Author Topic: (PS3 X360) GTA IV  (Read 148338 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline zenkaipower

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 250
  • PSN ID ZENKAIpower
Re: GTA IV
« Reply #255 on: May 29, 2008, 11:10:32 »
Vidio u kuma igru na 94 cm Phillips LCDu i mogu reci da igra bolje izgleda na mom SDu :o Ozbiljno bez zajebancije. U HDu stvarno bodu oci low res texture, opcenito mutnilo slike i aliasing :(

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GTA IV
« Reply #256 on: May 29, 2008, 11:54:34 »
Jebiga, igrati PS3 na 4:3 crt-u i pljucati po grafici u igrama baš i nije najsretnije rješenje ;D

Offline zenkaipower

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 250
  • PSN ID ZENKAIpower
Re: GTA IV
« Reply #257 on: May 29, 2008, 14:11:30 »
Jebiga, igrati PS3 na 4:3 crt-u i pljucati po grafici u igrama baš i nije najsretnije rješenje ;D

Ja igram na 16:9 SDu ;D spoija Euro AV scart kabelom i slika je sasvim dobra. A ovo za GTAIV da izgleda uzasno se slazu i brat mi i kum...

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GTA IV
« Reply #258 on: May 29, 2008, 14:19:06 »
spoija Euro AV scart kabelom i slika je sasvim dobra

Nemoj se ljutit, ali slika je sve samo ne dobra... Evo, sad će biti sniženja za euro pa ako imaš novaca kupi neki lcd

Offline zenkaipower

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 250
  • PSN ID ZENKAIpower
Re: GTA IV
« Reply #259 on: May 29, 2008, 14:29:02 »
jebate onda sam ja lud kad mislim da mi je slika dobra :o Ali ne nisan lud mozda malo poremecen ;D ali ne lud.
Covjece imam dobar TV diagonale 72 cm ima 16:9 opciju. Neke igre sta san ih vidija u kuma izgledaju bolje u njega a neke poput GTAIV u mene. Zao mi je sta je nekim ljudima ispran mozak sa HD je bolji od SD 5 puta i sl gluposti ali to nemjenja cinjenicu da se moze i na SD imat ugodno nex gen iskustvo i nitko me nemoze uvjerit u suprotno jer san vidija svojim ocima.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GTA IV
« Reply #260 on: May 29, 2008, 14:37:48 »
Zenkai, uz duzno postovnje prema tvom SD televizoru, par mojih misli:

- jos uvijek imam 36" Sony Trinitron 16:9 WEGA+ 100Hz, bla, bla, telkan doma od 96 kilograma, vjerovatno jedan od najboljih CRTa ikad napravljenih - ne koristim ga vise, ali nemam sta s njim pa skuplja prasinu - na kojem su sve PS2 i Xbox igre izgledale mrak-mracnih-mrakova, ali

- to je optuno neusporedivo s onim sto ti daje bilo kakva HD rezolucija na bilo kakvom HD televizoru, pa makar i Vivax.

Naravno da se next-gen moze igrati na SD televizorima, dapace - ali vjeruj nam na rijec kad tvrdimo da se to dvoje ne moze usporedjivati. To ti je kao da pokusavas usporedjivati cinjenice kako se Super Audio CD moze slusati i u mono-tehnici, i da je to sasvim zadovoljavajuce u odnosu na neki 5.1 surround.

Naravno da se "moze", ali jednostavno nije usporedivo.

Offline keljober

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 396
  • PSN ID: keljober
Re: GTA IV
« Reply #261 on: May 29, 2008, 14:41:04 »
vjerovatno ga nije spojio HDMI-om (KVALITETNIM), jer frend ima crypton za 3000kn, i izgleda puno bolje nego kod mene

Offline zenkaipower

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 250
  • PSN ID ZENKAIpower
Re: GTA IV
« Reply #262 on: May 29, 2008, 14:43:47 »
Znas li ti sta su mantre?

Nerazumijemo se i gotovo. Vi ocito nevjerujete da sam ja ikada vidio igru u HDu i ponasate se ka da je to poslano od Boga i vi cete kao naucit mene seljaka sta je to. Stat cemo raspravu jer opet cemo se svadit opet oko gluposti...

Offline zenkaipower

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 250
  • PSN ID ZENKAIpower
Re: GTA IV
« Reply #263 on: May 29, 2008, 14:47:00 »
vjerovatno ga nije spojio HDMI-om (KVALITETNIM), jer frend ima crypton za 3000kn, i izgleda puno bolje nego kod mene

Ako ikada kupim HDMI za 3000 Kn to ce bit dan kad cu se bacit sa zgrade i pucat u glavu dok padam...

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GTA IV
« Reply #264 on: May 29, 2008, 14:48:07 »
Ostajem bez teksta ;D ali ću pokušati...

Kojim kabelom je frend spojio PS3 i taj lcd? Koja rezolucija mu je podešena na PS3? Kvaliteta odn. cijena kabela nema nikakve veze...


Da ne bi bilo zabune, preko godinu dana sam igrao next gen na crt-u pa definitivno znam o čemu pričam.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GTA IV
« Reply #265 on: May 29, 2008, 14:50:43 »
Ma znam da jesi, ali poanta price je da je danas jako tesko govoriti o SD kvaliteti HD igara, buduci da developeri rade podrsku za SD s "lijevom rukom" buduci da moraju. To vec duze vrijeme izaziva velike debate posvuda, pogotovo jer cak i neke "velike" igre dolaze bez prave SD podske, sto u konacnici izaziva veliki bijes svih onih koji se ne igraju u HD-u.

Slazem se u potpunosti s tobom da je SD igranje next-gen konzola moguce i sasvim ugodno iskustvo, ali samo naglasavam kako je mozda malo cudno kritizirati grafiku na SD ekranu kada se uzme u obzir da se igre danas vise i ne prave da se igraju u 576i rezoluciji, vec se ta podrska optimizira samo kao nuzno zlo.

Ako ikada kupim HDMI za 3000 Kn to ce bit dan kad cu se bacit sa zgrade i pucat u glavu dok padam...

A ovo se slazem s tobom 100% ;D

Offline keljober

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 396
  • PSN ID: keljober
Re: GTA IV
« Reply #266 on: May 29, 2008, 14:52:39 »
ocito je problem u tebi, mozda vise nezelis igrat igre mozda si ih prerasto?
pa vise nedozivljavas grafiku na isti nacin?

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GTA IV
« Reply #267 on: May 29, 2008, 14:59:19 »
Keljo, ne dolijevaj ulje na vatru ;)

Offline zenkaipower

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 250
  • PSN ID ZENKAIpower
Re: GTA IV
« Reply #268 on: May 29, 2008, 15:49:29 »
Ja samo znan da mi je kum kad je dosao u mene rekao "pa i u tebe dobro izgleda" sa tonom kao zasto sam ja dao 10,000 KN!? ;D

Namjeravam nabavit kakav HD TV jednog dana ali za sada ja sam zadovoljan sa onim sta imam ;D

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GTA IV
« Reply #269 on: May 29, 2008, 16:54:24 »
Ozbiljno, provjeri kod kuma da li mu je plejka spojena HDMI kabelom te ako jest u opcijama vidi da li je namješteno na 720p (ili 1080i, mada je prva opcija bolja)