Author Topic: Gran Turismo 5 2.06 update • Sluzbena tema  (Read 84206 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Gran Turismo 5 2.06 update • Sluzbena tema
« Reply #15 on: May 22, 2012, 11:53:07 »
Pa kazu da su ispravili zvuk medju autima i razinu glasnoce - a sad sto su ispravili..

Moci cu provjeriti tek kad dodjem doma, ali sad treba opet vidjeti kolike su razlike izmedju Large i Small Theatre i testirati u nekoj utrci.

I naravno, kakve su daljne razlike na postavkama za Headphones i slicno. Sigurno su nesto opet sarafili.

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Gran Turismo 5 2.06 update • Sluzbena tema
« Reply #16 on: May 22, 2012, 11:53:34 »
Daj, ovo je za poludit..

Cetiri sata od updejta, a nitko ziv na GTPlanetu rijec nije napisao o novom FFB. Ali vazno da svi dva mjeseca vec pljuju po FFB, sada dodje updejt i nitko ni rijeci..

baš to sam tražio da vidim hoće li neko napisati dojmove

ajmo domaće snage koje su doma neka probaju 8)
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Safety-_-Car

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1756
  • PSN ID: Safety-_-Car
Re: Gran Turismo 5 2.06 update • Sluzbena tema
« Reply #17 on: May 22, 2012, 12:04:30 »
Pa kazu da su ispravili zvuk medju autima i razinu glasnoce - a sad sto su ispravili..

Moci cu provjeriti tek kad dodjem doma, ali sad treba opet vidjeti kolike su razlike izmedju Large i Small Theatre i testirati u nekoj utrci.

I naravno, kakve su daljne razlike na postavkama za Headphones i slicno. Sigurno su nesto opet sarafili.

Ej Amare, ovo boldano... koji ti koristiš? Ja sam od početka stavio na living room. Nisam ništa probavao. Imam Onkyo 7.1 (srednja klasa), pa sad da ne isprobavam, a znam da ti imaš iskustva s tim, pa mi molim te reci koje su razlike bile do sad. Jel je neka veća razlika između to dvoje boldano ili living room-a kojega sam ja stavio? Što je najbolje staviti?

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Gran Turismo 5 2.06 update • Sluzbena tema
« Reply #18 on: May 22, 2012, 12:11:08 »
Ako koristiš bilo kakvo kućno kino onda uzmeš small ili large theatre,(barem tako piše dole ispod).

Što se tiče FFB, meni je puno izraženiji, bio je na 8 pa sam ga vratio na 7, to sam na prvu primjetio, volan dosta vuče na bočnim silama i upijanju neravnina, vozio jedan krug M3 na Tokyo, jer sam sinoć neki event riješavao pa da vidim razliku.  :)
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Gran Turismo 5 2.06 update • Sluzbena tema
« Reply #19 on: May 22, 2012, 12:14:21 »
Ma nikakav living room ako imas surround doma, odmah prebaci na Small Theatre.

Large Theatre je puno bolji, ali ima jednu *negativnost* - namjenjen je slusanju na ekstremima glasnoce, pa je sam downplay-mix izmedju glazbe za menije i zvukove u igri, odnosno grmljavinu u utrci nekako neuravnotezen - zvukovi i izbornici su tihi, a kad krene utrka porusi pola zgrade.

Ja trenutno koristim Small Theathre - razlika u osjecaju prostornosti zvuka je nebo i zemlja u odnosu na Living Room, a sam zvuk automobila je barem dvaput bolji - ali kad vozimo recimo online vikendom onda prebacujem na Large Theathre, jer tek na Large dobijas potpuno nekoprimiran audio za sve kanale i puno procesiranje surrounda, sto je totalna drama kada imas aute oko sebe - na Large Theatre je dinamika prostora najbolja uopce, tako da cujes aute koji se problizavaju i udaljavaju na nacin kako niti jedan drugi mod ne daje.

Steta za taj balans jedino - to se nadam da je sada ovaj updejt ispravio - pa da cu moci koristiti Large Theathre za citavu igru.

Ako imas pravi 7.1 onda svakako to moras podesiti i u izborniku PS3 i unutar igre, da ti se aktivira 7.1 PCM DTS (GT5 ga jedini nativno pordzava od svih PS3 igara), a onda te tek ceka gust :) Ja nazalost imam 5.1, ali bojim se koja je luda prostornost negdje sa 7.1...



Offline maliDjuro

  • Anime Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1116
Re: Gran Turismo 5 2.06 update • Sluzbena tema
« Reply #20 on: May 22, 2012, 12:18:45 »
Sekvencijalni na th8rs FTW!!!  ;D
Nikad nije kasno za sretno djetinjstvo, samo, što si stariji, igračke su skuplje.

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Gran Turismo 5 2.06 update • Sluzbena tema
« Reply #21 on: May 22, 2012, 12:23:46 »
Nažalost i dalje je razlika na Large Theathre i izbornicima, sad sam probao.

Ja više ne koristim zadnja 2 zvučnika(zbog prostora) znači imam u biti sad 3.1, ja i dalje mogu koristit Small Theatre?!
Logički nedostajat će samo zadnji kanali...
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline Safety-_-Car

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1756
  • PSN ID: Safety-_-Car
Re: Gran Turismo 5 2.06 update • Sluzbena tema
« Reply #22 on: May 22, 2012, 12:34:04 »
Ma nikakav living room ako imas surround doma, odmah prebaci na Small Theatre.

