Author Topic: PlayStation VR • Sony Project Morpheus  (Read 68821 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: PlayStation VR • Sony Project Morpheus
« Reply #90 on: January 25, 2017, 18:18:23 »
! No longer available

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
Re: PlayStation VR • Sony Project Morpheus
« Reply #91 on: January 25, 2017, 19:38:38 »
Dolazi mi do petka, ludo me interesira ovaj njuv pis of tehnolodji
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: PlayStation VR • Sony Project Morpheus
« Reply #92 on: January 25, 2017, 21:40:59 »
Dolazi mi do petka, ludo me interesira ovaj njuv pis of tehnolodji
Kupio si bez da probaš?

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
Re: PlayStation VR • Sony Project Morpheus
« Reply #93 on: January 27, 2017, 09:13:32 »
Jesam, ovo je stvarno fantasticna igracka, sasvim jedno novo iskustvo koje bi trebalo napredovati debelo, i ono najbitnije da ne steka tj nema laga niti malo
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: PlayStation VR • Sony Project Morpheus
« Reply #94 on: January 27, 2017, 10:18:57 »
Jesam, ovo je stvarno fantasticna igracka, sasvim jedno novo iskustvo koje bi trebalo napredovati debelo, i ono najbitnije da ne steka tj nema laga niti malo

Ni ne smije, neće igra proć Sonyevu "kontrolu" ako padne i jedan jedini frejm, to je ključno za VR.

Meni će GTS bit presudan u kupovini, vidjet cemo.

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
Re: PlayStation VR • Sony Project Morpheus
« Reply #95 on: January 27, 2017, 10:35:22 »
U kombinaciji s ps4 pro nadolazeci naslovi bi trebali biti masu kvalitetniji po pitanju cistoce izvedbe, playroom je dokaz kako to glatko i  ljepo radi ,veselim se sonyevim eskluzivama
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: PlayStation VR • Sony Project Morpheus
« Reply #96 on: January 27, 2017, 11:55:21 »
U kombinaciji s ps4 pro nadolazeci naslovi bi trebali biti masu kvalitetniji po pitanju cistoce izvedbe, playroom je dokaz kako to glatko i  ljepo radi ,veselim se sonyevim eskluzivama

Di si kupio vr i koliko love?

Koliko uopće košta kombinacija ps pro + vr + 2xmove + kamera? Soma eura minimalno? U HR mislim.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: PlayStation VR • Sony Project Morpheus
« Reply #97 on: January 27, 2017, 12:16:42 »
Koliko uopće košta kombinacija ps pro + vr + 2xmove + kamera? Soma eura minimalno? U HR mislim.

3299 kn je VR, ali je na predbilježbi bio 2999 kn

Kamera je 499 kn, a komplet od dva move kontrolera je 599 kn.

Dakle, 3300 + 500 + 600 = 4400 + 3300 (PS4 Pro) = 7700 kn.


E sad, može se i jeftinije proći, ali ovo su cijene iz trgovine kod zastupnika i partnera

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
Re: PlayStation VR • Sony Project Morpheus
« Reply #98 on: January 27, 2017, 12:49:53 »
2999 prednarudjba, a ps4 pro sam uzeo nakon prodaje stare i ostavio kameru koja je bila u tom bundleu, tako da nisam bio u gubitku
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: PlayStation VR • Sony Project Morpheus
« Reply #99 on: January 27, 2017, 13:21:33 »
Koliko su potrebni move kontroleri?

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
Re: PlayStation VR • Sony Project Morpheus
« Reply #100 on: January 27, 2017, 13:25:57 »
Ne trazi ih moze i s kontrolerom, ali veci je uzitak s moveom, njih cu polovne uzeti
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline kizo_uzi_1

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2390
  • oštar pas
Re: PlayStation VR • Sony Project Morpheus
« Reply #101 on: January 28, 2017, 22:38:41 »
Meni osobno vr nije sjeo na prvu , ali to sam ja.
Npr. nosim naočale i vidim rubove displea, nemogu normalno pušiti, ni piti sa tim na glavi...neizdrživo više od 1-2 sata ..
<=  <=  brz kao vjetar ,  žestok  kao vulkan !    ID ; PSN nick;  lega_rovinj      wrROOOooom !!  

