Author Topic: Next Gen konzola... Kupiti ili ne?  (Read 11078 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline dr_Primus

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 186
  • PSN: dr_Primus
Next Gen konzola... Kupiti ili ne?
« on: August 29, 2013, 17:02:03 »
Kao i svi ovdje, polako se nabrijavam na kupnju PS4, ali sam malo uzeo kalklulator, pogledao na dostupnost i cijenu igara (na Steamu ima hrpa igara na popustima, ima dosta PC ekskluziva koje nećemo vidjeti na nexgen konzolama (npr AC, pCARS - sigurno ne u 2014... Možda kasnije).

U najboljem slučaju, PS4 (kao jefinija opcija) će kod nas koštati 3000 kn. Ono što me pogađa je to da nema nijedne igre koja bi me zaintrigirala na samo izlasku (osim možda Fife 14)... Čini se da je sve nabjbolje ostalo na PS3 (GT6 :)

Za 1000 kn više mogli bi si složiti pristojan gaming PC sa 256GB SSDom koji bi bio smješten u miniITX kućište. Kao CPU npr. AMD FX6300 i kao GPU nešto sa nVidia GTX 760... Benchmarkovi su odlični, ljudi na wmd portalu kažu da pCARS leti sa navedenim GPUom... A tek zaigrati F12013 i Ferrari Racing Legends (na mom sadašnjem kompjuteru ne uspijevam imati konstantnih 60 fps...ali na ovom bi letilo)

Pošto su na Steamu stalno neke rasprodaje, vjerujem da će se unutar prvih 6 mjeseci razlika u cijeni samog hardvera isplatiti na razlici u cijeni igara...

Što vi mislite?
Vozi miško

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Next Gen konzola... Kupiti ili ne?
« Reply #1 on: August 29, 2013, 17:12:09 »
PC kao platforma za igranje me ne zanima jer nema ništa što bih morao igrati na njoj, a da to nema za konzolu.

PS4 ne planiram uzimati još dosta dugo, sve što me zanima, GTA V, Beyond Two Souls, Batman AO, GT6 dolazi za PS3. AC4 i WD ću ostaviti za PS4 jednog dana kad ga uzmem.


Tako da ti tu i nisam od neke koristi.

Pretpostavljam da imaš PS3? Zašto ti treba nešto osim njega s obzirom na sve igre koje dolaze te PlayStation Plus ponudu?

Davati +4000 kn za imati lijepu grafiku na fifetini ili tome ferkanu? Koje to još igre sa Steama očekuješ da opravdaju kupnju kante?

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: Next Gen konzola... Kupiti ili ne?
« Reply #2 on: August 29, 2013, 17:16:01 »
Osobno sam odustao od igranja na PC-ju. iako ću instalirati AC kad dodje. Dosadilo mi je konstantno ulaganje u PC i instalacija drivera, pa instalacija winowsa itd. Odlučio sam se za PS4, ali ne odmah, jer mi se ne žuri. Mislim da ću ga tek sljedeće godine uzeti, a do tada će i igre pojeftiniti, pogotovo digitalne verzije, i siguran sam da svakome igra isto radi, da netko tko ima jači komp od mene da bude u prednosti. 
PSN_ID: Dzidza1978

Offline kizo_uzi_1

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2390
  • oštar pas
Re: Next Gen konzola... Kupiti ili ne?
« Reply #3 on: August 29, 2013, 18:53:04 »
Evo kako riješiti glavobolju oko next ....

...tako bar ovi to rješavaju...... ;D ;D




Edit; ...u prijevodu ovaj na kraju viče ,jelda da nečeš kupit next konzolu prvi dan.... ;D
<=  <=  brz kao vjetar ,  žestok  kao vulkan !    ID ; PSN nick;  lega_rovinj      wrROOOooom !!  

Offline dr_Primus

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 186
  • PSN: dr_Primus
Re: Next Gen konzola... Kupiti ili ne?
« Reply #4 on: August 29, 2013, 19:03:38 »
Pretpostavljam da imaš PS3? Zašto ti treba nešto osim njega s obzirom na sve igre koje dolaze te PlayStation Plus ponudu?

Imam X360... Ali kad sam vidio GT6 grebem rukama i nogama da ga mijenjam za PS3 :) (konačno Sony ima asa u rukavu... Forza 5 će biti zakon, ali odustajem od XBO pošto moj Fanatec neće biti kompatibilan  :'( )
A kod kompa uvijek su faktor dobre strategije... Koliko sam vremena utukao u Civ V i Europu Universalis 1 i 2...

A stvari su jednostavne... u prosincu mi je specijalistički ispit, pa se nakon toga moram sa nečime nagraditi...

A nije PC tako kompliciran za održavanje... Moja kanta je već 5 godina stara ( C2D 3 GHz i ATI 4870) i većina toga radi bez problema... Nemam nikakve brige sa driverima i sl.
Vozi miško

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Next Gen konzola... Kupiti ili ne?
« Reply #5 on: August 29, 2013, 19:54:19 »
Imaš li volan? Koji?

