Author Topic: (M) Race Driver: GRID - Sluzbeni topic  (Read 63900 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Nova TOCA i sluzbeno - Race Driver: GRID
« Reply #45 on: April 23, 2008, 14:08:41 »
Novi trailer koji pokazuje i sponzorski ugovor s eBayem i pripadajuci Mustang. X360 Replay i izgleda fakat impresivno. Prljavstina na autu je zakon, staza je takodjer zakon, steta sto nema sudara :) ali sve u svemu bas dobro izgleda (minus pokreti volana, ali nije to GT ipak).



Offline keljober

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 396
  • PSN ID: keljober
Re: Nova TOCA i sluzbeno - Race Driver: GRID
« Reply #46 on: April 23, 2008, 14:57:56 »
Replay izgleda super; no meni se cini da ce fizika auta biti u k...... bas kao i ono divljanje s volanom ; izgleda bezvezno ; no grafika je super ; uz sudare!  :D

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Nova TOCA i sluzbeno - Race Driver: GRID
« Reply #47 on: April 23, 2008, 21:52:40 »
to s volanom i malo prenabrijanim kretnjama opcenito - stim sam se i ja prepiro s bratom (23) kratko. ja velim da to nije dobro, a on veli da ja mislim da je gt u svemu najbolji i da poricem da gt u necemu moze bit los. eeeh.
nego, procitao sam i ruke-na na gamespotu, nakon cega me cijela igra podsjetila na prijasnjije nfs-ove. trkanje i driftanje. kod driftanja se pogled promjenio kao i cijeli setup auta (kao i nfs) da proklizuje lakse zadnji dio, takodjer combo multiplajeri - sto me ukupno sve podsjetilo na nfs. naravno da ce ovo bit puno vise superiornija igra od nfs, ali samo kazem.
takodjer, naveli su reputacijske bodove koji ce se zaradjivat i s kojima ce se otvarat sljedeci eventi. vise reputacijskih bodova ces dobit ako naprimjer iskljucis razne assiste u igri ili vozis iz kokpita ili stavis ai na veci lvl i slicno.
ma bit ce to fino za razbibrigu.

gledanje eye-candy videa u hd-u je uvijek lijep trenutak u zivotu.
tek sam sad primjetio psihodelicnu glazbu, a dojam brzine je super (kraj, ciljna ravnina) :D
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Nova TOCA i sluzbeno - Race Driver: GRID
« Reply #48 on: April 24, 2008, 00:17:54 »
Mislim da su te kretnje na volanu rezultat igranja preko kontrolera... pretpostavljam da preko onog jada od volana ne bi izgledale tako drastično, a to će nam potvrditi jedini vlasnik istog u hrvata, jel' tako Amare? ;D ;D ;D

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Nova TOCA i sluzbeno - Race Driver: GRID
« Reply #49 on: April 25, 2008, 10:58:12 »
Nego sta ;D

Nego, novi video - ovaj puta za LeMans - koji mi je sasim dovoljan da opravda citavu investiciju u igru. Jer samo ideja da cemo moci nabaciti online utrku na Mansu sa promjenivim danom u noc mi vrijedi svih kolikovec kuna :)

http://www.eurogamer.net/tv_video.php?playlist_id=8521

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Nova TOCA i sluzbeno - Race Driver: GRID
« Reply #50 on: April 30, 2008, 14:36:16 »
Novi video (X360 inacica) - uobicajeno nasilni amerikanac vozi uobicajeno nasilno kroz citav field, ali damage je stvarno fascinantan. Drift je i dalje bezveze, zuti filter je i dalje iritantan, a igra izlazi za kojih 40 dana..

http://www.gamespot.com/video/939158/6190008/grid-on-the-spot-04-24-08-demo


Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Nova TOCA i sluzbeno - Race Driver: GRID
« Reply #51 on: May 03, 2008, 20:57:25 »
Demo GRIDA 8.5. na Storeu. Bit ce zanimljivo..  8)

08 May - PLAYSTATION Store (PS3)
Game Demos:
Bourne Conspiracy
Race Driver: GRID


Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Nova TOCA i sluzbeno - Race Driver: GRID
« Reply #52 on: May 06, 2008, 11:52:11 »
Pa jos malo o demou koji dolazi u cetvrtak:

"The demo has 3 events to compete in. The eBay Motors Muscle Cup sees you taking the wheel of a ford Mustang GT-R and the streets of San Francisco, the Advan International Trophy hands you a Nissan S15 Silvia and your playground is Yokohama Docks, and the Euro Touring Car Series provides some old-school tin-top thrills with a BMW 320si touring car and the sweeping curves and hairpins of Jarama.

