Author Topic: Assetto Corsa  (Read 274689 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: Assetto Corsa
« Reply #720 on: May 17, 2017, 17:31:04 »
Zoky me već vabi tjednima, ali... moram kupit igru, moram kupit dlc i najvažnije od svega, moram kupiti PS+ kojeg još nisam planirao kupiti.

Puno i previše novaca za iskrcati, a uopće nisam siguran da li će mi igra leći i ako legne koliko ću stvarno imati vremena to voziti.

I nekako mi je AC premršav što se staza tiče. I kakva je jebada sa tim set up-ovima?

Ajde da bar znam koliko se mora GTS čekati pa još nekako ::)

Ne znam drugovi, razmisliti ću, ali previše je to novaca iako je igra sad na popustu (pa će vjerojatno i dlc skoro na sniženje)


Kako bilo, nadam se iscrpnim i redovitim izvještajima vaših dojmova (i pokojim videom) ;)
Načekat ćeš se za GTS :-(. Kakva jebada sa setupima!? isto kao i u GT-u, ili setupiramo ili default. tako je sve isto.
PSN_ID: Dzidza1978

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Assetto Corsa
« Reply #721 on: May 17, 2017, 20:02:34 »
Može li se zaključati default setup kad kreiraš sobu?

btw... koje sve staze imaju na verziji za konzolu?

Offline grozni2

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1121
  • PSN ID- ivekh
Re: Assetto Corsa
« Reply #722 on: May 17, 2017, 22:29:19 »
Ja bi drage volje malo provel vrijeme s ekipom ko nekad. Flasica cugice i brum brum

Offline lepiakadodo

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 412
  • PSN ID: Lepi_aka_dodo
Re: Assetto Corsa
« Reply #723 on: May 18, 2017, 21:26:52 »
daaaa. malo vožnjice subotom navečer.  :)
Stingeru, ima staza za vozit da ti se zavrti u glavi...
Ono za lock setupa nemam pojma..
Možeš birat fakultet il cigla i cement, a i kad imaš fakultet čeka te cement opet, imamo kičme krive mišiće najveće, jer praznimo pive dok nosamo vreće...

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: Assetto Corsa
« Reply #724 on: May 18, 2017, 21:36:40 »
Ja sam kupio pošto je dobar popust, al igra je skoro pa neigriva s joystickom, u rangu sa project cars, preloše.

Al vidim potencijal za volan, a i sve ostalo mi je dobro. Kad kupim volan bit će to druga priča.

Offline maliDjuro

  • Anime Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1116
Re: Assetto Corsa
« Reply #725 on: May 19, 2017, 00:53:37 »
Nove gume  ;D
Uglavnom, vozio sam danas formulicu, osjećaj je još bolji nego prije.
Nikad nije kasno za sretno djetinjstvo, samo, što si stariji, igračke su skuplje.

Offline lepiakadodo

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 412
  • PSN ID: Lepi_aka_dodo
Re: Assetto Corsa
« Reply #726 on: May 19, 2017, 16:43:51 »
Napokon cu i ja danas obrisat prasinu sa sica i odvozit koji krug.. tek tolko da steknem dojam... ma igra je vrh sa volanom. Stingeru, ak imas volan-kupi. Mislim da sam neki dan vidio da se prodaje za 134,00kn. Nije puno (znam znam, ima tako masa stvari pa se nakupi).
Možeš birat fakultet il cigla i cement, a i kad imaš fakultet čeka te cement opet, imamo kičme krive mišiće najveće, jer praznimo pive dok nosamo vreće...

Offline lepiakadodo

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 412
  • PSN ID: Lepi_aka_dodo
Re: Assetto Corsa
« Reply #727 on: May 20, 2017, 08:36:53 »
https://youtu.be/meTuc4_lw0w

evo ti in depth review custom lobbya
Možeš birat fakultet il cigla i cement, a i kad imaš fakultet čeka te cement opet, imamo kičme krive mišiće najveće, jer praznimo pive dok nosamo vreće...

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: Assetto Corsa
« Reply #728 on: May 20, 2017, 18:17:06 »
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline iced16

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4650
Re: Assetto Corsa
« Reply #729 on: July 31, 2017, 09:33:57 »
Ekipa, koje postavke imate za force feedback. Ja sam na G29, ali osjecaj mi nije zasad ni blizu kao na GT5 i GT6 gdje sam sve osjetio na volanu i nije bilo "plivanja".
"Racing, competing, it's in my blood. It's part of me, it's part of my life; I have been doing it all my life and it stands out above everything else."

Ayrton Senna

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: Assetto Corsa
« Reply #730 on: July 31, 2017, 13:10:34 »
http://www.gamereactor.eu/news/375343/This+is+how+Force+Feedback+works+in+Assetto+Corsa+on+PS4/

Zanimljiv osvrt.

Mozda ce se sad malo prepravljati postavke "tog osjecaja voznje" ;D ;D ;D

Djuro zna koliko mi je od starta default bio "ne bas". Ali sve su to stvari ukusa, ZATO i postoji kao opcije :)





Nisi poludio brate Ledeni, a ni tvoj volan :)

Ovo gore je baš bitno i korisno za pročitati. Onda su još simpatičniji doživljaji tipa "Ali taj osjećaj vožnje!", a još nismo bili ni isključili efekte koje developer smatra umjetnima (s time da ih ja podržavam, pogotovo novi "slip/underst. ffb" iz GTS Bete koji je još jasniji od Corsinog).
Plus već pri malo jačem FF pojavljuje se kliping između raznih efekata.

