Author Topic: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema  (Read 222471 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Kimi

  • The Gentleman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2684
  • PSN id: KimiHR
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #180 on: May 24, 2013, 10:07:49 »
33 locations, 71 layouts
•   33 Locations and 71 layouts will be provided from day1 (7 more locations and 19 more layouts than GT5)

Koliko god se trudio nikako da mi se poklopi rezultat ove jednadžbe .
Na službenim stranicama kaže da GT5 ima 31 lokanciju ;D i 81 layouts. E sad , 4 lokacije su DLC tj. GT5 je u defaultu imao 27 lokacija , pa mi opet u toj računici fali jedna lokacija.
Po layouts-ima matematika je još nejasnija. DLC staze GT5 imaju ukupno 10  layouts pa je GT5 u startu imao jednak broj layoutsa koji oni najavljuju za GT6.

Neće valjda izbacivati s popisa neke staze iz GT5 , ili nedajbože ponovo nam prodavati nešto što smo već platili.

Dva i Dva?

Offline Ledu505

  • Doktor Osobne Prakse
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 954
  • Direktor Svemira
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #181 on: May 24, 2013, 10:11:26 »
Misljenja sam da se radi o max 3 nove staze + dosadasnji dlc.
Ono sto je lako, ne radi svatko.

Offline Kimi

  • The Gentleman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2684
  • PSN id: KimiHR
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #182 on: May 24, 2013, 10:36:34 »
Ma bit će njih 7 novih kako su i rekli , ali me malo buni ta njihova matematika.

Silverstone , Brands Hatch i Bathurst su službeno potvrđeni.
Seattle , Midfield i Willow Springs su već viđeni u ranijim trailerima , pa ih vjerovatno možemo očekivati i u igri.
SS 11 layout je prikazan u traileru , i eto ih 7.

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4506
  • Man who wasn't there
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #183 on: May 24, 2013, 10:47:14 »
Možda će dati samo ove uljepšane staze, a one iz starih nastavaka kako koja bude prebačena u "premium". Dakle, Trial Mountain, i sl mogli bismo dobiti kad je naprave kako treba, kao što su recimo Motegi napravili.

Offline Ledu505

  • Doktor Osobne Prakse
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 954
  • Direktor Svemira
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #184 on: May 24, 2013, 11:04:40 »
Kako god bude, necemo biti zadovoljni :) Vec vidim da Silv necemo vozit jer je preravan, Bath jer je prezavojit i sl.

Rutinski :D
Ono sto je lako, ne radi svatko.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #185 on: May 24, 2013, 11:43:05 »
You get the new wheels, it's not to make it look different, it will make it handle different with the new wheels... (adding larger diameter wheels) will change the way it handles.

Uh... ovo je vrlo, vrlo zanimljivo. I odmah otvara pitanje famozne Prohibited Tuning kvačice :)

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #186 on: May 24, 2013, 11:47:17 »
Kako god bude, necemo biti zadovoljni :) Vec vidim da Silv necemo vozit jer je preravan, Bath jer je prezavojit i sl.

Rutinski :D

Što bi tebi trebalo biti apsolutno svejedno jer ionako ne voziš...

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #187 on: May 24, 2013, 11:48:59 »
Možda će dati samo ove uljepšane staze, a one iz starih nastavaka kako koja bude prebačena u "premium". Dakle, Trial Mountain, i sl mogli bismo dobiti kad je naprave kako treba, kao što su recimo Motegi napravili.

Uspoređuješ original GT stazu (dakle, nešto izmišljeno) sa RL stazom...


Offline Voss

  • Slightly Mad
  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 280
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #188 on: May 24, 2013, 11:54:17 »
They are actually now modeling things like sidewall flex and actually looking at the way different tires would grip the road; be they old fashion cross plys; be they modern radials; be they slicks... If you've got a car that's running on old fashion high-sidewall tires, even if it's got the same amount of grip, it's not going to handle the same way.

Wow, to do sad nije bilo u GT5? Nisam to znao.

Dakle FM4 je stvarno imao puno 'bolji' tire model, gdje pod bolji mislim na tocniji i detaljniji. Bolji model neznaci da je igra bolja i da auti voze realnije, samo da model racuna vise stvari i moze bit bolj iako se dobro namjesti sve. U GT5 mislim da su jako dobro iskoristili sve sto su mogli iz tog engine-a, ali bolji tire model im definitivno fali.

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #189 on: May 24, 2013, 11:56:33 »
They are actually now modeling things like sidewall flex and actually looking at the way different tires would grip the road; be they old fashion cross plys; be they modern radials; be they slicks... If you've got a car that's running on old fashion high-sidewall tires, even if it's got the same amount of grip, it's not going to handle the same way.

Wow, to do sad nije bilo u GT5? Nisam to znao.

