Author Topic: Gran Turismo 5 2.06 update • Sluzbena tema  (Read 87011 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline iced16

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4650
Re: Gran Turismo 5 2.06 update • Sluzbena tema
« Reply #45 on: June 01, 2012, 13:10:14 »
Za mene je sve to ništa dok god ne bude moguće proći zavoj na 3 kola...
"Racing, competing, it's in my blood. It's part of me, it's part of my life; I have been doing it all my life and it stands out above everything else."

Ayrton Senna

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Gran Turismo 5 2.06 update • Sluzbena tema
« Reply #46 on: June 01, 2012, 13:15:21 »
Ne piše što su radili?

Navodno samo ispravili neki glitch/bug/stajaznam na Route X i ulasku u boxeve.

Offline ZG2016RS

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1619
Re: Gran Turismo 5 2.06 update • Sluzbena tema
« Reply #47 on: June 01, 2012, 13:23:10 »
Za mene je sve to ništa dok god ne bude moguće proći zavoj na 3 kola...
To bi bilo lijepo vidjeti s prednjepogonašima!
FEDRO:Moram dodati da je ZG apsolutni kralj pretjecanja, instinkt i sposobnost kojom si on postavi idealnu situaciju je vanzemaljski :)
"Understeer" is when you hit the rival with the front of the car.
"Oversteer" is when you hit the rival with the rear of the car.
"Horsepower" is how fast you hit t

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Gran Turismo 5 2.06 update • Sluzbena tema
« Reply #48 on: June 01, 2012, 13:40:29 »
A lift-off understeer necemo vidjeti sve dok dodatno ne skinu ogranicenja sa vertikalne fizike suspenzija, sto su zaustavili sasvim sigurno da ljudi ne bi prevrtali aute.

Trenutna fizika to 100% podrzava, ali je iz gorenavedenog razloga namjerno ogranicena. Da to "otpuste", u pola situacija, sudara i svega bi bilo bočenja i kroviranja na sve strane kako bi i trebalo realno - kao sto je bilo prikazano u
legendarnom Visual Effecgs traileru za GT5
, a nikad nije doslo u zavrsnu igru, vec je samo
demostrirano na demoima na TGS uoci izlaska igre
.

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: Gran Turismo 5 2.06 update • Sluzbena tema
« Reply #49 on: June 01, 2012, 14:15:13 »
A lift-off understeer necemo vidjeti sve dok dodatno ne skinu ogranicenja sa vertikalne fizike suspenzija, sto su zaustavili sasvim sigurno da ljudi ne bi prevrtali aute.

Trenutna fizika to 100% podrzava, ali je iz gorenavedenog razloga namjerno ogranicena. Da to "otpuste", u pola situacija, sudara i svega bi bilo bočenja i kroviranja na sve strane kako bi i trebalo realno - kao sto je bilo prikazano u legendarnom Visual Effecgs traileru za GT5, a nikad nije doslo u zavrsnu igru, vec je samo demostrirano na demoima na TGS uoci izlaska igre.


jebaihpas za koliko dobrih stvari su nas zakinuli.
PSN_ID: Dzidza1978

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5 2.06 update • Sluzbena tema
« Reply #50 on: June 01, 2012, 14:47:18 »
Baš su nas zakinuli... zakinuli su nas za komentare kako se neki auto realno ne prevrće ili još bolje da se ne oštećuje realno s obzirom na prevrtanje ;D ;D ;D

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: Gran Turismo 5 2.06 update • Sluzbena tema
« Reply #51 on: June 01, 2012, 14:50:51 »
Baš su nas zakinuli... zakinuli su nas za komentare kako se neki auto realno ne prevrće ili još bolje da se ne oštećuje realno s obzirom na prevrtanje ;D ;D ;D

Da ima ovakvo prevrtanje, više bi se pazilo, a samim tim bi i bolje utrke vozili.
PSN_ID: Dzidza1978

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5 2.06 update • Sluzbena tema
« Reply #52 on: June 01, 2012, 14:52:41 »
Ne pričam o manjini kao što smo mi, već o idiotima koji se glasaju radi svake pizdarije, a ne voze ni približno ozbiljno kao mi.

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: Gran Turismo 5 2.06 update • Sluzbena tema
« Reply #53 on: June 01, 2012, 15:55:45 »
Pa ako netko u postavkama stavi simulacijski mod onda bi on mogao biti i za ovakve stvari.  ???
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Gran Turismo 5 2.06 update • Sluzbena tema
« Reply #54 on: June 01, 2012, 16:01:27 »
Ma ima tu puno vecih problema. Da se mogu auti prevrtati, onda je to gotova utrka kad se tako "isprebijas". Ako se pak auto magicno okrene nazad sam - kao sto je bilo na demonstraciji u videu gore - onda imas istu glupost kao i u Forzi 3 recimo, gdje se kroviras i onda nastavis dalje kao da se nista nije dogodilo.