You’ll also have the opportunity to use the console versions of the demo to win an amazing prize. More details when the demo comes out."

Bas me zanima..


Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Nova TOCA i sluzbeno - Race Driver: GRID
« Reply #53 on: May 06, 2008, 11:59:18 »
Pa malo Q&A od strane producenata igre vezanih za online podrsku:

Can Players set the end-of race time-out (how long the race is allowed to continue after the winner crosses the line)
No - This is always set at 30 seconds from the time the lead car crosses the start/finish line. The finishing position of players who fail to finish within this time will be determined by their position on track when the timer has expired. This timer is universally set to prevent unnecessary waiting at the end of the race

How will backwards drivers be handled ?
Drivers who drive backwards around the track have their collisions switched off. This prevents players adversely affecting the race for the rest of the players

What about user created tournaments and leagues? Will players be able to setup any kind of private extended season or even quick tournament with their friends?
GRID will support private sessions where the host can set the rules, race format and choose the event

If you don't provide built in seasons and score tracking will the results screen be easily accessible after a race so league leaders can write down times/ positions...
Yes - We have post race and post event results after each online race where all players can view the times/positions of each of the drivers. In addition we record a wealth of online stats for each player (total races won, lost, total race distance etc.) and have an experience system where players are awarded online ranks for their performance in races. All players will start out as Rookies and the very best drivers will aspire to achieve the rank of 'Legend'.

Will you be able to save replays of your online races?
Nope - replay saving is unavailable online. We do allow players to spectate whole online events if they wish to though.

How about leader boards? How will the be broken down - by car? class? online/offline? Will there be hot lap leaderboards that you can do in single player?
Leaderboards will be broken down by car class (A - E) and you will be able to download the ghosts of hot laps to compete against in single player test drive mode.

Can Players set a race length by time, not completed laps?
This depends on the Event. Some events will be timed based e.g. Le Mans, drift and several endurance events but we also have more traditional lap-based events

Can players set a race length to a specific number of laps?
In private sessions we allow lap numbers of 1 through to ten and then multiples of five and ten thereafter.

Can they do the full 24 hours of Le Mans online?
Unfortunately not - it was something we looked at doing and tried to get it in but it just wasn't feasible to include.

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Nova TOCA i sluzbeno - Race Driver: GRID
« Reply #54 on: May 06, 2008, 12:22:34 »
izgleda da su online sustav prilicno dobro rijesili. posebno mi se svidja kako su napravili za kretene koji voze unazad. al ima prajvt pa nema razloga za brigu.
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Nova TOCA i sluzbeno - Race Driver: GRID
« Reply #55 on: May 06, 2008, 12:25:47 »
Amare, imaš li možda informaciju da li će se demo pojaviti na XboxLive-u?

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Nova TOCA i sluzbeno - Race Driver: GRID
« Reply #56 on: May 06, 2008, 13:24:27 »
Da, X360 demo na Liveu isto ovaj tjedan, a i demo za PC na Codemasters Networku.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Nova TOCA i sluzbeno - Race Driver: GRID
« Reply #57 on: May 08, 2008, 13:09:47 »
Tko odvozi najbrze vrijeme bilo na X360 bilo na PS3 ulazi u finale 5 vozaca za osvajanje nove BMW 3-ce, ali ne vrijedi za nas, naravno ;D

"7. This competition is open to residents of the United Kingdom, France, Germany, Spain, Italy, Portugal, Poland, Austria, Switzerland, the Netherlands, Belgium and Luxembourg only."

"Win a BMW 3-series with Race Driver: GRID™

Beat the world record lap time on the Jarama Euro Touring cars championship and you could win a BMW 3-series.

If your time is among the five fastest in the competition, you’ll win a place in the final and participate in the Codemasters Euro Touring Cars Time Trial to determine the winner of a BMW 3-series.