Offline maliDjuro

  • Anime Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1116
Re: PlayStation VR • Sony Project Morpheus
« Reply #102 on: February 08, 2017, 13:23:33 »
Moji najljepši zimski praznici

Točno prije dva tjedna sam dobio, hvala dragom Bogu i dobrim sponzorima, novu igračku, PlayStation VR. Onda sam dva dana downloadao igrice. Poslije toga se više ničeg ne sjećam.
Bili su to moji najljepši zimski praznici u životu.

No, da se ne sjećam, ne bih ni počeo pisati. Daklem, imajte uvijek pri svijesti da je PSVR najjeftiniji proizvod od tri koji spadaju, ajmo reć, u istu klasu, te mora imati nekakav nedostatak. To je, u ovom slučaju, PlayStation 4, a malkice i developeri. Naime, kad ovi posljednji skuže da ne mogu natrpati framerate koji se od njih traži, onda smanje rezoluciju. Tako da očekujte igre u manjim rezolucijama, posebno ako su jako dinamične. Naravno, postoji i poneko iznenađenje koje pokazuje i da bi u budućnosti PSVR igre na PS4 mogle izgledati skroz dobro i fino... Iako ekran stvarno ima manju rezoluciju od konkurencije za oko pola, po horizontali.
Zanimljivo je da svi tvrde da je PSVR najudobniji za nošenje od "sva tri" konkurenta, a to se odmah i vidi. I ima otraga mali šerafić na koji se može još bolje učvrstiti  ;D
Naravno, najbitnija stvar su igre, pa ću vas malkice provesti kroz one "bitnije", osim horora, jer sam na "Here They Lie" došao do prve scene i obrisao igru. Sreća da sam netom prije bio na WC-u...
I dobije se demo disk u VR paketu  ;D

Budući da je ovo ipak forum za šofere, najprije Driveclub VR:
Kome se od ovog ne zavrti, bit će otporan na sve ostale VR igre. To je jedna od onih dinamičnijih, pa je i u manjoj rezoluciji. Meni je totalno super i mislim da ću ići na platinu. Ima jedna zanimljiva stvar u elementarnoj razlici kod telke i VR pri simulacijama vožnje, a to je da su auti kad su na brijegu već nagnuti i vozač rijetko skuži na kakvoj je brdusini. E, to se u VR-u drastično primijeti i tek sad kužim koliko su brdovite staze u Driveclubu i svaka čast ekipi na dizajnu. Ako vam se ne vrti i ne smeta vam niža rezolucija (prednost imaju nositelji naočala, jer znaju kakva je slika svijeta kad dotične skinu, pa je ovo samo još bolje) naguštat ćete se ko derišta na 120m skakaonici  ;D
Inače, kad vidim Driveclub, sjetim se da su početkom '90ih bile neke naočale-displayi u otprilike 640 x 480, znači još manje od pola od ovog sad i to se onda računalo kao tehnološko čudo. Samo je koštalo 2 tisuće maraka  :P

Eve: Valkyrie je nešto što sam čekao koliko i dobru VR vožnju, dakle, cijeli život  ;D
Ima malo elementarni single player, navodno će se multiplayer još i proširivati, al meni je skroz u redu i stalno si zamišljam kak bi bilo da je prvi Wing Commander, još onda davno, bio u ovakvom VR. Vrtoglavica je, vrlo vjerojatno, slična kao i u Driveclubu, al ja baš ne znam reć, jer mi je sve super  ;D

Za treće mjesto (makar su meni sva tri prva i još poneki poprilično ujednačeni u guštu) je Pinball FX2 VR. Najbolji frend mi je rekao "ovo mi je ko da sam u 80-ima po ljetu u luna-parku, a ne moram platit žetone". Tko voli flipere, zna sve o Zen Pinball 2, a ovo je još bolje, makar u malkice manjoj rezoluciji. Za sad su 3 stola, al bit će uskoro još.