A ako je to Terminal Damage, onda je opet problem, jer svi znamo da kada se dva auta naguravaju pred ulaz u zavoj i jednan zbog naguravanja zavrsi na pasici, taj na kerbu ide na krov 100%. Sto opet unistava igrivost i vodi u opca psovanja, gora nego kad se netko sa Heavy Damage ON zabije u tebe.

Mislim, bilo bi super - uz masu opcija "ako ovo, onda ono, a ako ono, onda ono drugo" (ako je Roll Over ON, onda je Damage Light ili Heavy, ako je Heavy, onda je nesto trece, itd..) - ali komplikovano mnogo brate.

Svi bi mi to voljeli, ali previse prostora za kritiku i besmislene argumente za ovo ili ono, kao sto je Stinger i rekao gore. A glupave kritike GT5 nazalost ima i previse.

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: Gran Turismo 5 2.06 update • Sluzbena tema
« Reply #55 on: June 01, 2012, 16:18:36 »
To su samo izgovori, to bi trebalo biti unutra, pogotovo ako se želi gt5 ili forza približiti PC simulacijama. Uostalom npr. kad vozimo casual, onda tu opciju isključimo, a kad se vozi prvenstvo onda se ta opcija uključi, s tim da bi trebalo imati pravu razradu vozačevog skilla kao u iRacing-u. Mislim da to Kazinim programerima nije problem.
PSN_ID: Dzidza1978

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Gran Turismo 5 2.06 update • Sluzbena tema
« Reply #56 on: June 01, 2012, 16:28:37 »
Tocno, bas zato 99,9% utrka koriste Heavy Damage kao default.

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: Gran Turismo 5 2.06 update • Sluzbena tema
« Reply #57 on: June 01, 2012, 16:52:42 »
Poanta je da bi trebalo postojati pravo na opciju! Oni koji žele ju uključe kad im paše, ostali ne moraju...

Ne vidim to kao realan izvor kontroverzi koje gore navodiš. Osim onih kada se nešto namjerno izvuče iz konteksta, pa snimi, pa onda flama po jubitou ili slično - a ako su nam zbog toga ukinuli pravo izbora, onda je to jako jadan razlog...

Jer, pa što ako bude terminal damage ukoliko smo to sami uključili? Ili ako se nastavi ko da ništa nije ni bilo ukoliko smo to sami uključili?

Jedini dodatni problem je što developeri i izdavači već tradicionalno tretiraju korisnike konzola kao djecu od 5-12 godina (maksimalno) ili totalno retardirane lijenčine koji pucaju od mržnje čim u igri ugledaju izbornik ozbiljniji od "yes/no" opcije. Ili da im je IQ toliko malen pa je to razlog što imaju konzolu, a ne PC (jer za PC kao treba mnogo više mozga) ;D :P

Pa bi možda slijedom toga i kritičari igara mogli napisati kako je određena igra prepuna kompilciranih izbornika kakve bi se smjelo viđati jedino na pc-u, pa da bi to onda kao moglo utjecati na prodaju :P
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline iced16

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4650
Re: Gran Turismo 5 2.06 update • Sluzbena tema
« Reply #58 on: June 01, 2012, 17:14:00 »
Poanta je da bi trebalo postojati pravo na opciju! Oni koji žele ju uključe kad im paše, ostali ne moraju...



Tpćno to. Ne znam zašto nemamo jednostavno neku kućicu koju označimo i to je to. Pa nek se onda u igri makne ta regulacije okomite fizike. Pa nek leteauti, bar će biti realno onako kako i treba. Ako se leti preko pasica, onda će se te pasice zaobilaziti. Ako se lako prevrne u sudarima, onda će se sudari izbjegavati... Itd.
"Racing, competing, it's in my blood. It's part of me, it's part of my life; I have been doing it all my life and it stands out above everything else."

Ayrton Senna

Offline Kimi

  • The Gentleman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2684
  • PSN id: KimiHR
Re: Gran Turismo 5 2.06 update • Sluzbena tema
« Reply #59 on: June 01, 2012, 17:19:05 »
Madaaa , pa bi ta kućica opet uglavnom ostajala prazna . Isto kao što vam večinom ostaju one za heavy demage i penale