduce generacije moze se ocekivati igre u 4K..
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Novosti...
« Reply #47 on: February 08, 2013, 15:49:32 »
... zasad samo full 1080p i 60frejmova da bude standard na racing igrama, tek od iduce generacije moze se ocekivati igre u 4K..

Upravo tako. 4K kao "standard" nema sanse da postoji do sljedece generacije. 4K na dolazecoj generaciji mozda ce imati samo Blu-Ray filmovi (a i za to jos moraju standardizirati sve) koji ce doci na trziste tek iza 2014., a od igara (ako ce ijedna imati nativnu 4K rezoluciju uopce) to mogu biti samo neki "arkadni" graficki naslovi.

Za novu generaciju ce biti cudo svaka igra koja ce dolaziti i u nativnih 1080p/60fps zato jer ce post-processing, HDR i alpha-efekti zderati resurse hardvera nemilice. Mene uopce nece cuditi da ce i dalje vecina igara dolaziti u 30fps, pogotovo nekih manjih naslova, dok bi 1080p mogao eventualno postati standard.

Ali sve sto se govori ide u smjeru da ce 1080p/60fps biti i dalje ezoterija, 60fps ce biti nesto cesci kod igara s varijabliznom rezolucijom (izmedju 720p i 1080p, odnosno vjerovatno nativni 720p/60fps pa onda scale u 1080p), dok ce najveci dio dolaziti sa 1080p/30-40fps i masom efekata (efekti i HDR - uz mozda djelomicni ray-tracing - su ono sto ce zderati sve resurse uglavnom).

Ali 4K tek tamo negdje oko 2020.

Offline Safety-_-Car

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1756
  • PSN ID: Safety-_-Car
Re: Novosti...
« Reply #48 on: February 08, 2013, 16:53:59 »
Bilo kako bilo, mene nimalo ne privlači PS4 (mada će biti sigurno super), jer na PC-u imam sve što sam uvijek želio. A to su odlične utrke, u odličnim simulacijama. Sad tek vidim da sam se zeznuo i sa PS3, jer rFactor je isto negdje toliko na tržištu koliko i PS3.

Offline dejan041

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 243
Re: Novosti...
« Reply #49 on: February 08, 2013, 17:37:09 »
ne znam jel sam jedini,al ja se uopce ne uzbudjujem oko novih konzola,imam sve stare konzole i upalim ih svake prijestupne...jednostavno imam pc kojem se nove konzole (kad izadju) vjerojatno nece uspjet priblizit ni malo, x360 gamepad i sve sto nije xb ili ps3 exluziva igram na njemu (i uzivam nezamislivo)...tak da ljudi koji zele next gen mogu to vec danas dobit za mozda koju kunu vise...

mislim da nisam jedini ovdje koji se vec duugo igramo na next genu... 8)

edit: ona fora sa plug & play ne vrijede vise samo za konzole...pc danas je maltene isto to

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
Re: Novosti...
« Reply #50 on: February 08, 2013, 18:13:50 »
Mislim da ce ista stvar biti i s ovom generacijom kao i s proslom da ce konzole par god dominirati ,csk se ocekuje veci skok u odnosu na ps2 na ps3 , a po sadasnjim specsima tako svi nagovjestavaju citajuci experte po raznim stranim forumima, mozda cjenovno nece parirati pc-u ali tehnicki bi ga trebao nadmasiti ,nekako mi je to logicnije
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline DogZy

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2950
Re: Novosti...
« Reply #51 on: February 08, 2013, 19:55:00 »
Bilo kako bilo, mene nimalo ne privlači PS4 (mada će biti sigurno super), jer na PC-u imam sve što sam uvijek želio. A to su odlične utrke, u odličnim simulacijama. Sad tek vidim da sam se zeznuo i sa PS3, jer rFactor je isto negdje toliko na tržištu koliko i PS3.

Nisi. Da nisi kupio PS3 i GT5 ne bi bio na ovom forumu niti bi upoznao super ljude ;)
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Novosti...
« Reply #52 on: February 08, 2013, 19:59:54 »
Aha... a da te sad čujemo care ;D

Offline Safety-_-Car

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1756
  • PSN ID: Safety-_-Car
Re: Novosti...
« Reply #53 on: February 08, 2013, 21:08:05 »
Bilo kako bilo, mene nimalo ne privlači PS4 (mada će biti sigurno super), jer na PC-u imam sve što sam uvijek želio. A to su odlične utrke, u odličnim simulacijama. Sad tek vidim da sam se zeznuo i sa PS3, jer rFactor je isto negdje toliko na tržištu koliko i PS3.

Nisi. Da nisi kupio PS3 i GT5 ne bi bio na ovom forumu niti bi upoznao super ljude ;)

Aha... a da te sad čujemo care ;D

LOL

Inače sam to htio u editu napisati, ali na kraju nisam jer sam zaboravio. Na poslu sam...

Istina, da nisam kupio PS3 ne bi bio dio ove zajednice, a to bi bila šteta.   :-*

Offline Troma

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3871
  • PSN-ID: martin_troma
Re: Novosti...
« Reply #54 on: February 08, 2013, 22:41:58 »
Koju si uzeo? :D

Sapphire 7850 1gb. Prvotni plan je bio da uzmem nesto jace za eyefinity setup, al sam odustao od toga zbog najave PS4, sad štekam pare za to.. ;D

Idem ju sad ugradit, valjda ce sve bit OK :D

Najss

Spominjes eyefinity, pa pretpostavljam da imas Della? 8)
Finally, in one sentence, what did Formula One mean to you Mark?
Tricky... It was precision. It was the pinnacle.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Novosti...
« Reply #55 on: February 24, 2013, 21:45:37 »
Ljudovi, kakav vam se čini novi nadolazeći Tomb Raider? Ima li netko namjeru uzimati?

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: Novosti...
« Reply #56 on: February 25, 2013, 00:10:29 »
Ljudovi, kakav vam se čini novi nadolazeći Tomb Raider? Ima li netko namjeru uzimati?


Ja definitivno uzimam, vise manje sve sto sam vidio do sad izgleda odlicno.

Uncharted Tomb's, u glavnoj ulozi Lara Drake ;D takav sam dojam dobio sto nije losa stvar..

Prvi review jako dobar > http://gamingeverything.com/41144/tomb-raider-gets-first-review/

Ekipa koja ce igrati ovo na PC, AMD ce u utorak prikazat novu tehnologiju, fiziku kose ;D



Tomb Raider je prva igra koja ce to koristit, ima da se Larina kosa lijepo vijori ;)


Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Novosti...
« Reply #57 on: February 25, 2013, 11:53:08 »
Meni se ovo čini i bolje od Drake-a, kretanje lika mi izgleda puno bolje izvedeno

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: Novosti...
« Reply #58 on: February 25, 2013, 12:54:15 »
Kroz par sati se skida embargo za recenzije pa cemo bit pametniji, ja uzimam kakve god da budu..

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Novosti...
« Reply #59 on: February 25, 2013, 21:08:19 »
Dobre su ocjene