Large Theatre je puno bolji, ali ima jednu *negativnost* - namjenjen je slusanju na ekstremima glasnoce, pa je sam downplay-mix izmedju glazbe za menije i zvukove u igri, odnosno grmljavinu u utrci nekako neuravnotezen - zvukovi i izbornici su tihi, a kad krene utrka porusi pola zgrade.

Ja trenutno koristim Small Theathre - razlika u osjecaju prostornosti zvuka je nebo i zemlja u odnosu na Living Room, a sam zvuk automobila je barem dvaput bolji - ali kad vozimo recimo online vikendom onda prebacujem na Large Theathre, jer tek na Large dobijas potpuno nekoprimiran audio za sve kanale i puno procesiranje surrounda, sto je totalna drama kada imas aute oko sebe - na Large Theatre je dinamika prostora najbolja uopce, tako da cujes aute koji se problizavaju i udaljavaju na nacin kako niti jedan drugi mod ne daje.

Steta za taj balans jedino - to se nadam da je sada ovaj updejt ispravio - pa da cu moci koristiti Large Theathre za citavu igru.

Ako imas pravi 7.1 onda svakako to moras podesiti i u izborniku PS3 i unutar igre, da ti se aktivira 7.1 PCM DTS (GT5 ga jedini nativno pordzava od svih PS3 igara), a onda te tek ceka gust :) Ja nazalost imam 5.1, ali bojim se koja je luda prostornost negdje sa 7.1...




Tnx na opširnom objašnjenju  :)

Odmah idem stavit na Small Theathre.

Resiver mi podržava 7.1, ali isto koristim 5.1 zbog nedostatka prostora. Ali sad si me zainteresirao da privremeno postavim još 2 zvučnika iza, da čujem taj 7.1 PCM DTS.


Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Gran Turismo 5 2.06 update • Sluzbena tema
« Reply #23 on: May 22, 2012, 12:38:12 »
Daj, bas me zanima hoces li cuti razliku, nikad to nisam imao priliku cuti.

Ne zaboravi napraviti i Setup na pojacalu i izbalansirati levele.

A za 7.1 svakako isprobaj Large Theathre (pazi da ti ne grune u utrci), preporucam Mazda MX-5 TC u Arcade, odes na One Make Race i sa 15 jos mazdica opali negdje gdje se mozete non-stip prestizati i to.

Offline Safety-_-Car

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1756
  • PSN ID: Safety-_-Car
Re: Gran Turismo 5 2.06 update • Sluzbena tema
« Reply #24 on: May 22, 2012, 12:49:54 »
Daj, bas me zanima hoces li cuti razliku, nikad to nisam imao priliku cuti.

Ne zaboravi napraviti i Setup na pojacalu i izbalansirati levele.

A za 7.1 svakako isprobaj Large Theathre (pazi da ti ne grune u utrci), preporucam Mazda MX-5 TC u Arcade, odes na One Make Race i sa 15 jos mazdica opali negdje gdje se mozete non-stip prestizati i to.


Može, budem.

Pojačalo ima odličnu automatsku kalibraciju zvučnika. Dobio sam original mikrofon (to je taj: http://www.eu.onkyo.com/en/products/tx-sr602e-35067.html), tako da ako će biti veća razlika u zvuku, čuti ću sigurno.

Samo trebam sad neke stalke nabaviti...

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5 2.06 update • Sluzbena tema
« Reply #25 on: May 22, 2012, 12:58:06 »
Ja na svojim (5.1?!) slušama koristim Small Theatre, ali ću probati da vidim ima li kakve razlike za Large.

Znam jedino da sam kod nekih auta morao pojačavati centralni i stražnji jer bi mi zvuk motora bio dosta tih.

Treba vidjeti na što će sad zvučati nakon ovog update-a

Offline tpe-rus

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 844
  • PSN ID: tpe-rus
Re: Gran Turismo 5 2.06 update • Sluzbena tema
« Reply #26 on: May 22, 2012, 14:14:53 »
FFB mi se cini jednak kao i u GT Academy sto je dobra stvar

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5 2.06 update • Sluzbena tema
« Reply #27 on: May 22, 2012, 14:17:44 »
I mislio sam da bi moglo biti tako...

Offline Safety-_-Car

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1756
  • PSN ID: Safety-_-Car
Re: Gran Turismo 5 2.06 update • Sluzbena tema
« Reply #28 on: May 22, 2012, 16:19:46 »
Malo prije sam probao Small Theatre. Razlika je velika naspram living room :o. Zvučna slika je šira i lijepo se čuju auti iza ili pokraj mojeg...

Ne mogu vjerovati da nisam prije barem probao staviti taj small theatre, jer odmah piše objašnjenje za što je ta postavka namjenjena. Mislio sam da se radi o postavkama veličine sobe. Pošto moja soba nije nešto naročito velika, podesio sam na living room. ::)

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Gran Turismo 5 2.06 update • Sluzbena tema
« Reply #29 on: May 22, 2012, 16:32:32 »
A sad stavi na Large Theatre i Small ce ti se ciniti kao potpuno bezveze.