Author Topic: (M) F1 2012  (Read 56863 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: (M) F1 2012
« Reply #150 on: September 27, 2012, 13:41:23 »
Amare kakvi su tvoji dojmovi glede PS3 verzije ? Da li su riješili probleme sa postavkama volana ?


Prvobitni dojmovi su bili losi jer mi je upravljanje bilo prestrasno, koje god sam postavke napravio.

Ali onda se rjesenje pojavilo nitokuda, zakopano medju svakakvim postovima na CM forumu, gdje je jedan tip objasnjavao ljudima nesto sto nitko nije zelio prihvatiti inicijalno, ali to je rjesenje koje po meni apsolutno ispravlja sve nedorecenosti za steering.

Na osnovu tog rjesenja kao polazista sam dalje sredjivao sve postavke i na kraju nasao postavke koje su me odusevile. I poptuno se sad slazem sa Rastom, ovo je stvarno izvrsna igra, samo da bi se dobro vozila na volan treba dosta petljati po svemu - pogotovo ja jer vozim na Fanatec koji emulira G25 (veliki dio problema oko FFB je bio uzrokovan time, ali najveca stvar je postavka za 330-stupnjeva upravljanje).

Evo i mog posta na tu temu na CM forumima gdje sve objasnjavam u detalje:
http://community.codemasters.com/t5/F1-2012-General-Discussion/FANATEC-CSR-ELITE-settings-for-PS3-version-gt-Codexas-Ultimate/m-p/93686#U93686

Igra mi je stvarno izvrsna sada, cekat cu ovaj patch da stigne za PS3 prije nego krenem voziti karijeru, do tad cu voziti Challenge i ostale modove.

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
Re: (M) F1 2012
« Reply #151 on: September 27, 2012, 13:58:13 »
problema s volanom uopce nema ,zapravo je stvoren mali lag na kraju okreta da bi se malo otezala voznja u odnosu na 2011 koja je bila prebrutalna s volanom kako god okrenes volan , dok je ovdje u kombinaciji s fizikom i s tim malim lagom koji ne dopusta da uletis s 300kmh u zavoj.., i samo napomena da nakon f1 sam mislio da mi volan ne stima kad sam upalio gt5 , i obrmuto , samo se treba priviknuti i sve radi fantasticno..
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline Sinisa

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 731
  • PSN : sina_zg
Re: (M) F1 2012
« Reply #152 on: September 27, 2012, 16:46:53 »
Hvala.
vjerojatno kupujem 2012 oko Božića / Nove godine.


Offline buby0706

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 149
  • PSN ID:buby0706
Re: (M) F1 2012
« Reply #153 on: September 28, 2012, 18:51:20 »
Evo ga veliki patch 1.2 sa preko 200 fixeva u igri...


Patch News #2

 

Further to our “Patch News” post the other day, we’re pleased to inform you that the second PC patch will be going live on Steam within the next 24 hours.

 

This update contains in excess of 200 fixes and improvements for F1 2012 including the following major updates:

    Autosave bug – The issue some users were experiencing where saving during career play would stop functioning is now fixed
    Players ranked 6 are now able to see online sessions hosted by other players
    Car setups will no longer revert to the default settings if players quit back to the main menu from Parc Fermé
    Time attack times no longer overwrite RaceNet event times
    AI drivers now pit to change tyres at the correct time
    Fixed an issue where players using voice communication might experience a crash when plugging in a mic
    Fixed an issue where some players would experience a crash in Career tutorials after completing a Season Challenge
    Players are no longer able to drive through barriers/environment after using a flashback in pits
    Fuel consumption when using manual gears has now been brought in line with automatic gear usage
    Camera angles when exiting the pit lane has been fixed
    AI no longer pit after one lap when wet weather races have been restarted
    Positioning of the top 4 ranked players on PC leaderboards has been corrected. Leaderboards will be reset later today in order to update player rankings. (Once players    complete another online race they will be added back on to the leaderboard with all their stats intact)
    Driver name plates can now be seen
    Numerous graphical improvements made such as flicker on rain/ground textures, interface positioning and correction of some track surfaces that showed incorrect weather
    Various fixes to cameras including the 3D effect and pit lane cameras
    Numerous textual and localisation fixes included

 New Known Issue

    On certain hardware, when the player’s car goes into shadow the whole screen flickers.  This can be worked around by setting Shadows to Low or Ultra Low in My F1 -> Graphics. This issue will be addressed in the next patch.

The fixes listed above and those specific to the Xbox 360 and PS3 versions of the game are also being tested and verified on those platforms. As these versions require additional submission and authorisation from both Microsoft and Sony the release date for these will follow a little later than the PC version.

 We are working on other issues you have reported via the forums, Facebook and Twitter and are working to fix them as quickly as possible.  In the meantime, please note that we are still collecting feedback via our Technical Assistance forums and do encourage you to post your issues there being sure to include as much information as possible.