I kao četvrto (a kao prva grupa po kvaliteti) je RIGS, pravo čudo kako su sredili nevjerojatno dinamičnu igru, a da nije u najmanjoj rezoluciji. Ipak je to Guerilla Games, a nadam se da će i ostali developeri nešto od njih naučiti. Igra izgleda bolje od prve tri nabrojane, ali su mi malkice zbrčkane sheme tih sportova, jer nije samo jedan, pa još pokušavam naučiti igrati, ali sve osim toga je vrhunski napravljeno i vrijedi bar probati.

VR Worlds je uglavnom za pokazivanje (i sebi i drugima) što može ovaj VR sustav i jako je zgodno za vidjeti svima.

Tumble VR je novi Tumble (slažete toranj od kockica raznih materijala) i izgleda stvarno krasno, ali je samo za one koji vole puzzleaste igre. Meni je bolji nego Tumble na PS3, ali je, čini mi se, s manje nivoa...

Hustle Kings VR, biljar u VR. Treba nešto drugo reći? Rezolucija je super (viša nego u Driveclubu) i upravljanje je skroz u redu. Samo fali virtualna piva...

Rush of Blood (Until Dawn) je pucnjava po tračnicama, doslovno je svaki nivo složen kao roller-coaster i vozite se u vagončiću i pucate, preporuka ako imate Move kontrolere (2 komada), zna ponekad na silasku s "brda" i zaškakljati u trbuhu  ;D

O Playroom VR uopće neću ni pričati, trenutno najbolji VR paket igara za društvo, a besplatan. Pitajte Rastu.

Battlezone - ovo baš nisam puno igrao, napucavanje s tenkićima i rezolucija je ona bolja, čini se zanimljivom, mislim da ima demo na demo disku.

Robinson: The Journey - ovo čudo isto jako vrti u glavi, al tko može, zanimljiva demonstracija kako CryEngine radi za VR. Spuštate se u obliku dječaka na neki planet u potrazi za prethodnicom koja ga je trebala istraživati, pa se izgubio svaki kontakt. Onda iz svoje kapsule trebate istraživati prašume i livadice ovog svijeta. Moram reći da sam, s obzirom na cijenu, mislio da će područje igre biti puno veće...

Ima još par besplatnih demoa na Storeu, obavezno pogledajte Allumette (stojećki) i Invasion i ako vam se nije vrtilo od Drivecluba, probajte CoD: IW Jackal Assault

I još par igara i doživljaja koji rade i bez VR-a (imaju neke modove za VR ili cijele igre rade u njemu), Rez, Bound, Super Stardust Ultra VR (koji ima samo za VR odlično napravljenu invaziju na površini planeta), Volume (koji je u VR ploča na koju gledate odozgora, nisam vidio ništa dalje) i Rise of The Tomb Raider u kojoj možete cijeli Croft Manor igrati u VR (manja rezolucija) i izgleda skroz fora.

Upozorenje svima glede FPS igara, često imate "comfort setting" da vam, kao, ne bude zlo kad se prvi put uštekate. Meni je bilo više zlo od toga u nekim igrama (Here They Lie i Robinson, recimo), nego od standardnih FPS kontrola. Obavezno isprobajte sve opcije da vidite koja vam je najbolja ili bar najmanje loša.

Nadam se da ću se bar s nekim vozit u Driveclubu, ako ne i napucavati u Eve: Valkyrie vrlo skoro...
O tehničkim detaljima možemo kasnije, već je ionako predug post.
Nikad nije kasno za sretno djetinjstvo, samo, što si stariji, igračke su skuplje.

Offline kizo_uzi_1

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2390
  • oštar pas
Re: PlayStation VR • Sony Project Morpheus
« Reply #103 on: February 08, 2017, 17:00:55 »
...nemam predispozicije za to!
Uz najbolju volju , vr na mojoj glavi loše stoji.
<=  <=  brz kao vjetar ,  žestok  kao vulkan !    ID ; PSN nick;  lega_rovinj      wrROOOooom !!  

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: PlayStation VR • Sony Project Morpheus
« Reply #104 on: February 08, 2017, 19:51:44 »
...nemam predispozicije za to!
Uz najbolju volju , vr na mojoj glavi loše stoji.

Vidio si se u ogledalu? ;D ;D ;D