Author Topic: (M) Race Driver: GRID - Sluzbeni topic  (Read 63550 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
(M) Race Driver: GRID - Sluzbeni topic
« on: November 30, 2007, 09:49:01 »
OK, vise nije TOCA, ali evo da ne duljimo. Kao i apsolutno uvijek do sada - bit ce zanimljivo. Jedva cekam ;D

PRESS RELEASE: CODEMASTERS SHIFTS RACING INTO HIGH GEAR WITH GRID
Press release supplied by Games Press 15:13 (GMT) 29/11/2007

Burbank, CA - Thursday, November 29, 2007 - Codemasters® today announced GRID™ as the full and official name for the game formerly introduced under the working title Race Driver One. An all-new racing experience from Codemasters Studios, creators of the DiRT™ and Race Driver™ series, GRID is due out in mid 2008 and will deliver a step-change in the racing genre.

"GRID is all about the race," said Gavin Raeburn, Executive Producer, Codemasters Studios. "The next iteration of our DiRT engine combined with a decade of experience in developing driving games enables us to put players at the center of the action like never before. Damage, packed grids, intelligent opposition and unprecedented race day atmosphere will combine to deliver an experience like no other."

GRID takes players to dramatic and beautifully realized race locations over three continents to compete in an unprecedented variety of racing events. Packed with the most powerful race cars - new and classic, circuit and drift - players will compete to conquer the most prestigious official race tracks and championships then beyond to compete in challenging city-based competitions, and then on through to road events and urban street races.

"GRID is set to capture every single racing moment, right from the starting grid to the checkered flag, and concentrates these moments into an intense and dramatic race experience," said Ralph Fulton, Chief Game Designer, Codemasters Studios. "The drama, the rivalries, the aggression and the crashes; this is not a game about collecting cars or spending all of your time in the front-end tuning suspension settings or designing liveries. We want to make racing exciting again."

Gamers will compete on Europe's greatest official race tracks in prestige Marques including Aston Martin, Koenigsegg and Pagani. Iconic cities across the U.S, including San Francisco, Washington DC and Detroit - each with their own atmosphere and events - will play host to diverse street races, where high-performance V8 muscle cars set the pace in aggressive, closely fought pack competitions. And in the Far East, Japanese racing culture sets the tone where night races, including Drift racing, takes drivers through neon illuminated cities and to outlying mountain roads. There's also the opportunity to compete in races that operate on the fringes of legality in the back streets and industrial areas of Yokohama.

GRID is being developed for the Xbox 360® video game and entertainment system from Microsoft®, the PLAYSTATION®3 computer entertainment system and Games for Windows®, and is currently rated "RP" (Rating Pending) by the ESRB. To register for future driver briefings and get a place on the grid, be sure to visit www.codemasters.com/grid.








Ovo ce biti bomba.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Nova TOCA i sluzbeno - Race Driver: GRID
« Reply #1 on: November 30, 2007, 10:31:24 »
O ne... i ovdje se počinje driftati


Ima li kakvih vijesti o GTR-u ili RACE-u za X360?

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Nova TOCA i sluzbeno - Race Driver: GRID
« Reply #2 on: November 30, 2007, 12:36:11 »
Mislim da se to nece dogoditi zbog volana. Simbin ipak ima standarde isppod kojih ne ide.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Nova TOCA i sluzbeno - Race Driver: GRID
« Reply #3 on: November 30, 2007, 13:54:39 »
Allah damn it* :(


Ovo je moja nova uzrečica... više detalja tu, na isteku prve minute ;D

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Nova TOCA i sluzbeno - Race Driver: GRID
« Reply #4 on: November 30, 2007, 14:01:28 »
Mislim da se to nece dogoditi zbog volana. Simbin ipak ima standarde isppod kojih ne ide.

Znači, zato što Mirkosoft nema podršku za pravi volan mi ne možemo igrati fenomenalnu igru? Jedino preostaje ulupati soma ojra za novu kantu...

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Nova TOCA i sluzbeno - Race Driver: GRID
« Reply #5 on: November 30, 2007, 15:13:38 »
vidjeh na gamespotu, al mislih da nije vrijedno pogledati.
previse mi seru gore u pricanju. bas seru. a izgleda predobro. sam, oce se to vise naklanjat arkadi ili simulaciji? arkadi jelda?
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Nova TOCA i sluzbeno - Race Driver: GRID
« Reply #6 on: November 30, 2007, 15:45:15 »
vidjeh na gamespotu, al mislih da nije vrijedno pogledati.
previse mi seru gore u pricanju. bas seru. a izgleda predobro. sam, oce se to vise naklanjat arkadi ili simulaciji? arkadi jelda?

Jelda ne ;D Simulacija, to budi siguran.

I ne bi trebao brijati negativno o TOCI, to ti nije bas bazirano na cinjenicama ;D TOCA je oduvijek bila zakon, a vrlo je vjerovatno da ce ovaj nastavak neke stvari doatno pogurati naprijed. Oni nikad nisu otisli unazad, a to je za serijal koji postoji skoro 13 godina - i mislim oko 8, 9 nastavaka, nisam siguran a ne da mi se googlati sad - prejeben uspjeh.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Nova TOCA i sluzbeno - Race Driver: GRID
« Reply #7 on: November 30, 2007, 15:51:24 »
[
Znači, zato što Mirkosoft nema podršku za pravi volan mi ne možemo igrati fenomenalnu igru? Jedino preostaje ulupati soma ojra za novu kantu...