Download the demo now for XBOX 360™ or Playstation®3 Network. Then, select the Time Trial option and then the European Time Trial, and compete on the Jarama track to beat the world record lap time, select ‘Finish Time Trial’ and follow the instructions. No purchase necessary.

IF YOU SUCCEED, select FINISH TIME TRIAL from the Pause menu and follow the instructions."

http://community.grid-game.com/win-a-bmw/

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Nova TOCA i sluzbeno - Race Driver: GRID
« Reply #58 on: May 08, 2008, 16:58:05 »
Amerikanci dobijaju neki eBay oblijepljeni Mustang GT-R


Probao na X360, moći će se voziti online. Na izbor se nudi Quick Match, Custom Match i Create Session. Moguće je samo gledati kako se ostali utrkuju, a pri kreiranju je moguće uključiti i isključiti Damage i Catch Up, te odrediti duljinu utrke (short, medium i long).

Postoje dva Time Traila, ovaj europski, te američki u kojima trebate skinuti rekord staze da bi ušli u kvalifikacije za takmičenje (mi naravno nećemo moći)

Na raspolaganju je i isječak iz karijere, ono što je već Amar naveo gore...

Sve u svemu, tko je igrao Tocu vidjeti će da je sve isto kao i prije. Meni osobno fizika se ne sviđa (što ne znači da je loša), a ni grafički me ne oduševljava. Izgleda da me je GT5P previše razmazio pa ću ovo čini mi se propustiti ukoliko Ferrari bude zadovoljio...

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Nova TOCA i sluzbeno - Race Driver: GRID
« Reply #59 on: May 09, 2008, 11:34:43 »
Sinoc smo Danijel i ja vozili kojih sat vremena u privanoj utrci i konacni zakljucak je poprilicno pozitivan.

Igra podrzava G25 i ocito sve ostale volane - ali na G25 nema kvacila, niti podrske za H-mjenjac. No, zato donosi poprilicnu hrpu opcija za kalibraciju svega ostalog - od jacine feedbacka, osjecaja "tezine" na feedbacku (to je bezveze), dead-zonea i saturacije na volanu, gasu i kocnici, i opciju za podesavanje FF efekata - koji su mrak.

Fizikalni model je prihvatljiv, mada se ni pod razno ne moze usporedjivati s GT5:P. GRID je negdje na pola puta izmedju GT4 i GT5:P, uz jedinu ozbiljnu zamjerku koja se tice upotrebe tzv. Central Pivot Pointa za zakretanje automobila. Naime, automobil se ne zakrece na tocki gdje straznji kotaci guranju automoibl ovisno o zakretnom kutu prednjih kotaca, vec se automoibl zakrece na pred-definiranoj tocki negdje malo iza srednie samog automobila. Usporedbe radi, TOCA je oduvijek imala takav isti model, ali malo je cudno da ga do danas nisu posremili u ropotranicu povijesti i presli na "full pivot" kakavupotrebljava primjerice GT5:P. No, kada se navikne na to - a navikne se brzo - GRID postaje jedno vrlo zabavno iskustvo.

Grafik i zvuk su super, sudari su zabavni, pogled iz kabine je kvalitetan. Damage je progresivan i dobro odradjen - nakon dv kruga po San Frnaciscu - gdje staza donosi legendarne "skokove" - automobil se prakicno raspadne ako se vozi punim gasom po uzbrdicama i nizbrdicama. Uz to, force feedback efekti daju iznimno zabavan osjecaj na volanu, buduci da se vibracije takodjer prenose na volan.

Vozili smo BMW na Jarami (zakon staza) i Mustange na San Franciscu. Drift nisam probao. Na zalost, voznja na kontroler je superiorna - u jednom casu smo startali s nekim tipom koji je oocito vozio na kontroler i koji je nakon 4 zavoja imao tonu prednosti. Do kraja utrke ga nismo vise vidjeli :) No, s obzirom da imaju privatni lobbiji, to i nije toliko vazno, barem za voznju protiv ljudi s volanima.

Ukratko, s obzirom da ima mogucnost privatnih utrka - a ukupan osjecaj voznje je vrlo zabavan - meni se GRID cini poprilicno dobro odradjenim poslom. Kronicno nedostaje jedino voice-chat, sto bi mozda moglo doci u konacnoj igri, mada nekako sumnjam.