Uglavnom, u prosincu se nagradi sa PS3 + Gran Turismo 6 i volanom ako ga nemaš... to će ti bit najbolja nagrada. Dobro, naša online ekipa je najbolja nagrada, ali to dolazi besplatno ;) ;D

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Next Gen konzola... Kupiti ili ne?
« Reply #6 on: August 29, 2013, 21:41:30 »
Ucini isto sto i Dzizda, koji je fino shvatio da nece imati koristi vise ni od X360 ni od svog Fanateca na Xbone, pa fino spakirao sve sto je ikad imao od X360 i prodao za razumne novce (posalji mu pM, pa neka ti isprica ako hoce) i sad ceka GT6.

A PS3+GT6 ce sasvim sigurno ici u nekom bundleu i umjesto da kupujes next-gen odmah, kupis si PS3+GT6 i uzivas fino i polako skupljas novce prvu godinu dok se ne nakupi igara za PS4 i sve predje na nextgen.

Offline dr_Primus

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 186
  • PSN: dr_Primus
Re: Next Gen konzola... Kupiti ili ne?
« Reply #7 on: August 29, 2013, 22:24:41 »
Imam Fanatec CSR + CSR Elite pedale... A imao sam plejku do prije godinu i pol, onda sam mijenjao za X360 (između ostalog zato jer mi je GT5 bio nedorečen... Forza 4 mi je pružila puno više nezaboravnih trenutaka... pogotovo rivals eventi - na forzi sam dio GTSU kluba, i najveći problem mi predstavljaju neka Amarova vremena koja nikako nemogu skinuti)

Da... Vrijeme je za povratak na PS3 :)
Možda čak i ne prodam X360 nego zadržim i jedno i drugo... Ima na njuškalu PS3 SS za pristojne novce
Vozi miško

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Next Gen konzola... Kupiti ili ne?
« Reply #8 on: August 29, 2013, 23:14:38 »
PS3 samo nemoj uzimati onaj od 12gb...

Offline dr_Primus

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 186
  • PSN: dr_Primus
Re: Next Gen konzola... Kupiti ili ne?
« Reply #9 on: August 29, 2013, 23:15:14 »
Znam znam... Pikiram onaj od 500G :)
Vozi miško

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Next Gen konzola... Kupiti ili ne?
« Reply #10 on: August 29, 2013, 23:17:25 »
Onda najbolje pričekaj GT6 bundle...

Offline dr_Primus

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 186
  • PSN: dr_Primus
Re: Next Gen konzola... Kupiti ili ne?
« Reply #11 on: August 29, 2013, 23:21:43 »
ma vidim na njuškalu ima za pristojnu cijenu sa više igara (PS3 SS 500 gb sa 6 igara za 1800 kn), a gt6 mi cura kupuje za božić :)
Vozi miško

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: Next Gen konzola... Kupiti ili ne?
« Reply #12 on: August 30, 2013, 00:26:59 »
Znaci odlucio si? I ja sam bio u dvojbi kao ti i na kraju sam se odlucio na PC sad, PS4 kasnije, vjerovatno jesen '14..

Novcanik ce ti zahvaljivat na Steam (i drugim) rasprodajama, a i AAA igre su bar 10€ jeftinije na PC.

A AC, pCars, iR, R3E, rF2, Reiza studio igre, pa starije sim koje si (mozda) propustio GT Legends, GTR 2, RACE 07, GTR Evolution i na kraju igre koje su i na konzolama WRC, Dirt, F1...

Imas Xbox znaci imas sluzbeni joystick za Windowse. Imas Fanatec znaci imas 100% podrzan volan, a tek na PC sim pravi FFB dolazi do izrazaja..

Instalacija drivera i Windowsa je zajebancija, sredis sve i miran si (right ;D) .. Ako uzmes komponente koje si naveo u prvom postu miran si GODINAMA, nikakve nadogradnje ti nece trebat, i za dvije godine ces moc igrat 1080p/(bar)medium.. Ni jedna od simulacija koje sam naveo nije (pre)zahtjevna (osim trenutno pCars koji je brutalno neoptimiziran) i sto se njih tice miran ni ohoho..

Aj javi kaj odlucis (ak vec nisi) ;)

Offline dr_Primus

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 186
  • PSN: dr_Primus
Re: Next Gen konzola... Kupiti ili ne?
« Reply #13 on: August 30, 2013, 01:24:44 »
Kad bolje razmislim... Najbolje sada guštati na GT6, i čekati da izađu pCARS i AC pa onda vidjeti koja konfa treba... A možda ispadne da je DriveClub tak dobra igra da ipak kupim PS4 :)
Vozi miško

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Next Gen konzola... Kupiti ili ne?
« Reply #14 on: August 30, 2013, 11:20:33 »
ma vidim na njuškalu ima za pristojnu cijenu sa više igara (PS3 SS 500 gb sa 6 igara za 1800 kn), a gt6 mi cura kupuje za božić :)

Jel možeš pokazati taj oglas? Malo mi je sumnjivo da netko praktično novu konzolu prodaje za tako malo novaca...