Tako nekako. THQ je u jednom casu bio objavio da je otkupio prava za prvi GTR (GTr2, odnosno Race nikad nisu ni spominjani u X360 kontekstu), ali ondaje i ta prica utihnula.

Vijest iz svibnja:

""THQ and SimBin are no longer working together on the GTR Xbox 360 videogame", a THQ spokesperson told us this afternoon, adding that "Our focus within the racing genre is continuing to build THQ's internally developed Stuntman, Juiced and MX franchises."

GTR is a hardcore racing sim series that's already established on PC and the Xbox 360 iteration in the series was due to release this spring. Whether GTR on Xbox 360 will still see the light of day now that THQ has dropped it is unknown.

GTR developer SimBin had not replied to a query regarding GTR on 360 at the time of writing."

Na Simbinovoj stranici nista se nije promjenilo vec mjesecima, i stoji ista stvar "In Development".

http://www.simbin.se/games/gtr360.htm

Ali na jednom forumu sam bio procitao ovo s volanom i to mi se cini kao najvjerovatniji razlog. Steta sto nemaju namjeru portati to na PS3, to bi bilo cudo.

S trece strane, ekipa koja je u Simbinu bila odgovorna za mega-uspjeh GTR i GT Legendsa otisla je jos poprilicno davno i formirala svoj studio Blimey (http://www.blimeygames.com/site/main.php). Oni su napravili i onaj M3 Challenge. Trenutno rade na nekakvom tajnom projektu s Ferrarijevom licencom (vjerovatno opet za PC samo), a njihov odlazak je jako nastetio Simbinu. Ostaje za vidjeti sto ce se tu izroditi.






S cetvrte strane i legendarnii Eutechnyx zavrsava rad na PS3 verziji Ferrari Challenge igre koja treba izaci 25. sijecnja 2008., a ja sam bio previse ljen pisati i o tome. To ce svakako biti takodjer veliki naslov, jer ga Ferrari potpisuje, ima 16 igraca online, sve licencirane staze iz 2007 prvenstva, licencirane aute i tako to.

Ukratko, dolazi zanimljivo doba, ukljucujuci i TOCU. A X360 ispada iz svih tih kombinacija, jer bez volana nema simulacije. Nadam se samo da ce u Mirkosoftu to uskoro shvatiti.

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Nova TOCA i sluzbeno - Race Driver: GRID
« Reply #8 on: November 30, 2007, 16:35:04 »
ok dobro. ja sam mislio da je gt jedini ono pravi simulator voznje. prevario sam se izgleda big time. ispricavam se. i nisam govorio lose o toci. nikad ju nisam ni igrao. da, a sta ces...
ovi screenovi izledaju vrlo vrlo bolesno.
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Nova TOCA i sluzbeno - Race Driver: GRID
« Reply #9 on: November 30, 2007, 19:32:04 »
S cetvrte strane i legendarnii Eutechnyx zavrsava rad na PS3 verziji Ferrari Challenge igre koja treba izaci 25. sijecnja 2008.

 To ce svakako biti takodjer veliki naslov, jer ga Ferrari potpisuje, ima 16 igraca online, sve licencirane staze iz 2007 prvenstva, licencirane aute i tako to.

Biti će ovo jako kvalitetna zima (naravno i sva godišnja doba koja slijede :) ). PS3 postaje prava vozačka mašina i s ova dva naslova (FC i GT5P) vrijedi svake lipe koju smo iskrcali za njega

Offline Toninho

  • Driftoman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 527
  • PSN_ID: Toninho_HR
    • Drift.hr
Re: Nova TOCA i sluzbeno - Race Driver: GRID
« Reply #10 on: December 07, 2007, 18:29:49 »
O ne... i ovdje se počinje driftati

Prodriftati ćeš ti, stari moj.
Još kad ti krenu drift licnce u GT5.  :)
Mislim uvijek se mogu zaletiti do tebe i odvoziti ih umjesto tebe.  ;D

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Nova TOCA i sluzbeno - Race Driver: GRID
« Reply #11 on: December 07, 2007, 19:17:59 »
Osjećaj se kao za svojim volanom i postoljem ;D ;D ;D

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Nova TOCA i sluzbeno - Race Driver: GRID
« Reply #12 on: December 11, 2007, 23:02:35 »
evo pogledo u gameplay-u malo prije i čni mi se dobra igra, samo ako bude podržavala DFP jer od kada sam to kupio prije 1.5god. više nikada na joypad
izgleda dobro sviđa mi se dim iz guma, još uvjek mi ne ide u glavu zašto GT nikada nije imao takav dim a ni prologue ne izgleda kao da će imati
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Nova TOCA i sluzbeno - Race Driver: GRID
« Reply #13 on: December 13, 2007, 13:59:20 »
Danas su objavili sluzbeni release schedule za Codemasters naslove, GRID je pozicioniran u tzv Q2 2008, odnosno do kraja 6. mjeseca. Mrak.

U sijecnju Ferrari Challenge, ozujak PAL Prologue, lipanj GRID, kraj godine nova Forza.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Nova TOCA i sluzbeno - Race Driver: GRID
« Reply #14 on: December 13, 2007, 14:15:13 »
Fino se sve rasporedilo... a što ćemo s japanskim GT5 za kraj godine? ;D