 Thanks for your continued feedback!


p.s. nažalost ps i xbox još nisu dobili niti 1.1 patch

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: (M) F1 2012
« Reply #154 on: October 02, 2012, 12:16:28 »
Igra je predobra.

Kraj razgovora.

Champion Challenge utrka protiv Schumija na Herd tezini, onih 6 krugova po Sepangu.. domkumentarac se moze snimiti o razini koncentracije i lovu na 0.100 u svakom krugu potrebnom da se uhvati dedu. Jucer sam nekoliko sati ulazio u stos sa tim, lovio putanje, hvatao sekvencu AI za lovljenje DRSa i ucio se podesavanju kocnica i Mixturea goriva tijekom same utrke.

Sjajna igra. Da, ima bugova na sve strane, da, ima 30fps, da, totalno je kaoticno sve na ekranu (izbornici me toliko bodu u oci da je to nenormalno, sve bih dao da ih mogu gasiti i paliti u stvarnom vremenu tijekom utrke), ali je igra fantasticna. AI je toliko dobro programiran za utrkivanje da jednostavno uzivam i kada me presitgnu, jer znam da sam si sam kriv.

I prekocivanja na izlazima i paralelne voznje po sweeperima... Stvarno jedna predobra igra.

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
Re: (M) F1 2012
« Reply #155 on: October 02, 2012, 12:27:17 »
steta sto nije upotrebljen anty aliasing da se smeksaju zubovi , sto je na boxu upotrebljeno..
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: (M) F1 2012
« Reply #156 on: October 02, 2012, 15:07:32 »
Svakako je važniji stabilan frame rate. Koliko sam razumio što je Amar pisao, PS3 verzija ima više detalja u okolini, pa su valjda tu malo dodali kad već nije bilo resursa za AA.

Offline kiseli6

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1124
  • PSN ID : kiseli6
Re: (M) F1 2012
« Reply #157 on: October 02, 2012, 15:11:18 »
Baš sam htio komentirati AI,dakako da je predobar ali i nisam baš primjetio da se ponašaju isto sa ponavljanjem challenge-a.
Jučer sam malo vozio time trial i sve je jebeno dobro , koji god mod uzmeš.
I da , deda me je totalno naživcirao. U biti sam sam se naživcirao , ali dobro.
Imam upaljen ABS pošto sam na gamepad i opet sam si morao razmještati konfiguraciju tipki da mogu ubaciti mjenjač. Malo tipkica na gamepadu :). Trebali bi ubaciti još jedan red trigera.
ONU ISTU NAŠU KOŠULJU PRIPREMI
NA TAVAN JE STAVI ZA MENE JE SPREMI
BIT ĆE ONA OPET I SINU PO MJERI
KAO ŠTO JE BILA MOM DJEDU I MENI

Offline buby0706

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 149
  • PSN ID:buby0706
Re: (M) F1 2012
« Reply #158 on: October 07, 2012, 00:06:54 »
Momci su rekli sve kako treba od A do Ž ....


Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: (M) F1 2012
« Reply #159 on: October 07, 2012, 06:16:32 »
Dečki dobro zbore, baš gledam. Blaženi Youtube na PS3.

Offline marac_gt

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 762
  • PSN ID: marac_gt
    • Garazna vrata
Re: (M) F1 2012
« Reply #160 on: October 07, 2012, 13:23:47 »
ima voljnih da danas odvozimo jednu onlajn trku?
Suzuka naravno ;)

Offline buby0706

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 149
  • PSN ID:buby0706
Re: (M) F1 2012
« Reply #161 on: October 09, 2012, 16:08:24 »
I da ne povjeruješ Codemasters prvo nam proda poluproizvod i sad nam izbacuje patcheve ko ludi...
1.06 patch je stigao na PC,a za PS3 i Xbox ništa niti 1.01 patch još nije stigao  >:(

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: (M) F1 2012
« Reply #162 on: October 09, 2012, 16:36:41 »
Pa octo je vec da su PC patchevi testiranje za konzolaske, sad kad to zavrse dolaze i konzolaski.

Prvi 1.01 za konzole je vec na verifikaciji koliko sam citao, njega cemo dobiti uskoro. Testiranje patcheva od strane Sony?MS traje po dva tjedna inace - i kosta novce - tako da vjerovatno da cemo dobiti prva dva PC patcha u tom 1.01, a onda ce sigurno doci i 1.02 kad zavrse ovo za PC.

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: (M) F1 2012
« Reply #163 on: October 09, 2012, 18:21:11 »
Kao i obično, kad ja nabavim igru već je sve popravljeno. S obzirom na cijene grijanja, to bi moglo biti na proljeće.

Offline buby0706

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 149
  • PSN ID:buby0706
Re: (M) F1 2012
« Reply #164 on: October 09, 2012, 20:26:04 »
U ovom novom patchu su nerfali legend težinu i malo povečali pro  ??? >:( e je....