Author Topic: (M) Race Driver: GRID - Sluzbeni topic  (Read 62556 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Nova TOCA i sluzbeno - Race Driver: GRID
« Reply #15 on: December 13, 2007, 14:15:59 »
btw... da li je FC PS3 exkluziva ili ...?

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Nova TOCA i sluzbeno - Race Driver: GRID
« Reply #16 on: December 13, 2007, 15:11:03 »
Na "velikim" konzolama je. Izlaze i dvije okljastrene verzije za Wii i DS, ali to su napravili samo da pokriju troskove jer im je prodaja garantirana tamo.

Mislim da nisu radili X360 zbog volana, ali tko zna.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Nova TOCA i sluzbeno - Race Driver: GRID
« Reply #17 on: December 13, 2007, 15:11:51 »
Fino se sve rasporedilo... a što ćemo s japanskim GT5 za kraj godine? ;D

A sto, isto sto i s GT4 - prvo Japanac, onda PAL. Pokemon cisti - moram skupit sve ;D

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Nova TOCA i sluzbeno - Race Driver: GRID
« Reply #18 on: December 13, 2007, 15:17:20 »
A sto, isto sto i s GT4 - prvo Japanac, onda PAL. Pokemon cisti - moram skupit sve ;D

Pa naravno majkumu... da ne bih tri mjeseca polirao kitu dok drugovi japanci uživaju ;D

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Nova TOCA i sluzbeno - Race Driver: GRID
« Reply #19 on: February 14, 2008, 21:32:53 »
eo trailer. prvi.
http://www.gamespot.com/video/939160/6186020/grid-official-trailer-1

njami :O

ali, malo sva ta sudaranja i to, mislim koji k. nije cilj pobit ostale vozace i publiku...
ocekivo sam ipak malo drugcije. (iako neam pojma o samoj proslosti seriala)
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Nova TOCA i sluzbeno - Race Driver: GRID
« Reply #20 on: February 15, 2008, 00:06:42 »
Sudaranja su tu da bi se demonstrirala oštećenja, dio na koji su Codemastersovci uvijek bili ponosni.

Mene osobno ovo što sam vidio ne privlači nešto posebno, naročito onaj dio sa driftanjem...

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Nova TOCA i sluzbeno - Race Driver: GRID
« Reply #21 on: February 15, 2008, 11:04:24 »
Par najvaznijih dealja oko neove TOCE, sve iz usta producenta:

- manje simulacija, vise arkada (citavo vrijeme spominje PGR serijal),
- gradovi na sve strane - Japan, USA, Europa
- U Europi je ipak naglasak na stazama (osim gradske staze u Milanu): Castle Donington, Istanbul Park, Jarama, F1 Nurburgring (ne Nordschleife), i Spa-Francorchamps
- zasad se zna da je u Japanu legendarna staza Haruna Mountain (iz prvog Initial D1 filma, navodno s prometom?), Yokohama i ulice Shibuye (Tokio)
- USA: Washington i San Francisco zasad potvdjeni
- igra nije vise licencirana u cijelosti sto se automobila tice, ali skkoro je 90% automobila "racing" (minimalan broj production modela)
- ali zato Race Driver: GRID ima LeMans 24 Hours licencu za sve timove i klase ;D
- LeMans utrka (i ostale utrke) dolaze s dinamickim promjenama doba dana
- LeMans 24Hours se moze odvoziti za najmanje 24 minute ili duze
- in-car se podrazumjeva
- vrhunski damage sustav
- nazalost, bez podesavanja automobila
- "Flashback" opcija - mogucnost da se nakon sudara rijeme na kratko vrati unazad (ako se itko sjeca, nesto slicno bilo je u onoj igri Alfa Romeo Crosa, ili kako se vec taj drek zvao a funnkcionira kao u Prince of Persia)
- karijera je ponovo osnovni mod igre
- u karijeri je naglasak ovaj puta ne samo na vama, vec i na odnosima s suvozacem u momcadi. Kazu da im je uzor bila prosla sezona F1 :P
- na stazi od 12 do 20 automoibla, ovisno o utrci
- navodno zastrasujuci zvuk (to je poznato otprije ;D)

Sve u svemu, bit ce to sigurno strasna igra. Navodno izlazi do kraja ljeta, dakle imat ce se sto voziti dok se ceka GT5.

Offline dejan041

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 243
Re: Nova TOCA i sluzbeno - Race Driver: GRID
« Reply #22 on: February 15, 2008, 11:11:31 »
ode i TOCA u arkadne vode!prvo su zaribali colina a sad i to!mozda jos ima nade,cekajmo!