Moje postavke (za t300):
Force feedback: 25 (ali i niže do 15 za GT3RS npr.)
Kerb ffb: 0
Road  ffb: 10
Slip ffb: 10
Understeer: ON

Uglavnom mi je FFB 25% za većinu auta, ali kad sam prekjučer upalio da napokon isprobam Porschee, GT3RS mi je bio strašno trom i dosadan i težak za korigirati - čim sam smanjio FFB s 25 na 15, auto i volan su napokon propjevali u duetu powerslide-ova :)

U svakom slučaju, pročitaj članak i naći češ nešto što tebi fercera.
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline iced16

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4650
Re: Assetto Corsa
« Reply #731 on: July 31, 2017, 14:04:27 »
Hvala!
"Racing, competing, it's in my blood. It's part of me, it's part of my life; I have been doing it all my life and it stands out above everything else."

Ayrton Senna

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: Assetto Corsa
« Reply #732 on: August 03, 2017, 18:39:02 »
Ledeni, jos nesto za tebe!

Dok sam prije 2-3 dana vozio, imao sam u glavi da si i ti upravo sada u ovom fazonu, pa sam pamtio da snimim utrku pa da imas nesto za usporedit jer se znamo sa "staze", a i za komentirati ;)

https://www.youtube.com/watch?v=ftc1Q6aFATc&app=desktop

Porsche GT3RS na 5 krugova endurance Nordschleifa na tvornickim postavkama, potrosnji guma, goriva i "Very hard" AI... Takva trka traje cca.50min., pa me je naravno nesto prekinulo oko polovine, a kako ps4 snima zadnjih 60min. gameplaya tako kad se vratih uhvatih snimku pri pocetku 3 kruga.

Na 31:00 pocinje djelic "in game" replaya, nazalost Assetto hvata samo zadnje 2' toga
Na 33:45 mi je setup, ni ne znam koliko nedobar ;D
Na 34:05 jos ulazim u menije da se vide postavke trke, fizike, auta...

Nakon drugog kruga sam bio u boksu pa me pretekao AI koji je isao u prvom krugu. Igrac gubi naspram AI u boksu masu vremena zbog interfacea kroz kojeg moras prckati, a AI ne mora. Prilicno besmisleno. I sad ga moram sto prije preteci jer si mislim kako ce me on na starijim gumama ubrzo poceti usporavati.
A vrlo je rizicno napadati AI agresivno jer ima nerealnu masu spram tebe, plus cim se nadje u nezgodnijoj situaciji pali mu se i nadrealni grip, time i ubrzanje, a tada je i tenk nista za njega ::) Ali nije u tome Assetto posebno gora od mnogih igara, da i to naglasim.

I u toj utrci jos sam se uvjerio da se njima gume bas i ne trose (ili im ukljucivanje super gripa to kompenzira, svejedno), kao i da igra po potrebi ukljucuje neki tip rubberbandinga da zasoli zavrsnice. Jer cijeli vlakic vozi par sekundi iza mene duugo, a zatim se samo prvi od njih odluci prikeljiti mi se u rasponu od jednog sektora kao da smo mu svi mi nistavni, no pola kruga kasnije jedan od tih nistavnih (trece plasirani) odjednom ponovi to isto svima drugima. Velim samo zato jer bih volio u skorasnjim buducim naslovima vidjeti pomak za nijansu ka mrvu realnijem, ali nemojmo drzati dah.

Da skratim, to ti je samo  kao nekakva referenca, pa razvali, pa komentiraj, pa cemo probati s AI na Alien. UZIVAJ U ASSETTO CORSI jer ima u cemu 8)

PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline lepiakadodo

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 412
  • PSN ID: Lepi_aka_dodo
Re: Assetto Corsa
« Reply #733 on: August 04, 2017, 07:35:02 »
A vrlo je rizicno napadati AI agresivno jer ima nerealnu masu spram tebe, plus cim se nadje u nezgodnijoj situaciji pali mu se i nadrealni grip, time i ubrzanje, a tada je i tenk nista za njega ::) Ali nije u tome Assetto posebno gora od mnogih igara, da i to naglasim.

Savrseno tocno opisan najveci problem igre. Majke mi, ja mislio da se samo meni to desava.
Možeš birat fakultet il cigla i cement, a i kad imaš fakultet čeka te cement opet, imamo kičme krive mišiće najveće, jer praznimo pive dok nosamo vreće...

Offline Zoky

  • Too Fast For You
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1202
  • PSN ID: ZokyCRO
    • G4G
Re: Assetto Corsa
« Reply #734 on: August 04, 2017, 09:54:09 »
Fedro nije ni cudno da nista ne osjecas,meni su sve postavke negdje oko 30-35% ali ne sjecam se tocno jer odavno nisam upalio na konzoli,ajde organizirajte neko okupljanje vikendom pa dodjem. ;D