Dakle FM4 je stvarno imao puno 'bolji' tire model, gdje pod bolji mislim na tocniji i detaljniji. Bolji model neznaci da je igra bolja i da auti voze realnije, samo da model racuna vise stvari i moze bit bolj iako se dobro namjesti sve. U GT5 mislim da su jako dobro iskoristili sve sto su mogli iz tog engine-a, ali bolji tire model im definitivno fali.
Da ima još uvijek :-). Jako se lijepo osjeti jahanje na gumama u zavoju izmedju ostalog
PSN_ID: Dzidza1978

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #190 on: May 24, 2013, 11:57:37 »
33 Locations and 71 layouts will be provided from day1 (7 more locations and 19 more layouts than GT5)

Na službenim stranicama kaže da GT5 ima 31 lokanciju ;D i 81 layouts.


Znači, trebali bi dobiti samo dvije lokacije odn. Silverstone i Brands ;D

No, oni imaju 3+2 layouta (eventualno da dodaju i Stowe na Silverstonu
Silverstone Single Seater Experience 25/07/11 (Stowe Circuit)
)

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #191 on: May 24, 2013, 12:11:24 »
33 Locations and 71 layouts will be provided from day1 (7 more locations and 19 more layouts than GT5)

Na službenim stranicama kaže da GT5 ima 31 lokanciju ;D i 81 layouts.

Znači, trebali bi dobiti samo dvije lokacije odn. Silverstone i Brands ;D

No, oni imaju 3+2 layouta (eventualno da dodaju i Stowe na Silverstonu

Mozda im pod lokaciju ulazi i lokacija za course maker, a ne samo nova staza???
PSN_ID: Dzidza1978

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #192 on: May 24, 2013, 12:14:17 »
You get the new wheels, it's not to make it look different, it will make it handle different with the new wheels... (adding larger diameter wheels) will change the way it handles.

Uh... ovo je vrlo, vrlo zanimljivo. I odmah otvara pitanje famozne Prohibited Tuning kvačice :)

Ne bas... Hocu reci, obzirom da umijes tweetat Kazu tako da te slusa (vidim da ste isti ;D ) guraj pitanje da treba IMATI KVACICU SVAKI MOGUCI TUNING DIO - i to, ako je moguce, za sto vise razlicitih auta istovremeno :-*
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #193 on: May 24, 2013, 12:14:50 »
Nema tu matematike jer niti oni sami vjerovatno ne znaju sto racunaju.

Uostalom, sve je to fakat nebitno, zbog 3 razloga:

- nove staze ce biti DLC svakog mjeseca
- dolazi nam novi Course Maker sa novim opcijama, novim algoritmom, novim lokacijama i DLC downloadom novih lokacija takodjer
- tu je i GPS funkcionalnost koja bi - ako ce raditi kao sto su najavili - preko noci rjesiti sve

Koliko ce staza doci prvi dan sa igrom u kutiji je fakat postalo posve nebitno po meni.

I da, 95% sam siguran da ce svi DLC za GT5 koje je svatko kupio biti odmah integrirani u GT6, buduci da je DLC u GT napravljen kao "service" - a mislim da bi im to bio brutalno pozitivan PR koji nece lako ispustiti iz ruku - jer sve sto rade kao da rade po popisu stvari s kojima ljudi nisu bili zadovoljni i sve ispravljaju.

da treba IMATI KVACICU SVAKI MOGUCI TUNING DIO - i to, ako je moguce, za sto vise razlicitih auta istovremeno :-*

Lud coik ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Dovoljno bi bilo da naprave opcije za Host Tuning (kako sam ja to nekako razradio):

Host Tuning Parts Only - all cars in lobby have to have exact the same parts-tuning as Host Car (parts can be bought/fitted automatically through icon in the Tuning menu)
Host Tuning Open - all cars can modify values on installed parts based on Host Tuning
Host Tuning Apply - all cars will have tuning values applied as values of the Host car

Voila. Naravno, ovo sto bi ti da se moze posebno "zakljucavati" svaki tuning-part (pretpostavljam da mislis da se kaze recimo da je dozvoljeno na aute staviti aero, gljivu i carbon camshaft, a da se radi o razlicitim autima npr.) je vec potpuna umobolnica ;D ;D ;D

Ali nikad ne znas, kako je pocelo, sve zelje ispunjava Deda Kazo :D

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #194 on: May 24, 2013, 12:22:23 »
Neće valjda izbacivati s popisa neke staze iz GT5 , ili nedajbože ponovo nam prodavati nešto što smo već platili


A čisto zajebancije radi, što misliš o opciji da ono što je bio DLC u GT5 da ostane DLC i za GT6 s tim da onaj tko ga je kupio ranije, neće ga trebati kupovati ponovo već ga samo aktivira u novoj igri. Koji bi tek to urnebes bio