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Nova TOCA i sluzbeno - Race Driver: GRID
« Reply #23 on: February 15, 2008, 11:47:53 »
Par najvaznijih dealja oko neove TOCE, sve iz usta producenta:

Dobro je... sad imam i službenu potvrdu da će igra biti drek. Pasmater, pa sve dobre igre moraju upropastiti samo da bi "kežual gejmeri" imali na što trošiti novce

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Nova TOCA i sluzbeno - Race Driver: GRID
« Reply #24 on: February 15, 2008, 12:22:29 »
Uopce ne mislim da ce biti drek, naprotiv - Codemastersi nikad nisu iznevjerili, a mislim da ce ovo jako dobro funkcionirati. Ljudi su shvatili da se ne mogu boriti s Gran Turismom na polju simulacija - pa su se okrenuli pna drugu stranu. Siguran sam da ce igra biti vrlo zabavna i izazovna, pogotovo kad se iskljuce svi assisti. Zadnje tri TOCE bile su super, ali su takodjer bile potpuno nevozive na duge staze - i to je cinjenica.

Ako sada upregnu svoje znanje i programerske sposobnosti da naprave TOCU konacno dugorocno vozivom - sto se nije dogodilo jos od TOCA: WTC igre za PSone - to ce biti sasvim dovoljno. A zelja da naprave igru koja ce biti bolja od PGR mene samo moze veseliti. Ja sam optimist ;)

Offline dejan041

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 243
Re: Nova TOCA i sluzbeno - Race Driver: GRID
« Reply #25 on: February 15, 2008, 12:44:15 »
kao da microsoft ima prste u svakoj codemastersovoj igri(napravite arcadu posto mi nemamo podrsku za kvalitetan volan)!

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Nova TOCA i sluzbeno - Race Driver: GRID
« Reply #26 on: February 15, 2008, 21:07:21 »
Dobro je... sad imam i službenu potvrdu da će igra biti drek. Pasmater, pa sve dobre igre moraju upropastiti samo da bi "kežual gejmeri" imali na što trošiti novce
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline roly

  • Stazist Vulgaris
  • *
  • Posts: 12
Re: Nova TOCA i sluzbeno - Race Driver: GRID
« Reply #27 on: February 16, 2008, 23:38:57 »
A hebemu... nadao sam se da će ići na što veću i neopraštajuću realnost kao u TOCI 2. :(

Race driver nastavci mi nikad nisu sjeli i u pravilu bi odustao od igranja nakon par dana, što zbog kamiona i sličnih egzotičnih primjeraka s kojima sam se morao zahebavat, umjesto da vozim normalne trkaće aute, a djelom i zbog toga što je x na kontroleru potrebno stisnut nogom da bi bio siguran da gas držim do kraja.
Da, znam, trebao sam odavno nabaviti volan, ali ako je u GT3 i 4 pritisak na "x" mogao biti normalno rješen, neznam čemu si moram strgat palac od stiskanja, kao i u Formuli, bez volana ju moš samo gledat. ::)

Inače, TOCA 2 i WTC su mi najbolji nastavci, koje sam igrao skoro koliko i prva dva Gran Turisma.

Stoga...

Dobro je... sad imam i službenu potvrdu da će igra biti drek. Pasmater, pa sve dobre igre moraju upropastiti samo da bi "kežual gejmeri" imali na što trošiti novce

Potpis na ovo, kao i na komentar o driftu. 

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Nova TOCA i sluzbeno - Race Driver: GRID
« Reply #28 on: March 04, 2008, 16:26:31 »
intervju.
http://www.gamespot.com/video/939160/6187093/grid-interview


ima i tekst, kao preview. sve mi se cini jadnim. neces moc podesavat auto, u pitanju su reputacija, te se "prica" igre doima jako slicna onoj iz NFS-ova zadnjih. takodjer, moces radit tim svoj i sta ti ja znam... razbijanje auta je tu, tak da ga mos totalno unistit da postane nevozljiv i onda ga nemos popravit, stoe recimo dobro. staze se isto cine privlacnima, a to znate koe ce bit...
medjutim, najsmjesnija stvar je da ces tijekom utrke moc vratit vrijeme unatrag 10 sekundi, kako bi ponovno odvozio jedan dio ako nisi zadovoljan kako si ga odvozio prvi put. smjesno, jako smjesno... vrtit ce se na 30 fps, a na onlineu do 12 igraca.
smijeh. a ni lik koji prica o igri mi se ne cini bas nabrijanim ni sretnim. nekak je nervozan.
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline Dax005

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 168
  • PSN id: DaX005 XBL tag:xDax360x
Re: Nova TOCA i sluzbeno - Race Driver: GRID
« Reply #29 on: March 19, 2008, 20:19:54 »
eo novi trailer

bit ce jebenica to online derat :D